Jump to content
Dogomania

Stawka Kraków


Nitor-Nivalis

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='SH']Niektórych krajowych również :P
I nie demonizujmy - zagraniczny nie zawsze znaczy lepszy!
Zresztą o ile mnie wzrok i pamięć nie myli to jeden z owych "zagraniczniaków" stał się obiektem kąśliwych komentarzy po swoim występie w Poznaniu :roll:
Wielu obserwatorów, poza mną, zauważyło jego wadę chodu.
Chociaz akurat ten pies nie dojedzie podobno do Krakowa.[/quote]
wade ma, chyba nie ma osoby która by tego nie widziała :roll: no faktycznie nie bedzie go w Krakowie (nie jest nawet chyba zgłoszoby?!)
Pzdr
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SH']Niektórych krajowych również :P
I nie demonizujmy - zagraniczny nie zawsze znaczy lepszy!
Zresztą o ile mnie wzrok i pamięć nie myli to jeden z owych "zagraniczniaków" stał się obiektem kąśliwych komentarzy po swoim występie w Poznaniu :roll:
Wielu obserwatorów, poza mną, zauważyło jego wadę chodu.
Chociaz akurat ten pies nie dojedzie podobno do Krakowa.[/quote]

Nie zamierzam wdawać się w dyskusje na temat wady tego psa, ale myślę ze powinnismy najpierw spojrzeć na swoje psy (bo nie są idealne), przyjżeć się im dokładnie i zobaczyc ile one mają wad.)

Chciałabym tutaj zauważyć jedną rzecz - otóz wadę chodu taką jak ma "ten" pies, ma wiele psów w polsce i dziwi mnie że nikt nie zauważył takich wad u naszych rodzimych ideałów,. Natomiast jak przyjeżdża ktoś z zagranicy i wygrywa z naszymi najwspanialszymi psami, to natychmiast jest wielka krytyka i prześcigamy się w dodawaniu coraz to nowych wad. Myślę że powinnismy się zastanowić na tym czego można się od takiej osoby nauczyć, bo to byłoby chyba bardziej interesujace. Nie wiem czy zauwazylismy, że rzadko kto tak profesjonalnie w Polsce potrafi przygotować psa do wystawy, nie zauwarzyliśmy także że rzadko kto potrafi profesjonalnie wystawić psa, jest tyle rzeczy których nie zauwarzylismy - ale taka jest własnie nasz mentalność - krytyka, krytyka i jeszcze raz krytyka. to smutne ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis'][quote name='SH']Niektórych krajowych również :P
I nie demonizujmy - zagraniczny nie zawsze znaczy lepszy!
Zresztą o ile mnie wzrok i pamięć nie myli to jeden z owych "zagraniczniaków" stał się obiektem kąśliwych komentarzy po swoim występie w Poznaniu :roll:
Wielu obserwatorów, poza mną, zauważyło jego wadę chodu.
Chociaz akurat ten pies nie dojedzie podobno do Krakowa.[/quote]

Nie zamierzam wdawać się w dyskusje na temat wady tego psa, ale myślę ze powinnismy najpierw spojrzeć na swoje psy (bo nie są idealne), przyjżeć się im dokładnie i zobaczyc ile one mają wad.)

Chciałabym tutaj zauważyć jedną rzecz - otóz wadę chodu taką jak ma "ten" pies, ma wiele psów w polsce i dziwi mnie że nikt nie zauważył takich wad u naszych rodzimych ideałów,. Natomiast jak przyjeżdża ktoś z zagranicy i wygrywa z naszymi najwspanialszymi psami, to natychmiast jest wielka krytyka i prześcigamy się w dodawaniu coraz to nowych wad. Myślę że powinnismy się zastanowić na tym czego można się od takiej osoby nauczyć, bo to byłoby chyba bardziej interesujace. Nie wiem czy zauwazylismy, że rzadko kto tak profesjonalnie w Polsce potrafi przygotować psa do wystawy, nie zauwarzyliśmy także że rzadko kto potrafi profesjonalnie wystawić psa, jest tyle rzeczy których nie zauwarzylismy - ale taka jest własnie nasz mentalność - krytyka, krytyka i jeszcze raz krytyka. to smutne ....[/quote]
zgodzę się z toba Ewa w 100 % (sama krytykowałam tego psa, zgodze)
Pozdr.
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']Chciałabym tutaj zauważyć jedną rzecz - otóz wadę chodu taką jak ma "ten" pies, ma wiele psów w polsce i dziwi mnie że nikt nie zauważył takich wad u naszych rodzimych ideałów,. [/quote]

