Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

u nas w ogole nigdy nie bylo problemu z przemieszczaniem sie psow w aucie.

mi jest ciezko troche myslec o wyprowadzaniu psow na szelkach nawet na postoju. na szczescie obrozy to mamy akurat dostatek.
do piatku troche czasu, moze jeszcze cos upatrze na pro dogu i przymierzymy zbiorczo.

Link to comment
Share on other sites

W kwestii przewożenia psów - mój jeździ w szelkach przypiętych do klamry do pasów tą przedłużką, ale obawiam się, zważywszy jaką masę zderzeniową osiąga pies w momencie kolizji, że niestety takie rozwiązania nie zdałyby egzaminu w kluczowym momencie. Zresztą wystarczy zaobserwować co dzieje się na crash testach ze zwykłym plastikowym transporterem przypiętym na tylnym siedzeniu pasami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania_pelka']No właśnie, nie wydaje się wam, że karabińczyk od tej przypinki do pasów puści przy np. 40kg psie? Na tych testach nie szelki, a karabińczyk się rozleciał... Czy jakby zamienić karabińczyk na taki wspinaczkowy to byłby bezpieczniejszy?[/QUOTE]

Hm... jeśli człowiek o wadze 75 kg przy zderzeniu z przeszkodą przy prędkości 50 km/h osiąga masę ok. 3,7 tony to - nawet uwzględniając, że pies jest lżejszy - jakie musiałoby być mocowanie tego karabińczyka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='w deszczu rosnę']Hm... jeśli człowiek o wadze 75 kg przy zderzeniu z przeszkodą przy prędkości 50 km/h osiąga masę ok. 3,7 tony to - nawet uwzględniając, że pies jest lżejszy - jakie musiałoby być mocowanie tego karabińczyka?[/QUOTE]

hyhy, taki samochodowy trzebaby przyczepić, nie wiem jak to się nazywa- takie zamykane coś w kształcie "u" :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Corse']umarłam :mdleje: boski jest :loveu:[/QUOTE]

[quote name='a_niusia']super wyglada!!! naprawde przystojnie!!![/QUOTE]
Dzięki :)

[quote name='Vectra'][url]http://www.beata.boo.pl/dogs/DSC_287.jpg[/url]

:mdleje: jest boski :loveu: :loveu: :loveu:

BBeta , ale masz w domu krzywą podłogę :roll: :shake: :cool3: :diabloti::eviltong:[/QUOTE]
Krzywą i brudną :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']Chcecie mieć super zabezpieczenie dla psa w czasie jazdy w samochodzie, to kupcie metalową klatkę a nie szelki.[/QUOTE]

No to jeszcze jeden test dla tych co przewyższają transportery nad szelkami, a i metalowe klatki wydaje mi się będą zachowywać się podobnie...
Najpierw szelki z za długim paskiem a potem o odpowiedniej długości.

[url]http://www.youtube.com/watch?v=jYms1d6oyz8&feature=related[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']No to jeszcze jeden test dla tych co przewyższają transportery nad szelkami, a i metalowe klatki wydaje mi się będą zachowywać się podobnie...
Najpierw szelki z za długim paskiem a potem o odpowiedniej długości.

[url]http://www.youtube.com/watch?v=jYms1d6oyz8&feature=related[/url][/QUOTE]

No nie do końca, bo standardowa klatka metalowa (czyli kennel) do przewozu psa jest jednak większa od transportera. I jednak zwykle wsadzana do bagażnika. Nie należy też zapominać, że plastik ma inne właściwości niż metal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelynkaa']Owszem może i metal się nie zniszczy ale też będzie "latał" po samochodzie ten kenel jeśli będzie tak samo zabezpieczona jak transporter.[/QUOTE]

Dla mnie sama budowa kennela nie pozwala na takie same zabezpieczenie, ale może się mylę...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']Chcecie mieć super zabezpieczenie dla psa w czasie jazdy w samochodzie, [/QUOTE]
Nie woźcie psa :diabloti:

[quote name='BBeta']

Krzywą i brudną :diabloti:[/QUOTE]
ale nie wygniecioną - a to już plus :)
czym to cykane , że taki fajny efekt ?

miałam szelki z ezy doga ... powiem że dla młodocianych psiowatych , całkiem miłe są ...

muszę się przyznać bez bicia :diabloti: moje psy jeżdżą w większości luzem w aucie , bo mam wana ... tylne siedzenia są wyjęte. Franciszek , lubi jeździć z przodu ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']a haszczaki kiedy? :cool3:


bo konkurencje zrobimy :diabloti: :diabloti: :evil_lol:[/QUOTE]

Niebawem :P

A tak na serio, to właśnie boksery i husky są w kolejce po aussie (super problem z kolorem się pojawił heheh) i po całej bandzie TTB łącznie z nowymi staffikami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']z aussikami jestem na bieżąco, niesamowite te projekty :loveu: :loveu:[/QUOTE]

Dzięki! Tylko ten kolor nieszczęsny :roll:
W ogóle to u nas sporo nowości i innowacji się szykuje :cool3: Mam nadzieję, że w pierwszym półroczu się uwiniemy ze wszystkim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bazylowa']Dzięki! Tylko ten kolor nieszczęsny :roll:
W ogóle to u nas sporo nowości i innowacji się szykuje :cool3: Mam nadzieję, że w pierwszym półroczu się uwiniemy ze wszystkim.[/QUOTE]
hehe my to planów też mamy sporo, ale doba zdecydowanie za krótka.... sesja, pisanie pracy, zamówienia, psy, zaczyna brakować czasu na sen :diabloti: :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']gdzie mogę to zobaczyć ?[/QUOTE]

Ale co konkretnie? Aussie? Dopiero się klują

[IMG]http://img824.imageshack.us/img824/347/aussie2.jpg[/IMG]

[IMG]http://img707.imageshack.us/img707/9894/aussieqkopiowanie.jpg[/IMG]

A nowości na razie nie istnieją w sensie materialnym :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...