Jump to content
Dogomania

CWC Częstochowa 18.04.2010


Różyczka

Recommended Posts

Tylko prosze ZK Czestochowa zeby nie odwineli numeru takiego jak z NDM gdzie potracaja za katalog po ktory samemu trzeba przyjechac.... mam gdzies katalog ktory mi juz nie potrzebny...


Mam pytanie, a co z osobami ktore porobily platne rezerwacje za hotele? ZK zwroci im koszty poniesione w zwiazku z odwolaniem wystaw??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 353
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B][COLOR=red][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Zarząd Główny odwołał wystawy [/FONT][/SIZE][/COLOR][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Po zebraniu tymczasowego Zarządu oddziału zostaną podane do publicznej wiadomości informacje o dalszym postępowaniu (zwrot pieniędzy, w jaki sposób, itp.). Informacje powinny ukazać się pod koniec tygodnia na stronie oddziału lub na początku przyszłego.[/FONT][/SIZE][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zapewniam Was, że dla nas to również ogromny kłopot i cała praca została „wywalona do kosza” dzięki „odgórnej” decyzji.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]Agonia [/B]nie sądzę, że będzie zwrot kosztów ze rezerwacje w hotelach. To pytanie do ZG, bo to on odwołał wystawę. My musieliśmy się podporządkować.[/FONT][/SIZE][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie były 2 wystawy, więc ludzie porobili rezerwacje w hotelach za wcale niemałe pieniądze... W tym i ja...
Co z tego, że będą oddane pieniądze za wystawy jak ponad drugie tyle poszło na hotel - większość ludzi jeździ w dwójkę albo nawet całą rodziną a nie pojedynczo, więc koszty za hotel są naprawdę duże...
Jakoś Grudziądz mógł przełożyc termin wystawy, więc dlaczego Częstochowa nie może - tylko od razu odwoływanie??

Link to comment
Share on other sites

Grudziądz mógł, bo on od wczoraj wczesnego popołudnia nie miał zamiaru organizowania wystawy. My "walczyliśmy" do końca o nie. Po za tym Oni mają jednodniową wystawę, którą łatwiej "włożyć" w kalendarz. Jeśli zrobimy jeden dzień to pytanie na jakiej podstawie wybrać który?. Na wystawę III, VIII grupy i CAO mieliśmy w dużej mierze zagraniczną obsadę dla której ludzie z zagranicy przyjeżdżali i nie wyobrażają sobie jednodniówki, czego zresztą nie ukrywali dzisiaj w rozmowie. Podobnie Polacy, którzy zgłosili do sędziów zagranicznych.

Być może po zebraniu zarządu będzie jakiś nowy termin, ale skąd wiesz, czy będzie Ci pasował? i obsada będzie taka sama?.

Tak jak napisałam wyżej i niżej:
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Po zebraniu tymczasowego Zarządu oddziału zostaną podane do publicznej wiadomości informacje o dalszym postępowaniu (zwrot pieniędzy, w jaki sposób, itp.). Informacje powinny ukazać się pod koniec tygodnia na stronie oddziału lub na początku przyszłego.[/FONT][/SIZE][/B]
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman][/FONT][/SIZE][/B]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Teraz jest to tylko zwykłe „gdybanie” i nic więcej.
[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Na grudziądz też będzie zmiana obsady sędziowskiej i możliwość wycofania psa., ale również zgłoszenia się nowych.
Więc nie widze problemu. Tym którym nie będzie pasowało: czy to termin, czy obsada - to psy wycofaja, a na pewno część wystawców, którzy nie zgłosili w pierwotnym terminie - bo np. jechali na zagraniczną wystawę, albo sędzia nie odpowiadał - zgłoszą - i wyjdzie na to samo.
A poza tym co ma piernik do wiatraka, że grudziądz wczoraj juz odwołał swoją wystawę i dlatego może zmienic termin, ba juz nawet to zrobił i podał nowy termin - bo chyba czegoś nie rozumiem?
A co do terminu - mało jest weekendów w roku? w pierwotnym terminie oprócz częstochowy były aż 4 inne wystawy w ten sam weekend, więc nie rozumiem dlaczego teraz nagle jest problem z przełożeniem wystawy, bo w inne weekendy są inne wystawy.

