Jump to content
Dogomania

Stawka Kraków


Nitor-Nivalis

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Nitor-Nivalis']
a inna hiszpanska hodowla (o której też już wcześniej wspominano) przy dużym oblożeniu klas wygrała tylko klase szczeniąt (jęsli ktoś chce mam wyniki z tej wystawy),
.[/quote]
Bravo, to jest szczera prawda :D
Pzdr
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']

HuskyTeam zgadzam się z tobą całkowicie, najbardziej zaciekli są ci którym takie psy dokopały:)
[/quote]

taka niestety prawda 8)

[quote name='Nitor-Nivalis']

ale naprawde tenpies ma także zalety i dlaczego nikt o nich nie powie, jak mniemam są łatwiejsze do zauważenia niż wady>
[/quote]

Ewa nie oszukujmy się, jeśli ktoś nie chce zauważyc zalet a widzi tylko wady, to to jest błędne koło :roll:


[quote name='Nitor-Nivalis']

Jedna moja uwaga a propo tej własnie wady u tego włąsnie psa - wszyscy pisza że tą wadę zauważyli - a prawda jest taka że to nie bły zupełnie tak. Gdyby pewna osoba mieszkająca w Hiszpani nie zadzwoniła przed wystawą w Poznaniu i nie powiedziałą pewnym osobą o tym własnie psie i o tym jakiej to nie ma ten pies strasznej wady to pewnie 70% osób przebywających na tej wystawie by tego nie zauważyła, ale skoro ta osoba tak powiedziała to tak tez musi być i wszyscy na to bacznie czekali .....
Taka była prawda, bo do mnie to nawet dotarło jakieś dwa tygodnie przed wystawą.
[/quote]

taka szczera prawda, ale myśle że "ta" osoba po prostu nie umie, lub nie chce docenic psa nie z "jej" hodowli. a sama nie chce pojęc prawdy że w Hiszpani sa ZDECYDOWANIE lepsze hodowle i tu pozwole podac przykład Hodowli która zasługuje na uznanie "Del Karraces" to nie jest przypadkowa hodowla, a psy z tej hodowli wygrywają wiele wystaw (znaczących, dodam :wink: )


[quote name='Nitor-Nivalis']
pozdrawiam wszystkich a szczególnie Jacka, Nie daj się !!!!![/quote]
Również pozdrowienia kieruje szczególne do Jacka oraz do Ewy :wink: - w końcu nie bójmy się pisac prawdy
Pzdr
Lidka

Link to comment
Share on other sites

Ja również umieszcze tutaj fotki psa o którym tyle mowa, poniewąz fotka która na tej stronie umieściła Aga, jest paskudna, ten pies nie wyglada tak w rzeczywistości, dlatego umieszczę inne jego fotki :) choć nie uważam żeby można było oceniać psa ze zdjęcia, chce jednak by wszyscy widzieli że ten pies nie jest jakąś paskudą jak na tamtym zdjęciu tylko pięknym psem (który jak każdy ma wady:)

[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img272.echo.cx/img272/5562/elvis05resize0uj.jpg[/img][/URL]

[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img272.echo.cx/img272/2331/elvis09resize6nz.jpg[/img][/URL]

[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img272.echo.cx/img272/2188/elvis12resize2ox.jpg[/img][/URL]

[URL=http://www.imageshack.us][IMG]
[img]http://img272.echo.cx/img272/1319/elvis06resize7ax.jpg[/img][/URL]


myślę ze tu widać że jest to piękny pies :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']Ja również umieszcze tutaj fotki psa o którym tyle mowa, poniewąz fotka która na tej stronie umieściła Aga, jest paskudna, ten pies nie wyglada tak w rzeczywistości, dlatego umieszczę inne jego fotki :) choć nie uważam żeby można było oceniać psa ze zdjęcia, chce jednak by wszyscy widzieli że ten pies nie jest jakąś paskudą jak na tamtym zdjęciu tylko pięknym psem (który jak każdy ma wady:)[/quote]

bije bravo :D zgodze się całkowicie, fotka którą pozwoliła nam zobaczyc Aga jest nie mniej nie wiecej paskudna, pokazuje tego psa w najgorszym z mozliwych świateł :D tak więc nie wiem, czy nie miała lepszych zdjęc czy poprostu chciała tym zdjęciem pokazac ZDJĘCIOWE wady tego psa :lol:

[quote name='Nitor-Nivalis']

[URL=http://www.imageshack.us][IMG]
[img]http://img272.echo.cx/img272/1319/elvis06resize7ax.jpg[/img][/URL]


myślę ze tu widać że jest to piękny pies :)[/quote]

tak, to jest dobre zdjęcie. które jest wogóle nieporównywalne do zdjecia Agnieszki :lol:
no cóż ale jak można oceniac psa ZE ZDJĘCIA?! troszke niedożeczne to jest. piszecie o złym ruchu tego psa i ze go widac...to ja się wam spytam gdzie na zdjęciach to wiadac :lol: :lol:
Pzdr dla osób wspomnianych w poprzednim poście

Lidka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Artik&Shapali']Zdjęcie wstawiłam dla przypomnienia.
Na zdjeciach ewy kątowanie tego psa równiez pozostawia wiele do zyczenia. I z tego co widze na na jednej z fot to robi on francuza.[/quote]

no nie wiem gdzie tego francuza się doszukałas :)
i to jest właśnie to o czym mówię krytyka krytyka i krytyka - tylko to potrafimy. Myślę że ta dyskusja nie ma sensu, bo i tak co po nie którzy widzą tylko to co chca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']



[URL=http://www.imageshack.us][img]http://img272.echo.cx/img272/2331/elvis09resize6nz.jpg[/img][/URL]

[/quote]

no cóż Agnieszka, jeśli uważasz że ten pies ma francuza to chyba nie widziałas prawdziwego :lol:
Pzdr :wink:
Lidka

Link to comment
Share on other sites

Zresztą mówiąc szczerze nie rozumiem. Przecież każdy pies ma wady, Hakuna Matata jest tylko przykładem. Mi się on nie podoba, uważam że ma nienajlepsze kontowania a uważam tę cechę za istotną u Husky. Poza tym widziałam go na żywo i nie sugeruje się tylko zdjęciem. Podkreślam też, że nie uważam swoich psów za ideały, aby nikt nie uważał, że chcę tylko oczernić konkurencję.
Jasne, że ten pies ma wiele zalet, ale uważam, czysto teoretycznie, że nawet na polskich warunkach a w stawce hiszpańskiej, miałby poważny problem ze zrobieniem Championatu. Wg mnie (podkreślam, że to moje zdanie) prawidłowy ruch jest bardzo istotny w tej rasie i ja zwracam na to uwagę.
Villarica
Co do Ciukci, to również nie rozumiem, jeszcze jakiś czas temu rozpływałaś się nad tą hodowlą i oburzały Cię negatywne głosy na jej temat ([url]http://scr.home.pl/dogolandia/viewtopic.php?t=313&start=0[/url]) i nagle zupełna zmiana frontu.
Ja uważam, że w Hiszpanii jest wiele, znaczących hodowli, których dorobku nie można podważyć. Ale nie będę umniejszać też sukcesów De Ciukci, bo to naprawdę ambitna hodowla i podobają mi się psy jakie w niej mieszkają. I nie zamierzam tego ukrywać. To nie wina Ciukci, że inne, hiszpańskie hodowle nie są w Polsce równie popularne. I nie wiem czy fakt, że na jednej wystawie Hakuna wygrał res.CAC (res.CACiB? sory nie chce mi się zerkać) a Ciukci wygrali tylko klasę szczeniąt, niepodważalnie świadczy o tym, że jest to pies wysokiej klasy. Chyba na jakiejś monografice dostał z kolei ocenę bdb (a chyba nawet dwóch z rzędu) a psom z Ciukci poszło lepiej. Powinno się prześledzić cały sezon i wyciągnąć wnioski na podstawie większej ilości wyników.
A zdjęcie, które wkleiłam Hakuny było faktycznie kiepskie, ale nie mam niestety lepszego. I nie uważam, żeby zdjęcie Ewy ukazywało w lepszy sposób jego kontowania itp. Z pewnością nie chciałam tym zdjęciem "ukazać ZDJĘCIOWYCH wad" tego psa. I będę wdzięczna jeśli nie będziesz nic, Villarica, insynuować pod moim adresem. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote]no nie wiem gdzie tego francuza się doszukałas
i to jest właśnie to o czym mówię krytyka krytyka i krytyka - tylko to potrafimy. Myślę że ta dyskusja nie ma sensu, bo i tak co po nie którzy widzą tylko to co chca."[/quote]


