Jump to content
Dogomania

Stawka Kraków


Nitor-Nivalis

Recommended Posts

[quote name='Artik&Shapali']Ewa wydaje mi się, że interpretujesz moje słowa trochę pod swój użytek. Być może to błędne wrażenie, ale jednak :)
Przede wszystkim nie oczerniłam hodowczyni Winterfrost, bo uważam, że chociaż nie jest to wielka i znana hodowla to ma znaczny dorobek, suczka, która była w Polsce razem z Hakuna Matata i wygrała rasę w Poznaniu była Husky na bardzo wysokim poziomie. I chce to zaznaczyć. Wyraziłam natomiast swoją subiektywną opinię na temat eksterieru psa z tej hodowli, wspomnianego Hakuna Matata :) Nie wysuwałam żadnych domniemanych opinii na temat tego czy hodowczyni Winterfrost dzwoni do hodowców z Polski i oczernia psy Ciukci itp. Dziwie się natomiast, że Ty wypisujesz takie rzeczy pod adresem Oli, chociaż nie masz dowodu ani pewności.
Co do tego czy Hakuna Matata przyjeżdża do Polski tylko, aby mieć Championat jednego kraju - to faktycznie zagalopowałam się, przepraszam, nie mi tu wyrokować :) Nie wiem tego i być może to mocno przesadzone. Czas pokaże jak będzie mu szło na wystawach i ile Championatów uzbiera, tego nikt nie wie. Ale życzę powodzenia!
Natomiast mogę Ci napisać, że hodowla De Ciukci przyjeżdża na wystawy do Polski ponieważ Ola bardzo chciała pokazać w Polsce psy z USA. Zauważ, że pojawiają się w Polsce od roku 2002, kiedy to jeszcze w Polsce nie pokazywano psów z takim rodowodem.
I ostatnia rzecz jaką chcę napisać, to, że moje posty nie wynikały ze złośliwości czy chęci obrażenia kogoś. Po prostu wyraziłam swoją opinię na poruszane tematy, wydaje mi się, że to istota dyskusji mieć różne poglądy na różne tematy :) i się nimi powymieniać. Oczywiście nie miałam na myśli nikogo urazić i jeśli się ktoś urażony poczuł to przepraszam :) Dyskusja to dyskusja i wiadomo, że generuje różne emocje - pozytywne i negatywne.
Pozdrowienia serdeczne dla wszystkich.[/quote]

Jeszcze raz powtarzam że nie miała to być taka dyskusja, wiadomo że każda dyskusja ma swój pozytywny i negatywny oddżwięk. ale...
Napewno nie odbierma twoich słów na swój użytek, porostu czytajac twoje posty można zauważyć że usiłujesz coś udowodnić sobie i innym, tak mnie się przynajmniej wydaję.
To nie odemnie zaczeła się ta dyskusja, porostu krew mnie zalew jak czytam o psie coś co nie jest prawda, a tym bardziej o hodowcy tego psa.
Tez nie zamierzała nikogo tutaj urazić i jeśli jest ktoś urażony to przepraszam :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='creative_20']Z tego co pamiętam to hodowla Winterfrost ma w swojej karierze zw. Swiata i w psach i sukach. Mnie się wydaję że to wielki wyczyn.[/quote]

Tak tak hodowla odniosłą wiele wiele sukcesów i myślę ze jednym zwiększych jest to że wyhodowlali suczkę która jest Zw. Świata

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Jeszcze ja, jeżeli pozwolicie ;-)

Cały dowcip polega na tym, że niepotrzebnie rozmowie towarzyszą napięcia i "przygadywanie". Jestem na 100% przekonany, że winę za całe zamieszanie ponosi... pieprzony internet. Jak się spotykamy na wystawach, to przecież normalnie gadamy, nie ma problemu. Co więcej, pewne napięcia powstałe w necie daje się szybko i przyjemnie rozładować "in real", np. jak to miało miejsce z ReiMar czy Agą (A&Sh) ;-)[/quote]

Oczywiście że nie potrzebnie ale wiesz jak jest .... Napewno jak się znowu spotkamy na jakiejś wystawie to bedzie oki.

