Jump to content
Dogomania

Perro de presa canario (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


sułtan

Recommended Posts

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to super... Benia już sprząta w zbrojowni i szykuje się na spotkanie. :evilbat: :evilbat: :wink: A cieszy się przy tym jak dziecko :D

A tak poważnie będziemy mieli problem z wystawami. Muszę szybko BT przyzwyczajać do auta, bo za rzadko jeździł (zwykle do veta) i wyrobił w sobie chorobę lokomocyjną. Pewnie dostanie coś na uspokojenie, więc będzie zbyt spokojny na wystawie :( .

Pojechaliśmy z psami dzisiaj na drugi koniec miasta i zdążył 2 razy zrobić bleee... mimo, że nic wcześniej nie jadł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

nie przejmuj sie :D.Cerr takze bedzie wymiety ale nie lekko a strasznie.....A ja jeszcze bardziej :lol: Dodatkowo Cerry udaje ze zapomnial wszystko czego byl uczony:roll:.Przy nodze ladnie biegal i chodzil a teraz te troche czasu przed wystawa udaje ze wszystko zapomnial i mnei stresuje :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie !

Nareszcie po dlugich bojach udalo mi sie zapisac na Frum .Dzieki pomocy BossTone :-)

Jestem milosniczka dogow kanrayjskich.Ze mna mieszka 4 letni dog kanaryjski Toro ,sznaucerka srednia Zuzia oraz kotka syberyjska Orinka.Calym stadem rzadzi Orinka .

Ciesze sie ,ze bede mogla poczytac o presach .

Moj Toro tez mial chorobe lokomcyjna jak byl mlody.Zwalczylismy to dzialajac na wielu frontach.Po pierwsze karmilam go w samochodzie zeby auto dobrze sie kojarzylo,po drugie dostal od wet. srodek o nazwie Torecan bardzo silnie dzilajacy przeciwymiotnie (o ile pamietam srodek dzialal na blednik) .Poza tym Toro 24 godz przed jazda nie dostawal jesc.No i robilismy malutkie jazdy tylko na spacer albo spotkanie z innym psem ,zeby przekonac Tora ,ze warto pocierpiec dla szczesliwego konca :-).

Czy BossTone potrafi sie juz wystawiac? A jaki bedzie mial ekwipunek na wystawe?Ringowke?

Pozdrawiam

magda&Toro&Zuzia

Link to comment
Share on other sites

No witam :D

Wreszcie się udało... brakuje tylko emblematu z Torem.

Pomyślę z karmieniem w aucie, pomysł brzmi nieźle (dzięki Carry, Romas). Zapytam też o ten środek przeciwwymiotny.

Ekwipunek BossTonowy?! Na wystawie w Krakowie była dość szeroka obroża. Miał jeszcze wąską szyję, słaby kark. Teraz obwód zdecydowanie większy, luźna skóra, więc pewnie będzie ringówka. Musimy się przygotować jeszcze do wystawy. Czasu coraz mniej, trzeba przypomnieć bieganie po ringu i stanie :D . Na pierwszej wystawie było nieźle. Szczególnie w porównaniu w rasie. W hali na porównaniu szczeniaków było już gorzej. Mimo wszystko pojawił się stres, hałas, tłum ludzi, itp.

Pozdrawiam serdecznie :wink:

Link to comment
Share on other sites

BT a u nas znowu bal 8)

Of course ringowka calkowicie odpada i myslalam ze to bedzie lancuszek ale teraz mysle ze moze jednak zwykla skorzana obroza bo Szkodnik na niej sie najladniej zachowuje (pomijam to wciaganie do rowu,jazdy na butach i siniaki :wink: ) :hmmmm:

Myslisz ze mnie na skorzanej wywala z ringu ? :wink:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za cieple powitanie :-)

Chcialam dodac cos na temat wystawiania.Poniewaz my z Torem juz to przeszlismy.Wszystko zalezy od budowy psa.Jesli pies ma slabe przedpiersie to szeroka obroza jeszcze bardziej eksponuje ten brak.dlatego ,prawie dla kazdego psa ,korzystne sa ringowki badz ozdobne lancuszki.Jak pies sie prezentuje w statyce te lancuszki moga efektownie sie osowac na piers psa podkreslajac szerokosc klatki piersiowej.Ale tu jest jeszcze cos .U pres tradycyjnie wystawia sie w szerokich obrozach podkreslajac tym sile i grubosc karku presy.Sprawa do przemyslenia w czym pies sie lepiej prezentuje.

Ja glosuje :-) za ringowka .Wydaje mi sie ,ze bialy sznur luzno ulozony na piersi pieknie podkresla szerokosc klatki piersiowej.Poza tym pies zeby wystepowal w ribgowce musi byc dobrze wychowany ,to tez zawsze robi wrazenie na sedziach.

Ach, szkoda ,ze my z Torem juz nie jezdzimy na wystawy .Tyle ciekawych problemow do rozwiazania.

magda&T&Z

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie ma jakiś szczególnych wytycznych, to się nie zastanawiaj i wystawiaj na obroży. Na pewno łatwiej go będzie opanować.

Wesoło masz z Cerrym. Pewnie nieźle się bawi na spacerach z Tobą :lol: :lol: :wink:

BT Cerry nie bawi sie ze mna a mna :lol: :wink:

Nie mam wytycznych bo jak nas z ringu wywala to ja na to jak na lato :wink:

Glownie chodzi o to aby potworek sie nie stresowal za bardzo a nie o urode......Zreszta obojetnie w czym jest to powala 8) :wink:

Romas jakby to powiedziec.......To pies idealny o idealnym charakterze totez we wszystkim mu do twarzy a raczej do pyska....Ale coz......Ladnemu we wszystkim ladnie :wink:

A tak na powaznie to w lancuszku wspaniale wyglada jednak na skorzanej czarnej obrozy wysadzanej srebrnymi klocuszkami nie gorzej sie prezentuje :D

pozdrawiam :drinking: :drinking: :drinking:

PS.BT masz juz potwierdzenie ? :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...