Jump to content
Dogomania

Terier walijski


Flaire

Recommended Posts

  • Replies 21k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zadziorny

    3144

  • Ali26762

    2239

  • bos

    2111

  • coztego

    1051

[quote name='Ali26762']Patrzcie co znalazłam na Onecie:

[B]Pies lepszy dla zdrowia niż kot[/B]

Spośród zwierząt domowych posiadanie psa wydaje się być najkorzystniejsze dla zdrowia - informuje "British Journal of Health Psychology".
(...)
To prawdopodobnie [B]zasługa regularnych[/B] [B]spacerów z psem, obniżonego stresu[/B] [B]oraz lepszych kontaktów społecznych[/B], które także mają korzystny wpływ na zdrowie. [/quote]

[B]Ali...[/B]tak, pod warunkiem, że pedziów nie spotykamy na swojej drodze:mad:.
Kota bym do lasu na spacer nie prowadziła ;).

[B][COLOR=Blue]Ale zdecydowanie stawiam na psy !!![/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aluzja']Z drugiej strony wkurza mnieto pytanie za co sie wplaca ..juz zaznaczylam kiedys w banku ze to moja prywatna sprawa!!
Ja pisze :zobowiazanie finansowe.ALbo oplata.Bez wyszczegolniania za co.[/quote]
Prawo dewizowe wymaga szczegółowego tyt. przy przelewach transgranicznych. Choc są wyjątki. Krajowe - spoko, ale jakiś tyt. musi byc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadziorny']Zgłoś się w maju :cool3: :evil_lol: :eviltong:[/quote]
Ale smieszne jest to..........:cool3::cool3::cool3:

[quote name='Ali26762']Patrzcie co znalazłam na Onecie:

[B]Pies lepszy dla zdrowia niż kot[/B]

Spośród zwierząt domowych posiadanie psa wydaje się być najkorzystniejsze dla zdrowia - informuje "British Journal of Health Psychology".
Według dr Deborah Wells, psychologa z Queens University w Belfaście posiadacze psów zwykle mają niższe ciśnienie tętnicze oraz poziom cholesterolu. To prawdopodobnie zasługa regularnych spacerów z psem, obniżonego stresu oraz lepszych kontaktów społecznych, które także mają korzystny wpływ na zdrowie. Chodzi zwłaszcza o kontakty z innymi właścicielami psów. W przypadku osób starszych zwierzęta pozwalają także zaspokoić "potrzebę bycia potrzebnym", gdy dzieci opuściły już dom.

Doktor Wells przeanalizowała dziesiątki wcześniejszych badań, które zajmowały się korzyściami, wynikającymi z posiadania zwierząt. Wyniki analizy potwierdziły opinię, według której stan zdrowia posiadaczy zwierząt domowych jest generalnie lepszy od przeciętnego. Okazało się także, ze z punktu widzenia zdrowia lepszy jest pies niż kot. Wyniki mogą również sugerować, że psy pomagają wyzdrowieć z poważnych chorób - na przykład zawału serca - oraz potrafią ostrzegać o zbliżającym się ataku padaczki.[/quote]
[B]Ali [/B]myslisz,ze oni tez mieli na mysli terriery ?;):razz:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ali26762']Heyka :)
(...)A jak Maxiu, już się trochę z nimi oswoił?
[/quote]

Nie ma wyboru...Poza tym dobrze mu się kojarzy, zawsze zakłada na spacerek;) Ale dziś szalał tak, że tylko mu ogon było widać:evil_lol: Ale jak zobaczyłam Tyśka -[B]Nitencji[/B] w roli bałwanka to wymiękłam i nic już mnie nie zdziwi:lol:

Muszę zmienić karmę, mamy Royal Canin weterynaryjny, gazy mnie wykończą:razz: poradźcie coś, plizzzz

Link to comment
Share on other sites

Przestańcie marudzić, marudy :eviltong: Dzięki temu, że wreszcie przyszła zima, można spokojnie oczekiwać przyjścia wiosny :multi:
[quote name='OMM']
Muszę zmienić karmę, mamy Royal Canin weterynaryjny, gazy mnie wykończą:razz: poradźcie coś, plizzzz[/QUOTE]
A ten weterynaryjny RC masz z jakim przeznaczeniem chorobowym? (że się tak wyrażę ;) ).

[quote name='rita60']
[B]Ali [/B]myslisz,ze oni tez mieli na mysli terriery ?;):razz:;)[/QUOTE]
Myślę, że teriery są najzdrowsze ze wszystkich psów. Jeśli kogoś terier nie przyprawił o zawał serca, to nic mu nie jest w stanie zaszkodzić :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]OMM[/B] - moja ostatnio na Acanie gazowała, że aż strach :crazyeye:. W trakcie diety warzywnej zero wiatrów, nawet tęskniłam za tymi jej bąkami, bo wydawało mi się, że bez tego wątku nie mam suki w domu ... Teraz po warzywach a już na normalnej suchej karmie - nie gazuje w ogóle. Wniosek jeden : dyła to dla niej dosłownie dieta oczyszczająca. Wątrób odpoczął :loveu:...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Przestańcie marudzić, marudy :eviltong: Dzięki temu, że wreszcie przyszła zima, można spokojnie oczekiwać przyjścia wiosny :multi:
[/quote]
Dokładnie :roll:. Zamiast zimy były dwa dodatkowe miesiące wiosny, a jak wreszcie przyszła to oni jeszcze marudzą :shake: :mad: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=Blue]Heyka :multi:
A u nas pada nieprzerwanie :crazyeye:

Ale ja nie marudzę!!!
Jest cudnie :cool2: po alejkach parkowych przejechał z rana traktorek i je pięknie poodgarniał :loveu: jest czyściutko, śnieżek się skrzy i chrupie, jest -4 stopnie, super się spacerowało z pieskami, a one skakały, jak koniki :cool2: :Dog_run::Dog_run:
Zapraszam Was na kawkę i herbatkę :kaffee_2::kaffee_2::kaffee_2::kaffee_2::kaffee_2::kaffee_2: :morning::morning::morning: :drinka::drinka::drinka: (herbatka dla [B]Flaire[/B],[B] Welsh Terrierki [/B]i dla[B] OMM[/B] owocowa).

