Jump to content
Dogomania

Spacer po Warszawie


mikimol

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jezu czemu zawsze szukacie większych dogo spacerów :lol: nie mogą byc po prostu :lol: zresztą ostatnio nikt nie mógł, nie chciał, a teraz to się zrobiło z nów gorąco, i beznadziejnie :roll:

Ja mogę zamówić te piłki z [URL="http://www.hoko.com.pl/wyroby-gumowe.html"]Hoko[/URL] o których rozmawialam z paroma osobami, i je koncu odebrac na tych polach;) ktoś jeszcze chętny na piłkę?

Link to comment
Share on other sites

Puśccie info dalej ;)

[B]WARSZAWA

[U][B]Do 14 grugnia 2012r miasto dopłaca 50% ceny sterylizacji zwierząt.[/B][/U]


Wykaz lecznic, w których odbywa się sterylizacja i kastracja psów i kotów z 50% dofinansowywaniem przez m.st. Warszawę.

Zabieg można wykonać w każdej z podanych lecznic, bez względu na miejsce zamieszkania.


Gabinet Weterynaryjny „INTER-WET”
ul. Internetowa 43 D, Białołęka
tel. 22/ 465 50 65

Przychodnia dla Zwierząt
ul. Poligonowa 1, Praga Południe
tel. 22/870 44 11

Przychodnia Weterynaryjna „Tygrysek”
ul. Międzyborska 98/100, Praga Południe
tel. 22/810 32 55

Przychodnia Weterynaryjna
ul. Dobra 20, Śródmieście
tel. 22/ 826 31 99

Gabinet Weterynaryjny
ul. Jagiełły 27, Ursus
tel. 22/662 17 33

Ursynowska Klinika Weterynaryjna
ul. Strzeleckiego 10e, Ursynów
02-776 Warszawa
tel. 22/644 95 31

Gabinet Weterynaryjny „AMICUS”
ul. Hebanowa 16, Wesoła
tel. 22/773 10 88

Gabinet Weterynaryjny
ul. Mickiewicza 30, Żoliborz
tel. 22/869 07 22

Przychodnia dla Zwierząt
ul. P. Gojawiczyńskiej 16, Żoliborz
tel. 22/ 832 19 00

***
Akcja prowadzona jest przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy do 14 grudnia 2012 r. lub do wyczerpania środków finansowych, w ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2012 roku (uchwała nr XXXIII/801/2012 Rady m.st. Warszawy
z dnia 8 marca 2012 r.).

Właściciele psów i kotów, którzy zamieszkują na terenie m.st. Warszawy mogą skorzystać
z możliwości wykonania zabiegu w jednej z 9 wybranych lecznic weterynaryjnych (bez względu na miejsce zamieszkania) [wykaz lecznic]

M.st. Warszawa dofinansowuje 50% kosztów zabiegu, pozostałe 50% pokrywa właściciel zwierzęcia.

UWAGA: W przypadku psów wymagane jest aby pies był oznakowany elektroniczne oraz posiadał aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie.

Zabieg sterylizacji/kastracji polega na chirurgicznym usunięciu w pełnej narkozie gruczołów rozrodczych, a także macicy u samic. Zabieg jest bardziej bezpieczny dla zwierząt niż podawanie antykoncepcyjnych środków hormonalnych, które mają niepożądane działania uboczne.

ZALETY ZABIEGÓW STERYLIZACJI I KASTRACJI ZWIERZĄT:

u zwierząt poddanych tym zabiegom zmniejsza się niekontrolowana agresja,
nie dochodzi do ucieczek - zwłaszcza w okresie rui, dzięki czemu ogranicza się ilość zaginięć zwierząt, przypadki pogryzień, czy wypadków komunikacyjnych,
nie dochodzi do nieplanowanych ciąż i pojawiania się niechcianych kociąt czy szczeniąt,
większe przywiązanie do właścicieli - swojego „stada”,
sterylizacja zapobiega wystąpieniu tzw. ciąży urojonej,
sterylizacja eliminuje lub zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń układu rozrodczego oraz nowotworów sutków,
kastracja zmniejsza ryzyko zachorowania na schorzenia prostaty, w tym na śmiertelny nowotwór prostaty,
dzięki wykonanemu zabiegowi zwierzęta mogą żyć dłużej.