Link to comment
Share on other sites

Różyczko, to ja zwracam się oficjalnie do Ciebie z pytaniem (ewentualnie przedstaw je prosze na zebraniu):
Co jesli mozliwy termin wypadnie komus juz na zgloszona i placoną wystawę za granica, badz w zjazd na uczelni, czego i tego i tego nie mozna opuścic, czy wów czas bedzie mozna zrezygnowac z wystawy i dostac caly zwrot kosztow?

P.S. Tym co maja problem z hotelami wspolczuje, dlatego ja czesto wole nocowac w aucie lub namiocie ;) a najlepiej od razu odwiedzac znajomych.

Link to comment
Share on other sites

Jesli o mnie chodzi, ta wystawa byla dla mnei o tyle wazna, ze brakuje nam juz ostatniej do Mł. Ch. a coz psiak nie mlodnieje.. Dlatego bliski termin jest wazny, ja np. calkiem odpadam w maju.. i co w tedy?
Poza tym Polska to nie Slowacja czy inne kraje, gdzie do Mł. Ch mozna dodac CAC-a z pośredniej.

Link to comment
Share on other sites

No niestety ale znalezienie hotelu w częstochowie graniczyło z cudem, bo w tym samym czasie był planowany zlot motocyklistów i mimo, że mamy do Częstochowy blisko - bo niecałe 100 km - stwierdziliśmy, że będziemy spać w Częstochowie, a nie jeździć tam i z powrotem - zapłaciliśmy zaliczki za hotel 120 zł...
Co do spania w samochodzie - eh no cóż ale wykąpać się w samochodzie albo w namiocie nie wykąpię po podróży - ba nawet zębów nie umyję, więc jak dla mnie odpada...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shaluka']Jesli o mnie chodzi, ta wystawa byla dla mnei o tyle wazna, ze brakuje nam juz ostatniej do Mł. Ch. a coz psiak nie mlodnieje.. Dlatego bliski termin jest wazny, ja np. calkiem odpadam w maju.. i co w tedy?
Poza tym Polska to nie Slowacja czy inne kraje, gdzie do Mł. Ch mozna dodac CAC-a z pośredniej.[/QUOTE]
No właśnie chociażby dlatego wystawa powinna się odbyć nawet z inna obsadą sędziowską jak najszybciej...
Sędziów krajowych nawet zagranicznych jest na pęczki i nie jest problemem znalezienie nowych sędziów przez 2 czy 3 tygodnie...

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B][COLOR=red]Tak jak już napisałam wszystko będzie wiadomo po zebraniu!!!!.[/COLOR] [/B][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Wcześniej to „gdybanie” [/FONT][/SIZE]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jak by nie było ciut łatwiej jest znaleźć termin dla jednego dnia niż dla dwóch. Podam przykład: wystawa mogłaby się odbyć 8-9.05, a 08.05 jest krajowa goldenów i już koliduje ze sobą, itp. Teren mamy tylko ten więc, co już jest zarezerwowane to dla nas odpada. Po drugie no można znaleźć jakiegoś sędziego tylko nie do końca jestem przekonana, czy chodzi tu powiedzmy o „pierwszego z brzegu”. [/SIZE][/FONT]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Tyle wyjaśnień z mojej strony, bo nie sądzę, żeby stać mnie na jakieś bardziej "przemawiające do wyobraźni" [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J[/FONT][/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]Shaluka [/B]tak jak napisałam pieniądze będą zwracane, ale szczegóły tych zwrotów będą omawiane na zebraniu.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Edit[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]Jagoodka[/B] zawiadomienie zagranicy jak i cała reszta jest naszym problem, który zostanie w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób załatwiony.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ja już dzisiaj nie nadaję się do odpisywania niestety.
[B]Bardzo przepraszam z tego powodu[/B].[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, ja doskonale orientuję się jak wygląda organizacja wystaw od drugiej strony, bo sama też jestem w to zaangażowana.
A 8-9 maj to nie jest jedyny weekend., bo jakby nie spojrzeć w kalendarz wystaw np. 15-16 maja z niczym podobnym się nie pokrywa.
I jeszcze raz nie rozumiem dlaczego oddział w Grudziądzu nie robi problemów ze zmian sędziowskich, a Częstochowa tak - to żaden problem - komu nie będzie pasowało to nie pojedzie - proste.
I nie trzeba brać sędziego "pierwszego z brzegu" - wystarczy trochę dobrej woli i zaangażowania i wszystko staje się możliwe, wcale daleko nie szukając. Problem pojawiał by się w momencie kiedy na szybko trzeba byłoby kompletować zespól sędziowski o uprawnieniach sędziów międzynarodowych. W przypadku sędziów krajowych to naprawdę nie problem.
Oddział w Grudziądzu to dużo mniejszy oddział niz Częstochowski i poradził sobie z problemem tak, żeby wszyscy byli zadowoleni.

