Jump to content
Dogomania

czesc zapach z pyszczka


Recommended Posts

dzien dobry

mam taki problem z moja pieciomiesieczna spanielka !! chodzi mi o to ,ze smierdzi jej z pyszczka nie wime dlaczeog ??? podaj jej sucha karme chapi i tez spuszczki ale rzadziej !!! czy brzydki zapach jest przyczyna tego ,ze ma nie odpowiednia karme czy cos sie dzieje w zoladku ???? prosze o porady :(

Link to comment
Share on other sites

tak zalatwia sie normalnie !! wszytko jest w porzadku ,, jest zywa , posilki wcina jak trzeba,,,, ale ostatnio miala rozwolnienie i nie wiem od czego , chyba rzeczywsicei musze isc do weterynarza, a zapach nadal jest bleeee czuc normalnie wnetrznosci tak mi sie wydaje

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, trudno powiedziec, kazdemu psu co innego sluzy. A i wlasciciele rozne karmy wybieraja. Jedni Royala inni Eukanube czy Nutro Choice, a jeszcze inni Ariona czy Acane. Przejrzyj sobie inne tematy w tym dziale (Żywienie). Jest tu mnostwo topicow o karmach, na pewno cos wybierzesz. Generalnie moge tylko powiedziec, że wszsytkie karmy kupowane w supermarketach czy innych sklepach spozywczych sa podobnej jakosci jak Chapi, a wartosc odzywcza maja mniej wiecej taka jak dla nas chipsy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nie przesadzałąbym z tą karmą. Nie sądzę, żeby takie problemy były od karmy. Radzę się zastanowić, co pies podjada pomiędzy posiłkami. Może coś znalazł na dworzu. A może złapał jakiegoś wirusa - nie leciała mu żadna wydzielina z nosa? Karmę warto zmienić na lepszą, bo ta tania ma mnóstwo barwników i innej chemii. Ale nadal uważam, że najpierw przyczyn należy poszukać gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

Chapi jest bardzo kiepską karmą i to pewnie jest przyczyna tego smrodu .
Młoda suczka nie powinna mieć jeszcze kamienia na zębach ,a zapach wnętrzności świadczy o złej precy układu pokarmowego .
Ona musi jeść karmę dla szczeniąt i dobrze jak będzie to karma klasy Super Premium, poczytaj na stronie o karmach i postaraj dobrać swojej suni jak najlepszą karmę i sama przekonasz się ,że zapach minie .
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Może smrodek z pyska związany jest z wymianą ząbków i z tym że jak ząbki wypadają to dziąsła krwawią? Nasz pies miał śmierdzący oddech właśnie przy wymianie zębów.
Poczytaj tu:
[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=4945&sid=52e0ba2497b526cbc1beb3281b785504[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie zauważyłam, żeby psy karmione dobrą karmą miały brzydki zapach z pyska. Wprost przeciwnie, wystarczy, że dam suce trochę surowego mięsa i zaraz jej jedzie padliną. Kamień na zębach też się tworzy od miekkiego pokarmu a nie suchego.
Dla odciążenia żołądka można przez jakiś czas podawać rozgotowany ryżyk z mięsem i marcheweczką. Tylko ryż musi być rozgotowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolaGd']witam

a zauwazyla ze niestety psy karmione wogole jaka kolwiek sucha karma maja brzydki zapach z psyka. ciekawe skad to sie bierze :lol:[/quote]

jesli nie do konca dobrze ją trawią to tak. Starszy (delikatniejszy) z moich psow karmiony jako szczeniak suchym na jeden z posiłków tak mial. Zapaszek (plus bulgotanie w zołądku ) pojawial sie po zjedzeniu suchej karmy (jakiejkolwiek z tych dobrych). Po kurczaku z ryzem nie dzialo sie nic. Acha..przez caly czas pies mial kupy normalne i byl zywy. Zalezy od psa..drugi pies zjada suche (to samo) łykając łapczywie i nic mu nie jest (z zapaszków).

Link to comment
Share on other sites

rodzaj karmy ma BARDZO duzy wplyw na zapach z pyska. Jesli pies jest karmionym badziewiem, raczej nie mozna oczekiwac, ze bedzie mu ladnie pachniec :roll:
Jako przyklad pies znajomej - najpierw dostawalam sucha Acane dla doroslych psow - nie lubil jej i smierdzialo mu naprawde niefajnie. Po czym zostala zmieniona karma na Acane dla psow malych - nie dosc ze wcina bardzo chetnie, to smrodek przeszedl momentalnie. Po prostu pierwsza karme kiepsko trawil

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sucha karma ma to do siebie, ze sie osadza na zebach. Jesli takie resztki karmy na zebach sa jakis czas to raczej nie ma cudow - zapaszek bedzie.
Dlatego proponuje przemywac zeby pasta dla psow i zwykla (ale dla dzieci, bardzo miekka) szczoteczka.
Nie twierdze, ze to tylko wina karmy, albo w ogole karma nie ma tutaj wplywu na zapach - tak moze byc. Moze tez byc cos (tfu tfu) z nerkami, z trawieniem.
Ale zajelabym sie tym myciem i zobaczyla czy beda efekty - jak sie dowiedzialam myc zeby mozna nawet codziennie - a niektorzy wrecz zalecaja codzienne mycie.
Jak chcesz sie przekonac - po zjedzeniu karmy otworz pysk psa i zobacz co sie znajduje na zebach - no chyba, ze pies ewenement i nic sie nie osadza ;)

Link to comment
Share on other sites

Mojemu psu po Royalu też jechało z pyska, tak że nie można było wytrzymac. Ogólnie też było go bardzo "czuć", natomiast sierść miał piękną i był w dobrej formie. Jak przeszłam na Hillsa a potem na Boscha zapachu z pyska prawie nie ma, pachnie mniej intensywnie i ogólnie jest dużo lepiej. Spotkałam się z tym że dużo osób karmiących Royalem narzeka na okropny zapach z pyska. Coś w tym jest.

Link to comment
Share on other sites

Ząbkowanie może być przyczyną "zapaszku" z pyska, zwłaszcza,że to 5-miesięczny pies.
Po zakończeniu ząbkowania problem powinien ustąpić, jeśli nie to trzeba szukać innych przyczyn.
Moje psy są na BARFie i tylko przez kilka tygodni ząbkowania był nieprzyjemny zapach z pyska. Poza tym nie ma problemów z brzydkimi zapachami z pyska czy też psa w całości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...