Tak się składa, że ja zauważam wady u wszystkich psów, szczególnie u własnych, które znam najlepiej.
Nigdy nie twierdziłam, że którykolwiek pies jest ideałem , bo to bez sensu. NIE MA PSA IDEALNEGO!
Jednak wada chodu u rasy sportowej to sprawa niezwykle istotna. Stawia bowiem pod znakiem zapytania jego walory użytkowe. Podobnie jak często pojawiające sie u polskich husky (zwłaszcza w ostatnim okresie) fatalne kątowanie i ustawienie kończyn oraz zbyt ciężki kościec.
Cechy takie jak rzeżba głowy czy wielkość uszu są raczej wadami estetycznymi i ich ocena może zależeć od gustu.
Wada układu ruchu to coś co powinno powodować obniżenie oceny.
Szkoda, że tak się nie dzieje :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Billa']Savannah ale jeśli to twoj piesek jest na zdjęciach to niezłe z niego cudo!! Widzę podpis na jednym zdjęciu Fortunatus. Czy to z tej hodowli?? udany no no 8)[/quote]

Psiaki Ci sie pomylily Billa :wink: Z Fortunatusa jest pies Pmazzza,a Savannah z Arktogei :wink: Ale maski maja podobne w sumie jak sie tak szybko po fotkach leci :wink:

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisze SH oczywiście nie ma psów bez wad, natomiast jedne są lepiej przygotowane i wystawiane na ringu inne gorzej. Osobiście najbardziej razi mnie u husky słaby ruch, brak kątowania / trochę przesadnie napisane ale tak zaczyna być / i fatalny stop tzn prawie jego zanik u niektórych egzemplarzy.
A "ten" pies jest zgłoszony do Ustronia na wystawę więc będzie go można zobaczyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Tak jak pisze SH oczywiście nie ma psów bez wad[/quote]
Oczywiście. Szkoda tylko, że ani razu na tej liście nie przeczytałem o zaletach któregoś futrzaka. Może każdy widzi tylko zalety o swoich psów i nie chce się chwlić ;-) ?

Przy okazji mam pytanie do SH: wyjaśnij mi, jaki wpływ na walory użytkowe ma słabe kątowanie psa i dlaczego "stawia pod znakiem zapytania jego walory użytkowe"? Pytam poważnie, bo jak dotąd nie widzę właśnie związku między wytrzymałością lub prędkością a kątowaniem kończyn a nikt mi jeszcze na to pytanie nie odpowiedział - więc padło na Ciebie ;-)

Jako, że rozmowa prowadzona pod tym tematem przyprawia mnie o ciężki ból głowy spowodowany nieodpartym wrażeniem, że słucham polskich parlamentarzystów z kolejnej komisji śledczej śpieszę wyjąsnić, że tajemniczy pies, o którym tyle się tu piszę to Winterfrost's HAKUNA MATATA. Komu dokopał, że tyle złego o nim piszecie? ;-)

[quote]Osobiście najbardziej razi mnie u husky słaby ruch, brak kątowania / trochę przesadnie napisane ale tak zaczyna być / i fatalny stop tzn prawie jego zanik u niektórych egzemplarzy[/quote]
Proponuje na spokojnie przemyśleć powyższe słowa... Ja ze swojej strony tylko powiem, że jak dotąd psy z polskimi przydomkami dokopały już między innymi psom z takich stajni jak Karnovanda, Ciukci, Oumiak, Kivalina czy Hydrargium... a wystawcy zagraniczni nie przyjeżdzają juz raczej po pewne CACIBy do polski. Więc chyba nie jest aż tak źle i warto uszanować pracę kilku prawdziwych hodowców polskich, a zamiast realizować się na listach dyskusyjnych spróbować coś wyhodować samemu. Mnie optymizmem nastraja to, że oprócz czołowych polskich przydomków znanych wszystkim tu obecnym zaczynają pojawiać się naprawdę rewelacyjne psy od mniej znanych, ale ambitnych hodowców(Nitor Nivalis, Sądeckie Pieszczochy czy Seven Heaven) - i nie jest to dziełem przypadku.

