Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

No i na Soni leżą super, zupełnie jak Ezy Dog na Raszpli. 

Tylko własnie ona ma w klacie 75cm, w lato jak już dopadnie ją anoreksja to może 72-73cm i celowałabym w rozmiar 80cm, ma ktoś i mógłby zmierzyć max tylnego paska? 

Wolałabym, żeby zostało sporo luzu, może pasek jest trochę dłuższy niż producent pisze...

Ten pod brzuchem w 80 ma troszkę ponad 22cm w serii neo.

 

Napisałam do sklepu z Finlandii czy wyślą mi do Polski. Jestem ciekawa czy mi odpiszą... ma ktoś pomysł jak obejść to że nie wysyłają za granicę? Przydałoby się możliwość po prostu przepisania adresu na kartonie i wysłaniu dalej.

Link to comment
Share on other sites

Tyle, że tu zależy Onomato-Peji aby szelki nie wisiały. Nie widziałam psa podobnych gabarytów (klatka przód nie obwód) aby z przodu nie wisiały. Jasne, nie mogą być za małe. Rasta jest wąska a to też jest ważne w tym wypadku.

Może być tak że 70 za ciasne a 80 za luźne. Ale chyba klasyczne są mniejsze? Bo mi sie już miesza wszystko ;)

Link to comment
Share on other sites

Tyle, że tu zależy Onomato-Peji aby szelki nie wisiały. Nie widziałam psa podobnych gabarytów (klatka przód nie obwód) aby z przodu nie wisiały. Jasne, nie mogą być za małe. Rasta jest wąska a to też jest ważne w tym wypadku.

Może być tak że 70 za ciasne a 80 za luźne. Ale chyba klasyczne są mniejsze? Bo mi sie już miesza wszystko ;)

Ja mam dla suki 20kg, 45cm 80 i są troszkę luźne. Szelki zostały kupione kiedy suka zaczęła bać się jazdy na tylnym siedzeniu i wychodziła z norwegów żeby dostać się na kolanka(metodą siłową czyli napierała tak długo aż wyszła), przy y nie mogła tego zrobić.

Wyglądają tak

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/10343688_866833970010329_2746593024233528084_n.jpg?oh=1caa5c3554415a31472f959dc89fbd8a&oe=552C8F1A

 

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/10298913_867016849992041_3865115956100905651_n.jpg?oh=7207e5f9d3b762903091e2fbc3e208cc&oe=5520F372&__gda__=1429108884_b17aa18d630de2c1ec7a100db0cf6b6b

Link to comment
Share on other sites

No wiszącego przodu sobie nie życzę, Raszpla jest super-wąska i głęboka. 

Chyba żądam rzeczy niemożliwej, bo chciałabym, żeby z tyłu miała trochę luzu, żeby szelki jej nie naciskały na kręgosłup mimo wszystko, tylko sobie leżały luźno ale właśnie, żeby i z przodu były dopasowane. Chyba jednak będę brała pod uwagę Ezy, tam mam możliwość regulacji. 

Link to comment
Share on other sites

Na Bolsa (aussik) 80 leżą idealnie (choć jakbym miała się czepiać to mógłby być troszkę dolny pasek dłuższy)

pies 20kg, 52cm wzrostu, 65cm w obwodzie 

 

 

Na drobną sukę (7 miesięcy, 13,5kg) prawdopodobnie będą za duże nawet jak podrośnie, dlatego chętnie wymienię je na rozmiar mniejszy 

Link to comment
Share on other sites

Brumi ma 14kg i 48cm w kłębie i 70tki z regularnej serii są ok, ale mogłyby być większe, na niemca na bank będą za małe
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t1.0-9/1456646_959395637409480_1825736670002787148_n.jpg?oh=19dd3dbcc4814dd4a3928a8864f15f56&oe=552E9473&__gda__=1432596658_a67c673804afba7762515834c8c20fb9


w ogóle to taka ciekawostka przyrodnicza, ona się dusi w każdych szelkach jakie miała, a miała norwegi, guardy, sledy, hurtty Y i takie z X na grzbiecie, wszystkie dobrze dopasowane. W obroży się nie dusi ;)

Link to comment
Share on other sites

Marta ale Bols ma kupe futra ;) Zupelnie inna bajka.

I wg mnie dance_macabre na Twojej suce sa luzne jakby nie bylo. Nie o to tutaj chodzi.

 

Obawiam sie, ze Rasta bedzie pomiedzy jednymi a drugimi. Z tego wynika ze roznica przodu jest znaczna miedzy 70 a 80.

O regulacje tylu sie nie martw bo z tego co sama sprawdzalam jest dosc duza. Przod gorzej. Najlepiej zgarnac 2 osoby ktore maja takie rozmiary pojechac i przymierzyc :) Sama tak zrobilam z norwegami hurty bo wg netu bym za chiny nie dobrala rozmiaru.

 
Link to comment
Share on other sites

Nie jestem najlepszym doradcą w kwestii doboru odpowiedniego rozmiaru (Justa może potwierdzić :P), ale 70 na 25kg psa będą na 100% za małe. Myślę, że rozmiar pomiędzy 70, a 80 byłby dobry na około 18kg psa, Boom w 80 ma z przodu trochę luzu, ale leżą zdecydowanie lepiej niż 70, nie pamiętam czy wstawiałam zdjęcie, ale w 70, delikatnie mówiąc, nie prezentował się najlepiej :P Dla psa 25kg celowałabym co najmniej w rozmiar 80, a może nawet 90 ;)

Link to comment
Share on other sites

Agnes Fanta ma 22 kg więc w sumie 25 to nie dużo więcej i chodzi w 80tkach :) 

Mój ma 19 kg i też w 80tkach .

