Jump to content
Dogomania

Popsujemy humor pseudohodowcom? Zrobimy im konkurencję?


Rybka_39

Recommended Posts

Ostatnio zainspirował mnie wątek na innym forum.
Mianowicie dotyczył on ogłoszenia pseudo.
Większość czuła oburzenie, że pewien serwis ogłoszeniowy nie usunął oferty dotyczącej pseudo mimo prośby jednej z osób, dopiero po ponownej rozmowie z innym użytkownikiem- ogłoszenie to zostało zdjęte.

Podeszłam z lekka sceptycznie do sprawy, jest mnóstwo pseudo, usuną mu z tego serwisu ogłoszenie, to założy na innym.
Oprócz chwilowego popsucia humoru usunięciem jednego ogłoszenia nie zmienimy świata.
Musiało by się zmienić prawo, co jak widzimy mimo groma petycji idzie jakoś mozolnie.

Troszkę mnie zawstydziło moje pesymistyczne podejście, siedzieć i narzekać?:mad:
No więc pomyślałam, że można jednak coś zrobić.

W grupie jest siła.
Liczebność psiarzy i osób walczących o prawa zwierząt i o poszerzanie wiedzy kynologicznej jest ogromna.
Siła jest w nas, mamy przewagę.
Możemy zastosować taktykę ludzi pseudo.
Oni działają pojedynczo- my w grupie.

Więc skleciłam sobie taką..no nie wiem ulotkę?

*******
Przeczytaj zanim kupisz psa na alegratce*!

Co raz częściej i z większym rozmachem pojawiają się ogłoszenia na portalach internetowych.
Jednak ja chcę zwrócić uwagę na te ogłoszenia, w których to ogłoszeniodawcy sprzedają rasowe psy bez rodowodu często po niższych cenach.

Najczęściej wabią nas tytuły ogłoszeń "rasowe pieski bez metryk po rodowodowych rodzicach cena 200zł!"
Musimy uważać by nie paść ofiarą podstępu, ofiarą wyzysku i by przez naszą chęć oszczędzenia pieniędzy nie ucierpiały niczemu niewinne zwierzęta.

Po pierwsze musimy wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak pies rasowy- bez metryki, po rodowodowych rodzicach.
Szczeniaki po rodowodowych rodzicach, zawsze dostają metryki, warunkiem są uprawnienia hodowlane obu rodziców- oznacza to, że i pies i suka zaliczyły odpowiednią ilość wystaw, są zdrowe i nie są nosicielami chorób genetycznych; dodatkowo w wypadku niektórych ras pracujących, muszą mieć zaliczone próby pracy.
Zatem jeśli rodzice danych szczeniąt mają rodowody, a ich szczeniaki już nie- powinno to nam dać do myślenia.
Co jeśli, któreś z rodziców jest nosicielem choroby genetycznej?
Kupując szczeniaka z takiej hodowli narażamy się na koszty związane z leczeniem psa, a nawet z utratą psa.

Nigdy nie wierz jeśli hodowca psów rasowych bez rodowodów zapewnia Cię o czystości rasy przodków, nie wierz nawet jeśli pokazuje Ci rodziców.
Nie mając metryki- a jest ona jedynym dowodem na to iż z danego psa nie wyrośnie mieszaniec, kupujemy kota w worku.
Zatem płacimy czasem niemałe pieniądze za kundla, mieszańca.

Każda szanująca się hodowla psów rodowodowych socjalizuje i dba o swoje psy, możemy zatem spodziewać się zrównoważonych szczeniaków. W hodowlach psów bez papierów nie zawsze dba się o szkolenie, wychowanie itp.

Hodowle psów rasowych z papierami dążą do otrzymania określonego charakteru i eksterieru rasy, hodowle bez papierów najczęściej rozmnażają psy i w tym wypadku jakość nie idzie w parze z ilością, tutaj często liczy się bardziej zysk ze szczeniaków niż dbanie o ich kondycję, o znalezienie dobrych domów itp.
Przez to ostatnie rocznie tysiące psów w typie rasy ląduje w schroniskach.