Tradycyjnie życzę więcej optymizmu - sztuka polubienia konkurencji jest jedną z najtrudniejszych, ale dającą bardzo dużo satysfakcji. Polecam.

Pozdrawia wiecznie uśmiechnięty i lubiący wszystkich 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote]A on teraz mieszka w okolicach Warszawy?[/quote]
to rzeczywiście mamy niezły matrix, :o chyba że to nie chodzi o tego psa, którego nazwa juz padła??
ale tak w sumie, to przecież cały świat jest globalną wioską....majorka-warszawa, to tylko kilka godzin lotu....
pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote]Proponuje na spokojnie przemyśleć powyższe słowa... Ja ze swojej strony tylko powiem, że jak dotąd psy z polskimi przydomkami dokopały już między innymi psom z takich stajni jak Karnovanda, Ciukci, Oumiak, Kivalina czy Hydrargium... a wystawcy zagraniczni nie przyjeżdzają juz raczej po pewne CACIBy do polski.[/quote]


Jacek, jak dla mnie jest tak, ponieważ w Polsce ocenia bardzo mało sędziów ktorzy mają pojęcie o rasie.
Mi w tym roku podobało się jak sędziował sędzia w Katowicach - Matyas.
Innym dobrym sędzią jakiego pamiętam był Francuz - Dupas
Reszta ogarnia mnie trwogą, tym bardziej,że według mnie ( może się myle) dużą role na wystwach odgrywa kolor psa a nie jego budowa.

Nie sądze aby się to kiedys zmieniło...

Jedynym psem z Ciukci często wystawianym jest w tym sezonie Shapali, a z Kivaliny - Misha. Nie sądze aby to cos sie stało można było nazwać "dokopaniem".
Zazwyczaj jak Ciukci są w Polsce to oni "dokopują"

[quote]Przy okazji mam pytanie do SH: wyjaśnij mi, jaki wpływ na walory użytkowe ma słabe kątowanie psa i dlaczego "stawia pod znakiem zapytania jego walory użytkowe"? Pytam poważnie, bo jak dotąd nie widzę właśnie związku między wytrzymałością lub prędkością a kątowaniem kończyn a nikt mi jeszcze na to pytanie nie odpowiedział - więc padło na Ciebie[/quote]

Kilka lekcji fizyki i będziesz do przodu. Życze powodzenia :lol:

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote]Reszta ogarnia mnie trwogą, tym bardziej,że według mnie ( może się myle) dużą role na wystwach odgrywa kolor psa a nie jego budowa[/quote]
Jeżeli chodzi o kolor to wiem to najlepiej ;-) bo wystawiam białego. Skala oceny waha się od totalnego zachwytu do kompletnej porażki. Przyznam się, że od jakiegoś czasu bardzoej mnie ciekawi co kolejny sędzia o nim napisze niż to, jakie miejsce zajmie.

[quote]Zazwyczaj jak Ciukci są w Polsce to oni "dokopują"[/quote]
Nie bierz tego do siebie, po prostu wymieniłem kilka przydomków, które miałem okazję idzieć na wystawach. Osobiście w tej chwili gdybym chciał mieć kolejnego psa w hodowli, to albo bym zostawił coś po swoich skojarzeniach albo przywiózł jakąś "świeżą krew", tak jak Ty. Więc nie złość się, bo rozumujemy podobnie jeżeli chodzi o hodowanie.

