Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Przez te 7lat życia z psem jakoś specjalnie w temat obróżek i smyczy się nie zagłębiałam. Zawsze kupowało się na zasadzie "byle taniej'' bo i tak mniej więcej po roku czasu trzeba było obrożę wymieniać (przetarcia oraz nagminne rozluźnianie się klamry). Ostatnia obroża jest firmy tatrapet, kupiona na szybko w bricomarche bo akurat pech chciał, że obroża rozpadła się totalnie akurat w niedzielę. Oczywiście nie muszę mówić, że powoli klamra zaczyna "mieć luzy" i pewnie niedługo przy byle szarpnięciu zacznie się odpinać.

No a teraz do rzeczy. Jaką polecacie obrożę? Dodam iż musi ona spełniać parę rzeczy.

Nie może to być zwykła taśmówka bo z tych pies potrafi się wyślizgnąć (nie pytajcie jak, sama jestem zdziwiona. Niby obroża zawsze dobrana a dwie taśmówki, które mieliśmy potrafiły ześlizgnąć się).

Fajnie aby obroża mieściła się w 30zł +/- parę zł (obwód szyi do 40cm).

Musi być wyścielona czymś od środka, w co nie wplącze się w długą sierść (mieliśmy na początku a'la skórę podbitą chyba filcem czy czymś podobnym i masakrycznie filcowało, plątało sierść w tym miejscu).

Jaką szerokość obroży wybrać? Pies średni (docelowo 15kg, teraz waży 17kg-musimy schudnąć).

Zawsze mieliśmy obroże na klamrę, bo tak było wygodniej. Jednakże myślałam także nad np pół zaciskiem. Tylko mam pewne wątpliwości, jako że pies potrafi np. wystartować ni stąd ni zowąd do innego psa i jakoś mam obawy, że ściągnie sobie taką obrożę przy szarpaniu się. Może się mylę i niepotrzebnie martwię?

Link to comment
Share on other sites

A moje pytanie, czy jest jakaś firma, która produkuje smycze z takiej taśmy z jakiej wykonane są lonże dla koni? Zależy mi na właśnie takiej mięciutkie, a za razem wytrzymałej i dobrze uszytej smyczce, która będzie dobrze leżeć w ręce :)

 

DogStyle robi z lonży smycze treningowe, zwykłą też pewnie wykonają. 

Link to comment
Share on other sites

Toyota nie sądziłam, że te neonowe hurtty będą tak ślicznie wyglądać na białym psie, świetne! :D

 

 

szablon-foto-do-sklepu-GODOG.jpg
 

 

Ta! :D

 

 

 

Rogz ma tą wadę dla mnie, że jest krótki, z kolei lupine nie ma ładnych kolorów :( od dawna szukam smyczy idealnej i nie mogę znaleźć :P

Ja dla siebie znalazłam smycz idealną w PSDD z tej szarej taśmy, na rączce ma polarek minky i jest jak dla mnie o wiele lepszy niż normalny :) 

Link to comment
Share on other sites

Przez te 7lat życia z psem jakoś specjalnie w temat obróżek i smyczy się nie zagłębiałam. Zawsze kupowało się na zasadzie "byle taniej'' bo i tak mniej więcej po roku czasu trzeba było obrożę wymieniać (przetarcia oraz nagminne rozluźnianie się klamry). Ostatnia obroża jest firmy tatrapet, kupiona na szybko w bricomarche bo akurat pech chciał, że obroża rozpadła się totalnie akurat w niedzielę. Oczywiście nie muszę mówić, że powoli klamra zaczyna "mieć luzy" i pewnie niedługo przy byle szarpnięciu zacznie się odpinać.

No a teraz do rzeczy. Jaką polecacie obrożę? Dodam iż musi ona spełniać parę rzeczy.

Nie może to być zwykła taśmówka bo z tych pies potrafi się wyślizgnąć (nie pytajcie jak, sama jestem zdziwiona. Niby obroża zawsze dobrana a dwie taśmówki, które mieliśmy potrafiły ześlizgnąć się).

Fajnie aby obroża mieściła się w 30zł +/- parę zł (obwód szyi do 40cm).

Musi być wyścielona czymś od środka, w co nie wplącze się w długą sierść (mieliśmy na początku a'la skórę podbitą chyba filcem czy czymś podobnym i masakrycznie filcowało, plątało sierść w tym miejscu).

Jaką szerokość obroży wybrać? Pies średni (docelowo 15kg, teraz waży 17kg-musimy schudnąć).

Zawsze mieliśmy obroże na klamrę, bo tak było wygodniej. Jednakże myślałam także nad np pół zaciskiem. Tylko mam pewne wątpliwości, jako że pies potrafi np. wystartować ni stąd ni zowąd do innego psa i jakoś mam obawy, że ściągnie sobie taką obrożę przy szarpaniu się. Może się mylę i niepotrzebnie martwię?

