Jump to content
Dogomania

KOMU STERYLKĘ - są fundusze - PROSIMY O ZGŁOSZENIA


aina155

Recommended Posts

  • Replies 311
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na moje pytania czemu tak droga dostalam taka opdowiedz:

[quote]Dlatego tak drogo bo Kora waży 35 kg i musieli do niej wzywać eszcze jednego weta . Zabieg zrobiony , faktórka będzie jutro , Mam ją wysłać pocztą czy tylko zeskanować i tobie wysłać ?
I kiedy mogę się spodziewać pieniążków , przepraszam ,że tak pytam , ale sama musiałam pożyczyć żeby zapłacić[/quote]

No wiec, niestety, wyszly pewnie jakies komplikacje, ktore czasem sie moga zdazy. Niestety nikt na to nie ma wplywu.

A ja sie dowiedzialam, jak juz bylo po zabiegu chyba... A przynajmniej tak mysle.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny sterylkę Kora miała w Poniedziałek , a ja w piątek ( 3 dni wcześniej pisałam na PW jaki bedzie koszt) , jeśli chodzi o bazarek , nie ja robiłam więc nie mam pojęcia co z pieniędzmi , 70 zł miałyśmy uzbierane , lecz niestety nie zostało nam nic ( rozliczenia są na wątku Kory) ja w tej chwili nie jestem w stanie dołożyć nawet złotówki , dzisiaj Kora wróciła z nie udanej adopcji ( co kosztowało mnie z transportem 300 zł ) nie licząc wcześniejszych wydatków na Korę . Po to wcześniej pytałam i umawiałam się , żeby nie było problemów ,więc nie rozumiem. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zerduszko']Tak, dlatego [SIZE=3][B]miały być wybierane takie lecznice, gdzie nie biorą dużo. [/B][/SIZE]

A ta sunia jest w ciąży? Kolejka stoi, kasy brak :roll:[/QUOTE]
Właśnie..
[quote name='Anja2201']Z bazarku , na Korę uzbieraliśmy 87 zł , Kora potzrebuje [U]tylko [/U]70 zł , więc reszta ( za zgodą biorących udział w bazarku) zostaje przekazana na Amika[/QUOTE]

Aina, kiedy się dowiedziałaś o cenie? Ja mam sukę ON, prawie 40kg, płaciłam 200zł. A suki bezdomne są taniej sterylizowane. Wydaję mi się, że świnka miała za zadanie pomóc jak największej ilości suk.. Kolejka jest, brak pieniędzy. Brak reklamy świnki.. Może i Cię drażnię Aina, ale jak Ty to widzisz? Czego nie napisałaś o cenie i o tym, że trzeba się sprężyc, bo nie będzie nas stać na kolejne zabiegi..?

Link to comment
Share on other sites

Mówiłam o ceie , wszystkie szczegóły sterylizacji ustalałam z założycielką wątku na PW , więc proszę teraz nie mówić ,że coś ukrywałam . Wet który robił zabieg Korze jest jedynym w okolicy , a mnie niestety nie stać żeby wieść sunie 100 km w jedną stronę bo jest trochę taniej . Przed zabiegiem wszsystko było ok , nikt nie miał do mnie pretensji ,że wet bierze tyle zasterylkę , a teraz co ? bo nie rozumiem i szczerze, myślałam ,że tu codzi o pomoc wszystkim suńkom , a nie tylko tym za które mało biorą , poza tym staram się jakoś odwdzięczyś , rozsyłam wątek , jest bazarek z którego część dochodu pójdzie na świnkę , ale rozumiem ,że to nic w porównaniu z tym ,że sterylka była tak droga

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie ma do Ciebie pretensji, skoro tak ustaliłyście. Nie takie były założenia wątku. Ot zdziwienie. Teraz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, gadamy coby w przyszłości nie było takich niespodzianek. Do dyspozycji miała być suma co najmniej 400 zł na aborcyjne, ta kasa miała być nietykalna teraz mamy nieco ponad 100.....

