Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Mam upatrzoną niebiesko/różową :) Właśnie mnie nie przeszkadza że ciężka, byle nie paliła w ręce :) Dzięki za odpowiedź :)

Ja mam Trixie Cavo L/XL przepinaną. Jest bardzo ciężka, a po czasie się okazało, że lubi też palić ręce, tak więc nie polecam.
Może te z cieńszych sznurków są lżejsze, no ale i tak raczej tylko dla spokojnych psów. Obroże są fajne, natomiast smycz w naszym przypadku okazała się do dupy :eviltong: 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Trixie Cavo L/XL przepinaną. Jest bardzo ciężka, a po czasie się okazało, że lubi też palić ręce, tak więc nie polecam.
Może te z cieńszych sznurków są lżejsze, no ale i tak raczej tylko dla spokojnych psów. Obroże są fajne, natomiast smycz w naszym przypadku okazała się do dupy :eviltong:

Ehh, to chyba muszę wybrać coś innego :( Bo jakbym brała to L/XL, ale właśnie chcę uniknąć palenia w ręce :(

A znacie jakieś godne polecenia (nie palące na pewno, i karabinek dla onki ze zrywami) smycze z liny, ale przepinane?

Edit: I jeszcze mam pytanie- w obrożach Cavo ta regulacja jest idealnie taka sama jak pisze? Zazwyczaj ustawiam obrożę na 45cm, i nie wiem który rozmiar wziąć (ten 43cm czy 47cm) :)
Link to comment
Share on other sites

Ja mam pytanie do was. Mam dla tego kawalera:sporo rogzów w rozmiarze M (zostały po moich poprzednich psiakach). Niby pasują rozmiarowo i sporo zapasu mają. Jednak nie wyglądają już fajnie bo są za wąskie. Chciała bym coś 2cm, ale rogz ma za dużą średnicę i nie wygląda dobrze bo przez to przekładanie przez kółko na szyi są aż 4 warstwy taśmy. Po rogzie ciężko mi znaleźć coś fajnego a handmade super wyglądają tylko z jakimś podszyciem a to już 2,5cm wiec za szeroko dla Peppera. Lupine ma 1,8 ale czy te 0,2 między nim a rogzem M to da jakąś różnicę? Kompletnie nie wiem co kupić.

 

Sprawdź sobie MYSMO na fb, mają dużo różnych wzorów i myślę że 2 cm z podszyciem nie będzie problemem.

Link to comment
Share on other sites

Ehh, to chyba muszę wybrać coś innego :( Bo jakbym brała to L/XL, ale właśnie chcę uniknąć palenia w ręce :(

A znacie jakieś godne polecenia (nie palące na pewno, i karabinek dla onki ze zrywami) smycze z liny, ale przepinane?

Edit: I jeszcze mam pytanie- w obrożach Cavo ta regulacja jest idealnie taka sama jak pisze? Zazwyczaj ustawiam obrożę na 45cm, i nie wiem który rozmiar wziąć (ten 43cm czy 47cm) :)

Linowe El Perro :) mają 180cm jednak niestety nie sa przepinane . 

Na pewno wytrzyma onka , widziałam kilkadziesiąt ttb w akcji na nich . 

12stki są bardzo fajne, 16stki sa już bardzo grube (jak kto woli ale dla mnie za ciężkie) .

Nie palą rąk , jest to najwygodniejsza smycz jaką kiedykolwiek miałam .

Link to comment
Share on other sites

Linowe El Perro :) mają 180cm jednak niestety nie sa przepinane . 
Na pewno wytrzyma onka , widziałam kilkadziesiąt ttb w akcji na nich . 
12stki są bardzo fajne, 16stki sa już bardzo grube (jak kto woli ale dla mnie za ciężkie) .
Nie palą rąk , jest to najwygodniejsza smycz jaką kiedykolwiek miałam .

O dzięki już obejrzę :)
Link to comment
Share on other sites

Mam nietypowe pytanie.

Czy ktoś kojarzy jakiej firmy może to być obroża? Zapinana na klamrę, dość szeroka. Jako nowa mogła być bardziej czerwona :P Kupiłam wiele lat temu na wystawie i dobrze mi służy, jednak nie wiem jaki to producent. Może ktoś pamięta/kojarzy?

 

DSC0752jp_wpeqrpx.jpg

 

DSC0754jp_wpeqrps.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ola, ja tam go widzę w takim zwykłym połączeniu np. zielona siateczka i brązowa taśma, tutaj Eska ma taką https://lh4.googleusercontent.com/-cUNJqUa_n0k/VBVAI0V38lI/AAAAAAAAEjc/bT3jZNWYp9s/s640/DSC_1023-027.JPG i osobiście to ta zrobiła na mnie wrażenie, a i sama zaczęłam przepadać za taką prostotą, ewentualnie coś innego chodzi mi po głowie ale nie wiem co,  ewidentnie widzę go w odcieniu jakiejś limonki - musisz wziąć to pod uwagę :D

 

Ja ostatecznie zdecydowałam się na szele hurtty póki było za co kupić, kilka dni już minęło i pewnie drugie tyle poczekam  :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Mam nietypowe pytanie.

Czy ktoś kojarzy jakiej firmy może to być obroża? Zapinana na klamrę, dość szeroka. Jako nowa mogła być bardziej czerwona :P Kupiłam wiele lat temu na wystawie i dobrze mi służy, jednak nie wiem jaki to producent. Może ktoś pamięta/kojarzy?

 

DSC0752jp_wpeqrpx.jpg

 

DSC0754jp_wpeqrps.jpg

Coś mi się kojarzy, ze firma to Chaba jest.

Bo jeszcze nie dawno u nich widziałam taki wzorek na smyczach.

 

edit. nie ten rozmiar, ale faktycznie tej firmy....

http://siedem-zyczen.sklep.pl/pl/p/Chaba-Obroza-dla-psa-regulowana-RIO-16-mm-40-cm/2511

Link to comment
Share on other sites

Coś mi się kojarzy, ze firma to Chaba jest.

Bo jeszcze nie dawno u nich widziałam taki wzorek na smyczach.

 

edit. nie ten rozmiar, ale faktycznie tej firmy....

http://siedem-zyczen.sklep.pl/pl/p/Chaba-Obroza-dla-psa-regulowana-RIO-16-mm-40-cm/2511

 

 

https://picasaweb.google.com/101825270268017642048/WZORNIKTASM#5629723046496657378

Dog Style też ma taką taśmę i wydaje mi się, że to to, bo jakieś 3-4 lata temu sama kupiłam od nich komplet fioletowy moro (taśma podobnego typu) i nie mieli jeszcze żadnych naszywek z logo firmy :)

 

 

Clavia-może Dog Style?

 

 

To było z 6-7 lat temu więc wątpię,żeby DS już wtedy istniał. Ale mogę się mylić ;)

Ale Chaba już bliżej.

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Potrzebuję amortyzator do smyczy- widziałam, że DS ma, są też Trixie. Czy ktoś ma porównanie, które są lepsze? A może inna firma? Zależy mi, aby nie był zbyt elastyczny, tzn.aby rozciągał się dopiero przy mocniejszym pociągnięciu.

 

Ja miałam amorek z DS i jeżeli poprosisz o mocniejszą gumę, to będzie się naciągał dopiero przy mocnym pociągnięciu. Sama miałam problem, żeby go "wyprostować" ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...