Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Illusion']Dzięki, obróżki są naprawdę super :). A macie taką taśmę, jak ta miętowa, tylko żółtą/pomarańczową? Bo ta miętowa nie wygląda jak taka zwykła, parciana obroża, ma trochę inny materiał i on mi się bardziej podoba od tej zielonej.
Fotki można sobie pożyczać ;).[/QUOTE]

[quote name='Kasi i Lena']Śliczna ta miętowa taśma, taka inna o innym splocie, jak we wzorek.[/QUOTE]

widzę, że taśma miętowa się podoba :loveu: na dzień dzisiejszy mam taśmę takiej struktury tylko w tym kolorze, ale postaram się załatwić inne po weekendzie ;)


[quote name='dorka1403']a ja czekam na nowe tasiemki bo mają byc w przyszłym tygodniu ponoć :D to ja ciem tak molestowałam na allegro...[/QUOTE]
tylko chyba e-maile od nas nie dochodzą??
na PW trzeba było lepiej pisać :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Mój pies też jakoś specjalnie nie brudzi obroży, a na spacery chodzę tylko do lasu/nad wodę/na łąki. Pies jest zawsze spuszczony. Przykurzone fakt faktem są - ale nie jestem jakimś chorym pedantem, żeby prać je co spacer. Więc w pralce lądują średnio raz na dwa tygodnie. A potem piękne czyste i pachnące zakładam psu i znowu są przykurzone śmierdzące i nie aż tak piękne. :diabloti: Ale taki urok posiadania psa.

Link to comment
Share on other sites

A mój pies zawsze brudzi się tak, że jest usyfiony cały (a jest biały, więc widać), natomiast obroże/szele nigdy - raz musiałam jedynie szelki przeprać, bo pies zmienił kolor na brązowy z błota, więc i szele nieco były ufajdane :lol:

Link to comment
Share on other sites

u mnie na odwrót pies zazwyczaj w miarę czysty a obroże czy szelki zawsze usyfione, nie wiem jak ona to robi .
jeszcze szelki zrozumiem bo pies się kładzie, tarza itd to spód po jednym spacerze mam brudny zawsze (mam 7 szelek w 5 nie dopiore już spodu mimo wielu prób) ale obroże nie wiem jak(2 nie dopiore niestety też) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nasze szelki i obroże są brudne po każdym spacerze i z grubsza czyszczę je parę razy w tygodniu, nie mówiąc o lince, która nadaje się do czyszczenia po dosłownie każdym spacerze, a jest czerwona :roll:

Jaki kolor odblaskowych Rogzowych szelek dla rudego spaniela? Mam dylemat Rogz, Dogstyle czy Activdog, ale póki co jestem skłonna ku temu pierwszemu. Tylko nie zielone :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']widzę, że taśma miętowa się podoba :loveu: na dzień dzisiejszy mam taśmę takiej struktury tylko w tym kolorze, ale postaram się załatwić inne po weekendzie ;)
[/QUOTE]

A zdradzisz jakie kolory? :razz: Byłaby szansa na ładny, żółty coś w takim odcieniu:
[URL]http://www.rachiseck.com/yellow-collar.jpg[/URL]
albo coś koralowego? :loveu:

[URL="http://www.mudpuppyoutfitters.com/i/Flying%20Dog/coral-webbing-dog-collar.jpg"]http://www.mudpuppyoutfitters.com/i/Flying Dog/coral-webbing-dog-collar.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiaja']Marta_Ares PW doszło??[/QUOTE]
dostałam, dostałam, tylko dopiero teraz mam chwilę, żeby się zastanowić o co dokładnie chodzi :)



[quote name='Illusion']A zdradzisz jakie kolory? :razz: Byłaby szansa na ładny, żółty coś w takim odcieniu:
[URL]http://www.rachiseck.com/yellow-collar.jpg[/URL]
albo coś koralowego? :loveu:

[URL="http://www.mudpuppyoutfitters.com/i/Flying%20Dog/coral-webbing-dog-collar.jpg"]http://www.mudpuppyoutfitters.com/i/Flying Dog/coral-webbing-dog-collar.jpg[/URL][/QUOTE]

kolory będę znać jak pojadę osobiście bo niestety hurtownia nie wie co ma na stanie :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']a no własnie bo obroża cała jest zbyt szmatkowata, jakby była z grubszej taśmy nie byłoby tego problemu .
aczkolwiek obroża piękna , tylko myślę że ta firma dość nie praktyczna na normalne spacery.
można jej wybaczyć za to że jest ładna i na wyjścia w sam raz :lol:[/QUOTE]
Dokładnie miałam identyczne spostrzeżenia co do naszej obróżki Furkidz ;)
Oczywiście, wszystko zależy od psa, ale ja prowadząc moje 34kg, potrafiące szarpnąć nie czułam się pewnie na obróżce która ma tak cieniusią taśmę... Po prostu.
Napisałam moje spostrzeżenia w mailu, obróżkę już sprzedałam, ale mam nadzieję że pojawią się kiedyś mocniejsze taśmy i w sumie kółka też bo również grubością nie grzeszą ;)

Moje spostrzezenia - dla małych piesków, dla spokojnych piesków, dla "niewymagających" - Super.
Dla pozostałych... pod znakiem zapytania lub ewentualnie w zależności od gustu, bo jeśli się nie psują to w porządku.
Ah no i myślę, że porównania z Taks również nie na miejscu, bo taśmy Taks są grubsze, nawet rurowa.

