Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Naklejka']Przecież mój ma 65cm szyjkę i 100cm w klacie, a takich olbrzymów w schronisku nie ma :P
moja pseudo DONka miała szyję coś koło 30cm, a w klacie nie pamiętam....[/QUOTE]

To musiała być mocno pseudo, bo mój kundliszon jest wielkości spaniela a szyje ma 34cm :P
Ale tak jak dziewczyny, proponuję większa regulacje obroży i szelek, bo w schronisku nigdy nie wiadomo na co się trafi ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, ja nie pamiętam ile dokładnie to było ;) mam jeszcze jej obrożę, ostatnio chodził w niej golden i Jetsan jak był małym szczylem :)
Ja wszystkich psów na szelach prowadzić nie będę, tylko te co puszczam na linkę 10-20m i te co nie umieją chodzić w obroży :)

oo mam tą obroże, jednak 40cm :) czyli dla dużych do 60cm, a dla małych do 40cm. No i niech te szele do 90cm będą.... Koleżanka ma jedną malutką obróżkę, na niej wyprowadziłyśmy chyba z pół schroniska :evil_lol:

to chyba już ostatecznie :D

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]wyślizguję się Z KAŻDEJ obroży. Na dodatek jak go zapinam i odchodzę biegnie za mną i wiesza się na tej obroży. Jaki typ szelek byłby najlepszy dla niego? pies waży 30kg, jest za kolano i ciągnie jak opętany. [/QUOTE]Najlepszy będzie kojec ;) Taki prezent świąteczny po świętach można by było psu sprawić - na pewno był by szczęśliwszy.


A ja mam kłopot.... Nie mogę znaleźć uzdy dla drania :shake: wszystko co znajduję jest po prostu za duże - on ma 32 w szyi i 18cm obwód kufy :roll: Czy ktoś się może dowiadywał czy producent ami play sprzedaje na sztuki? czy muszę dalej szukać po sklepach? napisałam kilka zapytań czy mogą dla mnie na zamówienie ściągnąć rozmiar 2... bo wszędzie jest 3-5 a nie ma 2! :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']Najlepszy będzie kojec ;) Taki prezent świąteczny po świętach można by było psu sprawić - na pewno był by szczęśliwszy.


A ja mam kłopot.... Nie mogę znaleźć uzdy dla drania :shake: wszystko co znajduję jest po prostu za duże - on ma 32 w szyi i 18cm obwód kufy :roll: Czy ktoś się może dowiadywał czy producent ami play sprzedaje na sztuki? czy muszę dalej szukać po sklepach? napisałam kilka zapytań czy mogą dla mnie na zamówienie ściągnąć rozmiar 2... bo wszędzie jest 3-5 a nie ma 2! :mad:[/QUOTE]

ja bez problemu znalazłam na mniejszy pysk kantarek :roll: w sklepie zoologicznym stacjonarnym. A ami play jest w futrzakowie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']Najlepszy będzie kojec ;) Taki prezent świąteczny po świętach można by było psu sprawić - na pewno był by szczęśliwszy.


A ja mam kłopot.... Nie mogę znaleźć uzdy dla drania :shake: wszystko co znajduję jest po prostu za duże - on ma 32 w szyi i 18cm obwód kufy :roll: Czy ktoś się może dowiadywał czy producent ami play sprzedaje na sztuki? czy muszę dalej szukać po sklepach? napisałam kilka zapytań czy mogą dla mnie na zamówienie ściągnąć rozmiar 2... bo wszędzie jest 3-5 a nie ma 2! :mad:[/QUOTE]


też nie popieram łańcucha. To nie mój pies, zaczęło się od wyprowadzania go, bo aż żal patrzeć jak taki cudowny pies się marnuję. I tak coraz częściej i częściej.. teraz traktuję go jakby był mój, traktuję "moje psy" (mam już psa) tak samo chociaż wiem że rodzice nigdy się nie zgodzą żeby był z nami.. dlatego pytam o szelki.

