Jump to content
Dogomania

Wyniki z ringu Siberian Husky (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Nitor-Nivalis

Recommended Posts

[quote name='Nitor-Nivalis'][quote name='Cyraneczka']Ten nawias był bardzo świadomie :) bo SOHI też nie jest ani mocny ani wysoki ;-)[/quote]

Nie tylko on :)[/quote]

No! To mamy jasność myślę 8)
:wink:
A tak na poważnie....
Ocena może i była momentami kontrowersyjna, ale z pewnością była i bardzo odważna.
Nie znam wszystkich ocenianych psów, ani nikt z nas nie zna zresztą, więc trudno jest tak po prostu ocenić całość sędziowania.
Przyznam, że chętnie bym poasystowała przy tej ocenie, żeby dowiedzieć się, co zdecydowało o takiej, a nie innej ocenie, czy lokacie.
Czasem to, co niby widać gołym okiem, przy dokładnej ocenie psa, może się okazać już nie takie oczywiste.
Jestem ciekawa, skąd się niektóre wczorajsze decyzje wzięły, co nie znaczy, że gdyby mi to łopatologicznie wytłumaczono, to bym się z nimi nie zgodziła. :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgadzam się w zupełności... Pewne oceny i zachowanie sędziny pozostawie bez komentarza... Tylko powiedzcie mi, bo tego nie rozumiem- Jak można nie pamiętać psa któremu dało sie wgrać 30 sekund wcześniej?? A zresztą - przecież wszystkie te husky to takie same są ;]

Ja nic nie wystawiałam, bo cały dzień zszedł mi na Młodym Prezenterze gdzie na Mistrzostwach Polski zajęłam zaszczytne 2 miejsce :lol:

Gratulacje dla wszystkich wystawiających w miniony weekend zarówno wygranych jak i tych przegranych ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżna-Rakieta']Jeżeli chodzi o kontrowersyjność i odwagę to się zgadzam.
Ale przydało by się do tego trochę wiedzy i nie tylko z zakresu ocienianej rasy.
A czym jest odwaga bez wiedzy?[/quote]

A to, to już inna para kaloszy :lol:

[quote name='Śnieżna-Rakieta']3 ex.[/quote]

Gdyby istniała możliwość wrzucenia pełnej stawki i w miarę możliwości wyników, to ja się uśmiecham bardzo szeroko. :roll:

[quote name='Gosia i kropki']Pewne oceny i zachowanie sędziny pozostawie bez komentarza...[/quote]

Niestety, zachowanie niektórych prezenterów też nie było bez zarzutów, żeby nie napisać, że było wręcz chamskie :-?
Ja wiem, ja wiem- to sędzia jest profesjonalistą i powiniem potrafić zachować się w każdej sytuacji, ale sędzia jest również, a może przede wszystkim człowiekiem i jego nerwy też jakąś tam granicę mają. :wink:

[quote name='Gosia i kropki']Ja nic nie wystawiałam, bo cały dzień zszedł mi na Młodym Prezenterze gdzie na Mistrzostwach Polski zajęłam zaszczytne 2 miejsce :lol:[/quote]

To chyba powód do dumy, nie? :wink:
Serdeczne gratulacje :angel:

Link to comment
Share on other sites

Ech ja niestety nie mogę wspominać wystawy bez goryczy.

W klasie otwartej biegaliśmy z Yukim do końca po to aby zejść z ringu bez lokaty i z oceną bdb. Chyba najgorsza sytuacja jaka moze być człowiek się naiwnie łudzi..

No ale pewnie bardziej doświadczonym wystawiajacym się już to zdarzyło. Ja jako poczatkująca niestety bardzo emocjonalnie reaguje na takie sytuacje.

Co do sędziny to mam bardzo mieszane uczucia. Z początku była bardzo sympatyczna fajnie sobie gadała z psiakiem jak mu zaglądała w ząbki. Później była bardzo oschła (zmęczona?). Sama nie wiem.

No nic gratulacje dla zwycięzców. I mimo wszysko duży :)

Link to comment
Share on other sites

Oj to sie dzialo w Poznaniu a Nas tam nie bylo :( ale jako ze wycieczke mielismy fantastyczna to nie ma co zalowac 8)
Dosc wspomniec ze za zakupy procentowe na granicy dostalismy gratisy - Dwie Puszki piwa :lol:
Gratulacje dla wszystkich i ..... to tylko show trwac musi ... czasem dlugo :o

