Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Oj, nie nie, takich msyczy absolutnie nie polecam, parę lat temu moj polroczny wtedy haszczak zerwalł taką i o mało co nie wpadł by pod samochod. Od tego czasu nie kupiłam ani jednego takiego badziewia. Dla mojej bulwy mam jedną smycz przedłużaną, ale linową z Dingo. WSzystkie łączenia ma nitowane, jest naprawdę bardzo mocna i mimo, że chodzimy na niej niewiele (teraz bulwa się już prawie, że ustatkowała, chociaż po sterylce znowu jej odbiło:D), to nigdy nas nie zawiodła, mimo, że moja bulwa jest baaaardzo antykocia i potrafi nieźle szarpnąć:d

A jeśli Ci zależy na czymś naprawdę mocnym to poelcam Pitmana. Jest w tej dziedzinie najlepszy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BullWest']Oj, nie nie, takich msyczy absolutnie nie polecam, parę lat temu moj polroczny wtedy haszczak zerwalł taką i o mało co nie wpadł by pod samochod. Od tego czasu nie kupiłam ani jednego takiego badziewia. Dla mojej bulwy mam jedną smycz przedłużaną, ale linową z Dingo. WSzystkie łączenia ma nitowane, jest naprawdę bardzo mocna i mimo, że chodzimy na niej niewiele (teraz bulwa się już prawie, że ustatkowała, chociaż po sterylce znowu jej odbiło:D), to nigdy nas nie zawiodła, mimo, że moja bulwa jest baaaardzo antykocia i potrafi nieźle szarpnąć:d

A jeśli Ci zależy na czymś naprawdę mocnym to poelcam Pitmana. Jest w tej dziedzinie najlepszy:)[/QUOTE]

no to Cie moze zaskocze
wlasnie ta identyczna co opisujesz smycz z Dingo linowa dalam za nia 40zl przepianan i nitowana noby dla duzych psow
sluzyla mi 1 rok i 2 miesiace
teraz z 2 tyg temu suka zerwala srodkowe kolko jak ciagnela do kota, po kilku dniach zerwala srugie kolko przy samym karabinczyku i teraz sama lina z 2 karabinkami sluzy nam do ciagneicia sanek , niestety nie nadaje sie jzu do niczego innego
a suka ma 17kg :)
ale i tak polecam 1,2 roku to i tak dobry wynik na smycz

Link to comment
Share on other sites

A co do MacLeathera, obroże 2-cm są zdecydownaie większe niż do 40cm. Moja baba ma jakieś 43 w szyi, mieści się w niej bez problemu i jeszcze jest regulacja. Mogę pokazać fotę:d


Słuchajcie, a co myślicie o tych nowych wzorach obroż z Trixie? Ja mam z Trixie komplet Mojave-pomarańczowy w kostki (szele, smycz przepinana i obroża) i bardzo go sobie chwalę. Myślałam, żeby może kupić młodej ze dwie obrożki, bo są tanie i mają fajne wzorki. Po tym ostatnim RD Hibiscus Red liczyłam na to, że zakupię trochę RD, ale strasznie podrożało, a moj budżet jest zdecydowanie niewielki:d

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']ale kupowałaś w zwykłym zoologiku ? [/QUOTE]

tak to sa dosc popularne smycze - chaba dingo albo inne cos...

[quote name='isabelle30']karabinczyk przypinany na klamerke? nie sadze zeby to byl dobry pomysl. Ewa, tasma w pasmanterii kosztuje 1.80zl/mb, karabinczyk i to mocny w zoologu 3 zlote. zszywasz porzadnie mulina albo kordonkiem i masz porzadna i tania smycz jaka chcesz[/QUOTE]

