Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Victoria'][B]Hehe, tyle że on całej nie udżwignie więc wykorzystałby jakies 4-5metrow max[/B] ;p
Moja jak jej coś nie pasuje to staje i się nie rusza. Tak tez bylo przy za grubej smyczy (2cm :lol: ), ale długa była[/QUOTE]

tyle że jak mi zwiewa z 10m to 4-5m to tak jak bym jej wgl nie miała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']skoro tak mówicie.. ale myślę że im ciężej tym lepiej pies szybciej się zmęczy i szybciej będzie wybiegany. zapytam się może faktycznie będę mogła zamówić u Dogstyle.[/QUOTE]

:mdleje:

Martyna - wiesz już jak zmęczyć miotłę? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']to kup psu łańcuch 5 kg i dopnij do szyi, wzmocni kręgi szyjne i mięsnie jak u pit bulla, to dopiero się zmęczy ...
jeśli któraś osoba pisze Ci z własnego doświadczenia że takiej szerokości taśma się NIE nadaje to znaczy że coś w tym jest, jeśli wiesz lepiej to po co pytasz ??[/QUOTE]

okej. Tylko się zapytałam, ale skoro mówicie że się nie nadaje to okej. ale nie wiem czy ten 1cm w szerokości zrobi różnice :roll: po prostu wydaje mi się że bez sensu jest wydawać około 70 złoty na linkę o 10 metrów krótszą jak można mieć linkę 30 metrów za niecałe 25zł :roll: a ten pies jest tak energiczny że i tak i tak będzie biegał jak dziki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']okej. Tylko się zapytałam, ale skoro mówicie że się nie nadaje to okej. ale nie wiem czy ten 1cm w szerokości zrobi różnice :roll: po prostu wydaje mi się że bez sensu jest wydawać około 70 złoty na linkę o 10 metrów krótszą jak można mieć linkę 30 metrów za niecałe 25zł :roll: a ten pies jest tak energiczny że i tak i tak będzie biegał jak dziki.[/QUOTE]
Gdzie znalazłaś linkę za 70zł ?
Dla jakiego ona ma być psa? (waga). To ma być taśma czy linka ?
Na wątku sprzedażowym są linki za 15zł, różnej szerokości.
Wiesz ile waży 30m linki?!! I to jeszcze takie 4cm szerokiej ?
Ja mam 2cm/20m i wierz mi, jest co taśtać i jest co zwijać, a jak namoknie to już w ogóle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet'] po prostu wydaje mi się że bez sensu jest wydawać około 70 złoty na linkę o 10 metrów krótszą jak można mieć linkę 30 metrów za niecałe 25zł :roll: a ten pies jest tak energiczny że i tak i tak będzie biegał jak dziki.[/QUOTE]
Jak zamawiałam linkę o szer 2 cm i dł 10m u DS jakieś 3 lata temu to z przesyłką zapłaciłam chyba 20 zł (albo kilka zł więcej), więc niedużo ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']3cm, dla mojego to było za dużo, ciężkie, niewygodne... miała 10m
[URL]http://allegro.pl/tasma-nosna-kl-d-szer-20mm-0-89-zl-metr-i2060302174.html[/URL] kupiłam tą, tym razem 20m, taśma jest cienka, lekka... i szybko schnie ;)[/QUOTE]

dzięki ;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Ale czego wyuczony?[/QUOTE]


linka służy temu żeby pies mógł biegać swobodnie ale żeby można go było w każdej chwili złapać. Jeżeli pies umie przybiegać na komendę "do mnie" 10metrów wystarczy, jeżeli natomiast pies szarżuje na psy i w ogóle się nie słucha 10 metrów nie zawsze wystarcza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']linka służy temu żeby pies mógł biegać swobodnie ale żeby można go było w każdej chwili złapać. Jeżeli pies umie przybiegać na komendę "do mnie" 10metrów wystarczy, jeżeli natomiast pies szarżuje na psy i w ogóle się nie słucha 10 metrów nie zawsze wystarcza.[/QUOTE]

A ja myślałam, że linka ma też służyć temu aby pies nauczył się trzymać w miarę blisko.. Ale może ja się nie znam ;)
Chociaż jakoś sobie nie wyobrażam przyciągać agresywnego 30kg psa 30m linką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']A ja myślałam, że linka ma też służyć temu aby pies nauczył się trzymać w miarę blisko.. Ale może ja się nie znam ;)
Chociaż jakoś sobie nie wyobrażam przyciągać agresywnego 30kg psa 30m linką.[/QUOTE]

jak chodzi się na pola gdzie z daleka widać psa to nie jest aż takie trudne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']juz jest trochę miejsca ;)






z tego co wiem to ten pies jest na łańcuchu? więc pewnie nieźle ciągnie na smyczy i na tej lince też tak będzie, nie masz problemu z utrzymaniem go na tych 10m jak sie rozpędzi???[/QUOTE]


mam amortyzator (od DogStyle :D)
oj, ciągnie.. ale zazwyczaj jak idę na linkę to na pola z koleżanką i jej psem wtedy obie puszczamy linki (zajmują się sobą i nic nie widzą) i w tym problem że 10m to trochę za krótko bo wolę jak linka jest przy mnie a nie 10m dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']mam amortyzator (od DogStyle :D)
oj, ciągnie.. ale zazwyczaj jak idę na linkę to na pola z koleżanką i jej psem wtedy obie puszczamy linki (zajmują się sobą i nic nie widzą) i w tym problem że 10m to trochę za krótko bo wolę jak linka jest przy mnie a nie 10m dalej.[/QUOTE]

amortyzator ci nic nie da przy takiej odległości i wadze psa

Link to comment
Share on other sites

Vailet, no na ludzki rozum, jak można do yorka przywiesić 30 metrów takiej szerokiej taśmy, przecież nawet zwykłych smyczy się takich szerokich nie robi, są ku temu powody.
Zamów sobie [url]http://www.i-pasmanteria.pl/tasma-nosna-15-mm/[/url] taśmę 15mm, nie ma innej opcji niż 50m wyjdzie chyba 16 złotych+przesyłka i nawet kolorek możesz sobie wybrać. Utniesz sobie ile chcesz, a z mniejszego kawałka jeszcze będzie smycz. No wyobraźni trochę... A google też nie gryzie.
I dodam tylko, że linka nie jest po to, żeby pies na niej biegał, tylko żeby się na niej nauczył wracać, dlatego się nazywa zwykle taśmą treningową, linką treningową. Ale jak taką masz ochotę, to rób mu lonżę, ja bym chyba oszalała z takim zwijaniem i brudzeniem.

Tutaj to samo, 25zł. Może na stronie mają jakieś minimalne zamówienie, ale na allegro na pewno nie [url]http://allegro.pl/tasma-nosna-15-mm-50-mb-rozne-kolory-i2060687651.html[/url]

Edited by sugarr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...