Jump to content
Dogomania

Hodowla Onow w typie pracujacym


pancelot

Recommended Posts

u G.R. w Lublinie jest Sally v.schlos salitude , ponad rok temu mialam okazje miziac kluski po tej mamusce ,sama suka mnie zauroczyla bardzo .na ostatniej wystawie w lubl.pojawila sie tez czarna suczka z Traho , jako ze nie sądze by jej przewodniczka byla milosniczką wystaw ,chce pewnie zrobic upr.hodowlane.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bardzo pocieszajace wiadomosci:multi: .oby bylo ich jak najwiecej-wtedy hodowcy eksterierow beda musieli troche podciagnac charakter.chyba ze sa niepodatni na obciach:razz: :diabloti: .ale to i tak sie skonczy.zawsze jest tak ze jak juz gorzej byc nie moze to musi sie polepszyc.jak dojdzie do katastrofy tak jak z lansowaniem hipertypu to potem moze byc tylko lepiej.
nie szkolenie suk,przemycanie psow bez popedow albo z innymi problemami zakonczy sie katastrofa.no coz mozemy zrobic?ano polecac tylko tych ktorzy maja dobre psy.nie ringowe sliczne a poza ringiem koszmarki tylko normalne onki.i wiecie co?uzytki to sa[poza skrajnymi przypadkami swirow dla mnie juz nieonkow]zwykle onki.bo sa dobre albo dooopne psy.niezaleznie od linii.te dooopne umra smiercia naturalna razem z hodowlami promujacymi owczarka niemieckiego jako ozdobe wnetrz.:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']Witam.Nie prowadzę hodow;li Uzytkowej..ale mam suke o doskonałym czysto niemieckim pochodzeniu użytkowym,jak udadza sie nam starty zobaczymy,ale kryta bedzie napewno czysto uzytkowym psem z niemieckich linii.][/QUOTE]

A może pochwalisz się zdjęciami swojej suki, albo chociaż powiesz jak się nazywa...? :lol: Plissssssssss....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']A może pochwalisz się zdjęciami swojej suki, albo chociaż powiesz jak się nazywa...? :lol: Plissssssssss....[/quote]
czyzbys chciala umowic Balto na randke? :cool3: :evil_lol: ;) ;)

a serio, to ja tez ladnie prosze o fotki :multi:

Link to comment
Share on other sites

Ha ha, on za młody jest jeszcze :-)
Ale ciekawa jestem jak wygląda ta sunia, bo na razie wszystkie onki pracujące, które spotkałam osobiście były takie, jak Balto (krótkonogie, szczurze i batmańskie). Widziałam też na stronie jakiejś hodowli szwedzkiej onki pracujące umaszczone, nazwijmy to ładniej, czyli podpalane z dłuższym (niż balto) włosiem.

Link to comment
Share on other sites

Jolka moja suka jest czystym użytkiem sprowadzonym z niemiec.Nazywa się Joleen vom Baphomet.
A co do wygladu jest czarna podpalana,mocna w starym typie..ale co uważam za sukces poprawnie zbudowana..dzięki czemu udało się nam zrobić hodowlankę bez większego problemu.

Link to comment
Share on other sites

doooooooooooooopa nie potrafie znalezc tamtego watku.. alel ogolnie wejdz na fotosik.pl tam masz "dodaj zdjecie" wybierasz zdjecie z kompoutera.. masz opcje "rozszerzone" i tam mozesz zmneijszyc zdjecie ... a nastepnie klikasz dodaj.. zdjecie sie wgrywa i mas zkilka link\ow.. podpisanych jako miniatura, pelne.. wiec wybierasz ktorys link.. najlepiej miniatura lub pelne i wklejasz po rpostu do swojej wypowiedzi tj do psotu tutaj:)