Link to comment
Share on other sites

Hej wszystkim
Gratulacje Tym co się udało, Nawet z tymi najlepszymi sedzina trafiła. TZN jej się udało. Faktem jest, że sie zbłaźniła znajomością standardu i samych psów. Własciwie to szkoda nawet przysłowiowych psów na niej wieszać, bo na to nie zasługuje. Jak można Championom :o dawać oceny bdb. W zeszlym roku bluzgaliśmy na inną Panią, a ta to przeszła samą siebie i tamtej do piett nie dorasta no i tym samym potwierdziła swoje wiadomości własnie przypisując psom prtaktycznie wszystkim bez wyjątku łatkę "zbyt krótkie podudzie", czego w tych psach nawet sam specjalista w tej rasie im nie przypisal a z tego co mi wiadomo to takie coś nie pojawia sie w miesiąc czy rok? Moze powinna nosić podwujne okulary. A co to wogole jest, to jakaś chyba choroba bo wszystkie parwie na nia padly :lol:
Słowem wybór sędziny na tego typu rangę wystawy był wg mnei wielkim niewypałem i porażką.
PROPONUJĘ zacząć pokazywac swoje zdanie i nie przyjeżdżać na wystawę do takie sędziego, może ktoś u gory to w końcu zauwazy, że się nie nadaje.
Ludzie płaca nie male pieniądze. Sam przejechałem ponad 200 km i płaca co pomijam 150 za psa by byc świadkiem wypisywanych takich głupot !!!

Podobno ona będzie w Bydgoszczy :evil: czy ktos cos wie na ten temat? Bo na internecie podani sa 3 sędziowie bez przyznanych ras.
Ja bedzie TA "PANI" to ja nie jade, bo moj psiórek nie zasluguje na lokatę ale to nie znaczy że nie na ocene doskonała.

Poza tym z tego co wiem psy poza lokata tez maja prawo na taka ocenę, a nie tylko te na lokacie.?
Nie wiem sam po co tu wszedłem, ale chyba po to by ostrzec innych co na tej wystawie nie byli, by się do tej Pani nie wybioerali i nie dali zarabiac TAKIM sedziom, którzy psuja opinię pozostałym.

Pani z Arktogei gratuluję, ma Pani naprawdę piekne psy!!!

Link to comment
Share on other sites

No cóz wiadopmo dlaczego włascicielka Shapa nie przyjechała, bo ta to by wuyszła z ringu z oceną DOSTATECZNĄ hihihi :lol: ZE SWOIM LEKOWATYM GRZBIETEM, AŻ CUD ZE PSIAKI PO NIM POKI CO TEGO NIE MAJĄ, ALE PEWNIE MATKA NEI BYLA TAKA ZŁA. Słyszlaem na wystawie że robiła jakiś szum o sędziego???
SZKODA ZE JEJ NIE BYLO Z NIA JEST ZAWSZE UBAW JAK SCHODZI Z RINGU, A JESZCZE JAKOBY JEJ DOWALIŁA JAK INNYM TAKA OCENE !!!
TO BY SIE JAK ZWYKLE PLULA

Link to comment
Share on other sites

Dzizas - po co leczyc sowje porazki kosztem innych ??
Moze wczesniej bylo pomyslec czy warto jechac czy nie.
Mozna pisac o psiakach roznie - bo nie ma doskonalych - ale wycieczki prywatne do wlascicieli to zwyczajne buractwo :evilbat:
zenada

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andrzej_husky']Jak można Championom :o dawać oceny bdb. [/quote]
a czemu nie mozna?? nie mowie o tej konkretnej wystawie ale zaintrygowalo mnie to stwierdzenie.

[quote]
PROPONUJĘ zacząć pokazywac swoje zdanie i nie przyjeżdżać na wystawę do takie sędziego, może ktoś u gory to w końcu zauwazy, że się nie nadaje.[/quote]

a Ty myslisz ze czemu na ta wystawie zgloszono tylko 55 husky? Bystry jestes wiec?

[quote]Ludzie płaca nie male pieniądze. Sam przejechałem ponad 200 km i płaca co pomijam 150 za psa by byc świadkiem wypisywanych takich głupot !!![/quote]
ekstra. ja przejechalam prawie 1000km w jedna strone po stwierdzenie ze mam nietypowa suke husky i po pierwsza trzecia lokate i co?
Kolo, a moze ?kolezanko? troche dystansu. Sa sedziowie do ktorych sie nie jezdzi i tyle. A osobiste wycieczki kieruj do zainteresowanych a nie anonimowo na forum czy w ksiegach gosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andrzej_husky']No cóz wiadopmo dlaczego włascicielka Shapa nie przyjechała, bo ta to by wuyszła z ringu z oceną DOSTATECZNĄ hihihi :lol: ZE SWOIM LEKOWATYM GRZBIETEM, AŻ CUD ZE PSIAKI PO NIM POKI CO TEGO NIE MAJĄ, ALE PEWNIE MATKA NEI BYLA TAKA ZŁA. Słyszlaem na wystawie że robiła jakiś szum o sędziego???
SZKODA ZE JEJ NIE BYLO Z NIA JEST ZAWSZE UBAW JAK SCHODZI Z RINGU, A JESZCZE JAKOBY JEJ DOWALIŁA JAK INNYM TAKA OCENE !!!
TO BY SIE JAK ZWYKLE PLULA[/quote]

Może mi przypomnisz jakie szumy robiłam na wystawie, albo kiedy JA odnosilam sie niegrzecznie lub chamsko do sedziego, bo jakoś sobie nie przypominam.
Jak zwykle pluła?
Przecież ja nie mam powodów aby się pluć. Moj pies nie dostał jak narazie oceny gorszej niż doskonała i zawsze był na lokacie.

