Jump to content
Dogomania

Ubojnia psów na smalec-sprawa umorzona!Wszystkich oburzonych zpraszamy do akcji!


zonia

Recommended Posts

Dzisiaj w Faktach był reportaż o człowieku, który wyrabiał smalec z psów pod Krakowem. Jak można się było dowiedzieć "zabijanie psów do celów gastronomicznych nie jest w Polsce zakazane", dlatego bezduszni 'smalcownicy' zostali odesłani do domów-sąd umorzył sprawę....:angryy: No jasne, przecież w zabiciu najlepszego przyjaciela człowieka i przerobieniu go na smalec nie ma nic złego....:angryy:

[B]Ten wątek powstał, żebyśmy wzięli sprawy w swoje ręce i zaczęli działać!!![/B] Nie możemy pozwolić, żeby w naszym kraju znęcanie się nad zwierzętami było dozwolone i nie karalne....!
Potrzebujemy:
ludzi chętnych do pomocy
petycji(i kogoś kto umie je robić)
trzeba sprawę bojkotować, nagłaśniać, może jakiś protest:cool3:
[SIZE=2][SIZE=3][/SIZE][/SIZE][B][I][URL]http://www.tvn24.pl/2274079,28377,0,0,1,wideo.html[/URL][/I][/B]
[SIZE=2][SIZE=3][B]
PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI!!!!!!!!! GDY BĘDZIE NAS WIĘCEJ TO NA PEWNO COŚ ZDZIAŁAMY!!!!!!!!!!!!!!
[/B][/SIZE][/SIZE][CENTER][SIZE=2][SIZE=3][B][IMG]http://i35.tinypic.com/24ownc5.jpg[/IMG][/B][/SIZE][/SIZE]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie w tym celu tu weszłam. Widok pana "rzecznika sądu" mówiącego, że nie istnieje w Polsce prawo zakazujące zabijania i zjadania psów rozsierdził mnie na maksa i wywołał słowa nie do zacytowania. Jak ktoś taki może być prawnikiem, rzecznikiem sądu, urzędnikiem, na którego idą moje podatki?
Podobnie zadziałały na mnie wyjątki z "wyroku w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej" mówiące, że przetapianie psów na smalec jest w Polsce uwarunkowane kulturowo.
Moge podpisać jak coś będzie gotowe, mogę napisać coś sama - i tak miałam zamiar wysłać protest do prezesa tego sądu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matamata']Właśnie w tym celu tu weszłam. Widok pana "rzecznika sądu" mówiącego, że nie istnieje w Polsce prawo zakazujące zabijania i zjadania psów rozsierdził mnie na maksa i wywołał słowa nie do zacytowania. Jak ktoś taki może być prawnikiem, rzecznikiem sądu, urzędnikiem, na którego idą moje podatki?
Podobnie zadziałały na mnie wyjątki z "wyroku w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej" mówiące, że przetapianie psów na smalec jest w Polsce uwarunkowane kulturowo.
Moge podpisać jak coś będzie gotowe, mogę napisać coś sama - i tak miałam zamiar wysłać protest do prezesa tego sądu.[/quote]

mnie po prostu zatkało, gdy usłyszałam, co mówi rzecznik. jeżeli żadne prawo tego nie zabrania, to po co w ogóle art. 7 ust. 3? po co odbierać zwierzęta, których życie jesst zagrożone, jeżeli prawo nie zabrania ich zabić?
ja chce znaleźć jakiś adres e-mail do tego rzecznika, może bidak nie widział na oczy ustawy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matamata']Właśnie w tym celu tu weszłam. Widok pana "rzecznika sądu" mówiącego, że nie istnieje w Polsce prawo zakazujące zabijania i zjadania psów rozsierdził mnie na maksa i wywołał słowa nie do zacytowania. Jak ktoś taki może być prawnikiem, rzecznikiem sądu, urzędnikiem, na którego idą moje podatki?
Podobnie zadziałały na mnie wyjątki z "wyroku w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej" mówiące, że przetapianie psów na smalec jest w Polsce uwarunkowane kulturowo.
Moge podpisać jak coś będzie gotowe, mogę napisać coś sama - i tak miałam zamiar wysłać protest do prezesa tego sądu.[/quote]

nie istnieje również przepis, że nie można zjeść pana rzecznika:-(

ta logika powala...