[quote name='HUSKYTEAM']Druga sprawa jest następująca: zakładam, że wszyscy obecni na forum i na wystawch to profesjonaliści i PRAWDZIWI hodowcy. Prawdziwość owa polega na tym, że psów nie hodujemy dla pieniędzy (nie mylić z tym, że psy powinny na siebie zarobić) a dla satysfakcji. I to jest super.Natomiast czy to jest Winterfrost, Ciukci, Nitor Nivalis, Villarica, Syberyjska Rapsodia czy ktokolwiek inny, to przecież nie jest winą hodowcy, że pies wyrósł taki a nie inny!
Jasne, wkładając całe lata doświadczenia można tak kombinować, żeby mioty były w jakiś sposób przewidywalne, i dlatego pewne hodowle mają materiał lepszy niż inne. Ale to są tylko spekulacje, czego najlepszym dowodem jest wypuszczanie totalnych bubli przez najsławniejsze hodowle.
[/quote]

Całkowicie się z tobą zgadzam

[quote name='HUSKYTEAM']Nie mówmy też, że pies ma WADĘ jeżeli jest słabiej kątowany, ma jakieś drobne minusy, których mógłby nie mieć żeby być tym idealnym.[/quote]

wreszcie ktoś coś zuważył:)

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Podsumowując, jeszcze raz powiem że nie zamierzałąm wywołac tutaj żadnej burzy, ani tez wojny na śmierć czy zycie.
Drażnią mnie pewne rzeczy a że jestem osobą z natury wybuchową i bardzo nielubię jak ktoś wysuwa pod czyimś adresem złe i nie prawdziwe osądy :) i nie chodzi tu akurat o tego psa, zawsze starałam sie bronić tego co uważam za słuszne. Zwłaszcza tego hodowcy bo jak wiedzie hodowcy ci nie mają tu szans by wypowiedzieć się sami:) totez tym bardziej poczułam się w obowiązku stnąć w obronie tego włśnie psa.

jesli kogoś przy okazji uraziłam to przeprawszam, chciałąm jedynie zwrócić uwagę na pewne elementy tej rozmowy. Krytyka krytyk i jeszcze raz krytyka, każdy każdemu chce coś udowodnić. a jeśli ktoś zauważyła to nadal nikt nie wypowiedział się na temat rodzaju tej "wady" - może jestem nudna i monotematyczna ale jeśli już ktoś tak szczególo wypowiada się na temat tak istotny to powinnien się z nim bliżej zapoznać. Myślę ze kazda niedoskonałość naszych futrzaków mają swoje nazwy, przyczyne i uzasadnienie. Myślałam że ludzi którzy wypowiadają się na temat tej strasznej "wady" potrafią ją chcodziaż nazwać. ale widocznie nie...

jeszcz raz zanaczam że nie miała zamiaru nikogo urazić. I również ciebie Aga nie zamierzałam, wiesz dobrze że twoje psy również broniłam przed fałszywymi osądami, tak jak robię to teraz w innym przypadku.


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jacku, zgadzam się z Twoim postem. Jako, że nie ma psów idealnych, to w hodowli używa się takich, które mają mniejsze i większe uchybienia i jak często widać, jest to drogą do sukcesu. Natomiast wg mnie nie powinno się używać psów z wadami eliminującymi, czyli dysplazja, choroby oczu, brak chęci do pracy w zaprzęgu, wadliwa psychika (agresja / nadpobudliwość / bojaźliwość) i rażące odbieganie od wzorca. Dla mnie niedoskonałe kontowanie nie oznacza wcale eliminacji psa z hodowli, wręcz przeciwnie, taki pies może mieć szereg innych walorów i jeśli pokryje sukę z pięknym kątowaniem (bo uważam, że wad nie powinno się powielać u rodziców) to może dać wspaniałe potomstwo. Natomiast rażą mnie wady ruchu i nie widzę sensu rozmnażać takich psów. Co oczywiście nie oznacza, że ktoś inny nie ma prawa sensu w tym widzieć. Kwestia poglądów i podejścia.