Link to comment
Share on other sites

tak, ja też bez kłopotu w zwykłym sklepie, ale trixie, a w sklepach w których kupuję (futrzakowo muszę sprawdzić) a kupuję w kilku + allegro, nie mają tak małego rozmiaru :lol: a u nas w stacjonarnych nie mam co patrzeć :P bo albo będę musiała za sam kantar zapłacić 80zł (koło 90 wyjdzie mi cały zestaw z przesyłką) albo po prostu takich rzeczy nie posiadają bo ich asortyment kończy się na obrożach dingo i kantarkach trixie ;)

Dopiero ze strony producenta dowiedziałam się że w ogóle istnieje rozmiar 2 :P bo już się bałam że początek rozmiarówki jest roz 3 ;)

aaa i nie chodzi mi o ami play jednobarwne, ale te kolorowe ;) seria NX :) bo seria N w ogóle mnie nie interesuje a seria NO jest ostatecznością :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']tak, ja też bez kłopotu w zwykłym sklepie, ale trixie, a w sklepach w których kupuję (futrzakowo muszę sprawdzić) a kupuję w kilku + allegro, nie mają tak małego rozmiaru :lol: a u nas w stacjonarnych nie mam co patrzeć :P bo albo będę musiała za sam kantar zapłacić 80zł (koło 90 wyjdzie mi cały zestaw z przesyłką) albo po prostu takich rzeczy nie posiadają bo ich asortyment kończy się na obrożach dingo i kantarkach trixie ;)

Dopiero ze strony producenta dowiedziałam się że w ogóle istnieje rozmiar 2 :P bo już się bałam że początek rozmiarówki jest roz 3 ;)

aaa i nie chodzi mi o ami play jednobarwne, ale te kolorowe ;) seria NX :) bo seria N w ogóle mnie nie interesuje a seria NO jest ostatecznością :P[/QUOTE]

a no to jak się ma takie wymagania to nie ma co się dziwić że nie można znaleźć ;) ja mam zwykły czarny kantarek karlie i bardzo dobrze się sprawuje

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ja mam zwykły czarny kantarek karlie[/QUOTE]

ja mam trixie ;) ale chciałabym coś ładnego :P po co kupować drugi czarny kantar :P Lenny ma słabą tchawicę i nie chodzi w obroży (po ostrym zapaleniu tchawicy został mu kaszel po nawet lekkim pociągnięciu za obrożę), znaczy chodzi, ale służy ona jedynie do trzymania adresówki :P smycz przyczepiam do kantara :P do tego obroża przeciera sierść w miejscu najistotniejszym, czyli na karku, jak chcemy coś zdziałać na wystawach to obroża jest zabroniona :P a jakoś muszę z nim na spacery chodzić :P
Mam już coś praktycznego, więc teraz mogę mieć wymagania, żeby coś praktycznego było też ładne :P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']
A ja mam kłopot.... Nie mogę znaleźć uzdy dla drania :shake: wszystko co znajduję jest po prostu za duże - on ma 32 w szyi i 18cm obwód kufy :roll: Czy ktoś się może dowiadywał czy producent ami play sprzedaje na sztuki? czy muszę dalej szukać po sklepach? napisałam kilka zapytań czy mogą dla mnie na zamówienie ściągnąć rozmiar 2... bo wszędzie jest 3-5 a nie ma 2! :mad:[/QUOTE]

też miałam problem, suka ma 31 w szyi i 16 w kufie, w końcu odkupiłam (chyba karlie) kantar od kogoś na dogo i mimo że w rozmiarówce pasował to M. mi z niego wychodzi.

Link to comment
Share on other sites

Lenny ma rozmiar S z trixie - obwód kufy max 23cm.. nie wychodzi z niego nawet jak jest na luzie, daję radę mu zamknąć pysk (szczególnie pomocne u weta przy obcinaniu pazurów u przednich łap - panika totalna i próbuje łapać zębami za cążki żeby je wyrwać z ręki...). Dostałam w zwykłym zoologu stacjonarnym.

Link to comment
Share on other sites

w futrzakowie są małe rozmiary! :) zamówiłam :) Dzięki za podpowiedz ! No to za jakieś 2tyg Lenny będzie miał nowe wdzianko :) zamówiłam przy okazji materiały na ringówkę :P bo nie będę płacić 45zł za żmijkę, jak łańcuszek nie nazywany ringówką mogę kupić za 6zł o.O' (jest inny splot, ale u mojego psa i tak to będzie schowane pod futrem, więc mała różnica...) no i niestety na smyczkę do tego łańcuszka będę musiała poczekać :(

Link to comment
Share on other sites

Jako iż prezenty już dawno rozdane, pora pokazać nowe wdzianko na modelu:cool3: i teraz jest to jeden z moich ulubionych kompletów:loveu: idealny na ponure, zimowe spacery:eviltong:

[IMG]http://i39.tinypic.com/ih1tgw.jpg[/IMG]

[IMG]http://i39.tinypic.com/2h5rza0.jpg[/IMG]

[IMG]http://i43.tinypic.com/2poulci.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

jak będzie ladniejsze pogoda zrobie lepsze....
[IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/ALLEGRO/DSC06029-1.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/ALLEGRO/DSC05932.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1235.photobucket.com/albums/ff432/Dog_style/ALLEGRO/DSC05924.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...