Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Mam pytanie - czy zapięcie na sprzączka nadaje się na zimę?
Chce kupić Xenie, ale nie wiem czy to dobry pomysł..
Jak radzicie? I która firma szyje fajne obrózki na to zapięcie? Wiem że Kudłaty Art, ale ktoś jeszcze?

~~~
Tak wiem, wiem.. Pytałam się tez o martingale, suma sumarem zamiast kupić uszyłam sama, ale na sprzączkę sobie nie uszyję, więc się pytam..

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio kupiłam odblaski od taks i w przeciwieństwie do innych obroży, nie tylko nitka jest odblaskowa, tylko cała obroża praktycznie jest odblaskiem. I jest on bardzo silny, wystarczy mała ilość światła, żeby mieniła się poświatą, a w silnym strumieniu, wali po oczach jak latarnia ;)

DSC_2881_zps577c1fc7.jpg

A tak to polecam Hurttę, nitka odblaskowa w niej jest najsilniejsza. ROGZ też jest widoczny, ale gorzej. Całkiem fajnie odbija się też ta obroża http://www.tofivet.pl/pl/k/obroze_dla_psow a jest sporo tańsza od ROGZa.
 
Ze świecących LEDowych to zamówiłam tutaj jedną https://www.facebook.com/groups/pchlitarg102/permalink/285264741673655/ jak przyjdzie, będziemy testować ;)

Link to comment
Share on other sites

 

ps. czy to Ty ode mnie chciałaś rogza kupić?

 

Tak, to ja ;)

 

 

Nie chodzi mi o obrożę z całym paskiem odblasku, który zakrywa taśmę nośną, bo takie po prostu mi się nie podobają, tylko właśnie zależy mi na nitce.

Często wieczorem spacerujemy obok ulicy, gdzie jeżdżą samochody - mało, bo mało (ok. 21, uliczka wewnątrz osiedla) ale jednak jeżdżą - i wolałabym żeby w razie czego widzieli psa, jeśli coś wącha na uboczu.

A tak poza tym to spacerujemy wewnątrz osiedla, po chodnikach, gdzie nie potrzeba nam aż takiej widoczności, wkoło są latarnie.

 

Hurttę mamy, ale o rozmiar za małą (właśnie myślę nad jej sprzedaniem) i jest to półzacisk, a ja szukam obroży na klips, żeby pasowała do Flexi, bo na dłuższe spacery właśnie na niej chodzimy.

Link to comment
Share on other sites

Temat dla mnie :p tez szukam odblaskowych obroz :p byłam dziś w rossmanie, liczyłam na pingwiny a były romby. Powiedzcie mi po raz kolejny, z z czego nie wychodzą psy? Testowaliśmy chyba już prawie wszystko.. a menda mi ostatnio wyszła z obroży na pasach :( na razie chodzi na dlawiku(zdjęcia na poprzedniej stronie), bo z tego mi nie wyszła. Jeszcze pewnie.. no i jaki kolor dla Comy? Na razie mam wrażenie ze pasuje jej tylko niebieski. (Ten obok białego psa :p)

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio kupiłam odblaski od taks i w przeciwieństwie do innych obroży, nie tylko nitka jest odblaskowa, tylko cała obroża praktycznie jest odblaskiem. I jest on bardzo silny, wystarczy mała ilość światła, żeby mieniła się poświatą, a w silnym strumieniu, wali po oczach jak latarnia ;)

DSC_2881_zps577c1fc7.jpg
 

Na bazarku były?

i ja ich nie dojrzałam :nonono2:

Link to comment
Share on other sites

Ja tez nie pisalam o obrozy odblaskowej z taka tasma tylko o tasmie z nitka odblaskowa. Ale obie obroze dzialaja tak samo - pada swiatlo widac. Tyle ze rogz ta nitke ma cieniutka i moze dlatego na hurcie lepiej widac. Nitka jest wg mnie grubsza. Ale ja mam szelki wiec generalnie lepiej widoczne.

Link to comment
Share on other sites

Mamy szelki, ale zakładamy je tylko na jakieś dłuższe/dalsze wyjazdy, np. do lasu, gdzie właściwie może robić co chce, ale i tak musi być na smyczy.

Dzisiaj je właśnie założyliśmy na wycieczkę do lasu i faktycznie muszę przyznać, że ten odblask daje nieźle po oczach.

 

Ale znalazłam prawie nową obrożę EzyDog'a za śmieszną cenę, z nitką odblaskową, więc sobie ją tylko przerobię na klamerkę (teraz to półzacisk) i będziemy chodzić.

 

Ale i tak wszystkim dziękuję za rady ;)

Link to comment
Share on other sites

Już pisałam na fb - świetny kolor :)

 

 

Gops super! Sama sie przymierzam do tego koloru, ale najpierw pomarancz :P

Kolor jest na prawde super, a najlepsze jest to że nie widać nic zabrudzeń . Ja tą obroże mam ponad miesiąc , używam codziennie bo bardzo ją lubie , przeżyła wszystko co możliwe (jeziora, morze,błoto,gówienko,glina) .

Po praniu ciągle jak nowa.

Jedyny malutki minus to nadrywa mi się dziurka której używam (dziurka do klamry) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...