[quote]Kilka lekcji fizyki i będziesz do przodu[/quote]
Aga, to nie jest odpowiedź na pytanie. Wytłumacz mi to jak umiesz najprościej, ale wytłumacz... po prostu na długich/śrfednich/krótkich dystansach biegają psy tak dalekie od wzorca hodowlanego, że nie wiedzę związku między kątowaniem i wydajnością ruchową. Nie wspominając o psach typu Eurodog, które są anatomicznie po prostu inne. Tyle tylko, że w statyce psy o dobrym, proporcjonalnym kątowaniu wyglądają po prostu efektowniej, ich wygląd jest optycznie bardziej zbliżony do wilków - to moje zdanie.

!!! PLIZZ rozmawiajmy w przyjaznej atmosferze, ok? !!!

I jeszcze jedna uwaga do SH:
[quote]Cechy takie jak rzeżba głowy czy wielkość uszu są raczej wadami estetycznymi i ich ocena może zależeć od gustu[/quote]
Kilka miesięcy temu byłaś zdania, że wielkość uszu jest uzasadniona przystosowaniem do ekstremalnie niskich temperatur i że ich wielkość MA znaczenie. Rzeźna głowy, długość kufy też. To w końcu jak??? ;-)

Link to comment
Share on other sites

[img]http://www.dance.home.pl/foto/sh/porownanie.jpg[/img]

porownanie

[URL=http://www.dance.home.pl/foto/sh/art1.jpg]art. 1[/URL]

[URL=http://www.dance.home.pl/foto/sh/art2.jpg]art 2.[/URL]



Jacku jezeli chodzi o twojego psiaka - polskiej produkcji to nic innego jak w 1/4 karnovanda, w 1/4 arlington a pozostale 50% to mieszanka kilku innych linii amerykanskich!!!

Aha, to co pisałam nie miało być złoślwe.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, fajne, naprawdę. Tyle tylko, że wygląd to jedno, budowa drugie. Żeby dobrze ocenić anatomię naszych futrzanych braci, trzeba by ich ogolić na łyso i nigdy nie trenować ;-) No bo kilka cech z "wersji wystawowej" można śmiało przeistoczyć w wersję "wyścigową" (np. poprzez trening) i odwrotnie, a inne zupełnie źle ocenić bez dobrego i szczegółowego macania psów (nawiasem mówiąc, ilu sędziów to robi? mam wrażenie, że większość raczej udaje, że coś sprawdza - ale być może się mylę)

[quote]Aha, to co pisałam nie miało być złoślwe[/quote]
No nie wiem, nie wiem... chyba się obrażę na śmierć. Będzie musiała ciężko pracować żeby się jakoś odegrać w Krakowie ;-)

[quote]no i tyle to ja nawet wiem ze stop ma bardzo wazna role w przystosowaniu do zimowych warunkow[/quote]
A jakże! Pomyśl sobie, jak duży opór powietrza stawia mocny stop u psa wyścigowego. Stop powinien być wręcz wypukły, jak u Bedingtona Terriera.. w ogóle pies powinien przypominać z profilu spadającą kroplę wody, po przekroczeniu 50 km/h powinno nastąpić złożenie uszu a przy 100 km/h powinien się wysuwać ogon aby zwiększyć aerodynamiczny docisk tylej osi ;-)
Roon zajmij jakieś strategiczne miejsce na ringu w Kraku... najlepiej w cieniu, blisko budki z napojami i z widokiem na kiosk sędziego.
Pzdr

Link to comment
Share on other sites

blisko budki z napojami :lol: to ja bede przed wejsciem na ring co by mi odwagi nie braklo to dla kurazu 8)
a nawet taki laik jak ja gdzies tam slyszal ze dobry stop to pojemne zatoki co sie przydaje przy ujemnych temperaturkach :wink:
a tak dopisujac juz 3 raz do tego posta - jak psiak nie ma zapalu do biegania to mu nawet nogi do samego nieba nie pomoga :lol: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"SH']Tak się składa, że ja zauważam wady u wszystkich psów, szczególnie u własnych, które znam najlepiej.
Nigdy nie twierdziłam, że którykolwiek pies jest ideałem , bo to bez sensu. NIE MA PSA IDEALNEGO!
Jednak wada chodu u rasy sportowej to sprawa niezwykle istotna. Stawia bowiem pod znakiem zapytania jego walory użytkowe. Podobnie jak często pojawiające sie u polskich husky (zwłaszcza w ostatnim okresie) fatalne kątowanie i ustawienie kończyn oraz zbyt ciężki kościec.
Cechy takie jak rzeżba głowy czy wielkość uszu są raczej wadami estetycznymi i ich ocena może zależeć od gustu.
Wada układu ruchu to coś co powinno powodować obniżenie oceny.
Szkoda, że tak się nie dzieje[/quote]