Ktoś poruszył temat tego psa, więc wyrażam swoje zdanie. Wydaje mi się, że rozpływanie się nad każdym Husky niedaleko by nas doprowadziło, bo hodowla to też chłodna kalkulacja zalet i wad psa, tak, aby odpowiednio dobrać mu partnera i wyhodować optymalnie dobre i wyrównane potomstwo. Jakbym miała suczkę tym psem bym nie pokryła, natomiast uważam, że jest wiele innych Husky, które mi się podobają i chciałabym włączyć je do swojego programu hodowlanego (jeśli kiedykolwiek taki będę miała).
Po za tym, nie czuje się osobą kompetentną do wytykania słów innym, ale doszło też tutaj do oczerniania i insynuowania różnych wersji zdarzeń pod adresem hodowców de Ciukci. Więc nikt z nas nie jest bez winy i jak najbardziej się z Tobą zgadzam Ewa, że tylko krytykować potrafimy :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"Artik&Shapali']
Ktoś poruszył temat tego psa, więc wyrażam swoje zdanie. Wydaje mi się, że rozpływanie się nad każdym Husky niedaleko by nas doprowadziło, bo hodowla to też chłodna kalkulacja zalet i wad psa, tak, aby odpowiednio dobrać mu partnera i wyhodować optymalnie dobre i wyrównane potomstwo. Jakbym miała suczkę tym psem bym nie pokryła, natomiast uważam, że jest wiele innych Husky, które mi się podobają i chciałabym włączyć je do swojego programu hodowlanego (jeśli kiedykolwiek taki będę miała).
Po za tym, nie czuje się osobą kompetentną do wytykania słów innym, ale doszło też tutaj do oczerniania i insynuowania różnych wersji zdarzeń pod adresem hodowców de Ciukci. Więc nikt z nas nie jest bez winy i jak najbardziej się z Tobą zgadzam Ewa, że tylko krytykować potrafimy :lol:[/quote]


No własnie widzisz i to o to chodzi że tobie przeszkadza jak złe słowa padają po adresem De ciukci, a mi przeszkadza jak ktoś się żle wypowiada na temat hodowców Winterfrost.

Oczywiście że nikt nie jest bez winy, ale dlaczego co u niekórych obrona to atak.

Co do wystaw w Hiszpani to troche na ten temat wiem, dość dokładnie sledzę ich wyniki i wiem jak to wygląda (mam większość wyników z tego roku). Nie bede pisac czy de Ciucki wygrywa czy nie, bo to nie ma sensu ale nie można napewno pisac że Hakuna przyjeżdża tu tylko po to by zrobić championa choć jedego kraju, bo to absurd - bo jeśli tak piszesz to to samo właśnie można powiedzieć o De Ciukci, tyle że psy z Winterfrost przyjechały tu dwa, a z de Ciucki zawsze jest pełen zestaw. więc można tylko domyślać się komu tam gorzej idzie.

Nie wiem czy to akurat czas i miejsce na takie dyskusje, bo nie miało tu być jakiś złośliwości w niczyim kierunku. Także chyba nie ma to sensu.

możemy podyskutowac w nieco przyjażniejszym i milszym tonie .