Link to comment
Share on other sites

Po prostu chore.... wiadomo chyba, że nie żyjemy w kulturze, w której na porządku dziennym zjada się psy! Pani/ Pan Sędzia chyba o tym zapomnieli! o kontekście kulturowym! Fajną lukę prawną wynaleźli nie ma co... a to, że były zabijane może w okrutny sposób? no tak, na to nie ma pewnie dowodów :angryy::angryy::angryy: włos się jeży :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kahoona']nie istnieje również przepis, że nie można zjeść pana rzecznika:-(

ta logika powala...[/quote]


Właśnie, mądrze napisane kahoona. Za niedługo trzeba będzie cały katalog zwierząt wymieniać - których nie wolno zabijać!

Wytapianie smalcu uwarunkowane kulturowo :crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::angryy::angryy: normalnie przekleństwo mi się na usta ciśnie... to ja nie chcę należeć do kultury takich prymitywów!!!! wypisuję się z tej kultury!!! :angryy::angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się zajęła w jeden sposób. Ekologiczny. Ale to na razie tylko w marzeniach.
Materiał przygotowała R. Kijowska. Ja myślę, że dobrze byłoby się z nią jakoś skontaktować i napewno zainteresować tą sprawą prokuraturę. Nagranie jako dowód jest. Materiał do zbadania też - w końcu dziennikarka kupiła słoik tego "specyfiku". Nie wiem sama, na razie się tylko zastanawiam.

To dot. pana Czesia oczywiście, zapomniałam Zonię zacytować.

Link to comment
Share on other sites

wszystko dotyczy prawa.... w naszym prawie po prostu nie ma zapisu regulujacego wiele spraw szkodzacych i krzywdzacych czworonogi...

trzeba - jak pisalam w watku o smalcowni -


zredagowac teksty petycji - do urzedow, gabinetu prezydenta, glownego weta, poslow i poslanek, ministra sprawiedliwosci - zwrocic ich uwage na to stare, dziurawe prawo...

zredagowac pisma w jezyku angielskim - niemieckim - i zwrocic sie do odpowiednich Komisji w UE - dlaczegoz bowiem co rusz slyszy sie o podwyzszaniu i dopasowywaniu standardow na plaszczyznach bardzo odleglych od poszanowania zwierzat...?
nalezy zwrocic uwage "Starej" Unii - ze jeden z ich młodszych członków ma zwyczaje i prawo ze średniowiecza....:angryy:
albo i gorzej - bo do tego dochodzi ludzka świadomość, która dawno jest poza średniowieczem...

Link to comment
Share on other sites

hmmm...postarałam się na szybko sklecić jakiś banerek....Miało być mrocznie,ale znając moje umiejętności artystyczne......:razz: Zachęcam do wstawienia, niech więcej ludzi tu zajrzy!!!!
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f402/ubojnia-psow-na-smalec-sprawa-umorzona-wszystkich-oburzonych-zpraszamy-do-akcji-148885/#post13155428"][IMG]http://i33.tinypic.com/2exbt4w.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Sędzia Rafał Lisak orzeka w Wydziale III Karnym Sądu Okręgowego, do jego kompetencji wynikających z pełnionej obecnie funkcji należą sprawy z zakresu szeroko pojętej tematyki karnej.
W związku z powyższym, w przypadkach niezbędnych, wynikających z zainteresowania mediów tematyką karną, prosimy kontaktować się z rzecznikiem zajmującym się tymi sprawami.
Aktualne numery telefonów służbowych rzecznika prasowego Sędziego Rafała Lisaka:

tel. gabinet (012) 619-57-54

tel. kom. 609-959-494

fax. (012) 619-54-30, 619-50-26

[url=http://www.krakow.so.gov.pl/?c=mdRejestr-cmPokaz-383-0-102]Biuletyn Informacji Publicznej Sądu Okręgowego w Krakowie[/url]


