Jump to content
Dogomania

Hodowla Onow w typie pracujacym


pancelot

Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bo widzisz, w Polsce lubia robic ludzioom niespodzianki :evil_lol: i nikt nie wie czy dane zawody sa kwalifikacjami, czy nie, i czy nawet jak je przejdzie to czy pojedzie na zawody. A ty tutaj z jakimis stronkami infomacyjnymi wyskakujesz :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki saJo o tym to nie wiedzialam. Nie znam realiow polskiego sportu, nie wiem jak to sie w Polsce wszystko odbywa. Wiem natomiast ze w Belgii to jest dosc proste, trzy kwalifikacje CA a potem wyniki dostepne w necie i w miesieczniku dla czlonkow VVDH. I po prostu znajomy pytal mnie jak to sie w Polsce organizuje, kiedy i czy byly juz kwalifikacje a ja nie umialam mu nna to odpowiedziec bo nie moglam znalezc zadnych dostepnych na ten temat informacji. No coz, bedzie pewnie musial czekac do przyszlego roku.

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie w PL były 2 elimancje do MŚ w tym roku - jedne w Katowicach, drugie w Płocku. Teraz szykują się jeszcze eliminacje do WUSV w Koninie. Niestety oficjalne wyniki nie sa nigdzie na stronkach w necie publikowane. Z reguły wyniki spisują kibice lub zawodnicy i można je potem znaleźć na forum psy sportowe.

Link to comment
Share on other sites

AM-ja tylko chcialam sie spytac bo na psysportowe nie moge[dla mnie powiedizano mi won dosc wyraznie]...powiedz mi dlaczego zawodnicy i wielcy sportowcy polscy[poza patrycja ktora jest normalna]nie zanizaja sie do rozmowy z plebsem o swoich pogladach tylko wyglaszaja postawe:ja mowie tak to tak jest :-o ?pomijajac fakt moje durnoty i wychylenia sie niepotrzebnego.
AM wytlumaczm i prosze bo robisz to tak ze ja zawsze zrozumie wtedy "co poeta mial na mysli".
jechanie po eksterierach ad hoc nie probujac uswiadamiac i pietnowac hodowcow olewajacych psychike to najbardziej wstretna dla rasy rzecz jaka czytalam ostatnio.a czytam ich wiele.nie znosze tekstow o uzytkach ze sa brzydkie,nie od hodowli itd,nie znosze tez mowienia ze sa genialne,jedyne politpoprawne ony bo ktos se tak sadzi[a od wydawania osadow o rasie jest sv i zdaje sie ze tam sa madrzejsi i bardziej doswiadczeni ludzie od kazdego z nas].z drugiej strony eksteriery....boszsz jak mnie to wpienia.....
jak zachecac ludzi zeby pracowali z eksterierami,pokazywali sie na zawodach ipo1,nie zgadzali sie na egzaminy oddzialowe i won ..na taryfe ulgowa bo to wstretne,skoro wszedzie cyztaja ze eksterier to trzeba inaczej pracowac rekawem...jak to inaczej!niech te wszystkie psy szajsowate poodpadaja.mam takei wrazenie ze wtedy ci od podzialu dla ktorych podizal jest niezlym ywjsciem z sytuacji,niem usza sie po prostu starac bo maja swoja flage i hasla o wyzszosci margaryny nad maslem i odwrotnie....beda musieli zaczac sie starac....hodowcy uzytkow beda musieli zadbac o to zeby te psy byly lepsze eksterierowo a hodowcy eksterierow zeby ich psy byly lepsze charakterowo...moze to o to chodzi?o typowa dla zwierzatvstadnych ktorym niewatpliwie jest i czlowiek przynaleznosc plemienna?nasze jest najlepsze?bo mam takei wrazenie.podkreslajac ze nei ziele onki na eksteriery i uzytki tylko na dobre i niedobre psy nie opowiedzialam sie po zadnej stronie ldatego powiedizano mi won dziecko do innej piaskownicy bo tu sa tematy o wielkim polskim sporcie ipo?:cool3: .
nie psotkalam sie z tym zeby poza granicami naszego kraju odmowiono pracy psu rasy niepodlegajacym probom pracy.podkreslalam ze zgadzam sie z tym ze przy obecnej populacji i selekcji na wystawy z eksterierem nie ma co liczyc na duzy sport.to zupelnie inna sprawa.zostalo to przeoczone?
zostala postawiona piekna bariera mowiaca-won ,tu sie rozmawia o pasch ktore uwazamy za poprawne.o tych drugich rozmawiac nei bedizemy.i kupno psa do ipo-temat rozmowy ....a oczym to niby ja pisalam o agility?mozna pracowac z eksterierem zlwaszcza jak ktos sie uczy.czyli tez moze kupic psa i trenowac pod katem ipo.a na zawody z ambicja staniecia na pude-niech kupi uzytka.
AM-pisalas ze u was na placu nie ma podizalow.napisz gdize jest ten plac.bo ja podzialy widze na kazdym takim temacie i jestem przekonana ze jak moi z eksterierami wejda na plyte w ipo1 to nie beda przyjeci otwarcie i bez ironii.i to mnie wnerwia.przeicez nei chca wygrywac.chca uczciwie zdac ipo.i w tym celu beda zmuszeni pojechac do czech:shake: :mad: .bo jak poczytaja sobie takie podejscie na psysportowe to ja juz nie iwem czy namawiac ich na fuchs'a.rece mi opadaja.wez i zachecaj ludzi do pracy sportowej...przeciez to inna robota niz do egzaminu...:angryy:

Link to comment
Share on other sites

gosia/szira-soorki ze cie namowialm zebys napisala cos na tamtym temacie.niepotrzebnie przecyztalas ze won np.na owczarka.no nei jestes wielkim sportowcem.wiec wynocha.jak to dobrze ze mamy zawodnikow w czolowce swiata ipo i niepotrzebuja oni do swego grona nikogo wiecej gdyz grono owe jest liczne nieslychanie-na kazdych zawodach klasy ipo1 wp olsce startuje conajmniej 30 psow.sport ten jest popularny jak agility czy obi0.serce rosnie:eviltong: :diabloti: .sorki ze osmielasz sie myslec o zdaniu egzaminu na zawodach z suka eksterierka ,w hipertypie,z dysplazja,smetnymi popedami.padaj na kolana i placz.ale ja kupisz sobie juz uzytka i wreszcie bedziesz poprawna wtedy zobaczysz jak bardzo zbladzilas i zostaniesz przyjeta bez ironii i moooze bedziesz mogla porozmawiac z najlepszymi:cool1: .aaaaaaaaaa :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Nie martw się Beata sama zdecydowałam że coś napiszę:lol: bo mnie to też wkurza:lol: mam takiego psa jak mam i narazie tego nie zmienię, zresztą jak ją kupowałam to nawet nie myślałam że kiedyś bedę tak długo ćwiczyć:roll: planowałam PT i dowidzenia, dopiero później jak Ciebie spotkałam coś się zmieniło i chcę z nią pracować:roll: to nic że śwaitełko w tunelu jest marne:roll: kto wie może kiedyś i ja będę chciała startować w zawodach:razz: nie wiadomo co czas przyniesie:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ifat']To co Michał napisał na PS jest żałosne. Skoro tak bardzo zależy mu na "czystości" forum, to niech zrobi z PS forum prywatne, na które dostęp będą miały tylko osoby z użytkami.[/quote]
Witam.
Musze sie z tym zgodzic.
Obserwujac to wszystko z boku odchodze do ciekawych wnioskow.
Nie wierze w wielka idee Ayshe o popularyzacji IPO "Caly narod psiarzy buduje sport IPO w Polsce".
Nie podoba mi sie danie linku z owaczrka.pl.Dlaczego?
Poniewaz podzial na profesjonalistow i innych jest niedobry.Profesjonalizm na tym nie polega.
Ayshe przyjmuje wszystko emocjonalnie.Ja nie.
Mimo to stracilam nadzieje,ze bede miala ochote kiedykolwiek miec cos wspolnego z IPO w Polsce.
Nie odwaze sie wystartowac przy takiej atmosferze.
Coz,jako milosniczka ONow z DDR bede miala takiego ONa.
Jako nie zawodowiec nie widze mozliwosci startu ze swoim przyszlym psem wsrod ludzi,ktorzy sa za wysoko dla mnie.
Nie bede krzyczec w niebiosa,zeby mnie uslyszeli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ivonna70']Witam.