Link to comment
Share on other sites

Szkoda tylko ,że nikt mi o tym nie powiedział przed sterylką , wcześniej słyszałam tylko ,że jest ok i że nie ma problemu . Postaram się pomóc śwince jak będę mogła , ale prosze mi nie mówić ,że to moja wina , to nie ja tu decyduje i nie odemnie wszystko zależy .

Link to comment
Share on other sites

Anja, nikt do Ciebie nie ma pretensji. Widziałam, że werbujesz ludzi i bardzo się cieszę, ale nie takie były założenia i o to chodzi, że kolejka jest, a nie ma funduszy. Nikt nam, darczyńcom nie powiedział, że sterylka tyle kosztuje, nikt nie uprzedził, nie zmobilizował, żeby zbierać/wpłacać bo nie ma już pieniędzy.
Te pytania są do Ainy, czego zgodziła się na takie koszty i czego pisze, że nie wiedziała o nich. Co w takim razie z aborcyjnymi?

Link to comment
Share on other sites

Co kotki? Z kotkami to na miau się można udać, z tego, co mi się o oczy obiło (:evil_lol:) to tam też działa coś podobnego.

Anja, nikt nie ma pretensji do Ciebie tylko sytuacja się trochę wymknęła spod kontroli :roll: i się wcale nie dziwię, że się ludzi zapienili, bo jak mówiła zerduszko - miał być 'nietykalny' fundusz na aborcyjne a tu się nagle okazuje, że go szlag trafił...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']
Aina, kiedy się dowiedziałaś o cenie? Ja mam sukę ON, prawie 40kg, płaciłam 200zł. A suki bezdomne są taniej sterylizowane. Wydaję mi się, że świnka miała za zadanie pomóc jak największej ilości suk.. Kolejka jest, brak pieniędzy. Brak reklamy świnki.. Może i Cię drażnię Aina, ale jak Ty to widzisz? Czego nie napisałaś o cenie i o tym, że trzeba się sprężyc, bo nie będzie nas stać na kolejne zabiegi..?[/QUOTE]


Dowiedzialam sie 01.11 o cenie sterylki. A moze raczej o tym, ze w poniedzialek ma przeprowadzany zebiag. Z tym, ze odczytalam to dopiero w tenze poniedzialek. W wiadomosci otrzymalam numer tel., wiec najpierw odpisalam dop Anja, a potem napisalam smsa, ze dopiero przed chwila odebralam wiadomosc.

Od razu jak odczytalam wiadomosc to pierwsze pytanie padlo o koszt sterylizacji. No nie ukrywam 400 zl to i mnie zszokowalo. Uzyskalam wyjasnienie, ze bylo 2 lekarzy i ona wazy 35 kg.

Link to comment
Share on other sites

Aina i co teraz? Zawsze pytałaś o koszt.. To jest droga lecznica, ale nie jedyna w Grójcu.
Nie ma teraz pieniędzy na sterylki, a za tą cenę byłyby dwie. Co z aborcyjnymi? Są suki odebrane z jakiejś posiadłości.. szczenne. Ale nie mamy im jak pomóc.
Patrzę jak prosperują inne skarbonki i tam to idzie lepiej, a sterylki moim zdaniem powinny mieć lepsze "wzięcie", bo każdy może być w sytuacji, że znajdzie sunie.. poza tym, wszyscy tu walczymy z bezdomnością.
Nie można pilnować deklaracji, nikt wątku nie reklamuje. Masz jakiś pomysł?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']
Od razu jak odczytalam wiadomosc to pierwsze pytanie padlo o koszt sterylizacji. No nie ukrywam 400 zl to i mnie zszokowalo. Uzyskalam wyjasnienie, ze bylo 2 lekarzy i ona wazy 35 kg.[/QUOTE]
Takie pytanie powinno paść przed wpisanie do kolejki.... a jakby było tylko 300 zł, to co?
Pierwsze strony nie są od miesiaca aktualizowane, kilka osób chciało dopisać sunie itd.

