Jump to content
Dogomania

korpusy (porcje rosołowe)


mrowka

Recommended Posts

A ja dziś dla odmiany też ugotowałam Grafciowi rosół z tych porcji rosołowych..

Wyszedł baardzo tłusty (co akurat dla mojego chudzielca to nawet dobrze) ale mięsa w tym nie za dużo..

Dlatego następnym razem wróce jednak do całego kuraka.. :)

Link to comment
Share on other sites

Marta i jak Grafciowi smakuja?? Mejkowi az sie uszy trzesky na poczatku teraz juz jakos mniej.. :-? :D Nie wie za co ma sie zabrac za ryz czy za ta porcje wiec raz idzie do tego raz do tego. Jak zje to do kuchni lepiej nie wchodzic :lol: :lol:

U nas miecha jest dosyc sporo- ale tylko w dwoch sklepach.. w reszcie zazwyczaj mozna kupic same kosci :-? :D

Pozdrawiamy!

Link to comment
Share on other sites

Graf jeszcze nie jadł bo za gorące.. Poza tym to nie pora karmienia.. ;) Dostanie popołudniu..

W każdym razie mnie brak w tym takiego ładnego mięska jak z piersi.. Wiecej jest w tym tej tłustej skóry itp..

Ale co tam.. RAz zje dla odmiany coś takiego.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

czy moge podawac swojemu szczeniakowi surowe korpusy np. kurczat i innych zwierzyn hodowlanych lub grzbiety ryb ? oczywiscie wszytsko surowe

czy te kosci nie sa za ostre boje sie ze moze stac sie jej krzywda, jakie kosci moge podawac a jakich nalezy unikac ?

kurze lapki wsuwa bardzo szybko 10szt dziennie

Link to comment
Share on other sites

Ten temat jest dość wyczerpująco przedstawiony w temacie o BARFie.
Czy możesz podawać...-wszystko zależy od Ciebie.
Ja karmilam szczeniaka whippeta surowym i kośćmi, ma teraz około 9 miesięcy i wyrósł pięknie.Jak miał 2-3 miesiące to dostawał szyjki kurze, korpusy z kurczaka, kości cielęce,przełyki cielęce, podroby cielęce, wołowe, drobiowe itp.Nie miał z tym zadnych problemów.
Polecam temat "Co są sądzicie o BARFie".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ja chce swoim podawac te korpusy-ale jak daje lapki to od razu konczy sie to sraczka :roll: -mam na mysli surowe.Ostatnio zaczelam dawac szyje indycze surowe-tez bylo rozwolnionko-no i zrobilam przerwe :roll: .Teraz nie wiem-czy to im szkodzi,czy po prostu musza sie ich organizmy przyzwyczaic :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Podkleje sie tutaj z moim pytaniem.
Od jakiegos czasu kupowałam w sumie za grosze mielone/miazga dla psa. Dzis dostałam i moge mieć nawet codzień korpysy z kurczaków - porcje rosołowe - za darmoche i ile chcem. Korpusy te sa swierzutkie, czyste takie powiedzmy z obrotu dla ludzi. I teraz moje pytania: ile ich można dawać dziennie psu (mlody ma 8 miesiecy) i o ile zmniejszyc porcje suchej karmy? I czy wyciągac takie dwie długie (2-3 cm) kostki - chyba to obojczyk czy coś w tym stylu?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sylrwia ja daje, nie całe korpusy tylko raczej kregosłup i szyje. Ale mam małe psy więc ci nie doradze ile dawac. U mnie na 5 psów ida 2 korpusy i jedna szyja z indyka.. Daje 2-3 razy w tygodniu jak uda mi sie swierze dostac. Zarełka wtedy raczej nie zmniejszam.

Link to comment
Share on other sites

Daję korpusy bez wyciągania żadnych kości, chociaż początkowo te cienkie żebra mnie straszyły - ale Nik radzi sobie z nimi świetnie. W zależności od tego jakie są duże, daję 1/2 - 1/3 na porcję (dla średniej wielkości psa). Surowe oczywiście. Ale podawanie kości na zmianę z suchą karmą chyba nie jest dobre?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AM']Tematy zostały połączone bo już raz o korpusach było, a [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=22399&highlight=korpusy"]TUTAJ[/URL] jest wątek o kościach ;)

[COLOR=red][Mod][/COLOR][/quote][COLOR=Blue]tutaj [COLOR=Black]jest takie coś :cool3:
[/COLOR][/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/forum/No%20W%C4%85tek%20specified.%20If%20you%20followed%20a%20valid%20link,%20please%20notify%20the%20administrator"]No Wątek specified. If you followed a valid link, please notify the administrator[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicjarydzewska'][COLOR=blue]tutaj [COLOR=black]jest takie coś :cool3:
[/COLOR][/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/forum/No%20W%C4%85tek%20specified.%20If%20you%20followed%20a%20valid%20link,%20please%20notify%20the%20administrator"]No Wątek specified. If you followed a valid link, please notify the administrator[/URL][/quote]

Tak było bo połączyłam dwa tematy stąd link już jest inny. Już działa ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nasza sucz. wcina korpusy aż się uszy trzęsą:cool3:
Nie wiem tak dokładnie czy ja karmię psa BARFEM ale napewno nie karmą, bo nasza pociecha jest wybredna i karmy ani rusz:mad::p
A chcę jeszcze dodać,że karmimy różnie. Raz są korpusy + warzywa ugotowane (z 3 dni-4), znowu na nastepne dni szyjki z indyka+ warzywa tzw. "surowe". Często wątróbka i witaminy co wet poleci. Pies zjada 450-500 g/ dziennie i myślę, ze ma dobrą kondycję . Wazy jak na suke DON-ka 32-34 km. Myślę, ze schudnie jeszcze :evil_lol:
Pozdrawiam;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...