Link to comment
Share on other sites

Ewa wydaje mi się, że interpretujesz moje słowa trochę pod swój użytek. Być może to błędne wrażenie, ale jednak :)
Przede wszystkim nie oczerniłam hodowczyni Winterfrost, bo uważam, że chociaż nie jest to wielka i znana hodowla to ma znaczny dorobek, suczka, która była w Polsce razem z Hakuna Matata i wygrała rasę w Poznaniu była Husky na bardzo wysokim poziomie. I chce to zaznaczyć. Wyraziłam natomiast swoją subiektywną opinię na temat eksterieru psa z tej hodowli, wspomnianego Hakuna Matata :) Nie wysuwałam żadnych domniemanych opinii na temat tego czy hodowczyni Winterfrost dzwoni do hodowców z Polski i oczernia psy Ciukci itp. Dziwie się natomiast, że Ty wypisujesz takie rzeczy pod adresem Oli, chociaż nie masz dowodu ani pewności.
Co do tego czy Hakuna Matata przyjeżdża do Polski tylko, aby mieć Championat jednego kraju - to faktycznie zagalopowałam się, przepraszam, nie mi tu wyrokować :) Nie wiem tego i być może to mocno przesadzone. Czas pokaże jak będzie mu szło na wystawach i ile Championatów uzbiera, tego nikt nie wie. Ale życzę powodzenia!
Natomiast mogę Ci napisać, że hodowla De Ciukci przyjeżdża na wystawy do Polski ponieważ Ola bardzo chciała pokazać w Polsce psy z USA. Zauważ, że pojawiają się w Polsce od roku 2002, kiedy to jeszcze w Polsce nie pokazywano psów z takim rodowodem.
I ostatnia rzecz jaką chcę napisać, to, że moje posty nie wynikały ze złośliwości czy chęci obrażenia kogoś. Po prostu wyraziłam swoją opinię na poruszane tematy, wydaje mi się, że to istota dyskusji mieć różne poglądy na różne tematy :) i się nimi powymieniać. Oczywiście nie miałam na myśli nikogo urazić i jeśli się ktoś urażony poczuł to przepraszam :) Dyskusja to dyskusja i wiadomo, że generuje różne emocje - pozytywne i negatywne.
Pozdrowienia serdeczne dla wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

o kurcze looz .
kon jaki jest kazdy widzi :-) upsss pies :lol:
moze sie podobac lub nie - mnie sie nie podoba ale co z tego,
w jednym macie racje na 100000% nie ma idealow tak wsrod psow jak i nas samych.
A co do pojawianiu sie Ciukci w Polsce temu sie wcale nie dziwie, bo chyba kazda taka wizyta jest dla Oli nie tylko kolejna wystawa gdzies tam............
A reasumujac i tak moja Kleopatra kasuje wszystkie te wasze/nasze psiaki ;-) ma to cos w sobie. (kotka - rasa nieznana zeby nie bylo ze faworyzyje jakas hodowle )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis']
psy z Winterfrost przyjechały tu dwa, a z de Ciucki zawsze jest pełen zestaw. więc można tylko domyślać się komu tam gorzej idzie.

[/quote]
Ewa pragne jeszcze zauważyc, że Daniela jak przyjeżdza do Polski (co prawda była tylo jeden raz narazie ale mam nadzieje że nie ostatni) i zgłasza psy to sa to tylko psy z jej hodowli , wyhodowane przez nią. Natomiast zestaw który przyjeżdza z Ciukci jest to prawie zawsze (bo jak narazie tylko w Katowicach były 2 psy Ciukci które przyjechały z hiszpanii) zestaw psów składajacy się z psów sprowadzonych z USA a nie wyhodowanych przez nich. O czym to świadczy.

Z pewnościa za jakis czas Daniela zgłosi do Polski więcej psiaków z jej hodowli- ja już nie mogę sie doczekac by je gdzieś zobaczyc :D

Pozdrawiam

Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze ja, jeżeli pozwolicie ;-)

Cały dowcip polega na tym, że niepotrzebnie rozmowie towarzyszą napięcia i "przygadywanie". Jestem na 100% przekonany, że winę za całe zamieszanie ponosi... pieprzony internet. Jak się spotykamy na wystawach, to przecież normalnie gadamy, nie ma problemu. Co więcej, pewne napięcia powstałe w necie daje się szybko i przyjemnie rozładować "in real", np. jak to miało miejsce z ReiMar czy Agą (A&Sh) ;-)

Druga sprawa jest następująca: zakładam, że wszyscy obecni na forum i na wystawch to profesjonaliści i PRAWDZIWI hodowcy. Prawdziwość owa polega na tym, że psów nie hodujemy dla pieniędzy (nie mylić z tym, że psy powinny na siebie zarobić) a dla satysfakcji. I to jest super.Natomiast czy to jest Winterfrost, Ciukci, Nitor Nivalis, Villarica, Syberyjska Rapsodia czy ktokolwiek inny, to przecież nie jest winą hodowcy, że pies wyrósł taki a nie inny!
Jasne, wkładając całe lata doświadczenia można tak kombinować, żeby mioty były w jakiś sposób przewidywalne, i dlatego pewne hodowle mają materiał lepszy niż inne. Ale to są tylko spekulacje, czego najlepszym dowodem jest wypuszczanie totalnych bubli przez najsławniejsze hodowle.