To bardzo dobrze że zauwazasz wady swoich psów, bo to jest jak dla mnie najważniejsze. Jeśli chodzi o tego psa, to wszyscy doczepiliście się do jednego - jego chodu tylnych konczyń, a mam pytanie czy ktoś z tutaj obecnych wie chodziaż jak to wada, jak nazywa się taki chód, czym jest spowodowany, jakie śa tego przyczyny.... bo podejrzewam że takich osób to jest niewiele.
Ty pewnie Sh wiesz jaka to wad, dlatego moja wypiwiedż nie jest kierowana do ciebie :)
chciałam tylko zauwazyć, że wiekszość z osob piszących o wadzie tego psa, nie ma pojęcia co to za wada, jaki to typ chodu itp....

nie zgodze się natomiast ze taka wada powinna obiniżać ocenę, dlatego że jak zauwazyliście napewno (w końcu znawcy są tutaj sami ) to pies ten oprócz tego feleru, ma doskonały wykrok i wiele wiele innych cech, myslę ze wykrok jest równie waznym elementem. A jak sama napisaaś mamy teraz problem ze słabymi kątowaniami u psów, i własnie te słąbe kątowania, są dla mnie równie ważną wadą, dlatego że powodują zdecydowanie słabszy wykrok u psa - co też jest ważne. To samo z ciężkim kośccem.

w poprzednim poście nie chodziło mi o to by wzbudzić tutaj jakąś wielką dyskusje, tylko o to by zauważyć pewien szczegół, taki że potrafimy się doszukiwać wad przede wszytskim u psów które przybywają do nas z zagranicy, a już najbardziej wtedy kiedy wygrywają z naszymi. Dlaczego nie potrafimy spojrzeć na nasze porażki z innej strony - dlaczegonie doszukamy się w tym psie zalet (bo też je ma) i chyba są nawet bardziej zauważalne niż wady, i dlaczego nikt nie powie "o przegrałałem z naprawde dobrym pse" - nie! oczywiście że nikt tak nie powi- bo my tylko potrafimy krytykować innych.....

Postaraj my się może na wystawie w Krakowie doszukać czegoś dobrego u innych zagranicznych psów które tam przyjadą, bo nzając życie i naszą mentalność, po wystawie w krakowie, kiedy okaże się że sędzia wybrał psy z zagranicy na najwyższe podia - to bedzie tylko słychac "jak on mógł wybrać takiego psa - ślepy czy co ????"

inna sparwa jest taka że my naprawdę możemy się wiele nauczyć od ludzi przyjeżdżających do nas z innych krajów - najważniejszą ich cechą jest UPRZEJMOŚĆ której nam zdecydowanie brakuje .....

to tyle czekam zapewne na kąśliwe uwagi - bo smiałam się przeciwstawić :)

Link to comment
Share on other sites

widzę że tu znowu jest ostra dyskusja, dużo mnie ominęło, bo wczoraj miałam wylączony internet :)
no cóż
Widzę że panuje tu dziwna atmosfera - i to włąsnie krytyka o której ja mówiłam , kążdy każdemu chce coś udowodnić :) ah złóśliwość ludzka :)

HuskyTeam zgadzam się z tobą całkowicie, najbardziej zaciekli są ci którym takie psy dokopały:)

ale naprawde tenpies ma także zalety i dlaczego nikt o nich nie powie, jak mniemam są łatwiejsze do zauważenia niż wady>

