Jump to content
Dogomania

Hodowla Onow w typie pracujacym


pancelot

Recommended Posts

  • Replies 371
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Polsce linie użytkowe mają hodowle "Dangaj", "Rewir-Konin", "Belkamp" - linki do stron tych hodowli wrzuciłam do linkowni.
W hodowli "Rewir-Konin" będą teraz szczeniaki :wink:

W Czechach lub na Słowacji jest takich hodowli więcej, jeśli chcesz obejrzeć czeskie i słowackie psy to linki do stron również są w linkowni na pierwszej stronie.

Link to comment
Share on other sites

W wielu rasach jest podział na psy hodowane do pracy (tzn. linie użytkowe, pracujące, itp.) i takie hodowane, aby ładnie wypaść na wystawach (tzn. linie wystawowe, eksterierowe). Psy z jednej linii często różnią się bardzo wyglądem, psychiką itp. od psów z drugiej linii. Hodowca linii eksterierowych przy wyborze reproduktora stawia przede wszystkim na jego wyglądzie. Natomiast hodowca linii użytkowych/pracujących stawia na reproduktory, które się sprawdzają w pracy.

PS. Hodowla Bel-Kamp od kilku lat nie jest aktywna i w przewidywalnej przyszłości nie będzie.

Link to comment
Share on other sites

Hodowla Traho skad biora psy ratownicy STORATu to ONKI w typie uzytkowym no i uzytkowe :)
To hodowla, gdzie na psa sie troszke czeka (ponoc, nie wiem , nie moja rasa) i kupuja tam sluzby roznych krajow (no przeciez nie Polska) Jakby co- napisz na listonosza lub na meila... adres jest :)

Link to comment
Share on other sites

Czyste użytki ma Pani Boczula z Warszawy ,Darek Kmicik z Katowic.
Wiem ,że kryją psami w Niemczech i to najlepszymi liniami użytkowymi (Zw.Zawodów i mistrzostw Świata)
To są 100% linie użytkowe .
Pozdrawiam SAWA.

Link to comment
Share on other sites

z tego co się orientuję w hodowli AKI nie ma w tej chwili suki ON hodowlanej, która mogłaby być kryta. Pod koniec zeszłego roku wyszedł ostatni miot po Zofie von haus Bernhard Mader. Więcej kryta nie będzie ze względu na wiek.

Tak naprawdę w Polsce nie ma hodowli ON czysto użytkowych. Trza szukać po sąsiadach: Czech, Słowacja, Niemcy...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Fajna sunia.Ta z Polytanu.Mnie sie podoba.Nie taka fajna jak nasza Yanta tak prawde mowiac.Jednak zadna nie jest tak fajna jak nasza Yanta.Gdybym podejmowala decyzje o kupnie psa to moim psem wzorcowym bylaby Yanta.Lub Shado.Oczywiscie moje zdanie jest emocjonalne i nieobiektywne.Jak to zakochanej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ivonna70']Yanta jest najlepsza.Fakt.Zaprzeczasz?:p
Czy poza sunia w hodowli Alhambra ktos w Polsce ma hodowlane suki linii uzytkowej?[/quote]


Mają w hodowli Vigor - Ara v. Fuchsgraben, w hodowli Progresja jest Ronja v. Stadtfeld. Jest też suka słowacka Harka z Jurschstavu - nie wiem czy już hodowlana ale własciciel miał z niej robić sukę hodowlaną. Chyba pozorant D. Kmiecik miał sukę Jerka Aki. Pewnie tych suczek ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...