Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Skyy'][B]Victoria, [/B]na stronie Furkidz jest napisane, że smycze 2cm a 2,5cm różnią się wielkością karibińczyka. Zastanawiam się tylko, jak bardzo. Dla szczeniaka smycz 2cm, z małym karabińczykiem na pierwsze spacery i miesiące powinna być w porządku, ale emerytka to już "większa psina", w dodatku z dużą siłą.[/QUOTE]
ruda jeszcze do nie dawna chodziła tylko na tej smyczy. W stosunku wytrzymałości karabińczyk przejechał się za autem (zatrzasnełam drzwiami tak że koniec został na zewnątrz i jechał po drodze) i karabińczyk działa tylko ta część do otwierania odpadła. Ja bym wzięła 2cm napewno dla golasa posłuży ci długo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Ja też mam Furkidzową smycz 2cm.
Karabińczyk jest normalny (mniejszy), nie ten masywny (podejrzewam, ze w 2,5cm mógłby taki być).
Jak na razie trochę już ją używamy i powiem, że wytrzymuje nagłe zrywy mojego 15kg wariata.
Oczywiście do tego dochodzi też ciągnięcie ;)
Jedyne co, to materiałowa rączka trochę wyblakła pod spodem, no i taśma się przykurzyła.

Ja jednak jestem zadowolona i jak na razie mogę polecić.
[SIZE=1]A szczególnie ładnie wygląda w komplecie obroża + smycz ;)[/SIZE][/QUOTE]


Emerytka moja raczej waży więcej, niż 15kg. :diabloti: Przypuszczam, że pomiędzy 25-30kg, dlatego zastanawiam się, czy karabińczyk z 2cm smyczy byłby w porządku na jej masę oraz siłę, z jaką czasami ciągnie do czegoś, co ją zainteresuje.


[B]dance_macabre, [/B]golasa? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='razed_in_black']napisz do superdoga, jeżeli jest dla ras małych i średnich to myślę że szerokość będzie 1,5-2cm[/QUOTE]

1,5 to chyba zabójstwo dla rąk :lol:. Napisałam do właścicielki, zobaczymy co tam odpisze. Nikt nie ma tej z SD?

[quote name='Aleksandrossa']My mieliśmy linkę z Dogstyle i szczerze niezbyt polecam.
Co prawda nasza była zamawiana 3 lata temu, nie wiem czy przez ten czas taśmę zmienili czy nie.
Ta nasza jednak była okropna w dotyku, łatwo było sobie nią ręce przeciąć jak pies mocno pociągnął.[/QUOTE]

Właśnie ta nasza jest dość paląca, nie raz miałam przez nią poranione ręce, ale nie wiem czy od taśmy treningowej można oczekiwać czegoś innego? Potrzebujemy kupić dłuższą i to dość szybko, tylko nie wiem skąd.
Ty masz jakąś inną niż ta DS?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skyy']Emerytka moja raczej waży więcej, niż 15kg. :diabloti: Przypuszczam, że pomiędzy 25-30kg, dlatego zastanawiam się, czy karabińczyk z 2cm smyczy byłby w porządku na jej masę oraz siłę, z jaką czasami ciągnie do czegoś, co ją zainteresuje.


[B]dance_macabre, [/B]golasa? :lol:[/QUOTE]
miałbyć pies faraona prawda? One wszystkie łyse ;)

Link to comment
Share on other sites

ja mam 2,5cm karabinczyk z pawsitive i on jest na prawdę duży, na tyle, że niektóre obroże ledwo zapinam :diabloti: no i ciężki. Furkidz podejrzewam, że ma podobne, dla szczeniaka większej rasy 2cm będzie zdecydowanie wystarczające, szczególnie, że faraony to nie są ciężkie psy.
Ja swoją Brumę czasem prowadzam na zdobycznej smyczy, która ma karabińczyk szerokości niecałego centymetra :diabloti: i też daje radę

Link to comment
Share on other sites

[B]dance_macabre, [/B]no nie takie łyse, nie przesadzajmy! :eviltong:

[B]Unbelievable, [/B]faraony ciężkie nie są, ale za to mają ogromną siłę. Ale sądzę, że tak jak piszesz, 2 cm smycz z mniejszym karabińczykiem powinien szczeniakowi do pięciu, sześciu miesięcy dać radę, zwłaszcza, że sunia i tak przyjedzie do mnie dopiero po trzecim miesiącu życia. ;-)

Dziękuję wszystkim za pomoc. ;-)

Link to comment
Share on other sites

help! potrzebuję waszej pomocy;) Chcę kupić juliusy już gadałam z panem ze sklepu i doradził rozmiar ale mam problem bo nie umiem zadecydować, który kolor wybrać. Akwamaryna czy kiwi? obydwa podobają mi się tak samo i najchętniej kupiłabym i ten i ten ale mnie nie stać, możecie powiedzieć które będą łatwiejsze w czyszczeniu i ogółem które wybrać ? ;D

Link to comment
Share on other sites

Doszła dzisiaj hurtta, jest czadowa i widać też różnicę w wykonaniu między różową lifeguard, a tą z tkmaxx na plus dla różowej ;).

[IMG]http://farm8.staticflickr.com/7434/12993317214_a8d1fdf4b7_z.jpg[/IMG]

[IMG]http://farm3.staticflickr.com/2229/12993318334_b0bacf03f8_z.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olson']kantar fajny, ale chyba nachrapnik za duży?[/QUOTE]
Też mi się tak wydaje, tak odstaje jakoś po bokach jak się z przodu spojrzy+ właśnie spada na nos...
Muszę to z młodą przedyskutować (ona bardziej na koniach się zna, Dropsik to typowo jej podopieczny :P) czy go nie odesłać do lekkiej poprawki.
Niby rozmiar taki jak normalnie dla Dropsa (pony) a jednak ciut za wielki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Illusion']Doszła dzisiaj hurtta, jest czadowa i widać też różnicę w wykonaniu między różową lifeguard, a tą z tkmaxx na plus dla różowej ;). [/QUOTE]
Cudna :loveu:. Jak ja bym chciała mieć więcej kasy...

[quote name='zahirka11']help! potrzebuję waszej pomocy;) Chcę kupić juliusy już gadałam z panem ze sklepu i doradził rozmiar ale mam problem bo nie umiem zadecydować, który kolor wybrać. Akwamaryna czy kiwi? obydwa podobają mi się tak samo i najchętniej kupiłabym i ten i ten ale mnie nie stać, możecie powiedzieć które będą łatwiejsze w czyszczeniu i ogółem które wybrać ? ;D[/QUOTE]
Ja bym brała kiwi. To jeden z moich ulubionych kolorów juliusów (bardzo mi się podoba jeszcze żółty). Ale nie miałam nigdy tych szelek, więc nie wiem jak jest z czyszczeniem.

Doszedł do nas nasz Super Dog! Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne :), porządna obroża, starannie uszyta, materiał dobrej jakości, mocne okucia. Fotkę na modelu postaram się zrobić jutro ;).

[IMG]http://oi62.tinypic.com/2rpa5pw.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Endher']Piękny jest ten róż... :placz:[/QUOTE]

[quote name='marta1624']Ale świetna różowa hurtta :loveu: Już wiem co muszę kupić :)[/QUOTE]

[quote name='Adzia123']Cudna :loveu:. Jak ja bym chciała mieć więcej kasy...

[/QUOTE]

Dzięki :)

Jeszcze te dwa rogzy za mną chodzą i zastanawiam się czy dwóch lupinów nie sprzedać, ale to bardzo trudna decyzja :D.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hill.']Powtórzę pytanie, SD na razie nie odpisuje.
Czy ktoś mógłby polecić jakąś w miarę wygodną taśmę treningową 10m/2cm?[/QUOTE]

Ja kupowałam tutaj: [url]http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=14372844[/url]
Wysyłka ekspresowa, mam od nich 30-metrową taśmę i ciężko mi powiedzieć czy jest wygodniejsza od innych. W zasadzie nie biorę jej do rąk tylko przydeptuję.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...