[FONT=Times New Roman]Sekretariat Prezes Sądu Okręgowego – [/FONT][B][EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][email protected][/FONT][/EMAIL][/B]
[FONT=Times New Roman] [/FONT]
[FONT=Times New Roman]Oddział Administracyjny – [/FONT][B][EMAIL="[email protected]"][FONT=Times New Roman][email protected][/FONT][/EMAIL][/B]
[FONT=Times New Roman] [/FONT]
[FONT=Times New Roman]Sekretariat Wydziału X Wizytacyjnego – [/FONT][EMAIL="[email protected]"][B][FONT=Times New Roman][email protected][/FONT][/B][/EMAIL]
[FONT=Times New Roman] [/FONT]
[CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman]
------------------------------------------------------------------
[/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Naprawdę nie przesadzajcie .Zjeść wolno i prawo jest w tym wypadku dobre.Za chwilę wegetarianie będą się oburzać,że nasze psy jedzą krowy.Chodzi o to ,że w ustawie jest mowa o uboju poszczególnych gatunków zwierząt.W ustawie brak wzmianki o uboju psów,a te biedactwa zostały zabite w sposób okrutny,a za znęcanie się wyrok skazujący z całą pewnością zapadnie.

Link to comment
Share on other sites

zbieram linki do stron, ktore okaza sie przydatne - kiedy bedziemy miec tekst...

Parlament Europejski

[URL="http://www.europarl.europa.eu/members/public/geoSearch.do;jsessionid=226CF03B518E68DB7C04F349D878003C.node1?language=pl"]Posłowie : wg kraju/regionu[/URL]

Komisja Europejska

[URL]http://ec.europa.eu/dgs_pl.htm[/URL]

Ministerstwo Sprawiedliwosci

[URL="http://www.ms.gov.pl/kontakt/kontakt.php"]Ministerstwo Sprawiedliwości - Kontakt[/URL]

Główny Inspektorat Weterynaryjny

[URL="http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=1930"]Inspekcja Weterynaryjna - Główny Inspektorat Weterynarii[/URL]

--------------

Michał - nikt tu nie przesadza - doskonale rozumiemy o co chodzi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']Naprawdę nie przesadzajcie .[B]Zjeść wolno i prawo jest w tym wypadku dobre[/B].Za chwilę wegetarianie będą się oburzać,że nasze psy jedzą krowy.Chodzi o to ,że w ustawie jest mowa o uboju poszczególnych gatunków zwierząt.W ustawie brak wzmianki o uboju psów,a te biedactwa zostały zabite w sposób okrutny,a za znęcanie się wyrok skazujący z całą pewnością zapadnie.[/quote]

[B]jak to dobre prawo? czy u licha pies w naszych szerokosciach geograficznych jest zwierzeciem na ubój?[/B]
[B]chyba zyje w innym, niz Ty swiecie....[/B]

poza tym - jak mozna samemu zabic HUMANITARNIE? jak sprawdzic, czy -przepraszam - jakis buraczany łeb - wlasnie tak zabił... czy zastosował zastrzyk, sznur, czy siekierę??? na pewno nie... dobrze wiemy, jakich rejonów i jakich środowisk dotyczy ten problem i nie dam sobie wmówić, że psa - można zabić - oby humanitarnie...

ci, ktorzy ogladali wiadomosci slyszeli, jak ten #%$^%$ mowil - ze wiesza sie psa az ten sie wykrwawi...

Czy to jest HUMANITARNE???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...