Jako nie zawodowiec nie widze mozliwosci startu ze swoim przyszlym psem wsrod ludzi,ktorzy sa za wysoko dla mnie.
Nie bede krzyczec w niebiosa,zeby mnie uslyszeli.[/QUOTE]

Szczerze powiedziawszy to ja poprostu bym ich olewała i zdawała za granicą:lol: oni nie są za wysoko bo stoicie zupełnie obok siebie, ONI są wpatrzeni we własne podwórko a Ty patrzysz dalej:lol: (ale poetka ze mnie:eviltong: ) ja też przyjmuję wszystko bardzo emocjonalnie bo kocham ten kraj i kocham ONki i chciałabym żeby było lepiej, i wkurza mie to że Polacy zawsze robia wszystko na opak:angryy: jakby nie można było podpatrzeć jak jest gdzie indziej i u nas to wprowadzić, kurcze jak sprawdza się to w Czechach, Niemczech to dlaczego w Polsce nie może??? Nie bo My zawsze musimy tworzyć coś po swojemu:angryy:

Link to comment
Share on other sites

gosiu i iwonka-naprawde nie jest tak zle.jest tylko taki hmmm trend jakis dziwny zeby ...no nie wiem...robienia podzialu na wtajemniczonych i tych co sie im "uslugi dla ludnosci swiadczy".jest tez duzo zlych emocji.laczy nas pasja.i nikt nei umniejsza czyjejs wiedzy ani doswiadczenia-absolutnie nie!chodzi tylko o to zeby czasem rozejrzec sie wkolo i nie traktowac uczenia innych jak dopustu boszszego-bez pasji,bez rozbudzania jej w innych.
ale ja jestem po prostu gooopia.
moim marzeniem jest taki klubik.bez podzialow.grono ludzi takich jak teraz jestesmy.sami sobie kupiliscie rekawy,sprzet,teraz bedziemy robic palisade dla siebie,wlasna,wasza.czy to nie jest super?zobacz gosiu na tego chlopaka od tollerki....zobacz jak malo trzeba zeby ludzie sie zaangazowali-2 miesiace i zmiana....to samo z innymi...
chce sie zyc.
a to ze inni to olewaja,nie szanuja zwyklego kowalskiego ze zwyklym psem-to mnie irytuje ale juz mniej po dlluuugiej rozmowie z uwe.:p :razz: .dla mnie super zawodnik to taki sam czlowiek,zaczynal pod gore i uczylsie i uczy caly czas.to taki sam czlowiek jak wy i profesjonalista bedzie mial duuuzo pokory i szacunku dla pracy innych nawet przytoczonego beagle'a na ipo.ile pracy na lupowym ipo z beaglem a ile z malina to wie chyba kazdy kto sprobowal.ja nie.jeszcze nie:razz: :evil_lol: .ale jaka dumna wczoraj bylam z tikusi i agi.pewnie wielki sportowiec ;) powiedzial by poco?jak ona wczoraj poleciala do tego rekawa:loveu: ,jak skoczyla taaaka duzia przeszkode:loveu: a jeszcze niedawno....:shake: .czy to nei pikne?ano pikne.czy tika bedzie chiodzila sport przez duze S?a kto o tym mowi?marzneiem jest zdanie przyzwoicie przez nia ipo na zawodach.
ale nie w tym kraju.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nenemuscha']Kurcze mam wyzuty sumienia bo w pewnym sensie to ja tę burze rozpetałam..Sorki[/quote]nenemuscha-to ja niepotrzebnie sie rozpisalam-jak zwykle o swoim koniku.ipo dla kazdego:roll: .nie super,super ale nie na pozal sie boszsze egzaminy.nie dla traktowania ulgowo eksterierow bo tego w regulaminie ipo nie ma.niech odpadaja,niech nie zdaja.to sie nazywa selekcja i poto to ipo jest wymogiem dla onow.nie zdalam-ok,wiecej pracy.pracuje dla przyjemnosci a nie dla papierka i stania na pudle.
noooo ale ja sie wyleczylam kiedys z ambicji z onami.za goopia na to jestem i sie kompletnei nie wyznaje w ukladach.uwazam ze jak mi ktos powie ze cos jest czerwone to nie chce mnei oczukac.i tak goopia to ja juz umre.jak mnie oszuka-no coz,zal mi go.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']AM-ja tylko chcialam sie spytac bo na psysportowe nie moge[dla mnie powiedizano mi won dosc wyraznie]...powiedz mi dlaczego zawodnicy i wielcy sportowcy polscy[poza patrycja ktora jest normalna]nie zanizaja sie do rozmowy z plebsem o swoich pogladach tylko wyglaszaja postawe:ja mowie tak to tak jest :-o ?pomijajac fakt moje durnoty i wychylenia sie niepotrzebnego.[/quote]