Mam nadzieję, że nie zarzucicie mi stronniczości, ale przyznam się, że bardzo kiedyś spodobało mi się podejście Żanety Żmudy do konkurencji. Ona umie się skupiać przede wszystkim na zaletach danego egzemplarza - efekty jej polityki widać po wynikach, które mówią same za siebie.

Nie mówmy też, że pies ma WADĘ jeżeli jest słabiej kątowany, ma jakieś drobne minusy, których mógłby nie mieć żeby być tym idealnym.

Przy tym wszystkim należy pamiętać, że żyjemy w Polsce. A w kraju, w którym karma dla psa jest droższa od żarcia dla człowieka i w którym zgłoszenie psa na wystawę kosztuje 10% średniej pensji jest moim zdaniem usprawiedliwione, że materiał hodowlany nie może być dobierany dowolnie (czytaj - kupienie dobrego szczeniaka z rewelacyjnego skojarzenia jest praktycznie nieosiągalne finansowo) i że nie każdy może sobie pozwolić na niewypuszczanie miotów tylko dlatego, że jego suka jest "nieco słabiej kątowana".

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']

Przy tym wszystkim należy pamiętać, że żyjemy w Polsce. A w kraju, w którym karma dla psa jest droższa od żarcia dla człowieka i w którym zgłoszenie psa na wystawę kosztuje 10% średniej pensji jest moim zdaniem usprawiedliwione, że materiał hodowlany nie może być dobierany dowolnie (czytaj - kupienie dobrego szczeniaka z rewelacyjnego skojarzenia jest praktycznie nieosiągalne finansowo) i że nie każdy może sobie pozwolić na niewypuszczanie miotów tylko dlatego, że jego suka jest "nieco słabiej kątowana".

Pzdr[/quote]
i z tym można się zgodzic w 101% w końcu to szara rzeczywistosc. Nie mamy nawet takich możliwosci jak chocby hodowle "na zachodzie"
Pzdr
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, samo życie. W końcu Polska to kraj białych niedzwiedzi i ojczyzna wódki, dlatego lepiej cieszmy się, że udało się wyrwać niektórym tak dobry materiał hodowlany, spisany przez zagramanicznych na straty.

[quote]A reasumujac i tak moja Kleopatra kasuje wszystkie te wasze/nasze psiaki [/quote]
Roon, Ty lepiej miej się na baczności i wykup dobrą polisę na życie swojej kotce. Wczoraj dostałem smsa z informacją, że szczeniak od nas, który nie wykazywał absolutnie żadnych negatywnych uczuć w stosunku do ptaszków hodowanych przez właściecielkę nagle, w wieku roku, przypomniał sobie o swoim instynkcie łowcy... totalny dramat polega na tym, to były to jakieś papużki-unikaty. No ale nic, pióra w sumie ładnie wyglądają bez papużki, a papużkę zawsze można wypchać jakimiś szmatami i będzie się prezentowała jak nowa. A więc Kleopatro, pamiętaj, że nie znasz dnia ni godziny ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitor-Nivalis'] (...)
Chciałabym tutaj zauważyć jedną rzecz - otóz wadę chodu taką jak ma "ten" pies, ma wiele psów w polsce i dziwi mnie że nikt nie zauważył takich wad u naszych rodzimych ideałów (...)[/quote]

A ja chciałabym się dowiedzieć, o jakich polskich "ideałach" mówisz.
Które z nich mają aż tak widoczną (jak u Hakuny) wadę chodu ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mickey']A ja chciałabym się dowiedzieć, o jakich polskich "ideałach" mówisz.
Które z nich mają aż tak widoczną (jak u Hakuny) wadę chodu ???[/quote]

Jest kilka psów które mają równie widoczną wadę chodu,a le nie zamierzam wymieniac tutaj ich nazw bo to nie o to tu chodzi.
Ktoś poruszył temat psa który bardzo mi się podoba, co więcej została obrażona hodowla z któej ten pies pochodzi a to nie podoba mi sie jeszcze bardziej - bo pewnie większość z was nwet nie wie jak wygladają hodowcy i co to za ludzie.

Co do psów z taką wadą to skoro tak wszytsko zauważamy to wystawrczy się rozejrzeć na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...