Życze sukcesów na kolejnych wystawach.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nie mam nic do sędziny... hojnie tytuły rozdawała, bo w jednej klasie 2 futrzaki dostały CWC i 2 Res.Caciby. Luzik, jak dla mnie może być.

Gratulacje dla wszystkich, nawet tych, którzy wygrali fajne, żółciutkie teczki.
Mam informację, że prawdopodobnie ta sędzina będzie na światówce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']Ja tam nie mam nic do sędziny... hojnie tytuły rozdawała, bo w jednej klasie 2 futrzaki dostały CWC i 2 Res.Caciby. Luzik, jak dla mnie może być.

Gratulacje dla wszystkich, nawet tych, którzy wygrali fajne, żółciutkie teczki.
Mam informację, że prawdopodobnie ta sędzina będzie na światówce.[/quote]

Oj Jacek co tu siejesz za postarch :) Tej sedziny na Światowce nie ma w kazdym razie nie na Husky - byc moze na innych rasach zna sie lepiej :)

Ja tez nie mam głębszych zastrzeżeń, choć takie pomyłki nie powinny miec miejsca - chyba nie trudno zapamietac kilka psów ktorym przyznalo sie zwycięstwo. No i mysle ze Pani sędzina troszke za mocno szastala ocenanimi bdb - zwlaszcza ze wiekszosc mialo to samo uzasadnienie - dosc kontrowersyjne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andrzej_husky']Jak można Championom :o dawać oceny bdb.[/quote]

Można. I to nie tylko championom, ale i interchampionom również 8)
Nie ma psa, który byłby idealny przez okrągły rok i odpowiadał każdemu sędziemu.

[quote name='andrzej_husky']No cóz wiadopmo dlaczego włascicielka Shapa nie przyjechała, bo ta to by wuyszła z ringu z oceną DOSTATECZNĄ hihihi [/quote]

Po pierwsze- skąd ta pewność?
Po drugie- po co te osobiste wycieczki?
Właścicielka Shapa nie zgłosiła swojego psa, bo taką podjęła decyzję.
Tak, jak wielu innych właścicieli psów.
Nic nam do tego.


[quote name='Miśka']ja przejechalam prawie 1000km w jedna strone po stwierdzenie ze mam nietypowa suke husky i po pierwsza trzecia lokate i co?[/quote]

:o
Bajka jest nietypowa? :eek2:
Co to był za sędzia?
Jak się nazywał?
Masz może pełną stawkę, jakieś wyniki, zdjęcia może?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']
Bajka jest nietypowa? :eek2:
Co to był za sędzia?
Jak się nazywał?
Masz może pełną stawkę, jakieś wyniki, zdjęcia może?[/quote]

tak tak. i foty i wyniki postaram sie jeszcze dzis wrzucic na stronke. Sedzia wegierski. Laszlo Erdos, bodajze jakis funkcyjny (moze nawet przewodniczacy) klubu szpica na wegrzech.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']tak tak. i foty i wyniki postaram sie jeszcze dzis wrzucic na stronke.[/quote]

Super :)
Daj znać, jak już będą- chętnie obejrzę.

[quote name='Miśka']Sedzia wegierski. Laszlo Erdos, bodajze jakis funkcyjny (moze nawet przewodniczacy) klubu szpica na wegrzech.[/quote]

Aha... :roll:
No.... Może on akurat od szpiców niemieckich jest :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rOOn7']Oj to sie dzialo w Poznaniu a Nas tam nie bylo :( ale jako ze wycieczke mielismy fantastyczna to nie ma co zalowac 8)
Dosc wspomniec ze za zakupy procentowe na granicy dostalismy gratisy - Dwie Puszki piwa :lol:[/quote]

prosze jak to niewiele niektorym do szczescia potrzeba :lol:
a fantastyczna to za male slowo :P

kto mi podesle skan katalogu z Poznania i fotki, duzo fotek zebym miala z czego wybierac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']ok, juz wrzucilam fotoreportaz z wynikami - [url]www.husky.w.pl[/url].
ju ar łelkom.[/quote]

Dzięki Mirka :D
Kilka pytań mi przyszło do głowy:
- kto dostał CACIB'a w psach?
- Winalmik's NATURAL PLAYER- dlaczego zszedł z bdb? Czyżby charkter? (ma minę, jakby go ktoś kijem po głowie cełe życie bił :-? ) Szczupła sylwetka?

Tak sobie oglądam te zdjęcia..... :roll:
I widzę, że....
Ładne mamy w Poslce psy.
Na tej wystawie, każdy z innej bajki (niech Bajka nie bierze tego do siebie :wink: )
A to bez frontu, a to bez kątów z tyłu, a to ogon nie ten tego :-?
Suczka, która wygrała rasę....
No efektowna jest :roll:
Tylko, że szyi nie ma :-?
I kątowanie też nie powalające :roll:
Jaka była w ruchu? Przyglądałaś się jej? Jakie miała osadzenie ucha?
Wybacz, że jestem tak upierdliwa, ale ciekawość.... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...