[quote]"To nie odemnie zaczeła się ta dyskusja, porostu krew mnie zalew jak czytam o psie coś co nie jest prawda, a tym bardziej o hodowcy tego psa."[/quote]

Ewa mnie również poraziły pomówienia dotyczące Ciukci i broniłam swojego stanowiska, nic ponadto :)

Pozdrowionka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mickey']Jak nie chcesz publicznie, to napisz mi na priva, bo bardzo jestem ciekawa tych polskich "chodzących pokrak"... :black:[/quote]


Może jak sie spotkamy! to nie jest miejsce by opowiadać czy oczerniać jakieś futrzaki. Jak się spotkamy nie ma sprawy. ale wystarczy że sobie popatrzysz na wystawie, zawsze choć jeden się taki znajdzie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']
Może jak sie spotkamy! to nie jest miejsce by opowiadać czy oczerniać jakieś futrzaki. Jak się spotkamy nie ma sprawy. ale wystarczy że sobie popatrzysz na wystawie, zawsze choć jeden się taki znajdzie![/quote]
[quote name='Nitor-Nivalis']
Chciałabym tutaj zauważyć jedną rzecz - otóz wadę chodu taką jak ma "ten" pies, ma wiele psów w polsce i dziwi mnie że nikt nie zauważył takich wad u naszych rodzimych ideałów [/quote]

Prawdę powiedziawszy, nie zauważyłam takiej wady (czytaj:aż takiej wady) u żadnego z rodzimych Husky. Może zbyt mało jeżdżę na wystawy i akurat jak takowe były prezentowane, to mnie ominęło...
Ale jeżeli nawet jakiś polski pies ma aż tak bardzo widoczną wadę chodu jak Hakuna, to wątpię żeby tak dużo zdobył jak ten pies...i nie wiem czy na miejscu jest tu takiego psa określać jako "rodzimy ideał"...Dlatego ciekawa jestem który z czołowych polskich husky ma wadę chodu, że do tej pory tego nie zauważyłam ??? Bo to że jakiś psiak wyrzuca tylnie łapy jakby miał je zaraz zgubić i schodzi z ringu z oceną bardzo dobrą, no może i z oceną doskonałą nie zajmując lokatowej pozycji, to nie znaczy że tego nikt nie zauważył, ale po prostu nikt nie będzie takiego psa krytykował, bo dostał to na co zasłużył i koniec. A jeżeli u Husky ruch jest najważniejszy (niestety nie dla wszystkich), no to sorry, jeżeli taki pies aż tak dużo zdobywa. Bo pies nie chodzi na pięknej głowie, i to czy ta głowa jest piękna czy nie to psu absolutnie nie przeszkadza w poruszaniu się. Ale jak ma kłopoty z normalnym prowadzeniem łap, to jest to ogromna wada. Przynajmniej w tej rasie powinna być priorytetowa !!! I nie powinno się przedkładać pięknej głowy, czy pięknego wrażenia z psa w statyce nad to, jak ten pies się porusza. I tyle...

Link to comment
Share on other sites

Otoz to. Ja jezeli mialabym wybierac miedzy psem z wada chodu a bez(chocby mial gorsza glowe) to wybralabym tego z lepszym ruchem. A pozatym jest tyle psow do wyboru i wsrod nich znajduja sie takie,ktore maja i ladne glowy i pieknie sie ruszaja :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Primo: Nitor Nivalis - WIELKIE WIELKIE dzięki za profesjonalne wystawienie naszej Wenuski, która uratowała honor rodziny ;-))

Po dwóch ostatnich wystawach wyciągnąłem następujące wnioski: jeżeli Wenuskę wystawia Nitor Nivalis, jest złoto. Jeżeli Herkę wystawia Gosia i Kropki, to też jest złoto. Jeżeli ja wystawiam cokolwiek w krawacie z różową panterą, to nie ma złota ;-)
Dziewczyny raz jeszcze dzięki - aż miło było patrzeć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mickey']Prawdę powiedziawszy, nie zauważyłam takiej wady (czytaj:aż takiej wady) u żadnego z rodzimych Husky. Może zbyt mało jeżdżę na wystawy i akurat jak takowe były prezentowane, to mnie ominęło...[/quote]

widocznie za mało jeżdziłaś .....