W wypadku psów rodowodowych suka może mieć szczeniaki tylko raz w roku, hodowle niezrzeszone w Związku Kynologicznym, rozmnażające psy bez papierów, często wykorzystują suki do "taśmowej produkcji" szczeniaków.
Często rozmnażają psy spokrewnione ze sobą, co obciąża zdrowotnie szczeniaki.
Przyczyniamy się wobec tego- kupując psa od takowego hodowcy, do cierpień suk i wyeksploatowania ich do granic możliwości.

Psy rasowe są dla snobów i dla osób, które chcą chodzić na wystawy?
Bzdura.
Pies z rodowodem wcale nie jest drogi, w porównaniu z kosztami jakie możemy wydać na leczenie psa kupionego z niewiadomego źródła.
Przy zakupie telewizora czy pralki zastanowimy się nad marką, jakością i ceną również - natomiast do zakupu psa nie przywiązujemy wag? Dlaczego? Przecież wybieramy towarzysza życia dla nas i naszej rodziny na długie lata!
Nikt nas nie zmusza do wystawiania psa.
Ale tylko metryka jest gwarantem zdrowia, przede wszystkim tego, że dany pies na pewno wyrośnie na osobnika danej rasy.
Jeśli chcemy kundelka zapraszam do pierwszego lepszego schroniska.


Są wyjątki, czasem pojedyncze osoby kryją swoją bez papierową suczkę, trzymają psy w dobrych warunkach- ale po co kupować psy niepapierowe, jeśli można dać szanse psu ze schroniska- tam też są psy rasowe bez papierów.

Reasumując.
Kupując psa u handlarza czy osoby sprzedającej szczeniaki bez metryk:
- kupujesz kota w worku
-narażasz się na przyszłe koszty związane z leczeniem szczeniaka
-przyczyniasz się do okrutnej masowej hodowli psów często w ciasnych klatkach ( jest popyt jest podaż)

Rasowy pies to pies rodowodowy, jeśli nie zależy Ci na wystawach możesz kupić psa niewystawowego, ale z metryką.
Kundelki i psy niepapierowe w typie ras są w schroniskach.
Nie daj się naciągnąć, nie daj zarabiać chciwym handlarzom!

Są wyjątki i w hodowlach z metrykami, ale są to nikłe przypadki.
Pomóż ograniczyć bezdomność.
To właśnie przez masowe hodowle ląduje rocznie kilka milionów psów w schroniskach, bo jak psy się nie sprzedadzą, albo trafią do nieodpowiednich domów to lądują właśnie tam.
Porządna hodowla dba o dobór domu dla szczeniaka.
Oddaje psy zawsze zaszczepione, czyste i zadbane.

Pomóż nam pomagać.

Dziękuję za przeczytanie apelu.
*******

[B]* [/B]dowolna nazwa portalu ogłoszeniowego w zależności gdzie umieszczamy ogłoszenie.

Bardzo banalna i oczywista dla nas, prawda?
Oczywiście czekam na propozycję, ulepszenia, jakieś dane statystyczne, żeby ubarwić tekst.

Takie ogłoszenie informacyjne możemy umieszczać na różnych serwisach i co jakiś czas wyróżniać.
Tytuł zachęca.
Może informacja ta dotrze do co 100 przeciętnego zjadacza chleba..ale ten 100- kropla w morzu, a jednak krok do przodu.
Dodatkowo można zachęcić ludzi do adopcji, tekst jest do dowolnej edycji.
Ja zamierzam umieścić go na alegratce, ale najpierw czekam na Waszą opinię.



[B]I jeszcze jedno[/B], warto by ktoś ułożył apel do władz portali np:
[I]Proszę o usunięcie ogłoszeń dot. sprzedaży psów z niewiadomego pochodzenia gdyż jest to narażenie użytkowników/konsumentów na stres, koszty leczenia, jest to popieranie okrucieństwa i pomnażanie krzywdy zwierząt.
Skutki działania takich hodowli:
i tu materiały
blablablka
Państwa portal przyczynia się i swoim działaniem popiera takie procedery.
Z uszanowaniem: XYZ [/I]

i w apelu przykłady ogłoszeń.
Jak allegro, alegratki inne serwisy dostaną 1000 takich apeli, to się zirytują i może usuną co 100 ogłoszenie, które im podeslemy?;)

Czekam na propozycje i pomysły.