Link to comment
Share on other sites

Logiczne dla mnie bylo, ze kazda osoba stara sie zalatwic zabieg jak najtaniej. No ale co mialam robic jak o 17.00 dowiedzialam sie o koszcie zabiegu? A przypuszczam, ze wtedy sunia juz byla wycieta. Wiec czasu nie da sie cofnac, a szkoda bo moze wtedy by zabieg byl przeprowadzony taniej.

Zerduszko- co nie jest aktualizowane? Bo ja juz naprawde nie widze... I z checia to zmienie

[B]Soema [/B]mam pomysl. I szczerze mowiac, w pewien sposob dobrze, ze stalo sie tak jak sie stalo. Teraz to mozna plakac nad rozlanym mlekiem tylko, niestety.

Ale w kazdym razie wprowadzamy lekkie zmiany: sunia zostanie wpisana do kolejki [B][U]tylko i wylacznie [/U][/B]wtedy, gdy opsoba zglaszajaca ja, poda koszt zabiegu. Dotyczy to rowniez sun juz zapisanych.

EDIT: Juz sie dopatrzylam o co chodzi i zmienilam.

Link to comment
Share on other sites

No ale ktoś poda koszt i co? Ktoś ma ratlerka, a ktoś znalazł bernardyna.. Na śląsku są drogie sterylki i powiedzmy, benio jest w ciąży, koszt sterylki 400zł i co wtedy? Odmówisz.
Musi byc jakiś "cennik"... żeby można się odnosic do niego. Można zrobić listę wetów, którzy robią po kosztach dla bezdomnych suk. Pracochłonne, ale sama się podjęłaś prowadzenia akcji sterylkowej.
W Stalowej Woli jest taka Wet. Za małą sunie bierze 80zł.

Trzeba rozreklamować wątek... Ale sposobem, dobry, krótki, dobitny tekst, wszystkim nam o to samo chodzi.[B] Nawet złotówka, pięć jest ważne..

[/B][COLOR=Navy]Ale ja bym też poszukała innego konta, albo zbierała na prywatne tak jak robią to w Skarbonkach innych. Baaardzo przejrzyście, wszyscy widzą jak się pomaga, na co idą pieniądze, ile współpracują.
Ja też mam na bieżąco sprawdzane konto w Fundacji i wiem ile jest na bokserowej skarpecie.[/COLOR][B]

Aa może poprosić moda, żeby posty przeniósł do wątku głównego? Bo ten miał być zgłoszeniowy..
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soema']No ale ktoś poda koszt i co? Ktoś ma ratlerka, a ktoś znalazł bernardyna.. Na śląsku są drogie sterylki i powiedzmy, benio jest w ciąży, koszt sterylki 400zł i co wtedy? Odmówisz. [/QUOTE]
Niekoniecznie - w mojej okolicy koszt od 150 do 200 zł, a już u mnie w mieście (15 km dalej) 300 za małą sunię. Wystarczy poszukać. Ale jak ktoś musi na Brynowie :roll:

Ps. Stan wpływów chyba się zmienił od miesiaca? ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale koszt na danego psa. Czyli ile bedzie kosztowac sterylka tego konkretnego psa- choc mniej wiecej.

Prosze bardzo- niech kazdy sie przejdzie po wetach u sibie i dowie sie o koszty sterylki psa. Jak to mniej wiecej wyglada. Potem prosze o taka informacje na priv. Zrobie liste. Tylko potrzebne tez sa dane kontaktowe do weta- adres lub telefon.

Masz pw ;)

A co do przenosin to zaraz napisze, przy okazji poprosze o sprzatniecie watku ze zgloszen, ktore juz sa nieaktualne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...