Jump to content
Dogomania

Hodowla Onow w typie pracujacym


pancelot

Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

saJo,

:angryy: :angryy: :angryy:
A dlaczego wada? Przynajmniej wygląda inaczej. I tyle ludzi można zapewniać, że to onek, a nie np. husky albo kaukaz:cool1: :mad:

No dobra, wiem, że akurat każda sikorka (papużka? ) swoje piórka chwali :eviltong:

ayshe dzięki za umieszczenie zdjęcia tatusia mego NIEużytka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']
Przynajmniej wygląda inaczej. I tyle ludzi można zapewniać, że to onek, a nie np. husky albo kaukaz:cool1: :mad:
[/quote]

Mnie tez zawsze mówili, że mój to nie rasowy bo nie ma wilczastych owczarków, są TYLKO czarne podpalane :diabloti: I nic nie dawało to, że mówiłam, że ma rodowód... :lol:

Link to comment
Share on other sites

o to witaj w klubie :evil_lol: jak ciągle słyszę jak jestem gdzieś z Jolką(użytek)i resztą suczek..czy to też jest owczarek i po co mi taki kundelek?
Ale już przestałam ludziom tłumaczyć.
Najlepsze że na przeglądzie hodowlanym(bo udało sie nam zrobić hodowlankę:multi: )sędzia spytal innego sędziego czy naprawde tego psa mozna zakwalifikować do hodowli....Paranoja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']
Najlepsze że na przeglądzie hodowlanym(bo udało sie nam zrobić hodowlankę:multi: )sędzia spytal innego sędziego czy naprawde tego psa mozna zakwalifikować do hodowli....Paranoja[/quote]

:-o :-o :-o
Masakra...

PS. GratulujÄ™ hodowlanki :klacz: :happy1:

Link to comment
Share on other sites

boszsz :roll: .to chyba taka zenada mozliwa tylko w polandzie:diabloti: .zamiast glosic takie gooopoty lepiej by wywalali eksteriery z ipo i testow a nie ze zdaja za przyjscie:diabloti: .przydaloby sie troche podpatrzec np.naszych sasiadow z czech i slowacji gdzie taryfy ulgowej nie ma.i dobrze.eksterier to tez on.a on to pies uzytkowy.

Link to comment
Share on other sites

No coś ty,nawet na testach miałyśmy pod górkę..cóż Pan sędzia .G.Korschek(wiele lat mieszkający w Niemczech)ma nową teorię..moja suka Jolka(uż)zaliczyła na 12/15..bo ona ma to wrodzone i puszczanie tez powinna mieć..a ona jak zawisła na rekawie tak czekaliśmy dobre 15 minut aż odda,pozatym nie zaszczekała ani razu(bo polowała w pełni skupiona),a nasze drogie exterierowe zwierzątka..no cóz jedna puściła na pałkę ,inna wogóle nie ugryzła tylko szczekała przy słupku..ale one tak jak moja jeszcze bez wyszkolenia więc dostały 15/15..i gdzie tu sprawiedliwość???

Link to comment
Share on other sites

to juz wiadomo do kogo nie jezdzic do niemiec na testy:evil_lol: .
nie da sie ukryc ze patrzac na stawke va to poza hillem i nando kryc czym nie ma.zawezajac do stawki va.reszta to kompletne ringowe plastiki.a szkoda.bo jeszcze neidawno w va mozna bylo cos wybrac.dlatego coraz wiecej kryje uzytkami.jakbym chciala hodowac ozdobne onki to bym sobie donki hodowala.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']No i tu muszę Ci przyznac racje,ja sama ostatnio mam problem z doborem psów,nawet coraz dalej już szukamy..jest wiele psów V z fajna psychiką.[/quote]
noo fakt.ale w skandynawii maja dobre psy.czym zostalam zadziwiona.w blue iris tez zawsze mozna liczyc na dobra psyche.jest jeszcze pare hodowli...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']A testy były w polsce..bo to warunek dopuszczenia do hodowli..IPO nie wystarcza:evil_lol:[/QUOTE]
niby paranoja , ale mając swiadomosc ile IPO jest załatwiane (przynajmniej we wschodniej polsce) to moze tym sie kierują ,,ustawodawcy" :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

poniewaz tak jeczalam ostatnio i nadal podtryzmuje swoje zdanie to jednak chce pokazac proporcje czego sie czepiam.otoz chodzi mi oto ze oczywiscie i larus i zamp sa wypracowane przez niemcow .mam oczywiscie swiadomosc ze jak ktos nie skumany w temacie przecyzta takie rozne teksty to jeszcze pomysli ze te psy z czuba to sa tylko ladne.nie.musza jednak cos soba reprezentowac.
larus batu
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=JDzJrXqhn81[/URL]
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=QPDhJoCtInU[/URL]
zamp thermodos
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=euYZqAHpARg[/URL]
bo jeszcze jak ktos nie bardzo lapie ony to pomysli ze wszedzie jest tak jak w polandzie-nie jest.to zupelnie inny pulap tego co sie mozna przyczepiac.wystarczy porownac te testy z testami na polskiej klubowce
to sa testy w skandynawii zeby nei bylo ze tylko niemcy i niemcy.
np.zabax arlett
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=Ahcep4_MXk[/URL]
obok sa inne psy z tych testow.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo sie ciesze ze znalazlam ten temat. Juz od dawna chcialam sie dowiedziec czy w Polsce sa Onki uzytkowe ale jak do tej pory nie udawalo mi sie trafic na taka informacje. Sama jestem dumna posiadaczka wlasnie takiego psa - Falcon van de Biezenhoeve. Mieszkam w Belgii i tutaj nikt sie takim psom nie dziwi. W naszym klubie na 20 psow jest tylko jeden eksterior. I troche sie nie zgodze z opinia ze uzytki nie sa dobrymi psami dla towarzystwa, praca i treningi owszem sa super, Falcon je uwielbia ale poza tym spisuje sie doskonale jako domownik. I troche z innej beczki, wie ktos moze czy Polska bierze udzial w Mistrzostwach Swiata owczarkow niemieckich w Bratyslawie? A jesli tak to kto bedzie startowal.??
Pozdrawiamy. Ola i Falcon.

Link to comment
Share on other sites

jesli bedzie to chyba vat tak jak w zeszlym roku...zreszta nie iwem bo ja sie nie bardzo orientuje who is who w polskim sporcie.:oops:
oczywiscie ze
1.uzytek to normalny onek
2.jak najbardziej sobie moze mieszkac w domku i mieszkaniu w bloku
3.nigdzie nie ma na swiecie takiego wmawiania wlascicielom eksterierow ze sa ich psy blee i wogole nie powinni z nimi pracowac bo po co.strasznie mnei to wnerwia
4.nie mam pojecia po co robic z uzytkow takie "swiete krowy"i wmawiac ze one porabane sa,nakrecone jakos nie wiadomo jak.nikt na swiecie tego nie robi.to tylko kwestia gustu i celu w jaim chcemy miec psa jakiego psa sobie ktos kupi.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz Ayshe. Ja tez malo sie orientuje w polskim sporcie wiec jesli mogla bys wyjasnic cos blizej odnosnie tego psa Vat bo niewiele mi to mowi. Moze znasz jakas strone internetowa na ktorej bylyby wyniki kwalifikacji do MS, opisy psow itp?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...