Jedna moja uwaga a propo tej własnie wady u tego włąsnie psa - wszyscy pisza że tą wadę zauważyli - a prawda jest taka że to nie bły zupełnie tak. Gdyby pewna osoba mieszkająca w Hiszpani nie zadzwoniła przed wystawą w Poznaniu i nie powiedziałą pewnym osobą o tym własnie psie i o tym jakiej to nie ma ten pies strasznej wady to pewnie 70% osób przebywających na tej wystawie by tego nie zauważyła, ale skoro ta osoba tak powiedziała to tak tez musi być i wszyscy na to bacznie czekali .....
Taka była prawda, bo do mnie to nawet dotarło jakieś dwa tygodnie przed wystawą.

Odpuśćmy sobie wklejanie tutaj obrazków przedstawiających tego idealnego .... bo to nie ma sensu, czy tam widac jak się pies porusza - NIE to po co to wklejać i udawadniać wszytskim jaki on powinnien być, myslę że każdy ma typ psa który chciaaby wyhodować i tego się trzymajmy....

no to czekam nadal na złośliwe uwagi bo teraz juz napewno mi się dostanie (wszytskim obecnym mówię że bede w internecie dopiero po 19 i chciałabym mieć szanse na obrone :))

pozdrawiam wszystkich a szczególnie Jacka, Nie daj się !!!!!

Link to comment
Share on other sites

[b] C H I L L ! ! ! C H I L L ! ! ! [/b]

wyluzujcie ludzie!!! coraz czesciej mam wrazenie ze wiekszosc z tu obecnych wchodzi na to forum tylko dla tego typu sytuacji!!

rozumiem ze to przeciez jest forum "DYSKUSYJNE", ale po co to wszystko? aaa? poza tym radziłbym spojrzec na TEMAT tego postu!!
"STAWKA KRAKÓW" a nie: "WSPÓŁCZESNE WARIACJE NA TEMAT IDEALNEGO HUSKY" !!!!!!!!!!!!!!

co za ludzie!! jedni przewrażliwieni na punkcie swoich psów, inni - totalni mieszacze (zupełnie bez sensu) i na końcu jedynie garstka "normalnych"!

[i]mam propozycję dla tych którzy lubią dyskusje na temat "idealnego psa"![/i]

[b]wrzućcie fotki swoich pupili, opiszcie niżej ich wady, a na koniec dołączcie fotkę idealnego wg was psa (który nie pochodzi z waszej hodowli, czy też takiej z której macie psy)!!![/b]

no i oczywiście główna propozycja - załóżmy temat "IDEALNY SYBERIAN HUSKI"

..............
..............
..............
poza tym .......[i]no comments[/i]

pozdrawiam wszystkich

[b]pmmazz[/b]


p.s.

[b]Savannah[/b]......nie pies "Pmazz'a" tylko [b][i]pmmazz[/i][/b] - małe pe, 2 em, jedno a i 2 zet :P

to tak jeśli chodzi o ścisłość....a z maski, faktycznie Twój "DŻEKI" i mój kojot mogą się wydawać podobne (na fotkach) choć rzeczywistość prawdopodobnie pokazałaby prawdopodobnie coś zupełnie przeciwnego......

gratuluję Szczecina :wink:

Link to comment
Share on other sites

Jacku
armata, pod jakim katem do powierzchni musi byc ustawiona, aby kula wyleciala na najdalsza mozliwie odleglosc?

45%

przy 40% kula upadnie blizej, ale przy 50% takze
tylko i wylacznie 45% nachylenie wyrzutni wyrzuci kule na najdalsza odleglosc
stad wlasnie bierze sie 45% stopniowe katowanie u siberian husky - tylko tak ukatowany pies (zarowno z przodu jak i z tylu! - wazne) bedzie w stanie wyrzucic lapy podczas klusu na najdalsza mozliwie odleglosc, a wiec przy najmniejszym wysilku pokona najdalszy dystans

porownanie natomiast do "sportowych brzydkich psow zlych anatomicznie".....

dlaczego to Karnovanda (i kilka innych hodowli, np.Bain's Northern) slynie z psow z najlepszym katowaniem przednim?