Link to comment
Share on other sites

Ok, jeszcze tego textu nie skonczylem, ale weny mi zabraklo. Jesli macie jakies uwagi, to walcie.
[quote]Yorki, yoreczki, yorkshire!

Chcesz kupić tanio pieska? Nie zależy ci na snobistycznym świstku papieru? Nie masz zamiaru jeździć na wystawy i męczyć swojego psa?

Dobrze trafiłaś/łeś!

Masz niesamowitą okazję kupić yorka za okazyjną cenę 500 zł. Piesek nie różni się od rodowodowego niczym, poza tym, że:
- nie ma gwarancji, że jego rodzice to naprawdę yorki, więc nie wiadomo nawet, jak duży urośnie, ani czy będzie przypominał yorka fizycznie bądź psychicznie,
- masz sporą szansę na kupno psa w pakiecie z setkami robaków, żyjących w jego przewodzie pokarmowym, ponieważ "hodowca" nie zadbał o odrobaczenie,
- pies może nie przeżyć u Ciebie nawet tygodnia - może odejść w męczarniach po bolesnej, bardzo trudnej do leczenia i równie kosztownej chorobie, przeciw której nie był nigdy szczepiony - w końcu niska cena skądś się musi wziąć.

Ponadto, korzystając z tej niepowtarzalnej oferty dajesz pieniądze na trzymanie psów zamkniętych w małych klatkach, bez możliwości wyjścia na dwór, żyjących we własnych odchodach.

Jeśli nadal nie jesteś przekonana/y do kupna pieska rasowego bez papierów, możesz zawsze trafić na psa niezrównoważonego psychicznie, lub genetycznie obciążonego poważnymi chorobami (od rozszczepienia podniebienia, po zabijające zdecydowanie wolniej choroby metaboliczne - pies może nawet dożyć pięciu lat, jeśli będzie pod stałą opieką weterynarza, na specjalistycznej karmie!).[/quote]Probuje cos tez napisac w ramach reklamy rodowodowych, ale srednio mi idzie. Za to apel do portali w mojej wersji wyglada tak:
[quote]Uprzejmie proszę o usuwanie ogłoszeń dotyczących sprzedaży psów tzw. "rasowych bez rodowodu", gdyż poza narażaniem kupujących na potencjalny stres i ponoszenie wysokich kosztów leczenia chorych, zarobaczonych zwierząt, jest to również wspieranie okrucieństwa. Skutki działania fabryk psów są można zobaczyć tu:
i tu materialy, blablabla, jakies moze fotki?

Brak reakcji na ogłoszenia o sprzedaży zwierząt z takich miejsc oznacza jednoznacznie wspieranie tego typu działań, co jest karygodne i bardzo negatywnie wpływa na wizerunek portalu.

XYZ[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Mielismy podobna akcje w CC, przez dluzszy czas puszczalismy ogloszenia o R=R w dzialach dotyczacych sprzedazy corsiakow. Pozniej sie rozchorowalam i nikt nie przedluzal waznosci.
Mielismy tekst niedlugi, jasny- dlugich wywodow niechce sie ludziom czytac. Kilka fot z pseudohodowli, tableke o mitach i faktach i zdiecia corsiakow z rodowodem i bez dla porownania.
Na naszej stronie adopcyjnej cos w typie tego ogloszenia jest.

