Jump to content
Dogomania

Behawiorysta z Poznania


madzik23

Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 1 year later...
  • 7 months later...

Kilka tygodni temu szukałam ONkowatej suni dla teściów . Chwile to trwało i pojechali w okolice Chojny po sunię , którą gdzieś namierzyła Greven . Sunia drobniutka biedniutka i zastraszona na szczęście uniknęła schronu , bo wyrzucona z samochodu trafiła na przechowanie a później do domku . Niestety Tosca jest psem bardzo nieśmiałym , zastraszonym , boi się wlasnego cienia a już szczególnie mężczyzn o dużych gabarytach . Niestety podejrzewm , po wczorajszych odwiedzinach u prabaki :cool3: na neutralnym gruncie , że ich postępowanie pogłębia lęki tej psuni . Są tak przejęci ochroną małej przed wydumanymi niebezpieczeństwami , że wpędzają ją w jeszcze gorszy stres.
Przykład : wchodzimy do mieszkania mąż , syn , duże chłopy , ja - taka sobie i nasza psica mała , naga grzywaczka -prawie szczenię . Teściowa w odruchu nie wiem czego łapie Tosie za obrożę i trzyma kiedy ta chce się schować za jej plecy , chwila walki i targania psa nie wiem czemu :angryy: Proszę zostaw ją przecież się nie zagryzą to dwie małe dziewczyny , prawie szczeniaki , dogadają się , moja (4 kg i goła pupa ) jej nie zagryzie a Tosia też nie zachowuje się agresywnie , są na neutralnym gruncie . Pomaga - Tosia odzyskuje wolnośc , za kilka minut golaśnica po dokładnym zapoznaniu proponuje zabawę , Tosia bardzo zdziwiona nie ucieka , patrzy na panią , znowu kilka minut nieśmiała zabawa i niestety golas obrywa wielką owczrzą łapą po grzbiecie . Golas pokazuje zębiska - te które ma - Tosia wycofuje się ale golas nadal zahęca do zapoznania dalsze przymiarki do zabawy już na zasadach dyktowanych przez golasa :lol: . Po kilku godzinach ponowne spotkanie już u Tosi - bez problemów . Czy w Poznaniu mogłybyście wskazać dobrego behawiorystę , który pomoże moim teściom w mądry sposób pomóc Tosce , to młody piesio nie ma jeszcze roku :-( ale obawiam się że w trosce o jej dobro i chronienie przed stresującymi sytuacjami będą pogłębiali jej problemy . Teściowa to niestety osoba z typu wszystkowiedzących i przyjmie tylko pomoc prawdziwego specjalisty :angryy::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Canistic']super!!!! bardzo sie ciesze i mam nadzieje, ze bardzo Ci wiedza dziewczyn pomoze :)

Pozdrawiam[/quote
Osobiście nie mam takich problemów :p , jedyny mój dziwny piesio to Cyran , on jest pieskiem odkupionym z hodowli , który niestety jest zbyt grzeczny ;) . Chcę zrobić coś dla własnej przyjemności z nadzieją , że kiedyś będę mogła wykorzystać tę wiedzę . W życiu człowieka przychodzi taki moment , że chciałby zrobić coś dla siebie szczególnie kiedy psy uwielbiał od kołyski :bye:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...