[B]ayshe,[/B]
jak to? nie wiesz? Każdy Polak z małymi wyjątkami jest najlepszym lekarzem, politykiem, weterynarzem a teraz się okazuje, że i zawodnikiem i szkoleniowcem.


[QUOTE]nie psotkalam sie z tym zeby poza granicami naszego kraju odmowiono pracy psu rasy niepodlegajacym probom pracy.[/QUOTE]

Ja znam labki z IPO3, bernardyna z czeskim ZVV :cool3:

[QUOTE]podkreslalam ze zgadzam sie z tym ze przy obecnej populacji i selekcji na wystawy z eksterierem nie ma co liczyc na duzy sport.to zupelnie inna sprawa.[/QUOTE]

No właśnie i mnie o to chodziło, że można się bawić w sport z każdym psem ale jak się chce to robić na wysokim poziomie to już trzeba mieć po pierwsze duuuże doświadczenie a po drugie dobrego psa. Aby jednak dojść do jakiegokolwiek poziomu trzeba ćwiczyć i to można robić z każdym psem.


[QUOTE]AM-pisalas ze u was na placu nie ma podizalow.napisz gdize jest ten plac.[/QUOTE]
Nie moge bo to by była reklama. Jak chcesz napisze Ci na PW ;)

[QUOTE]bo ja podzialy widze na kazdym takim temacie i jestem przekonana ze jak moi z eksterierami wejda na plyte w ipo1 to nie beda przyjeci otwarcie i bez ironii.i to mnie wnerwia.przeicez nei chca wygrywac.chca uczciwie zdac ipo.i w tym celu beda zmuszeni pojechac do czech:shake: :mad: [/QUOTE]

No coś Ty? Mnie by nie przyszło do głowy, żeby się z kogoś śmiać bo ma takiego czy innego psa :crazyeye: Ja bym się bardzo cieszyła jakby na zawodach IPO było więcej niż 5-10 psow.

Znam jedną dziewczynę, która ma ONkę totalnie bez popędów i do tego boi się np. strzałów. Dziewczyna ta jednak się nie poddała i pracowała z suką i za to ją baaardzo szanuję. Inny by dostał szału przy takim psie (ze mną na czele) a ona przez 7 lat z nią pracowała i dopiero teraz widać efekty. Ten pies nauczył ją dużo. Strach się bać jak ona kupić dobrego psa :diabloti: Wtedy jej wiedza plus nowy, lepszy pies -->> wygrana.

Link to comment
Share on other sites

AM-boszsz ja cie koocham:loveu: :oops: :cool3: .
ja mam rozne psy na grupie.i czasem[czesto]rece mi opadaja.ale robimy cala prace,spokojnie,wszystko,bez ulg.mam berna i ...no i pyrosika z roznymi problemami...mam typowe polskie eksteriery....no ciezko...ale nie zmaienilabym tych ludzi i tych psow na zadne super psy i super sportowcow[nooo jakby ktos chcial do mnei chodzic...do treserzyny rzemieslnika oczywiscie tiaaa:evil_lol: ]....
boszsz mam nadzieje ze to sie zmieni i towja postawa wygra.
wtedy ilepiej bedzie dla onow,i lepiej dla ipo.bo z popularnoscia ipo w polsce nie jest dobrze.ludzie nadal mysla ze chodzi o szczucie psa i agresje:crazyeye: .