Link to comment
Share on other sites

Jak kliknęłam w podpis myślałam, że będziesz skarżyła do US na nich :razz:
taka walka z pseudo jest bardzo potrzebna. Rybka, nie próżnujesz :loveu:
a ja myślałam, żeby stworzyć taką bazę danych pseudohodowców. Nicki (np. na allegro) i numery telefonów..
Będzie wiadomo kto i co ile sprzedaje, no i jakie rasy..
Ma ktoś talent aktorski i potrafi profesjonalnie przeprowadzić rozmowę, by ją nagrać i wysłać jako dowód do US?:razz: ja się zaczynam jąkać.. ale to czasem:oops:
Oprócz allegratki, allegra, jeszcze gumtree jest ubóstwiane przez handlarzy..
Ale tam się "zgłasza naruszenie zasad" jakby tak setka osób 'zgłosiła'.. :mad:
Choć dział zwierzęta z tego żyje w sumie...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajny pomysł, szczególnie tekst [B]Shina[/B] o yorkach bardzo mi się podoba :smile: W tym pierwszym tekście, od [B]Rybki[/B], dodałabym coś więcej o psach w typie do adopcji - jako alternatywę dla psów od "chodoffców". Może dodać link do tego posta: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/922969-post1.html[/URL] ?

Link to comment
Share on other sites

Tekst [B]Shina[/B](:evil_lol:), żeby nie było, że nie umiem odmienić- zaraz wrzucę na alegratkę, ale nie bardzo wiem gdzie?
Wrzucić to w najpopularniejszą rasę?

Jak shin:loveu: zrobi apel do władz, to zaczniemy bojkot- muahaha:cool3:

koosiek- ale ja się boję, że rzeczywiście tego mojego nie będzie im się chciało czytać, ale też spróbuję, dam info a początku, że [B]przeczytanie może uchronić od niepotrzebnych kosztów[/B] :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
soema- właśnie się rozleniwiłam i postanowiłam coś ze sobą zrobic.:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Delikatnie przypomne, ze moj nick jest odmienny :eviltong:[/quote]

Zawsze lepiej nie odmienić, niż napisać "tekst Shiny" ;)

[quote name='Rybka_39']koosiek- ale ja się boję, że rzeczywiście tego mojego nie będzie im się chciało czytać[/quote]

Ale jak już ma być takie długaśne, to dobrze by było to dodać. Bo jest cała masa ludzi, którzy myślą, że w schroniskach tylko kundelki siedzą, a oni chcą "rasowego", więc do schronu nie pójdą :roll:

Link to comment
Share on other sites

My mamy cos takiego:

[url=http://www.allegro.pl/show_item.php?item=787355951]Cane Corso- kup tanio a ...pozalujesz (787355951) - Aukcje internetowe Allegro[/url]
[url=http://ale.gratka.pl/ogloszenie/2083625_cane_corso_lubisz_tanie_podrobki.html]**CANE CORSO - LUBISZ TANIE PODRÓBKI ??**[/url]

Moze macie sugestie co jeszcze mozna dodac, poprawic??:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='furciaczek']
Moze macie sugestie co jeszcze mozna dodac, poprawic??:p[/quote]


[B]Primo:[/B]
Ja bym proponowała coś na temat petów wspomnieć, bo ludzie serio nie wiedzą o takiej możliwości. Można to umieścić np. w tej tabelce przy cenach psów rodowodowych.

[B]
Secundo:[/B]
Pokazujecie na fotach, w jakich warunkach żyją te psy (+ podpis pod zdjęciami: "Zastanow sie czy chcesz kupowac psa z takiego miejsca") - bardzo dobrze, ale uwaga! To może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, mianowicie taki, że ludzie się rzucą do pseudo, aby uratować=wykupywać te biedne szczeniaczki, a jak wiemy, to kardynalny błąd, napędzający interes :nono:

Trzeba wyraźnie zaznaczyć, żeby nie kupowali z litości, a ponadto dać wskazówki, co robić w przypadku wykrycia pseudo (zgłaszać chociażby do TOZ-u, organizacji prozwierzęcych, straszyć skarbówką itd.).


