Jump to content
Dogomania

CWC Częstochowa 18.04.2010


Różyczka

Recommended Posts

A ja z chęcią wyrwę się z codziennego wiru, by w tygodniu móc uczestniczyć w wystawie ;-) Czwartek, piątek jak najbardziej pasuje. Albo poniedziałek, wtorek.
Żałoba narodowa została przedłużona do niedzieli do północy, moim zdaniem ZG zrobił dobrze odwołując wystawy, w końcu zginął nasz "przywódca" - prezydent, należy mu (i innym poległym) się jakiś szacunek.
Też nam brakuje jednego CWC do championatu, pies miał wrócić do swojego kraju, z którego został wypożyczony, ale pamiętajcie, że to nie było zamierzone, to stało się nagle, na niektóre sytuacje losowe NIKT nie ma wpływu, można tylko oddać hołd zmarłym i się temu podporządkować. Nie myślmy o nich, jak o politykach (bo poglądy są różne, nie kazdy przepadał za LK czy resztą parlamentu), ale jako o LUDZIACH, którzy tragicznie zginęli, jakby nie patrzeć, za Polskę.

Z mojej strony chciałabym tylko prosić oddział o możliwość zorganizowania wystawy w innym terminie, bądź zwrot całkowitych kosztów za zgłoszenie psa - w dodatku jak się okazało, wpłaciłam 10zł za dużo hehe

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 353
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnie zależało głównie na wystawie ze względu na ocenę które potrzebuję do uprawnień hodowlanych dla mojej suki. Od miesiąca jej "tłukłam " do głowy aby się trzymała i nie rozciekła. Posłuchała mnie i na razie cieczki brak i z tego powodu mi jej szkoda. Za tydzień jest Opole, 1-2 maja jestem na Słowacji, 9 maja jest Krosno (?), 23 maja jestem w Czechach. Zwykły dzień tygodnia jak najbardziej mi pasuje, byle szybko było.
Wiem jednak że nie wiadomo czy uda się szybko zorganizować teren, sędziów itd. Jesli termin nie będzie mi pasował albo inny sędzia to będę musiała jednak prosić o zwrot pieniędzy. Wystawa na lato czy jesienią nie bardzo mnie interesuje.
Oj pech jest z tą Częstochową :(.

A może wystawę zrobić 3 maja tak jak Bydgoszcz ;) ?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękujemy za Wasze zrozumienie i chęć pomocy :) to bardzo dużo dla organizatorów znaczy.

Zarząd oddziału zrobi, co w jego mocy, żeby rozwiązać pomyślnie tą trudną sytuację. Weźmie wszystko pod uwagę i na podstawie informacji i możliwości podejmie rozsądne decyzje.

Niestety "upchnięcie" do kalendarza wystawa dwóch dni jest rzeczą "lekko" w tej chwili ekstremalną. Po za znalezieniem terminu, trzeba uzyskać zgodę władz związkowych oraz Urzędu Miasta (bez terenu wystawy zorganizować się nie da). Jeśli chodzi o wystawy w tygodniu to szczerze powiem, że nie wiem, co o tym myślą osoby z Zarządu (dgm czytam głównie wieczorem teraz i przeczytałam po powrocie), ale są to osoby pracujące, zresztą podobnie do reszty organizatorów. Niestety/stety też jesteśmy ludźmi pracującymi zawodowo/uczącymi się i wystawcami, a wystawa sama się nie zrobi i pomimo, że szybko muszą zostać podjęte decyzje to również z głową, żeby nie doszło do sytuacji, że nie ma kto zająć się ponownymi przygotowaniami. Niestety będziemy zaczynać w sumie od początku.

[B]Shaluka[/B] pismo do ZG nic nie da, bo została przedłużona żałoba. Oni wyprzedzili sytuację swoją decyzją.

[B]Shetanka[/B] naprawdę nie wiem, czy brałaś już udział w przygotowaniach wystawy, ale sytuacja w której w jeden weekend robimy dzień i w drugi weekend robimy następną dla mnie jest nie do pomyślenia. Może dla innych to nie problem ja sobie nie wyobrażam.

O wystawie w Bratysławie wspomniałam będzie to brane pod uwagę ;).
Ja mogę tylko "szepnąć" kilka słów, w zarządzie nie jestem.

Sytuacja jest trudna dla obu stron i wszystkich nawet przy jak najlepszych chęciach nie uda się zadowolić :(.

