Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Możliwe, że są przymałe, bo kupowałam je dla psa 2-5 kg, a wtedy, kiedy je kupowałam Xena tyle ważyła. Teraz jej się urosło i waży 6,25 kg, ale zapewne jak tylko przyjdzie wiosna, to to spali ;)
 
A następne juliusy kupimy albo pasowe w wersji mini mini, albo siodełkowe mini mini. Bardziej do mnie przemawiają siodełkowe, ale czas pokaże.

Link to comment
Share on other sites

Xenie nie przeszkadzają w funkcjonowaniu. Na wiosnę kupimy nowe juliusy albo guardy.

 

Wrzucasz tutaj zdjęcia tylko po to, żeby Cię ktoś chwalił? Dziewczyny słusznie zwracają Ci uwagę, że po prostu rozmiar źle dobrałaś (urok kupowania szelek dla szczeniaka, niestety) i następnym razem powinnaś brać większe. To żaden atak, nawet po siodełku widać, że są za małe.

 

 

A ja przez Was wyleczyłam się z Hurtt, za to oczarowały mnie Ruffweary. Tylko szkoda, że są "trochę" drogie, a moja psica niewiele chodzi w szelkach :lol:

Link to comment
Share on other sites

A one nie są na nią zwyczajnie za małe? :P Mi od razu rzuciło się w oczy jakby były po młodszej siostrze/skurczone i ponaciągane tak aby było,  a juliusy kojarzą mi się z solidnym kawałkiem siodełka tak jak tutaj https://c2.staticflickr.com/8/7092/7011934845_050d3e4537.jpg

 

Pokazałas chyba inny model :P Te które ma lucky mają mniejsze "siodło" z natury, ale fakt, trochę przymałe. 

 

 

A nie, sorki, po prostu są tak małe, że skojarzyły mi się z innym modelem. :D

Link to comment
Share on other sites

Są zwykłe powery i IDC tak? http://original-k9.de/images/news/idc-vs-k9.jpg

mi tam się wydaje, że to kwestia tego, że rozmiar Xeny to rozmiar na chomika, a dobrany odpowiednio  wyglądałby pewnie tak samo jak na tym zdjęciu, które pokazałam :P

 

a po lince z trixie mam sporą, głęboką bliznę zaraz pod łydką, nigdy w życiu nie kupiłabym już takiej, za to taśmowych nie lubię więc sama szukam linki idealnej :D

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę bardzo polecić linki z Chaby, te o: 

i-chaba-linka-treningowa-10-m-sr-8mm-cza

 

Są super wygodne, zakończone rączką, ta linka jest miękka i nie tnie rąk, a do tego unosi się na wodzie :) No i kosztuje grosze (ja za swoją 10m dałam chyba 18zł), a dostać można praktycznie wszędzie ;) Tylko ten karabinierczyk jest duży i dosyć ciężki, ale do szelek może być.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam wprawdzie 25 kg psa, ale bardzo wygodnie używa mi się linki od Dogstyle. Jest jakaś wygodniejsza i grubsza od innej, którą kupiłam na allegro. Do przydeptywania koniecznie zrób sobie gruby węzeł na końcu linki - asekuracja jakby linka zaczęła Ci wyjeżdżać spod podeszwy.

Link to comment
Share on other sites

Jakie polecacie linki treningowe 15-20m? Takie, że jak pies zacznie mi zwiewać i nadepnę na nie to się nie przerwie w połowie.

Najlepiej iśc do budowlanego, kupić linkę i karabińczyk, zawiązać i wyjdzie o wiele, wiele taniej. Linki w budowlanym na 8 kg psa będą raczej tak do 1zł/m, więc wyjdzie taniej niż w sklepie, bo w sklepie takie linki 20 metrowe mogą kosztować około 40-50 zł.

Link to comment
Share on other sites

A tak odnoście juliusów Xeny (przepraszam, że w nowym poście, ale komp by mi zamulił całkiem) to ten pasek po poluzowaniu wygląda tak:
jvuyngmxqckg.jpg
Niby cacy, ale jak tak zostawie pies wylezie mi z szelek, bo rzep niezbyt łapie, chyba, że złapie maszyną, to by było okej.
cldeatp8nby2.jpg
A przed regulacją wygląda tak jak powyżej.

 

Mam pytanie - zostawić tak jak było, czy poluzować ten przedni  i zszyć?
 

Link to comment
Share on other sites

To skoro już tak o Julkach mówimy...  :D Popatrzyłam za ile są pasowe i szczerze mówiąc z lekka się zdziwiłam, że nie musiałabym na nie wydać majątku (jak na np. siodełkowe, o Hurttach nie wspominając). I gdzieś tam dodałam je do naszej 'listy zakupów'. Tylko mam problem z rozmiarem dla tego mojego niewymiarowego Pana Pinczera, który w klacie ma ok. 50cm. A pasowe Julki są w takich oto rozmiarach:

- Mini Mini - w klacie od 40-53cm, wagowo 4-7kg

- Mini - w klacie od 51-67cm, wagowo 7-15kg

Pierwsze byłyby na styk w klacie, natomiast przy drugich mam obawy odnośnie paska piersiowego (mam nadzieję, że nie pomyliłam nazwy).

 

Ps. Obiecuję, że już się w tym temacie przez następne 2 miesiące nie odezwę z żadnym pytaniem.  :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...