Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='konikowa']Ja właśnie też chyba będę się przystawiać do roweru i teraz się zastanawiam co będzie najlepsze dla psiaka, szelki czy obroża? A jeżeli szelki to jakie?[/QUOTE]

wczesniej probowalam jezdzic z psem w sledach, ale szybko z tego zrezygnowalam gdyz w wiekszosci, pies biega z boku, czasami z przodu pociagnie lekko i zakladam mu zwykle guardy z szerszym paskiem na dole i miekkim podszyciem na przedniej obreczy.


jedynie do rolek stosuje sledy bo mam większą kontorle nad psem niz na rowerze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Dla Ciebie [U][B]bezpieczniejsza [/B][/U]jest obroza - psu to bedzie rybka przeciez, bo i tak pies powinien biec na luznej smyczy a Tobie latwiej zareagowac z obroza na szyi[/QUOTE]

Dlaczego bezpieczniejsza?
Moim zdaniem wszystko zależy od psa i jego temperamentu. Mi jest zdecydowanie łatwej zapanować nad psem na szelkach niż na obroży

Link to comment
Share on other sites

A może dobrym pomysłem by było skrócenie lekko obroży zaciskowej tak, żeby jak się zaciśnie to lekko ją podduszała?
Nie wiem czemu, ale nie potrafię się przekonać do szelek, a kupowanie ich żeby potem stwierdzić, że jednak to nie to się nie opłaca. W takim razie będziemy próbować obrożę;)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nie ;) Ja zdecydowanie wolę szelki, właśnie przy obroży mam wrażenie, że mam mniejszą kontrolę nad psem (wypróbowałam jedno i drugie). Myślę, że ile ludzi tyle opinii, dlatego najlepiej samemu sprawdzić każdą opcję

Link to comment
Share on other sites

W takim razie wypróbujemy obrożę, a najwyżej zaopatrzę się w szelki;)
W ogóle będziecie się śmiać jak Wam powiem czemu nie lubię szelek:P Przez to, że jestem w jakimś tam stopniu pedantką, nie mogłam znieść tego, że się przekręcały chociaż o milimetr;P

Link to comment
Share on other sites

Ja nie lubie szelek, bo jak suka mnie pociagnie to frune, a ze sile ma to bywalo roznie. Nie ma opcji, zebym sie utrzymala - chodzi o zrywy. I takie same zrywy zdarzaly sie podczas rowerowania - musialam jej czesto przypominac ze jestem obok na rowerze a w szelkach....by mnie miala w nosie ;)

Link to comment
Share on other sites

w szelkach MM od Gops :)

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images44.fotosik.pl/285/56c7bf97ac407d17.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images50.fotosik.pl/285/e18625d042e4317c.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/281/7e7a1610e4174fba.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Czy mogę tu wkleić ogłoszenie tego typu? :hmmmm:

Piękny, niebieski półzacisk z naszytą taśmą w żółte i pomarańczowe wzorki sprzedam bądź wymienię na ładną, zwykłą obrożę, chętnie w podobnej kolorystyce acz niekoniecznie - mój pies niestety jest deklem i przy najróżniejszych regulacjach świata i tak się na nim dusi :niewiem: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...