Miłego dnia Dogomaniacy.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zadziorny']Częstuję się [COLOR=blue]:kaffee_2: [COLOR=black]rozpuszczalską z mleczkiem bez cukru :cool3: :loveu: :multi:[/COLOR]
[/COLOR][/quote]
A ja czekam, aż wreszcie ktoś do tej roboty przylezie i przyniesie mi kawusię z kuchni na biurko, bo dla mnie to zadanie niewykonalne :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=blue]Witam na porannej kawie. U nas też prószy. Wczoraj wieczorem musiałam cos na miescie załatwić. Koszmar :angryy: Połowa tramwai popsuta, jedna glątwa komunikacyjna. Drogowcy jak zwykle zaskoczeni.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']
Myślę, że teriery są najzdrowsze ze wszystkich psów. Jeśli kogoś terier nie przyprawił o zawał serca, to nic mu nie jest w stanie zaszkodzić :evil_lol:[/quote]

[B]Coztego[/B], chyba sobie zawieszę tę masksymę nad łóżkiem, coby przypominać j sobie codziennie rano.

[quote name='Mokka']A ja czekam, aż wreszcie ktoś do tej roboty przylezie i przyniesie mi kawusię z kuchni na biurko, bo dla mnie to zadanie niewykonalne :evil_lol: .[/quote]
To załoga nie czekała w pokłonach na szefa?

Link to comment
Share on other sites

Melduję się i ja.
Sypie, sypie, sypie itd.
A ja sobie zieloną herbatkę biorę, bo ktoś wyżłopał moją owocową:roll::mad:
i po drodze [B]Mokka [/B]Tobie na biurku kubeczek stawiam, się nie poparz:drinka:
jakaś solidarność musi być

[B]coztego [/B]nie miał Max żadnych wskazań, chciałam karmę to mi dał RC.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ibolya'][COLOR=Blue]Heyka :multi:
A u nas pada nieprzerwanie :crazyeye:

Ale ja nie marudzę!!!
Jest cudnie :cool2: po alejkach parkowych przejechał z rana traktorek i je pięknie poodgarniał :loveu: jest czyściutko, śnieżek się skrzy i chrupie, jest -4 stopnie, super się spacerowało z pieskami, a one skakały, jak koniki :cool2: :Dog_run::Dog_run:

Miłego dnia Dogomaniacy.
[/COLOR][/quote]

[quote name='zadziorny']Z frontu pogodowego: dalej sypie :multi: i nie ma zamiaru przestać :cool3: :loveu: :cool2:[/quote]

[B]Jest cudnie [/B]:watpliwy::look3::icon_roc: :

[IMG]http://img213.imageshack.us/img213/8615/p1010002a3ra.jpg[/IMG]

[B]a ja juz marzę i tęsknię za takim latem[/B] :p :

[IMG]http://img256.imageshack.us/img256/9320/p10100220bm.jpg[/IMG]

[B]i za takim:[/B]

[IMG]http://img256.imageshack.us/img256/8263/p101000466ec.jpg[/IMG]



[quote name='Mokka']No patrzaj pani, jakie france :evil_lol: . Kawusia już wypita, napiłabym się zielonej herbatki, ale się powstrzymam :lol: .[/quote]

Mokka zapraszam do wspólnej zielonej herbatki :loveu::loveu::loveu:...;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OMM']i po drodze [B]Mokka [/B]Tobie na biurku kubeczek stawiam, się nie poparz:drinka:
jakaś solidarność musi być
[/quote]
Dzięki, ale dla mnie tylko połóweczkę, przecież do ubikacji mam daleko :evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovanna']u mnie wreszcie pada i jest bialo, bialo, jeju jak fajnie :multi: ....[/quote]
No tak teraz dopiero skojarzyłam - mamy taką samą pogode bo my przecież z tej samej szerokości geograficznej;) :razz:

[quote name='OMM']
Muszę zmienić karmę, mamy Royal Canin weterynaryjny, gazy mnie wykończą:razz: poradźcie coś, plizzzz[/quote]
ja mam RC ale [B]Sensible[/B] - dla psów z wrażliwym przewodem pokarmowym
i alegrików -- jest super skończyły się gazy, lużniejsze i wielkie kupska,
i nie ma alergii:multi: już jedzie do nas 3 worek - 15 kg
:p ale to nie jest weterynaryjna - czyt specjalistyczna --a zwykła
[B]Kardusia [/B]- no nie z takimi obrazkami to proszę mi nie wyjeżdzać bo uschnę z tesknoty za latem...

Link to comment
Share on other sites

"Ale ten śnieg pada... nie ma śladu po śladach..." :multi:

Ja przy herbatce dzisiaj, bo nam mleka w pracy zabrakło :placz: Gdzieś jeszcze powinno być ukryte, ale nikt z obecnych nie wie gdzie :shake:

[B]OMM[/B], skoro nie masz żadnych wskazań medycznych odnośnie karmy, to spróbuj jakiegoś seniora, albo coś z delikatniejszych karm, żeby chłopakowi łatwiej było strawić. Kup na początek opakowanie 2-3 kg, żeby spróbować jak pieskowi wchodzi. 8)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...