[B]Tertio:[/B]
Rozumiem, że ta akurat aukcja dotyczy rasy i 'rasy' CC, co zawęża wybór fotek porównawczych, ale jeśli myślimy o 'ogólnorasowej' akcji, to sugerowałabym poszukanie przykładów pseudorasowców bardziej odbiegających wyglądem od rasowych (pamiętajmy, że naszym targetem jest przeciętny Kowalski, a nie dogomaniak :eviltong:). Różnica powinna być jak największa, to oczywiste. Większy wybór będzie z pewnością w chodliwych 'rasach' typu 'jork'.

W miarę dostępności fotek można pójść jeszcze dalej i porównać szczeniaki (które jeszcze się aż tak nie różnią od siebie), a obok dorosłe, z których jednemu się 'troszku' odbiegło od wzorca :evil_lol:
Bo ludzie myślą, że skoro szczeniak jest podobny, to tak już zostanie, a my im z takim zonkiem porównawczym wyskoczymy :diabloti:

------------------------------------------------------------------

To tyle, jeśli chodzi o treść. Natomiast co do formy (to piszę tak ogólnie), to proponowałabym wyróżnić (kolorem/boldem/większą czcionką/podkreśleniem) najważniejsze fragmenty czy słowa tekstu.

No i koniecznie odstępy (w aukcji CC akurat są, ale zwracam się głównie do tych, którzy będą tworzyć nowy tekst), akapity, może jakieś punkty itp.
Ludzie nie lubią czytać monolitycznych bloków tekstu, nikomu się po prostu nie chce, ale nawet nieco dłuższy tekst przejdzie, jeśli będzie miał odpowiednią formę.

Skrajny, negatywny przykład [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f402/hej-zapraszam-na-moj-blog-o-zwierzetach-143691/#post12842357"]tutaj[/URL] :mdleje:Ręka do góry, kto wytrwał do końca... Mi się cudem udało, ale już nie miałam siły skomentować :cool1:

To powinno być [B]urozmaicone graficznie[/B] (ale nie pstrokate, oczywiście), [B]przejrzyste, czytelne i uporządkowane [/B](wybaczcie, ale to mój 'konik' i zawsze mnie rażą chaotyczne wizualnie albo monotonne, kilometrowe teksty). Takie, żeby się 'samo' czytało wzrokiem. Wtedy się też lepiej zapamięta takie przesłanie ;)

Link to comment
Share on other sites

Namierzyłam pewnego chochlika, który się był wkradł niepostrzeżenie: ;)

[quote name='shin']
[B]Jeśli nadal nie jesteś przekonana/y do kupna pieska rasowego bez papierów[/B], możesz zawsze trafić na psa niezrównoważonego psychicznie, lub genetycznie obciążonego poważnymi chorobami [/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bamboo ®']Namierzyłam pewnego chochlika, który się był wkradł niepostrzeżenie: ;)[/quote]
Ja tak na chwile tylko, bo zaraz ide odespac laborki :eviltong: Co w tym fragmencie bylo nie tak? Caly text ma byc 'reklama' i 'przekonywac' do kupna psa rasowego bez rodowodu. W sensie, ze jesli do kupna 'podrobki' nie przekonaly cie wczesniejsze argumenty, moze skusisz sie na niezrownowazonego agresora, z ktorym bedziesz co tydzien latac do veta :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Co w tym fragmencie bylo nie tak? Caly text ma byc 'reklama' i 'przekonywac' do kupna psa rasowego bez rodowodu. W sensie, ze jesli do kupna 'podrobki' nie przekonaly cie wczesniejsze argumenty, moze skusisz sie na niezrownowazonego agresora, z ktorym bedziesz co tydzien latac do veta :eviltong:[/quote]

Aaa, bo widzisz, ja całość zrozumiałam ździebko inaczej.
Problem chyba leży w tym, do kogo adresujemy tekst.