Link to comment
Share on other sites

a to moje uzytkowe brzydactwo[bez planow hodowlanych -ucho]
SchH1,IPO1,HGH,FH2,ED-0/0,HD-normal,ZW-89,DNA-gepr.
chita v.hertz[merlin conneforde-afra tigerkralle po lord karthago].suka jest z usa i jest oblesniakiem:roll: :evil_lol:
[IMG]http://img177.imageshack.us/img177/128/w5di6.png[/IMG]
[img]http://img177.imageshack.us/img177/8431/w6bn1.png[/img]
[IMG]http://img367.imageshack.us/img367/5198/li6cj2.png[/IMG]
[IMG]http://img106.imageshack.us/img106/684/lip0xz4.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']fotka jest na nasze stadko vom Haus Tchorz,str.2[/quote]zaczelam pierwsza jak zwykle:roll: :oops: .nenemuscha-a mozesz mi powiedizec bo musze spadac z netu jakie krycia planujesz w tym roku ?jesli cos planujesz?bo pare osob mi zostalo na lodzie[de-bes ma wszystko zaklepane].

Link to comment
Share on other sites

Widze że jesteś prawdziwą fanką Rysia..szkoda tylko że On tak tylko w swoim stadku sie obraca..
A co do kryć..poszukaj mojej stronki tam sa powrzucane..narazie jest sezon więc walczymy i szkolimy się bo korungi i Światówka niedługo..ale pewnikiem jakieś dzieci będą..
Ps.Ja jestem rodowita Warszawianką..więc pozdrów odemnie Wartszawę..czesto tam bywam..więc moze kiedys na siebie wpadniemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']Widze że jesteś prawdziwą fanką Rysia..szkoda tylko że On tak tylko w swoim stadku sie obraca..
A co do kryć..poszukaj mojej stronki tam sa powrzucane..narazie jest sezon więc walczymy i szkolimy się bo korungi i Światówka niedługo..ale pewnikiem jakieś dzieci będą..
Ps.Ja jestem rodowita Warszawianką..więc pozdrów odemnie Wartszawę..czesto tam bywam..więc moze kiedys na siebie wpadniemy.[/quote]warszawa pozdrowiona:cool3: :lol: .Rysia?aaaa...zalapalam.nie jestem fanka.ja go nie znam.ani on mnie.:evil_lol: .po prostu od wielu lat hoduje uczciwie psy.szkoli suki,robi AD i takie tam..ma psy dla normalnego kowalskiego i dlatego polecam de-bes.uwazam ze jest to hodowla ok. choc ja zawsze moge sie doczepic i tak dalej.czlowieka nie znam bo niby skad?:cool1: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']Wiesz co ..ja uważam ze na uchu pies nie chodzi i uchem nie myśli....[/quote]nie no jasne tylko wole sie zabezpieczyc bo znowu dostane pw od kogos zyczliwego[boszsz ludzie to maja zdrowie:roll: ]ze reklamuje cos albo nie wiem..cus tam robie...:evil_lol: .

Link to comment
Share on other sites

nenemuscha-dlatego nigdy nei mialam odwagi hodowac na wystawy i wystawiac moich psow.minimum hodowlane i starczy.podziwiam tych ,ktorzy biora udizal w polskim zyciu onkarskim bo mialam z nim stycznosc na samym poczatku lat 90[89-91]i nigdy wiecej.oczywiscie podziwiam tych uczciwych i normalnych.bo reszty raczej nie.i te uczciwe hodowle bede polecala ile wlezie.szkolace,dostosowujace sie do "propozycji";) sv.i widzacych zagrozenia w rasie-wlasnie w eksterierach i wlasnie w uzytkach.bo jest baaardzo zla opinia o eksterierach-nie zgadzam sie z nia ale ostatnio zaczynam myslec ze w zalewie psychicznego chlamu coraz mniej jest ekseterierow do szkolenia sportowego.