[quote name='Mickey']Ale jeżeli nawet jakiś polski pies ma aż tak bardzo widoczną wadę chodu jak Hakuna, to wątpię żeby tak dużo zdobył jak ten pies...i nie wiem czy na miejscu jest tu takiego psa określać jako "rodzimy ideał"...Dlatego ciekawa jestem który z czołowych polskich husky ma wadę chodu, że do tej pory tego nie zauważyłam ??? Bo to że jakiś psiak wyrzuca tylnie łapy jakby miał je zaraz zgubić i schodzi z ringu z oceną bardzo dobrą, no może i z oceną doskonałą nie zajmując lokatowej pozycji, to nie znaczy że tego nikt nie zauważył, ale po prostu nikt nie będzie takiego psa krytykował, bo dostał to na co zasłużył i koniec. A jeżeli u Husky ruch jest najważniejszy (niestety nie dla wszystkich), no to sorry, jeżeli taki pies aż tak dużo zdobywa. Bo pies nie chodzi na pięknej głowie, i to czy ta głowa jest piękna czy nie to psu absolutnie nie przeszkadza w poruszaniu się. Ale jak ma kłopoty z normalnym prowadzeniem łap, to jest to ogromna wada. Przynajmniej w tej rasie powinna być priorytetowa !!! I nie powinno się przedkładać pięknej głowy, czy pięknego wrażenia z psa w statyce nad to, jak ten pies się porusza. I tyle...[/quote]

To własnie te wygrywające również to mają, nie bede tego tematu dalej rozdrabniac, bo to nie ma najmniejszego sensu. To twoja sprawa co myslisz na temat danego psa ja się z tym akurat nie zgodze, proponuje zrobić sędziego i samemu zacząć oceniać bo widzę że tu sami specjaliści ....

inna sprawa jest taka że gdybyście faktycznie wiedzieli co to za "wada" i jakie są jej przyczyny było by jasne że można ją "naprawić" .
Myślę ze zgodzą się ze mną osoby które widziały tego psa dziś w Krakowie i słusznie wygrał CWC I CACIB :)

oczywiście nikt się z moim zdaniem liczyć nie musi.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Primo: Nitor Nivalis - WIELKIE WIELKIE dzięki za profesjonalne wystawienie naszej Wenuski, która uratowała honor rodziny ;-))

Po dwóch ostatnich wystawach wyciągnąłem następujące wnioski: jeżeli Wenuskę wystawia Nitor Nivalis, jest złoto. Jeżeli Herkę wystawia Gosia i Kropki, to też jest złoto. Jeżeli ja wystawiam cokolwiek w krawacie z różową panterą, to nie ma złota ;-)
Dziewczyny raz jeszcze dzięki - aż miło było patrzeć![/quote]

Nie ma za co :) cieszę się że księżniczka zechciała ze mną współpracować :) i polecam się na przyszłość :)

pozdrowionka
Ewa & Nitor Nivalis

Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę do wszystkich którzy byli w Krakowie o pomoc w zebraniu ocen i lokat, ponieważ niebyło specjalnie wiadomo jakie psy zajomowałyu lokaty nie mam wszytskiego, a w zasadzie to mam tylko szczątkowe wyniki nie których klas :) bede wdzięczna za uzupełnienie moich wyników :)

psy klasa szczeniąt
KAIRO KISMET PRINCE Książęta Północy, w.o, lokata II
MISTER BINGO Srebro Północy
TOTTI Śnieżne Zjawisko

psy klasa młodzieży
ALVALDI z Groty Krasnoluda
AMOR z Groty Krasnoluda
ANOUK Luna Nova
ANTON NIKE'S Blue Hurricane
CASTOR Syberyjska Rodzina
DUSTIN Sądeckie Pieszczochy [color=red]Zw.Mł, lokata I[/color]
Husqvarna FLAMENCO
Husqvarna JOKER
Latrans AWARE OF VICTORY
Nordic Blue MONTE CARLO - lokata III
NEMO BROWN HUGAT NIKE'S Śnieżna Wataha
PRINC Śnieżna Rakieta - lokata II
Arktogea KRAJAN