A B C ZABIEGÓW:

§ Podczas zabiegu, suki i kotki nie powinny być w trakcie cieczki/rui.
§ Od ostatniego szczepienia muszą upłynąć przynajmniej 2 tygodnie.
§ Minimum 12 godzin przed zabiegiem nie należy karmić zwierzęcia – podajemy tylko wodę do picia.
§ Uzyskaj informacje, od lekarza przeprowadzającego zabieg, dotyczące postępowania ze zwierzęciem po operacji i jego późniejszej diety.

Warunkiem przeprowadzenia dofinansowanego zabiegu jest:

§ wypełnienie przez właściciela zwierzęcia – w dwóch egzemplarzach – formularza
pn. „Oświadczenie dotyczące wykonania zabiegu sterylizacji/kastracji w ramach Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie m.st. Warszawy w 2012 roku”;
§ okazanie dowodu tożsamości;
§ okazanie książeczki zdrowia psa/kota, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.

źródło: Biuro Ochrony Środowiska
Opracowane 26 czerwca 2012 r.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Ktoś chętny w najbliższym czasie na spacerek z 3,5 miesięczną sunią? :) Nie jesteśmy obeznane w spacerowych miejscach Warszawy, a po ostatniej wizycie na PM miałam wrażenie, że cały czas jestem przy ulicy aż wylądowałam na Żwirki i Wigury :/ Jesteśmy z Ursynowa ale nie boimy się komunikacji miejskiej :D Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marcelllll']Talagia, ja bardzo chętnie bym pospacerowała (z moim futrzakiem) :) Dobrze kojarzę, że studiujesz weterynarię? Ja od tego roku zaczynam, może mi coś poopowiadasz? ;)[/QUOTE]

Tak - 4 rok ;) Bardzo chętnie się spotkam. My teraz prawie codziennie biegamy na terenie SGGW - mieszkam pod samą uczelnia.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem kto ostatnio pisał, że na PM systematycznie napełniają pojemniki na woreczki, ale ja się dzisiaj wkurzyłam. :roll:
Zapomniałam wziąć woreczki ze sobą, ale nie chciało mi się wracać, bo przecież na PM jest i tak multum pojemników, i przeszłam koło [B]6 [/B]czy 7pojemników , zero woreczków w każdym, ludzi było dużo, więc głupio mi było nie sprzątnąć. Na szczęście mojemu psu akurat nie chciało się załatwiać, ale nigdy więcej nie będę liczyć na gotowe woreczki tam.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Poszukuje wstepnie chetnego i spokojnego psa do socjalu, posiadam pod swoim dachem suke z ulicy, mloda 12 kg wiec nie duza, ale boi sie innych psow, szczegolnie duzych. Fajnie, jakby sie ktos trafil z okolic Wilanowa, badz chcial do nas podjechac na spacer. Zapraszamy!

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=#ff0000]POMOCY![/COLOR] Pies koczujący na jednym z Warszawskich osiedli.[/B] :shake:
Proszę chociaż o podnoszenie.... każda pomoc pilnie potrzebna !!! [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/231997-Pies-zjawi%C5%82-si%C4%99-na-osiedlu-znik%C4%85d-POMOCY%21%21%21-%28-Wa-wa%29?p=19644126#post19644126"]

http://www.dogomania.pl/forum/threads/231997-Pies-zjawi%C5%82-si%C4%99-na-osiedlu-znik%C4%85d-POMOCY%21%21%21-%28-Wa-wa%29?p=19644126#post19644126[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Poszukuje wstepnie chetnego i spokojnego psa do socjalu, posiadam pod swoim dachem suke z ulicy, mloda 12 kg wiec nie duza, ale boi sie innych psow, szczegolnie duzych. Fajnie, jakby sie ktos trafil z okolic Wilanowa, badz chcial do nas podjechac na spacer. Zapraszamy![/QUOTE]

Moge pomóc. Mam psa też koło 12 kg. 5 letni. Nie jest nachalny w stosunku do psów. więc chętnie bym się spotkała. Oczywiście mogłabym bym na spacer podjechac do Wilanowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zootechniczka']Moge pomóc. Mam psa też koło 12 kg. 5 letni. Nie jest nachalny w stosunku do psów. więc chętnie bym się spotkała. Oczywiście mogłabym bym na spacer podjechac do Wilanowa.[/QUOTE]

może się coś zmieniło, ale z tego co wiem Kostek potrafi być niemiły dla piesków. to chyba kiepska socjalka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...