i szyte RECZNIE bedzie mocniejsza? oj nie wiem, ja bym sie bala:evil_lol: fakt, mam szyta ale na maszynie i poki co nic sie nie dzieje, ale odkad mam ta smycz suka jest pod wieksza moja kontrola i zrywow nie ma - nie dopuszczam do tego po prostu;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Onomato-Peja']Są już na pelnej misce lupiny puppy love i drapper dog da dużych ;)[/QUOTE]
Do mnie nowy Lupinek (puppy love) dojdzie pewnie w następnym tygodniu :loveu:. Dostawa od 15go grudnia była na ocleniu i dopiero w tym tygodniu dotarła do sklepów. Juz się doczekać nie mogę aż suczom przymierzymy :). Do tego zamówiłam jeszcze adresówki z pleksi fioletowe i koniec psich zakupów na długo ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']To nie wiem, czy ja ślepa jestem, ale takich nie widziałam u nas ;)
Mieliśmy kiedyś jedną parcianą smycz z zoologa, taka najzwyczajniejszą, ale była beznadziejna,szybko poszedł karabińczyk i kółka.I wszędzie widuję teraz tylko takie albo podobne.

a co sądzicie o tej?
[URL]http://www.allegro.pl/item869336544_smycz_regulowana_powojna_tasma_30mm_270cm.html[/URL][/QUOTE]

Chaba robi takie smycze, skórzane i parciane.
Proszę link [URL]http://www.krakvet.pl/chaba-smycz-tamowa-regulowana-20mm-270cm-kolor-czerwony-p-12437.html[/URL]

Mam taką skórzaną smycz Dingo, właśnie z klamerką przy karabinku, nie narzekam, a moja suka do yorasków nie należy. Kiedyś kupiłam też smycz WOZA, ona także posiadała taką klamerkę przy karabinku, świetnie sie sprawdzała. Myślę więc że warto kupić coś lepszego i mieć swięty spokój.

Link to comment
Share on other sites

recznie czy maszynowo to zalezy tylko od dbalosci wykonania. maszynowo zszyte w sposob ble jaki, byle jakimi nicmi bedzie slabsze niz srednio dbale zszyte mocna nicia recznie. wszystko zalezy. mam obroze recznie szyta, skorzana, zaden szew nie puszcza, nie strzepi sie, nic sie nie dzieje, a obroza ma wiele przygod. obroza szyta maszynowo wytrzymala tylko niecaly rok....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle30']recznie czy maszynowo to zalezy tylko od dbalosci wykonania. maszynowo zszyte w sposob ble jaki, byle jakimi nicmi bedzie slabsze niz srednio dbale zszyte mocna nicia recznie. wszystko zalezy. mam obroze recznie szyta, skorzana, zaden szew nie puszcza, nie strzepi sie, nic sie nie dzieje, a obroza ma wiele przygod. obroza szyta maszynowo wytrzymala tylko niecaly rok....[/QUOTE]

Zasadnicze pytanie - KTO szyl obroze, GDZIE kupiona smycz, jaka za ile, bo tak to mozemy dyskutowac do jutra

Link to comment
Share on other sites

I to nie jest odpowiedza na Twoja propozycje?:lol: Obroza robiona przez kogos kto w tym siedzi i robi obroze/smycze i smycz robiona przez (tak sadze) kogos kto w tym nie siedzi - coz, jak dla mnie wszystko jasne, ale jak ktos sie uprze to moze i psa na nitce wyprowadzac ;)
Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu, bo pewnie i tak bedziesz dalej uwazac, ze nie mam racji

Link to comment
Share on other sites

się załamałam...cała szczęśliwa zapłaciłam w sklepie internetowym za wymarzony pomarańczowy komplecik Rogza...a tu mi dzis pisza, ze nie mają już smyczy bo ich nie produkuja i mam sobie inną wybrac.....a inne przecież nie pasują bo jak komplet to komplet...jestem zła bo zmarnowałam czas...mogliby na stronie łaskawie napisać, ze pomimo wystawienia danego wzoru już go nie posiadają ...a nie ze jest możliwy do wyboru....no i pozostaje problem pod tytułem gdzie teraz znajdę komplet.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...