Link to comment
Share on other sites

Poczytałam dalszy ciąg dyskusji na PS.
Czytam to forum odkąd mam" beznadziejnego "eksteriera.Kupiłam najbardziej ciapowatego psa z miotu:loveu: .Czekałam 2 miechy i dostawałam info od hodowcy na temat piesków.Wybrał jednego spełniającego moje oczekiwania.Przede wszystkim zależało mi na charakterze:cool1: .I mam psa jakiego chciałam:razz: .Pomijając drobne problemy,ale to mój pierwszy On i dopiero majc ONa się poznaje rase(nie przez książki,net czy zdięcia).
Miałam bladziutkie pojęcie o szkoleniu:oops: .Szczerze mówiąc nawet nie pomyslałam czy ten mój eksterier bedzie potrzebował biegać za piłką.:oops:
Ale zapaliło sie we mnie coś.Siedziałam na forach,czytałam,ogladałam filmy.Próbowałam coś sama zmajstrować:roll: .Zapisałam sie na szkolenie z 5 miesięcznym psem.Może to nie najwyższych lotów szkolenie,ale zawsze coś.niestey bardzo brakuje mi takiej grupy jaką macie w Wawie z Ayshe.:loveu:
W grupie ćwiczy sie raźniej.A porządny szkoleniowiec nie tylko motywuje do pracy,ale przede wszystkim pomaga i uczy jak uczyć.
Sie takowej grupy u nas raczej nie doczekamy,wiec sobie dalej nieudolnie cwiczym zaszyte w lesie zeby nikt nie widział.:oops: :evil_lol:
Wiedze czerpie z forum,kupuje książki.Ale i tak czasem sa takie dni kiedy wszystkiego mi sie odechciewa.Nie mam juz nadzieji,ze cos poprawimy.CZasem sie bardzo cofamy,czasem odpuszczam i nie robimy nic:oops: .Ale chce cos robić.Nie mam wygórowanych ambicji.Nie marze o zawodach,dyplomach:cool1: .Chce po prostu cwiczyć.Nawet dłubac powolutku ,ale ćwiczyc.I tylko dlatego,że mam eksteriera ,u którego przez niewiedze i głupotę nie rozwinęłam popędów na tyle ile sie dało nie mogę mieć ochoty na sport przez małe "s"?:razz: To moja wina,że mój pies czesciej woli sie bawić niż ćwiczyć.Ale czy przez to nie mogłabym ze swoim "ślicznym" pieskiem zapisać sie na profesjonalną grupe IPO,która mysli o starcie w zawodach?

Moim zdaniem podział jakis tam zawsze będzie i dotyczy to nie tylko ONow ,ale wszystkich psich środowisk.Zawsze znajdą sie ci lepsi,ci mądrzejsi,z tymi lepszymi psami.Odczułam to tez na własnej skórze.No nic.we wrzesniu rusza nastepna grupa PT u nas w ZK:razz: .Po opłaceniu składki zajecia mam za darmo.Sie przyczepimy ze znajomymi i bedziemy równać w kółku do usranej śmierci.:diabloti: :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ale jaka dumna wczoraj bylam z tikusi i agi.pewnie wielki sportowiec ;) powiedzial by poco?jak ona wczoraj poleciala do tego rekawa:loveu: ,jak skoczyla taaaka duzia przeszkode:loveu: a jeszcze niedawno....:shake: .czy to nei pikne?ano pikne.czy tika bedzie chiodzila sport przez duze S?a kto o tym mowi?marzneiem jest zdanie przyzwoicie przez nia ipo na zawodach.
ale nie w tym kraju.:shake:[/QUOTE]

WOW! Coś mi się wydaje że doczekałam się pochwały :B-fly: Wydaje mi się że zasłużyłyśmy :oops: , bo naprawde podczas nieobecności harowałyśmy jak woły i strasznie mi miło, że widać poprawę. ( zrobiłam sobie nawet bacik, żeby wyciszenie na samym baciku robić :oops: )

A ćwiczyć będziemy czy to się komuś podoba czy nie. Ja lubię, psy lubią, nie widzę przeszkód. A że ktoś będzie to komentował - :shithappens: Ja wolę się nauczyć pracy z psem z trudniejszymi przypadkami. Wtedy będzie mi łatwiej zrozumieć następnego psa, który może będzie się bardziej "nadawał" :cool1: Zastanawia mnie czy ci wielcy IPO-wcy potrafiliby wykrzesać z naszych "beznadziejnych":roll: psów tyle co my. Śmiem przypuszczać, że machnęliby ręką i stwierdzili, że nie ma sensu :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...