Przy szarpnięciu obroży nie ściągnie. Prędzej przy chodzeniu na luzie się wyślizgnie, ale to lata "praktyki". 
Polecam np gadzeciaki lub inne obroze hm. Zrobią ci z czym chca. 

Link to comment
Share on other sites

tucha, jak dla mnie nada się obroża z półzaciskiem łańcuszkowym. Pies z niej nie wyjdzie jak będzie dobrze wyregulowana ;) a jeśli chodzi o konkretną firmę to polecam Kudłaty Art - możesz sobie wybrać taśmę, wzór i podszycie np. miękkim polarkiem albo softshellem i twój przedział cenowy na pewno nie zostanie przekroczony ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie, gdzie konkretnie na szyi ma się znajdować ta obroża na takie zapięcie?
3d_obroza_duza_red.jpg

Będę szyła obrożę na takie zapięcie i nie wiem gdzie to powinno leżeć, bo takiej bardziej nie wyreguluje..

 

 

Klamry w takich obrożach powinny być umieszczone przy kółku do smyczy (o tak http://www.ramzesshop.pl/dane/full/bd66c53959034975a965c3fd4b45aa2a.jpg ), niestety zazwyczaj są tak jak na zdjęciu.

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie chodzi mi jak to wszyć, tylko gdzie na psiej szyi taka obróżka powinna leżeć aby było najlepiej. Zwykłą wyreguluję, ta będzie miała dziurki co jakiś odstęp a w tej się nie da zrobić dziurek co pare mm..

Nigdy nie miałam takiego typu obroży i kurde - nieobeznana jestem :D

Link to comment
Share on other sites

Klamry w takich obrożach powinny być umieszczone przy kółku do smyczy (o tak http://www.ramzesshop.pl/dane/full/bd66c53959034975a965c3fd4b45aa2a.jpg ), niestety zazwyczaj są tak jak na zdjęciu.


A ja akurat ostatnio polubilam obroze z kolkami na środku i zamawiam teraz tylko z takimi :p lepiej sie układają na szyi mojego psa.


Czy ktos sie kiedykolwiek spotkal z szelkami trixie FUSION w rozmiarze xs-s? Wiem ze ten rozmiar jest w tych "normalntch" czyli z jednolitą taśmą +podszycie, a fusion szukam i znaleźć nie moge, obawiam sie ze takich nie produkują
Link to comment
Share on other sites

Dogha, z huntera tylko ta z blaszkami, jest świetna, jak idę z Frodem w niej to zawsze się mnie ktoś pyta gdzie kupowałam ;) Niestety mamy brązową ze srebrnymi blaszkami, bo nie było tej z kolorowymi, a kupowałam stacjonarnie.

Link to comment
Share on other sites

Dogha, ta druga będzie mu pasowała znacznie lepiej :) Ja kiedyś planowałam kupić tą pierwszą (ale czarną), niestety z rozmiarem nie mogliśmy się wpasować :( jeżeli zdecydowałabyś się na tą pierwszą to zwróć uwagę, że w węższych są chyba tylko trzy rzędy tych srebrnych pukielków, wtedy obroża nie jest już tak ładna

Link to comment
Share on other sites

My mamy z trzema rzędami i nadal jest ładna ;)

Uwielbiam tę obroże, skóra jest baaaardzo wytrzymała, kiedyś Blues za szczeniaka szarpał dzień w dzień Froda za odstającą część i są tylko niewielkie kropeczki od zębów, prawie niewidoczne.

Kupiłabym też Bluesowi ale na jego szyję ma szerokość 3 cm, a to za dużo na jego krótkie karczycho.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby ktoś szukał - w TkMaxx (przynajmniej u nas) są smycze Flexi.
S - 19.99zł
M - 44.99zł
L - 59.99zł

Ja dorwałam Comfort Long (8m) za 45zł i jestem bardzo zadowolona (na razie z ceny, bo ta guma jest ponoć podatna na uszkodzenia), zobaczymy, jak będzie się spisywała, ale jak na razie widzę dużą różnicę pomiędzy tą całą plastikową serią, a tą z gumą.

Link to comment
Share on other sites

[...]Czy ktos sie kiedykolwiek spotkal z szelkami trixie FUSION w rozmiarze xs-s? Wiem ze ten rozmiar jest w tych "normalntch" czyli z jednolitą taśmą +podszycie, a fusion szukam i znaleźć nie moge, obawiam sie ze takich nie produkują


Te szelki są, ale ich nie ma.. Na metce z szelek jest rozmiar xs i xs-s, ale oczywiście w żadnym katalogu i w żadnym sklepie nie ma..
Link to comment
Share on other sites

Rozmiar na nas ma właśnie 3cm szerokości, więc w sumie nie wiem ile będzie miał tych blaszek. Za to bawi mnie to, że to rozmiar też na bostonka :P katasza masz może jakieś zdjęcie Froda w tej obroży? Czuję się przekonana do tej czarnej :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...