Link to comment
Share on other sites

W pewnym sęsie masz rację..ale uwierz że exteriery maja jeszcze inne zalety..jakich uzytkowy onek nie ma..z nimi poprostu normalny człowiek bez problemu moze żyć,chodząc na spacerki i ciesząc się obcowaniem z takim psem jakim jest owczarek, jest mnustwo ludzi którzy mają onki bo lubia ta rasę i chcą mieć takiego psa który im odpowiada....
A niestety owczarek z ,lini pracujęcej, może poza małymi wyjątkami, to pies który sie do normalnego życia dla zwykłego Pańcia/Pańci nie nadaje....bo te jego instynkty,chec pracy i twardosc jakiej od tego psa wymagamy..no cóz w życiu codziennym są dużą przeszkodą..
Ale nie znaczy to oczywiscieże exteriery takie nie bywają,czy broń Boże nie powinno się z nimi pracowac...Ja pracuję ze swoimi psami ile tylko czas mi na to pozwala..i ciągle im podnosiłam poprzeczkę..bo jeszcze jakiś czas temu uważałam to za słuszne..ale wiesz co myliłam się , wkońcu zaczeło się to odbijać na psach i wzajemnych relacjach..bo to poprostu przerastało ich możliwości..poprostu nie każdy pies to mistrz Świata, jeden jest lepszy w tym,inny w czym innym..teraz to wiem.Mój Mirek który wiele lat mieszkał w Niemczech,patrzył na to jak sie miotam sama ze sobą..i wiesz co powiedział kiedyś.."Ja choduję exteriery..i nie zrezygnuje z nich...a ty wiesz co ,odpuść im,pracuj dalej ale pamietaj że to tylko zwykłe exteriery.Kupie ci użytka..z nim pracuj tak jak chcesz..ale im odpuść.." I wiesz co miał rację,pracuję z uzytkowa suką,która nie jest łatwa bo jest po przejsciach i dwa lata ma w plecy,a nasze exteriery pracują tyle ile trzeba i faktycznie kazdy na swoim poziomie..a efekty..narazie przez 2 lata 6 zdało Korung a wszystkie maja przynajmniej IPO1.
A co do ludzi i wystaw..to czsem i przed tymi ludzmi trzeba schylić czoło bo to jest też kupa roboty..i wiedza ogromna.

Link to comment
Share on other sites

ja wiem...wystawy...zawsze podkreslam slowo dla mnie.dla mnie wystawy sa istotne jako przeglad hodowlany.nic na to nie poradze.kompletnie nie ma to dla mnie znaczenia.
eksteriery...no wiadomo,ze to sa psy o srednich popedach i dobrze ale...zeby byly UCZIWIE na srednich popedach-caly czas popedach rasy a nei kanapy to ok.jesli to jest solidne ipo1 to jest ok.jesli to jest wymeczone ipo1-baaardzo wstyd.po prostu wstyd i zenada.nie kazdy pies jestms .uzytka tez mam po przejsciach.uzytki moga sobiew mieszkac w normalnych domach.na 10 uzytkow 1 jest naprawde do roboty.na 100 eksterierow-1 jest do roboty.troche malo.nie mozna ciagnac w dol bo w koncu hodowla eksterierow bedzie przypominala hodowle collie.tak nie owlno.srednie,uczciwie srednie popedy.i w eksterierach sa super nakrecone psy.ale....mam wrazenie ze zdanie o eksterierach i hodowcach ich jest juz takie ze nawet jak trafi sie dobry pies to przewodnik nei bedzie ciagnal pokazac tego psa bo po co-przeciez to downowaty eksterier-on sie tylko ...hmmm...meczy.ma eksteriery,hoduje je do roboty i nie mam wrazenia ze ise mecza treningami na poziomie schh3.wrecz przeciwnie.ale kazda suka o slabszym drive wylatuje natychmiast-nie jest brana pod uwage jako suka hodowlana.i tyle.ja chce miec owczarki niemieckie.nie downy ktore tylko wygladaja jak owczarki niemieckie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...