psy klasa pośrednia
Karnovanda's ARTEMIS - lokata II
Arktogea BLACK WIZARD - nb
CONNOR Fortunatus
DAKOTA NIKE Nitor Nivalis
Husqvarna HAPPY END OF ARKTOGEA CWC, lokata I
KORAL BLACK Eskimoski Domek - lokata III

psy klasa otwarta
Nordic Blue ASK FOR MORE
Arktogea BLACK DIAMOND - lokata II
Husqvarna CASSANOVA
CONI Błękitne Oko
DJ RED DAWID COPERFIELD Potęga Naturalności - bdb
ELDORADO z Banciarni (FCI)
FUTURE SHOCK Eskimoski Domek
Winterfrost's HAKUNA MATATA - [color=red]CWC, CACIB, Lokata I[/color]
HORESZKO z Andrzejowego Ogrodu
LIMAHL Fortunatus - lokata III
PHOENIX Fortunatus
RAMZES Russ Kennel
RUNAMUCK Russ Kennel
SHAPALI de Ciukci - nb
SNOWSTORM z Watahy z Ostrego Zęba
Black Oak's THE PERFECT STORM - nb
YUCATAN NIKE'S Syberyjska Rapsodia

psy klasa championów
Vinyamar's BORN FOR GLORY - nb
EXPLORER BEAR Hydrargium - CWC, lokata I
Explorer's TRADE MARK - lokata III
EASY RIDER Hydrargium - lokata II

klasa weteranów
MINUK Sivudelek - lokata I

suki klasa szczeniąt
MERCI Srebro Północy
TACHIRA
Arktogea VENICE - w.o. Lokata I
Arktogea VIRTUAL VIRGO FOR HUSQVARNA - lokata II
WATAHA z Wysokiej
ZIMOWA BALLADA Eskimoski Domek - lokata III


suki klasa młodzieży
ATLANTA Połanieckie Wzgórze
Husqvarna FAWORYTA
Husqvarna MAGNOLIA
Latrans ALL FOR YOU
MASZEŃKA Śnieżna Rakieta - doskonała
NIKITA BLACK STRIPE Snieżna Wataha
PENNYROYAL TEA Fortunatus - [color=red]Zw.Mł, NJwR, Lokata I[/color]
PIĘKNA Eskimoski Domek - lokata III
PYSZNA Eskimoski Domek
SEONA de Ciukci
ŚNIEGUROCZKA Śnieżna Rakieta - doskonała
TINA TURNER Eskimoski Domek

suki klasa pośrednia
BILLA Wataha z Wysokiej
CHANTE HUSKY Merkambertaner
CHICALA HUSKY Merkambertaner
FIBI Błękitne Oko
KALINKA Eskimoski Domek
Husqvarna MERCI
NAPI Eskimoski Domek
ROSA z Tarnawskiej Riwiery suki klasa otwarta

klasa otwarta
ALBANY Arktyczna Siła
ANASTAZJA Montain Stream
ANDALUZJA Księżycowy Pył
ASHANTI NIKE'S Lupinus
BERTIKA Norweski Fiord
BONA Wataha z Wysokiej
BRITA SH Merkambertaner
DAKO z Gojnicy
DAKOTA LONE WOLF Eskimoski Domek
DERSU z Gojnicy
EMI z Banciarni (FCI)
EVORA de Ciukci - lokata II
FARSA z Pierwszej Ręki
FRAJDA z Banciarni (FCI)
FURORA z Banciarni (FCI)
GEORGIA Eskimoski Domek
Winterfrost's MARY POPPINS - lokata I, CWC, res. CACIB
ODEA Rząska
VANILLA Syberyjska Rapsodia
WILIA z Hrubej Siklawy


suki klasa championów
Arktogea ALPINA - lokata III
Arktogea CHRYSTAL MOUNTAIN - lokata II
FIRE in the Sky - [color=red]CWC>< CACIB< BOB< BOG[/color]
ART OF NOISE Explorer
BAJKA Lodowy Dotyk
Vinyamar's BORN TO BE WILD

klasa weteranów
BENI Eskimoski Domek - lokata I

Link to comment
Share on other sites

Kilka fotek z Krakowa - jesli chce ktoś więcej to moge wysłac na maila :)