Edited by Original_N
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Original_N']
Ah no i myślę, że porównania z Taks również nie na miejscu, bo taśmy Taks są grubsze, nawet rurowa.[/QUOTE]

Moje taksówki są cieniutkie - mają cieniutkie taśmy. Nie rozumiem stwierdzenia "nie na miejscu", jakbym co najmniej kogoś obraziła ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Original_N']Dokładnie miałam identyczne spostrzeżenia co do naszej obróżki Furkidz ;)
Oczywiście, wszystko zależy od psa, ale ja prowadząc moje 34kg, potrafiące szarpnąć nie czułam się pewnie na obróżce która ma tak cieniusią taśmę... Po prostu.
Napisałam moje spostrzeżenia w mailu, obróżkę już sprzedałam, ale mam nadzieję że pojawią się kiedyś mocniejsze taśmy i w sumie kółka też bo również grubością nie grzeszą ;)

Moje spostrzezenia - dla małych piesków, dla spokojnych piesków, dla "niewymagających" - Super.
Dla pozostałych... pod znakiem zapytania lub ewentualnie w zależności od gustu, bo jeśli się nie psują to w porządku.
Ah no i myślę, że porównania z Taks również nie na miejscu, bo taśmy Taks są grubsze, nawet rurowa.[/QUOTE]
widocznie nikt inny nie ma silnego psa i nie miał przykrych zdarzeń z tym związanych stąd nie zwracanie uwagi na takie rzeczy .
z tego samego względu nie przepadam za taśmami AD bo są bardzo cienkie (nawet podwójnie zszyte).
kółek u furkidz tak się nie czepiam bo nie są złe , ale faktycznie na większego psa mogłoby być różnie , moją powinno wytrzymać (mam taka nadzieję). jeszcze mogę się doczepić szycia u furkidz wydaję mi się że jest pojedyńcze, a pojedyńcze to słabe bo jak jedna nitka pójdzie to koniec.

akurat moje taksówki nie są z cienkiej taśmy , a ich wykonanie jest prześwietne i bez porównania do nikogo , bo i na furkidz i na AD i na niektórych DS nie zawsze nitka idzie równo a u taks zawsze przynajmniej u nas (co akurat mi nie przeszkadza bo szew jest najmniej ważny czy równy czy nie aby był podwójny).

Link to comment
Share on other sites

co polecacie do biegania guardy czy norwegi? myślałam o sledach ale moja i Bemola kondycja raczej nie pozwala nam na długie biegi dodatkowo chciałabym używać szelek czasem na spacerach i norwegi mi się podobają z powodu rączki mogącej być pomocne bardzo w trakcie spacerów gdzieś po mieście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Moje taksówki są cieniutkie - mają cieniutkie taśmy. Nie rozumiem stwierdzenia "nie na miejscu", jakbym co najmniej kogoś obraziła ;)[/QUOTE]

Nie, no bez przesady ;) Chodziło tylko o to, że po prostu są inne, mimo wszystko;).

Ale wedle gustu, wyraziłam tylko swoją opinię która dotyczy użytkowania ich na psie dużym i silnym - pewnie gdybym miała małego i bezproblemowego psiaka, wolałabym taśmę miękką bo po co byłby mi sztywny "kołnierz".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Original_N']Nie, no bez przesady ;) Chodziło tylko o to, że po prostu są inne, mimo wszystko;).

Ale wedle gustu, wyraziłam tylko swoją opinię która dotyczy użytkowania ich na psie dużym i silnym - pewnie gdybym miała małego i bezproblemowego psiaka, wolałabym taśmę miękką bo po co byłby mi sztywny "kołnierz".[/QUOTE]

Mam małego, bezproblemowego pieska i mimo wszystko, dla swojego spokoju, wolę "kołnierz" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Super Doti wygląda, bardzo jej pasuje ten kolor :loveu: I łańcuszek też fajnie pasuje :)
[url]http://desmond.imageshack.us/Himg805/scaled.php?server=805&filename=dsc3284copy.jpg&res=landing[/url]

Odnośnie Furkidz, to taka jest prawda, że są raczej delikatne. Duffel ostatnio przez ponad tydzień nosił tylko gwiazdki na każdy spacer, bo to była jedyna obroża, która nam pasowała do kołnierza ;) No i niestety kolory jednak wyblakły, nie wygląda już tak ładnie, trochę zaczęła szmatkę przypominać. Wzorek na smyczy też nam się zaczął wycierać.Ale mimo wszystko te rzeczy są tak ładne, że ja na pewno z nich nie zrezygnuję :lol: Uważam jednak, że jeśli Furkidz miałaby być jedyną obrożą, którą psiak nosi na każdy spacer, to wtedy jest to raczej bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...