Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

 ta będzie miała dziurki co jakiś odstęp a w tej się nie da zrobić dziurek co pare mm..

 

Jeżeli nie będziesz wszywała tych metalowych kółeczek to dziurki mogą być i co pare mm ;)

Tutaj obroża z podobną, ale gorszą klamrą kupiona za 4 zł,

[URL=http://www.fotosik.pl]c416f70f60d5ef07med.jpg[/URL]

więc jeżeli nie będziesz wszywać tych metalowych dziurek to według mnie nie ma różnicy

Link to comment
Share on other sites


Gdyby ktoś szukał - w TkMaxx (przynajmniej u nas) są smycze Flexi.
S - 19.99zł
M - 44.99zł
L - 59.99zł
Ja dorwałam Comfort Long (8m) za 45zł i jestem bardzo zadowolona (na razie z ceny, bo ta guma jest ponoć podatna na uszkodzenia), zobaczymy, jak będzie się spisywała, ale jak na razie widzę dużą różnicę pomiędzy tą całą plastikową serią, a tą z gumą.

Mam comfort long 3 od ponad roku i na gumie nie widac żadnych uszkodzeń, no ale wiadomo, ze jak smycz będzie czesto upadala na chodnik to sie porysuje, ja wole tego unikac :p

Te szelki są, ale ich nie ma.. Na metce z szelek jest rozmiar xs i xs-s, ale oczywiście w żadnym katalogu i w żadnym sklepie nie ma..

To najwyzej zrezygnuje z fusion i wezme te jednolite, bo te na szczescie są w xs-s na allegro
Link to comment
Share on other sites

Niewyspana,bylem wczoraj. Cóż za pech _-_
Chętnie wziąłbym comfort Longa S..był może.?

Nie wiem, jak gdzie indziej, ale u mnie była tylko 7m, z plastikową rączką, poza tym jak wyszłam na chwilę ze sklepu i wróciłam znowu, to już jej nie było :P

 

Mam comfort long 3 od ponad roku i na gumie nie widac żadnych uszkodzeń, no ale wiadomo, ze jak smycz będzie czesto upadala na chodnik to sie porysuje, ja wole tego unikac :P

Ja jestem prefekcjonistką, więc dla nie nie może być widocznych większych rys na niczym (z naszą starą Flexi jakoś wytrzymałam, ona doświadczyła już chyba wszystkiego - woda, piasek, błoto, żwir i nadal się trzyma, choć czasem zacina i trzeba mocniej pociągnąć) :D
Ta Comfort ma lepiej dopasowaną rączkę + guma i jak na razie, po pierwszysm spacerze było ok.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak gdzie indziej, ale u mnie była tylko 7m, z plastikową rączką, poza tym jak wyszłam na chwilę ze sklepu i wróciłam znowu, to już jej nie było :P
 

Ja jestem prefekcjonistką, więc dla nie nie może być widocznych większych rys na niczym (z naszą starą Flexi jakoś wytrzymałam, ona doświadczyła już chyba wszystkiego - woda, piasek, błoto, żwir i nadal się trzyma, choć czasem zacina i trzeba mocniej pociągnąć) :D
Ta Comfort ma lepiej dopasowaną rączkę + guma i jak na razie, po pierwszysm spacerze było ok.


Wiesz, rysy same z siebie nie powstaną :p wiec musisz po prostu na nią uważać. Ja bardzo lubie moją flexi, mam comfort long 3 i zwykłą Ske, i tak jak w Sce tego noe czuć, to gdyby byla wieksza, to ze nie ma gumy pewnie by mi przeszkadzało



Te jednolite H? Widziałam też w sklepie naszezoo rozmiar xs-s za 13,90.


H to jakie? Step iny? Mi chodzi o te:
Link to comment
Share on other sites

Są nazwane H, ale to guardy xD te też są rozmiar XS i XS-S ale ten polar na filmikach wydaje mi się strasznie gruby. Są jeszcze takie https://www.naszezoo.pl/pl/p/Czarne-szelki-spacerowe-dla-psa-z-nylonu/3314to chyba te same co fusion tylko nie odblaskowe kolory.