Jeśli naszym adresatem byłaby osoba, nazwijmy to: [B]neutralna[/B] względem posiadania przez psa rodowodu, która nie wie nic o rodo, ale także nie wie o możliwości kupienia 'substytutu' psa rasowego za pół darmo, to my naszym tekstem niejako przechylamy pozornie szalę na stronę pseudohodowli.
I wtedy pasuje tekst : "Jeśli [B]nadal nie jesteś przekonana/y[/B] do kupna pieska rasowego bez papierów (...)".
Bo taką neutralną osobę trzeba przekonać albo do rodo albo do pseudo :p


Ale skoro wiadomo, że kupowanie 'rasowego' psa bez papierów jest w Polsce [B]powszechne[/B] i ludzie [B]CELOWO[/B] szukają właśnie tanich 'substytutów', to możemy z ogromnym prawdopodobieństwem założyć, że odbiorcą naszego tekstu będzie właśnie 1 z tych Kowalskich, który wpisał w okienko wyszukiwarki hasło: 'yorki tanio' z nadzieją znalezienia 'yorka' za 500 zł. Takiej osoby nie trzeba przekonywać do kupna taniego 'yorka', bo ona po prostu już [B]JEST przekonana[/B].

Dlatego w tym kontekście tekst: "Jeśli [B]nadal nie jesteś przekonana/y[/B] do kupna pieska rasowego bez papierów (...)" wydał mi się pewną niekonsekwencją, tym bardziej, że już sam tytuł aukcji ("Chcesz kupić tanio pieska? Nie zależy ci na snobistycznym świstku papieru? Nie masz zamiaru jeździć na wystawy i męczyć swojego psa? Dobrze trafiłaś/łeś!") niejako określa nam target i zawęża grupę odbiorców do tych właśnie Kowalskich [B]przekonanych[/B] o tym, że ubiją interes życia na kupnie psa 'rasowego bez rodowodu' :roll:


Ale namieszałam. Ciekawe, czy ktoś zrozumiał mój zawiły wywód :evil_lol:
Już sama nie wiem, może masz rację :eviltong: Pewnie i tak nikt z adresatów nie zwróciłby uwagi na ten niuans.
Ważne, że całość przesłania jest zrozumiała, a ironia granicząca z sarkazmem bardziej daje do myślenia niż zwykły tekst.
W takim razie mea culpa i sorki :grins:

[quote name='furciaczek']Dziekuje za trafne uwagi:loveu:
W nastepnej aukcji dodam wszystko i przyjde sie pochwalic.
Milosnicy CC maja w planach cos jeszcze, chcemy wciagnac inne rasy ale o tym powiem za jakis tydzien:p[/quote]

[quote name='Rybka_39']Bamboo super, że jesteś!
A może by tak dla każdej rasy takie cuś zrobić?:evil_lol:
A do ogólnorasowców mogę dac zdjęciamojego kundla niedoszłego szpica:lol::diabloti:[/quote]

Ja tylko tak wpadłam na chwilkę na Wasz wątek, bo niedługo wybywam, także nie zobaczę postępów w pracy, ale jak wrócę i akcja będzie nadal w fazie tworzenia, to chętnie pomogę ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nie wiem, sie nie znam :eviltong: Text powstal doslownie w tyle czasu, co zajmuje mi zdjecie piesowi obrozy i pojscie do pokoju :evil_lol: Zreszta widac - babol jest chociazby w tej okazyjnej okazji na samym poczatku :oops: W drugim tekscie tez jest, ale widze, widze, nie musi nikt tego poprawiac :oops:

[SIZE=1]Offtopowo: tez to kochasz, jak siedzisz pol godziny, pracowicie przerysowujesz ta wielokolorowa masakre, ktora wykladowca nasmarowal na tablicy, a on wtedy pisze wynik, rozklada rece i mowi, ze taki ma byc efekt koncowy, ale on nie wie, jak do tego dojsc?[/SIZE] :angryy: [SIZE=1]Polibuda demotywuje do nauki tak samo jak uniwerek[/SIZE] [SIZE=1]:cool1:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Zreszta widac - babol jest chociazby w tej okazyjnej okazji na samym poczatku :oops: W drugim tekscie tez jest, ale widze, widze, nie musi nikt tego poprawiac :oops:[/quote]

Też zauważyłam :diabloti:, ale o pierwszym zapomniałam napisać, a drugi, to błąd, którego nawet nie wypada się czepiać na tym etapie pracy, bo każdy wie, że to przez nieuwagę ;)