Link to comment
Share on other sites

W sumie to mnie ta wystawa i tak do niczego nie była potrzebna. Zgłosiłam, bo bardzo lubie wystawy w Częstochowie i dlatego szkoda że wystawy zostały odwołane.
Wkurzyłam się tylko, że dużo kasy na hotel straciłam i kasy tej nikt mi nie zwróci, więc jeżeli moje słowa w złości kogoś uraziły to przepraszam.
A szczególnie współczuje osobom, które po "coś" brakującego chciały jechać...
Jednak wierzę całym sercem, że uda się zorganizowac te wystawy w innym terminie.

Link to comment
Share on other sites

rozumiem ze oddzialu nie interesuje (nie mowie tego zlosliwie) ze komus cos tam brakowalo do skonczenia no ale szkoda, ze z powodu pogrzebu tych osob wszystko sie odwoluje, komplikuje zycie innym ludziom. W koncu wiekszosc z nas pracuje, studiuje i w zwiazku z tymi wystawami porobila jakies plany, poprzekladala nie ktore rzeczy, czy nawet wziela dodatkowy dzien urlopu w pracy - to nie byle co. Przeciaganie tej niby "zaloby narodowej" (wszak konczy sie w piatek) jest sztuczne i dla mnie niezrozumiale.

Link to comment
Share on other sites

Niestety tak jak napisała [B]Agonia[/B] większość osób albo pracuje albo studiuje w weekendy i pobrała urlopy albo poprzekładała zajęcia - tak tez jest w naszym przypadku - nie dość, że urlopy (niestety na rzecz niemożliwości wydłużenia weekendu majowego mojego TŻ) to jeszcze zapłacony hotel...
Podpisuję sie rękami i nogami pod całą wypowiedzią [B]Agoni[/B]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]Agonia[/B] oddział nie miał nic „do gadania” w tej sprawie.[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]To jest decyzja Zarządu Głównego ZKwP znajdującego się w Warszawie.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Oddział musi podporządkować się tej „odgórnej” decyzji.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wszelkie słowa zadowolenia lub nie powinny być kierowane pod adresem Zarządu Głównego, każdy oddział mu podlega. Zorganizowanie wystawy bez zgody ZG wiązałoby się pewnie z unieważnieniem ocen i tytułów oraz zakładam, że jeszcze innymi konsekwencjami dla oddziału.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Naprawdę myślisz, że organizatorom nie jest żal dni i tygodni spędzonych na przygotowaniach, które mogliby poświęcić na inne rzeczy. Też są ludźmi. Rozumiemy, że jest Wam przykro, bo dopasowaliście swoje plany do naszej wystawy, ale prosimy również o zrozumienie, że jest to decyzja "odgórna" i oddział również znalazł się w nowej kłopotliwej sytuacji.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dziękuję z całego serca osobom, które pisały lub dzwoniły do oddziału ze słowami wsparcia i zrozumienia w związku z zaistniałą sytuacją to naprawdę dla nas dużo znaczy. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mamy nadzieję, że będziemy mogli Was gościć przy następnej wystawie kiedy by się ona nie odbyła.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[B]Różyczka[/B] dlatego właśnie, że to decyzja odgórna wielu wystawców ma pretensje właśnie do ZG ([B]Agonia[/B] też to pewnie miała na myśli, ja również jeżeli chodzi o powiadamianie zagranicznych wystawców, bo na stronie ZG informacji w języku angielskim o odwołaniu wystaw nie ma)