Przecież guardy sa nazywane Y a te trixie X, chyba ze sie mylę :P

PS dzieki za podlinkowanie sklepu, tam są i te szelki i smycz do kompletu, więc kupie komplet i zaplace tylko raz za wysyłkę :)
Link to comment
Share on other sites

A to nie wiedzialam. Kurcze jednak w tym sklepie nie ma mojego koloru smycz przepinanej i regulowanej na suwak, jest tylko 1,2m zwykła, a to troche malo dla psa ktory ledwo odstaje od ziemi :p zna ktos jeszcze jakis sklep internetowy (lub w trójmieście stacjonarny) ktory ma produkty trixie z tej serii?

Link to comment
Share on other sites

Tzn szukam smyczy XS (1cm) niebieskiej, najlepiej przepinanej, ewentualnie z tym suwakiem. Szelki XS-S (1,5cm) tez niebieskie, z polarem.

Hill na zoohurtowo są szelki ale smyczy brak, ta smycz to chyba wymierajacy gatunek :p w najgorszym wypadku kupie smycz na e-akwarium, bo tylko tam jest w tym kolorze, a szelki gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

Hill na zoohurtowo są szelki ale smyczy brak, ta smycz to chyba wymierajacy gatunek :P w najgorszym wypadku kupie smycz na e-akwarium, bo tylko tam jest w tym kolorze, a szelki gdzie indziej.

Może napisz do wszystkich sklepów, które mają szelki, czy mogą przy następnej dostawie domówić Ci smycz. 

Link to comment
Share on other sites

Na fera nie ma z tego co widze, chociaz jakas wielka reklama ktorej nie da sie zamknąć zaslaniala mi pół ekranu :p napisalam na allegro do sklepu naszezoo jesli dobrze pamietam, to dostalam odpowiedź ze nie ma i nie bedzie, wiec moje przypuszczenia sie potwierdzily i pewnie ją wycofują...

Dzieki wszystkim za pomoc, chyba zamowie faktycznie oddzielnie, bo niedlugo moze jej nie byc tez w tamtym jedynym sklepie.

Link to comment
Share on other sites

klaudiaZak chodzi Ci pewnie o taki typ taśmy? http://wstadzie.pl/pol_pl_Lonza-API-w-torbie-brazowo-niebieska-298_2.jpg

Nigdzie nie widziałam, ale podsunęłaś mi pomysł, żebym przerobiła swoją, nieużywaną, lonże na smycz :D

Dokładnie o taką :D

 

DogStyle robi z lonży smycze treningowe, zwykłą też pewnie wykonają. 

Co prawda robi z lonży, ale z tego co widzę na zdjęciach jest to ten twardszy typ taśm.... :/

 

Co do rogzów miękkie i lekkie - w prawdzie są przyjemne dotyku, ale dość cienkie. Szukam czegoś z grubszej taśmy.. Ale muszę zastanowić się jeszcze nad tym alpinist, bo z tego co widzę to jest z podwójnej taśmy (?) :D Jest miekka tak jak rogz m&l?

Ewentualnie wie ktoś gdzie można kupić taśmy właśnie takie jak do lonży?

Link to comment
Share on other sites

Co prawda robi z lonży, ale z tego co widzę na zdjęciach jest to ten twardszy typ taśm.... :/

Końskiej lonży, takiej miękkiej, o której mówisz, nigdy w ręku nie miałam - mogłabyś pokazać o jakie chodzi? Nie można takiej zamówić w firmie robiącej akcesoria dla koni i np. poprosić o mniejszy karabińczyk?

DS robi z takiej dość sztywnej taśmy, ale jednak wygodnej. Prowadzam na niej spore psy i ręce mam całe. Teraz jeszcze mają nowy typ, trochę cieńszy, taki pomiędzy tą grubą, a tą, którą nazywają lekką (ta strasznie tnie). Mam z niej smycz 16m i na razie sprawdza się bardzo fajnie, chociaż przy mocnym pociągnięciu pewnie by cięła (ja mam podszytą rączkę i nawet przy zrywach za zającami jest ok; nie wiem jak by było przy trzymaniu za samą taśmę).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites


Ja dorwałam Comfort Long (8m) za 45zł i jestem bardzo zadowolona (na razie z ceny, bo ta guma jest ponoć podatna na uszkodzenia), zobaczymy, jak będzie się spisywała, ale jak na razie widzę dużą różnicę pomiędzy tą całą plastikową serią, a tą z gumą.

Ja mam ponad rok comfort, używam codziennie, guma się trochę porysowała się, ale nie odpada :) Smycz mi nigdy z ręki nie wypadła więc uszkodzeń jako takich nie ma :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...