Arktogea BLACK DIAMOND

[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img287.echo.cx/img287/2018/arktogeablackdiamondresize6cb.jpg[/img][/URL]

Arktogea VENICE - best puppy
[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img287.echo.cx/img287/8903/arktogeaveniceresize7sb.jpg[/img][/URL]

Karnovanda's ARTEMIS
[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img287.echo.cx/img287/3835/karnovandasartemisresize2ly.jpg[/img][/URL]

HAKUNA MATATA Winterfrost's - CWC, CACIB
[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img287.echo.cx/img287/5452/cwccacibwinterfrostshakunamata.jpg[/img][/URL]

KORAL BLACK Eskimoski Domek
[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img287.echo.cx/img287/6679/koralblackeskimoskidomekresize.jpg[/img][/URL]

pozdrawiam
Ewa & Nitor Nivalis

Link to comment
Share on other sites

szkoda tylko że pani z ESKIMOSKIEGO DOMKU z nr 2060 nagle znalazła się w klasie pośredniej skoro jej suka miała być z tym nr w młodzieży ale sprawne zamieszanie sprawiło iż nikt tego nie dopilnował i tym sposobem przekręt się udał.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Billa']szkoda tylko że pani z ESKIMOSKIEGO DOMKU z nr 2060 nagle znalazła się w klasie pośredniej skoro jej suka miała być z tym nr w młodzieży ale sprawne zamieszanie sprawiło iż nikt tego nie dopilnował i tym sposobem przekręt się udał.....[/quote]

O jakiej suczce mówisz bo z tego co wiem suczka Tina Turner która była zgloszona w klasie młodziezy nie mogła być przeniesiona do żadnej innej klasy ponieważ nie ma jeszcze 15 miesięcy (żeby zostałą przesunięta do klasy pośredniej)
a Pani Teresa miała zgłoszoną inną suczkę w klasie pośredniej Kalinkę Eskimoski Domek, więc nie wiem o jakie zamiesznaie chodzi :)

Link to comment
Share on other sites

Psy-klasa młodzieży
PRINC Śnieżna Rakieta – 2 lokata, dosk.
Nodic Blue MONTE CARLO- 3 lokata
Psy klasa otwarta
DJ RED DAWID COPERFIELD Potęga Naturalnosci – bdb
Suki-klasa młodzieży
MASZEŃKA Śnieżna Rakieta – dosk, bez lokaty
ŚNIEGUROCZKA Śnieżna Rakieta – dosk, bez lokaty

Bardzo proszę o fotki z wystawy.Pliiizz
Mam też kilka z klasy młodzieży, jeżeli ktoś jest zainteresowany. :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']Kilka fotek z Krakowa - jesli chce ktoś więcej to moge wysłac na maila :)

Arktogea BLACK DIAMOND

[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img287.echo.cx/img287/2018/arktogeablackdiamondresize6cb.jpg[/img][/URL]
[/quote]Była ? A na liście wyżej jej nie widzę...? :roll:

Jak masz jej lepsze zdjecie, to moge prosić na maila ? :D
[email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżna-Rakieta']Psy-klasa młodzieży
PRINC Śnieżna Rakieta – 2 lokata, dosk.
Nodic Blue MONTE CARLO- 3 lokata
Psy klasa otwarta
DJ RED DAWID COPERFIELD Potęga Naturalnosci – bdb
Suki-klasa młodzieży
MASZEŃKA Śnieżna Rakieta – dosk, bez lokaty
ŚNIEGUROCZKA Śnieżna Rakieta – dosk, bez lokaty

Bardzo proszę o fotki z wystawy.Pliiizz
Mam też kilka z klasy młodzieży, jeżeli ktoś jest zainteresowany. :D[/quote]

fotki wyślę mailem :)
mam chba coś z młodzieży :)

i ja równiez poprosze :)

Link to comment
Share on other sites

Kalinka była owszem zgłoszona w klasie pośredniej ale z nr 2065 anie z 2060!!!!!!! To dlaczeko pani z eskimoskiego domu nie wystartowała z nr 2065 tylko z 2060??? jako tina turner??? sama nie wiem kt órego psa chciała pokazać :o

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...