Jeśli kupię kolejne Yki z Hurtty to będę celować w 80tki ale nie neonowe bo trochę mnie drażni że ma ciut luźny przód i dół .

Mimo wszystko uwielbiam te szelki , świetnie wyglądają i mega łatwo je wyprać , schną bardzo szybko (co przy moim nisko podłogowym psie ważne bo szelki piore od spodu praktycznie co spacer ) .

Link to comment
Share on other sites

Poważnie jest różnica w przodzie między seria pro a neonową? Jakiego rzędu ta różnica? Niedobrze bo chciałam neonowe pomarańczowe Y kupić jeszcze. Wczoraj dotarła do nas obroża lupine zwykła czerwona 2,5cm (zakupiona do szelek). Jestem zachwycona i czekam na kolejne rabaty :). Kusi mnie pomarańcz i kilka wzorków :).

Link to comment
Share on other sites

Dotarły nasze hurtty <3 super są! Myślałam, że ten kolor będzie trochę jaśniejszy, wygląda inaczej niż na zdjęciach, ale bardzo ładny. Rozmiar 90 idealny na Ajre(30kg). Jak cykne jakieś fotki to wrzucę ;)

No czekam czekam :P  bo ta promocja na prodogu do końca tycznia tak?  Ja myślę, że Salma 27kg to 80 powinny być dobre? muszę ją zmierzyć.

Link to comment
Share on other sites

Moja ma teraz 29,700 dokładnie :P ale to w zimę, latem zrzucamy do 28/28,500. Myślę że spokojnie 90 powinna być na Salmę dobra. Ile ona ma w klacie?
Ja się bałam że za duże będą, a tak patrząc teraz po wyregulowaniu to nawet mogłyby być minimalnie większe :P
Nooo postaram się o foty :P

Link to comment
Share on other sites

Moja ma teraz 29,700 dokładnie :P ale to w zimę, latem zrzucamy do 28/28,500. Myślę że spokojnie 90 powinna być na Salmę dobra. Ile ona ma w klacie?
Ja się bałam że za duże będą, a tak patrząc teraz po wyregulowaniu to nawet mogłyby być minimalnie większe :P
Nooo postaram się o foty :P

Niee, na nią nawet 80 powinna być dobra :) zmierze ją jak wróce do domu :) 

A czym się róznią te szelki od tych drugich? tylko kolorami? czy coś jeszczse czego ja nie widzę?

 

http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Hurtta-Lifeguard-szelki-Y-harness-80/6392

 

http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Hurtta-szelki-Y-harness-80/5205

Link to comment
Share on other sites

Niee, na nią nawet 80 powinna być dobra :) zmierze ją jak wróce do domu :)

A czym się róznią te szelki od tych drugich? tylko kolorami? czy coś jeszczse czego ja nie widzę?

 

http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Hurtta-Lifeguard-szelki-Y-harness-80/6392

 

http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Hurtta-szelki-Y-harness-80/5205

Neopren jest jakoś inaczej przyszyty przy zapięciu - nie mam tych szelek, ale gdzieś czytałam o tym bo myślę o zakupie. Edycja: chyba chodziło o różnicę między obrożami, coś pomieszałam.

 

Podobno seria Pro zachowuje też kolory na dłużej niż Neon(chyba na blogu "Psi kawałek internetu" czytałam o blaknięciu tych neonowych).

Link to comment
Share on other sites

Gops ja wiem wiem, gdyby udalo sie kupic taki rozmiar 80 to ja bym nie miala watpliwosci. Ale dobrze wiemy ze szelki z tk maxx maja inny rozmiar. Twoje neony by byly na bank za duze i wisialy jak na wielu tutaj wstawianych zdjeciach.

70 beda za male to pewne, szczegolnie jak sie spojrzy na mu albo broom. Pytanie czy 80 beda dobre ;) Ale decyzja do pytajacej. Ja bym spotkala sie z kims w celu przymiarki, szczegolnie ze szelki maja byc konkretnie wykorzystywane.

Link to comment
Share on other sites

Ma ktoś może norwegi w rozmiarze 80 lub 90 ewentualnie szelki Y w rozmiarze 70 lub 80 z serii Pro (koniecznie nie kupione w TK Maxx) i mógłby zmierzyć długość przedniego paska / przedniej obręczy? :) Chciałabym porównać czy seria Pro i Lifeguad ma rzeczywiście inną rozmiarówkę ;)

Link to comment
Share on other sites

Ma ktoś może norwegi w rozmiarze 80 lub 90 ewentualnie szelki Y w rozmiarze 70 lub 80 z serii Pro (koniecznie nie kupione w TK Maxx) i mógłby zmierzyć długość przedniego paska / przedniej obręczy? :) Chciałabym porównać czy seria Pro i Lifeguad ma rzeczywiście inną rozmiarówkę ;)

Y - pro, 80,

przednia obręcz - pasek ma ok 30/31cm, dolny pasek 21cm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...