Jak będą wyglądać zwroty pieniędzy również zarząd na zebraniu omówi i zostanie to ogłoszone na naszej stronie w przyszłym tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Termin fatalny,mam juz zgloszona i oplacona wystawe w Niemczech...
Jak bedzie wygladala kwestia zwrotu pieniedzy ?[/QUOTE]
Mnie się wydaje ,że jeżeli się wystawa odbędzie (w innym terminie) to nie moze być mowy o zwrocie pieniędzy? Ponadto wiele osób płaci na miejscu często i jak nie przyjadą na tą wystawę to zrozumiałym jest,że nie będą musieli zapłacić za nią . Więc za to ten oddział ma zrobić tą wystawę jak część by miała dostać zwrot, a druga część nie zapłaci za nią? Nie piszę tego złośliwie tylko tak dywaguję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yanni']Mnie się wydaje ,że jeżeli się wystawa odbędzie (w innym terminie) to nie moze być mowy o zwrocie pieniędzy? Ponadto wiele osób płaci na miejscu często i jak nie przyjadą na tą wystawę to zrozumiałym jest,że nie będą musieli zapłacić za nią . Więc za to ten oddział ma zrobić tą wystawę jak część by miała dostać zwrot, a druga część nie zapłaci za nią? Nie piszę tego złośliwie tylko tak dywaguję.[/QUOTE]
Yanni, KAZDY musi zaplacic, i ten wystawiający, i ten nie. Oddziału nie obchodzi czy przyjedziesz, bo jest to w regulaminie .
Jednak tu sprawa wygląda inaczej, tu ludzie się zgłaszali decydując się na TEN, anie inny termin, gdyby od samego początku było, ze Częstochowa odbędzie się 15-16.05 to wiele osob, w tym i ja, nie zglaszalaby się na nia, bo juz ma inne plany. Jednak tu jestesmy postawieni w takiej, a nie innej sytuacji i zwyczajną nieuczciwością byłby brak zwrotu pieniedzy. Poza tym w ten sposob, Czestochowa moze przedłużyć zgloszenia, przez co tym co nie pasowal wczesniejszy termin, teraz moze pasowac i moga przyjechac.

Oddział w Częstochowie na pewno tego wszystkiego jest świadom i była już mowa o zwrocie pieniędzy, to są uczciwi ludzie, dlatego się pytamy.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkred][U]Termin, który został podany przez panienkabubu nie jest oficjalnym terminem ogłoszonym na stronie !!!!!!!!!!!!!![/U][/COLOR][/B]

[B]Shetanka[/B] powiedziałam w oddziale o wystawie w Bratysławie i o tym, że wielu wystawcom ten termin jest absolutnie "nie po drodze". Zresztą mnie również.
Jednak termin wystawy zostanie wybrany przez zarząd oddziału, który musi wziąźć wiele spraw pod uwagę.

[B]Yanni[/B] [U](zaznaczam, że jest to moja opinia nie mająca nic wspólnego z tym, że jestem z tego oddziału) [/U]absolutnie nie może dojść do sytuacji w której nie zostaną zwrócone pieniądze osobom, którym termin nie będzie pasował. Ludzie na maj mają już swoje plany i opłacone wystawy i byłby to karygodny brak szacunku do wystawców, którzy dali "kredyt zaufania" oddziałowi zgłaszając swoje psy na nasze wystawy. Jeśli wystawa będzie w innym terminie to wystawcy mają prawo wycofać swoje psy, zgłosić inne lub inne osoby mogą zgłosić, które wogóle nie planowały tej wystawy.

[B][COLOR=magenta]Kwestie zwrotu opłaty (w jaki sposób, czy będzie jakieś potrącenie, itp.) zostanie ogłoszone na stronie oddziału z informacją o ewentualnej następnej wystawie.[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

beznadziejna kwestia z tym ze ktos bedzie mogl jeszcze zglosic... podali spisy wystawcow a jak wiadomo duza czesc osob z poszczegolnych ras, zna nazwiska swoich konkurentow i w ten sposob mniej wiecej rysuje nam sie stawka ;/ dla mnie zgloszenia powinny byc zamkniete gdyz juz mniej wiecej wiadomo kto na wystawe jest zgloszony i do jakiej klasy


P.S [B]Różyczko[/B] czy wiesz kiedy zarząd podejmie decyzje mniej więcej? dużo osob chcialoby robic plany dalsze a bez wiedzy kiedy ustala date przenosin tych wystaw jest to trudne

Link to comment
Share on other sites

[B]Agonia[/B] niestety w tej sytuacji tak naprawdę będzie robiona nowa wystawa. Ta z 17-18.04 jest odwołana.
Spora część osób swoje psy wycofa, bo nie będzie im z jakiś względów pasował termin lub nowy sędzia (niekoniecznie będą Ci sami, bo Oni również mają jakieś swoje plany wystawowe, czy prywatne), część osób zmieni klasę. Tamte informacje są już nieaktualne. Potwierdzenia, numerki, katalogi i karty ocen są "do kosza i na wysypisko śmieci"
Wystawa będzie robiona od początku z tego powodu wystawcy mają prawo zarówno wycofać jak i dogłosić psy, czy zmienić im klasę. Jeśli komuś będzie pasował termin i sędzia to nie ma sensu, żebyśmy zwracali mu pieniądze, a On np. tydzień/miesiąc później znowu będzie wpłacał na nasze konto, ale to wystawca ma prawo o tym decydować - to są Jego psy i Jego pieniądze.
Oddział nie ma prawa nikogo zmuszać, że ma wystawić na przełożonej w sumie nowej wystawie. Byłaby to dla mnie kompletna paranoja i brak szacunku dla ludzi.

[U]Dostałam informację, że na początku przyszłego tygodnia powinno być już wszystko oficjalnie ogłoszone.[/U]

Jeśli wcześniej to dam znać lub oczywiście ktoś z Was może zaglądać na stronkę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...