Jump to content
Dogomania

CWC Częstochowa 18.04.2010


Różyczka

Recommended Posts

przepraszam Was ale mam pytanie czy dobrze rozumiem że jeżeli nie wystawiam psa ale chcę przyjść popatrzeć dla przyjemności pooglądania psich mordek to mogę przyjść w dniu wystawy i zapłacić na miejscu "wejściówkę"??
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, nie miałam jeszcze okazji uczestniczyć w wystawie :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 353
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Popielica[/B] wystawa w terminie 17.04 i 18.04 została odwołana.
Jeśli będziesz chciała przyjść na wystawę to zaglądaj na stronę: [URL]http://www.zkwp-czestochowa.org.pl/[/URL] kiedy będzie następna.

Oczywiście, że możesz przyjść pooglądać. Na miejscu kupujesz bilet wstępu :) (miało być dla dorosłego jeśli dobrze pamiętam 10 zł).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='popielica']przepraszam Was ale mam pytanie czy dobrze rozumiem że jeżeli nie wystawiam psa ale chcę przyjść popatrzeć dla przyjemności pooglądania psich mordek to mogę przyjść w dniu wystawy i zapłacić na miejscu "wejściówkę"??
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, nie miałam jeszcze okazji uczestniczyć w wystawie :oops:[/QUOTE]

Jasne :) Kupujesz po prostu bilet wstępu, zwykle cena jest do 10 zł. Ale jeśli chcesz przyjść na wystawę np. w towarzystwie swojego psiaka to jego n ie wpuszczą skoro nie bierze udziału w wystawie...;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam dziękuję, wypytuję się tak bo nie chcę nastawić się a potem strzelić jakąś głupotę i nie móc się napawać psim towarzystwem :multi:
Mój pies jest w typie wyżła - ojciec pozostaje nieznany, wzięliśmy go z trudnych warunków teraz jest szczęśliwym psem ale brak rodowodu raczej dyskwalifikuje go względem udziału w wystawach - ma taki temperament że nie usiedział by chwili na miejscu podczas jego oceny :eviltong:
Być może zadaję pytanie w niewłaściwym temacie ale jak to jest czy bez psa można działać w jakikolwiek sposób w związku kynologicznym ???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='popielica']Bardzo Wam dziękuję, wypytuję się tak bo nie chcę nastawić się a potem strzelić jakąś głupotę i nie móc się napawać psim towarzystwem :multi:
Mój pies jest w typie wyżła - ojciec pozostaje nieznany, wzięliśmy go z trudnych warunków teraz jest szczęśliwym psem ale brak rodowodu raczej dyskwalifikuje go względem udziału w wystawach - ma taki temperament że nie usiedział by chwili na miejscu podczas jego oceny :eviltong:
Być może zadaję pytanie w niewłaściwym temacie ale jak to jest czy bez psa można działać w jakikolwiek sposób w związku kynologicznym ???[/QUOTE]

Nie musisz psa rejestrować w zwiąku żeby do niego należeć :) trzeba iść do najbliższego oddziału związku kynologicznego, złożyć deklarację członkowską i opłacić składkę członkowską ( zazwyczaj 60 zł na rok).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Różyczka'][B]Agonia[/B] niestety w tej sytuacji tak naprawdę będzie robiona nowa wystawa. Ta z 17-18.04 jest odwołana.
Spora część osób swoje psy wycofa, bo nie będzie im z jakiś względów pasował termin lub nowy sędzia (niekoniecznie będą Ci sami, bo Oni również mają jakieś swoje plany wystawowe, czy prywatne), część osób zmieni klasę. Tamte informacje są już nieaktualne. Potwierdzenia, numerki, katalogi i karty ocen są "do kosza i na wysypisko śmieci"
Wystawa będzie robiona od początku z tego powodu wystawcy mają prawo zarówno wycofać jak i dogłosić psy, czy zmienić im klasę. Jeśli komuś będzie pasował termin i sędzia to nie ma sensu, żebyśmy zwracali mu pieniądze, a On np. tydzień/miesiąc później znowu będzie wpłacał na nasze konto, ale to wystawca ma prawo o tym decydować - to są Jego psy i Jego pieniądze.
Oddział nie ma prawa nikogo zmuszać, że ma wystawić na przełożonej w sumie nowej wystawie. Byłaby to dla mnie kompletna paranoja i brak szacunku dla ludzi.