A jeśli tekst powstał w takim ekspresowym tempie, to tym bardziej gratuluję efektu :)

[quote name='shin'][SIZE=1]Offtopowo: tez to kochasz, jak siedzisz pol godziny, pracowicie przerysowujesz ta wielokolorowa masakre, ktora wykladowca nasmarowal na tablicy, a on wtedy pisze wynik, rozklada rece i mowi, ze taki ma byc efekt koncowy, ale on nie wie, jak do tego dojsc?[/SIZE] :angryy:[/quote]

[SIZE=1]A tak, zdarzyła nam się raz taka pani, ale to na szczęście u mnie odosobniony przypadek. B[/SIZE][SIZE=1]ył chyba kiedyś nawet kawał o takich wykładowcach, ale nie pamiętam dokładnie i pewnie bym spaliła[/SIZE]:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

[quote name='Soema']Jak kliknęłam w podpis myślałam, że będziesz skarżyła do US na nich :razz:
taka walka z pseudo jest bardzo potrzebna. Rybka, nie próżnujesz :loveu:
a ja myślałam, żeby stworzyć taką[B] bazę danych pseudohodowców.[/B] Nicki (np. na allegro) i numery telefonów..
Będzie wiadomo kto i co ile sprzedaje, no i jakie rasy..
Ma ktoś talent aktorski i potrafi profesjonalnie przeprowadzić rozmowę, by ją nagrać i wysłać jako dowód do US?:razz: ja się zaczynam jąkać.. ale to czasem:oops:
Oprócz allegratki, allegra, jeszcze gumtree jest ubóstwiane przez handlarzy..
Ale tam się "zgłasza naruszenie zasad" jakby tak setka osób 'zgłosiła'.. :mad:
Choć dział zwierzęta z tego żyje w sumie...:roll:[/QUOTE]

To jest dobry pomysł.
Nie trzeba daleko szukac.

Zajrzałam na alegratkę i i [B]Miejscowość:[/B] Kotuń, k.Siedlec, mazowieckie, ma do sprzedania 3 letnie foksteriery krótkowłose, psa i sukę[B] PO[/B] rodowodowych rodzicach, psy trzymane w kojcach.
Pogrzebałam, założyłam wątek na terierkowym i obiło mi się o uszy, że ten "hodowca" wielokrotnie sprzedawał po tych psach szczeniaki, idąc dalej czytam komentarze innych na forum:

[quote]Zarówno z rodowodem, jak i bez. Aukcje pod dwoma różnymi nickami, telefon, zdjęcia i miejscowość te same. Półroczny odstęp wiekowy pomiędzy miotami.[/quote][quote]No i zawsze było można się dogadać co do kupna rodowodu:)-wiem bo dzwoniłam jak szukałam szczeniaka:)[/quote]Idąc dalej ktoś znalazł tego pseudo pod nickiem PSIA FANTAZJA na allegro.
Ten człowiek sprzedaje psy z papierami i bez.
Na jednej aukcji czytamy:
[quote]
[CENTER][SIZE=4]Sprzedam foksteriery krótkowłose z rodowodem - 2 pieski i 1 suczkę [/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=4]Obecnie pieski mają 7 miesięcy , są 2x odrobaczone i zaszczepione posiadają metryczkę i książeczkę zdrowia. Szczeniaczki są zdrowe, wzorcowo zbudowane(mocna kość), wesołe i rozbrykane, z niecierpliwośćią czekają na swoje nowe rodziny. Polecamy miłośnikom rasy, myśliwym, mile widziani przyszli wystawcy, a także wszystkim którzy chcieliby mieć tak wspaniałego przyjaciela jakim jest foksterier.[/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=4][B]DOWÓZ GRATIS[/B][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=4]Rodzicami piesków są:[/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=4][COLOR=#ff1673][B]O: Happy Time KAWALKADA CH.PL.[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]
[CENTER][SIZE=4][COLOR=#ff1673][B]M: Dashmy de Dinger Kelecsky Poklad [/B][/quote]
[/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...