dlatego, ze powstala na bazie psow pracujacych
pierwsze psy Judith Russell byly prawdziwymi brzydactwami :)
typowe takie jakie teraz niejednokrotnie mozna ogladac wsrod linii wyscigowych :)

na samym poczatku...jako kilkunastoletnia dziewczynka Judith nie potrafila zgadnac ktory pies jest najlepszy tylko na podstawie ogladania go w statyce, wybierala na psy do dalszej hodowli te, ktore najefektywniej pracowaly w zaprzegu

los, czy tez po prostu prawa fizyki spowodowaly, ze byly to NAJLEPIEJ UKATOWANE psy, i tak, kojarzac je ze soba i szukajac jednoczesnie PIEKNA, uksztaltowala to czym KArnovanda jest teraz
nie tylko piekne, ale przede wszystkim doskonale zbudowane

NIE WSZYSTKIE psy z przydomkiem Karnovanda to swietnie zbudowane championy, bo nie da sie osiagnac w hodowli idealnych szczeniat w 100%,trzeba wylapac te najlepsze i z nimi kontynuowac prace

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ewa chodzi ci o mnie?? To mój pies z nim przegrał??
Uważasz,że tylko dlatego go dyskredytuje??

Wady Hakuny nie dało się nie zauważyć.
Jego kątowanie też jak dla mnie nie jest najlepsze.
Jedyne co mi się w nim podobało to głowa.

A prawda jest taka,że ten pies będzie odwiedzał Polske, bo wtedy będzie championem choć jednego kraju. Już ma CWC z miedzynarodowej :)
W Hiszpani nie ma on najmniejszych szans na taki tytuł.

[img]http://www.dance.home.pl/foto/sh/WHM.jpg[/img]

Dużo ludzi go widziało, dla przypomnienia wstawiam fote.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Artik&Shapali']Ewa chodzi ci o mnie?? To mój pies z nim przegrał??
Uważasz,że tylko dlatego go dyskredytuje??

Wady Hakuny nie dało się nie zauważyć.
Jego kątowanie też jak dla mnie nie jest najlepsze.
Jedyne co mi się w nim podobało to głowa.

A prawda jest taka,że ten pies będzie odwiedzał Polske, bo wtedy będzie championem choć jednego kraju. Już ma CWC z miedzynarodowej :)
W Hiszpani nie ma on najmniejszych szans na taki tytuł.

[img]http://www.dance.home.pl/foto/sh/WHM.jpg[/img]

Dużo ludzi go widziało, dla przypomnienia wstawiam fote.[/quote]

Nie chodziło mi o Ciebie, mówie o sytuacji kiedy zagraniczne psy wygrywają, i nie chodziło mi tu akurat o tylko tego psa, bo wiele psów przyjeżdża do Polski i wygrywa z naszymi :) więc nie bierz tego do siebie:)

Pies pewnie bedzie odwiedzał Polskę ale nie dlatego że nie może zrobić championatu swojego kraju, (nie wiem czy wiesz ale są tam troche inne zasady robienia championatu, chodzi o to że u nas jest to prostsze, i bynajmniej nie zewzględu na konkurencje)
Wiem natomiast że w tm roku na wystawie w Madrycie ten własnie pies zdobył res.CAC - a inna hiszpanska hodowla (o której też już wcześniej wspominano - która jak sądze też pewnie przyjeżdża tu po to by zrobić championatu choć jednego kraju) przy dużym oblożeniu klas swoimi psami wygrała tylko klase szczeniąt (jęsli ktoś chce mam wyniki z tej wystawy), Także dla ścisłości, zrobić Hiszpanski Championat jest poprostu trudno i nie tylko ze wzgledu na konkurencje w tamtym kraju, porostu mają inny regulamin.

Co do fotki, to nie bede się wypowiadać bo to chyba nie ma sensu, ocena psa ze zdjęcia czy z obrazka wogole nie powinna mieć tu miejsca zwłaszcza ze zdjęcia są różne, ja również posiadam kilka fotek tego psa, i wygląda on na nich zupełnie inaczej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...