[U]Dostałam informację, że na początku przyszłego tygodnia powinno być już wszystko oficjalnie ogłoszone.[/U]

Jeśli wcześniej to dam znać lub oczywiście ktoś z Was może zaglądać na stronkę :)[/QUOTE]

Według mnie jesli przesuwa się termin wystawy - nie z winy wystawców ani oddziału - powinny obowiązywać wszystkie ustalenia jak na stary termin(czyli wszystko powinno odbyć się tak jakby odbyło się 17 i 18 kwietnia).
Wielu osobom automatycznie zmieni się klasa a niektórzy mieli nadzieję na np. zakończenia mł. ch. :roll:
Poza tym szkoda pracy oddziału - nie rozumiem dlaczego wszystko to ma iść na śmietnik ...


A co do zwrotu pieniędzy - to chyba normalne jeśli komuś nowy termin nie będzie pasował .

Link to comment
Share on other sites

ze strony związku:
[FONT=Verdana][SIZE=2]Prezydium Zarządu Głównego uprzejmie informuje,
że odwołane wystawy z powodu żałoby narodowej
(17 i 18 kwietnia 2010 r.)
odbędą się w następujących terminach;

25.04 - [B]Skoki (O/Poznań) [/B]- krajowa owczarków niemieckich
15-16.05 - [B]Częstochowa[/B]
16.05 - [B]Inowrocław[/B]
22.05 - [B]Grudziądz[/B]
18.09 - [B]Gołuchów [/B]- klubowa bassetów[/SIZE][/FONT]

kurde, no to pojechałam!!:shake:

Link to comment
Share on other sites

[B]Ostateczny [/B]:(, bo zarząd oddziału czekał na odpowiedź ZG, a ten zamiast odpisać oddziałowi to umieścił po prostu na stronie głównej ZKwP.

Na stronie oddziału pojawi się niedługo informacja o tym jak można uzyskać zwrot oraz inne przydatne informacje.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][B]panienkabubu[/B] oficjalnie jeszcze nic nie jest podane, ale na podstawie lat ubiegłych można wywnioskować kiedy są "specjalki", a kiedy krajówka ;)[/COLOR]

[B]Jagoodka[/B] nie umiem Ci nic wiążącego powiedzieć. Mówiło się, że osoby, które nie chcą to mają wycofywać (usunięcie z bazy i zwrot pieniędzy), bo reszta psów jest w bazie i zostanie "przerzucona".

[B]Shetanka[/B] będzie brana pod uwagę, a nie będzie głównym decydującym czynnikiem. To jest znacząca różnica. Widać zarząd oddziału nie uważał tego za dosyć ważne, że część osób ma już inne plany.
Ewentualne uwagi powinnaś już kierować bezpośrednio do nich.

Link to comment
Share on other sites

Informacje o wystawie nie długo powinny się pojawić na stronie. Będzie również uwzgledniona obsada sędziowska, bo pewne zmiany będą musiały nastąpić.

Tak jak już pisałam :). Wystawy z 17-18.04 zostały odwołane. Ta wystawa jest traktowana w sumie jak nowa. Katalogi, karty ocen i numerki będą nowe i nowa jest data wystawy. Psy będą już w innych klasach (przynajmniej cześć z nich). Niezupełnie rozumiem na czym miałaby polegać "podróż w czasie" z dokumentacją??.
Pies 19 mc miałby być wystawiany w młodzieży, czy normalnie pośredniej, ale zamiast CWC byłoby Zw.Mł. Tak samo pies 25 mc miałby być oceniany w pośredniej, czy już w otwartej.
Wystawa będzie odbywała się 15-16.05 i odpowiednio do tego powinny być psy w katalogu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...