Ja tak jak pisałam wcześniej bardzo lubię wystawy w Częstochowie i od paru ładnych lat jestem jej stałym bywalcem :)
Niezależnie kiedy odbędzie się kolejna wystawa - czy w maju, czy wrześniu czy grudniu :P - my bedziemy na pewno :)
Trzymam kciuki, aby udało się jednak wystawe zorganizować.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]To ja widać źle zrozumiałam. Myślałam, że pisząc oddział miałaś na myśli nas.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jeśli chodzi o zagranicznych wystawców w naszym przypadku, bo tylko o tym mogę mówić to dzisiaj dzwoniłam do większości, a koleżanka rozsyłała maile. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W przypadku naszej strony zgadzam się, że powinien być również po angielsku komunikat, ale obiektywnie patrząc to nawet Polakom ciężko się na niej odnaleźć.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Bardzo się cieszymy, że wystawy są lubiane i dziękujemy za Wasze wsparcie słowne bądź pisane.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na pewno zarząd oddziału postara się jak najlepiej poradzić sobie z tą sytuacją!!!. Jednak najpierw muszą ustalić między sobą, co i jak, a później powiadomić ZG. W przypadku organizacji nowej wystawy muszą być również przeprowadzone rozmowy z Urzędem Miasta, bo potrzebna jest zgoda i teren.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Niestety na to trzeba dać Im czas.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Yanni POPIERAM!!!!
Szczerze? Łatwiej mi będzie wziąć dzień urlopu niż urwać się ze studiów. A naprawdę potrzebujemy tej wystawy. Chłopak w 8 Czerwca kończy 18mies i Mł. Ch. w łeb weźmie, a jednak miło by było zdobyć ten tytuł, tym bardziej, ze teraz chłopak wygląda rewelacja no i w końcu pięknie się wystawia.
Dla mnie np. (jak i z tego co wiem dla wielu) 15-16.05 odpada, bo jest wystawa w Bratysławie, która, zrobiła wielki krok w stronę posiadaczy ras narodowych(jeden dzień CACIB-a darmowy) i to ściągnęło sporo osób.
Różyczko, a może jakaś petycja na szybko do związku g. by pomogła? Współczuje Wam i jeśli mogę jakoś pomoc daj znać.
Co do innych, wiem, ze Sulejów to stówa od Częstochowy, ale trasa, wiec jak coś służę pomocą w organizacji noclegu. ([url]www.dresso.pl[/url] , przyjmują z psami, warunki w normie, ladny teren do wyjscia na spacer cena za osobe w granicach 30-40zł os./d.)

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie lepiej jakby odbyła się w tygodniu, bo akurat teraz sezon wystawowy się zaczyna i jest wiele wystaw, jak w jakiś weekend nie ma w Polsce to jest gdzieś za granicą, gdzie jedzie dużo Polaków (np. wspomniana Bratysława)... można by zrobić w jeden piątek jedną wystawę a tydzień później drugą, albo wystawę w czwartek-piątek...

Link to comment
Share on other sites

ja mam podobny problem jak [B]Shaluka[/B] - 15-16.06 dla mnie odpada - jesteśmy w Bratysławie, a bardzo bym chciała do częstochowy jednak pojechać...myślę więc że spokojnie można myśleć o organizacji wystawy w tygodniu, też bym wolała wziąść urlop niż nie jechać wogóle (zwłaszcza że maj mam niestety dość 'zapchany':roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...