Jump to content
Dogomania

rodowód


sułtan

Recommended Posts

czasami niestety nawet trzy miesiące, jesli Twój psiak ma już 1,5 roku, a chcesz go wystawiać, to zostało Ci już niewiele czasu.

Czasem pomagają, po wysłaniu papierów przez ZKwP do Zarządu Głównego, telefony z prośbą o przyspieszenie, czasem dość natrętne nawet.

Znajowmi tak robili i pomogło.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Witam! a ja mam inny problem....Psa przygarnelam ze chroniska 5 lat temu. Teraz zachcialo sie go ew. wystawiac czy doczekac jego potomstwa(jest super psem!) , a nie mam papierow. Mysle, ze jest szansa na ich zdobycie, bo na lewej pachwinie psisko ma zielony acz nieczytelny(dla mnie) tatuaz. co robic? Na razie czekam na @ odpowiedz od pani ze Zwiazku z Zabrza...A co wy moglibyscie doradzic? :Dog_run: Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Bogula dawaj na wszystkie fora rasę, dokładny opis, jak masz to zdjęcie, ew. wyślij to samo do Odziałów Związku Kynologicznego - pies może być z każdego miejsca w Polsce...

Możesz rozesłac po hodowlach tej rasy - oże ktoś rozpozna swojego szczeniaka o powodzenia...

CHI

Link to comment
Share on other sites

CHI :D

Dzieki za dziarskie porady--------i tak tez zrobie. Pani z Z.K. z Zabrza odpisala mi, ze beda trudnosci, bo tatuaz w lewej pachwinie slabo widoczny. Ale mam nadzieje, ze moze jutro w Swietochlowicach rzuci na Fafola kompetentnym wzrokiem i jeszcze cos doradzi. Jutro na wystawie kibicujemy....Dzieki jeszcze raz! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Mam pytanko Może ktoś mi odpowie doradzi.
Znajomy ma dwa psy owczarki niemieckie-suka i jej potomek.Tatuaze mają.
Pies ma 9 miesiecy suka maksymalnie 2 lata
Posiadają rodowody papiery tez są
Ale od czasu ich urodzin oprucz tych papierów nic z psami nie robiono.Suka obecnie kończy szkolenie posłuszeństwa.
Niemam pojecia co psy na wystawach mają do roboty. oprócz WIZUALIZACJI- czy mają demonstrować opanowane posłuszeństwo?
czy tą sukę można uzyć jako rozrodową.? Miot w kazdym razie ułożony i pojety.Może ktoś oświeci laika.?? sory za pisownie.:multi: :multi: :multi: :multi: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Link to comment
Share on other sites

Hm, ale skoro suka NIGDY nie była wystawiana (a co za tym dizie nie ma wyrobionego rodowodu) to jej potomek nie moze mieć metryki i byc oznany za rasowego.
Po za tym jeśli suka ma max 2 lata, a szczenie 9 miesiecy to ktoś bezmyślnie rozmnożył sukę w tak młodym i nie odpowiednim na szczenięta wieku. Bezmyślność...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WASYL']Mam pytanko Może ktoś mi odpowie doradzi.
Znajomy ma dwa psy owczarki niemieckie-suka i jej potomek.Tatuaze mają.
Pies ma 9 miesiecy suka maksymalnie 2 lata
Posiadają rodowody papiery tez są
Ale od czasu ich urodzin oprucz tych papierów nic z psami nie robiono.Suka obecnie kończy szkolenie posłuszeństwa.
Niemam pojecia co psy na wystawach mają do roboty. oprócz WIZUALIZACJI- czy mają demonstrować opanowane posłuszeństwo?
czy tą sukę można uzyć jako rozrodową.? Miot w kazdym razie ułożony i pojety.Może ktoś oświeci laika.?? sory za pisownie.:multi: :multi: :multi: :multi: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:[/quote]

Niech policzę . Suka ok.24 miesiące minus 9 czyli 15 miesięcy kiedy miała szczeniaka. To o ile się nie mylę jest dopiero wiek od którego można wystawiać w klasie otwartej. Żeby suka była legalnie hodowlana to powinną zdobyć co najmniej trzy oceny bdb w tej klasie właśnie i to od dwóch różnych sędziów w tym jedną na wystawie klubowej lub CACIBówce. To trochę trwa. Ergo w wieku 15 miesięcy raczej hodowlana nie była. To skąd jej potomek ma metrykę? Acha zapomniałam jeszcze minus dwa miesiące ciąża, czyli kryta w wieku ok. 13 miesięcy - jednego roku. Z tego co wiem wtedy można psa wystawiać tylko w młodzieży a te oceny do hodowlanki się nie liczą. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. A może suka albo piesek mają papiery PKPR?

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie o kwalifikacjach hodowlanych suk mówi [COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Bold][B]§ 10 Regulaminu Hodowli Psów Rasowych[/B], w którym czytamy:[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Bold][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Bold]"...
[COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]1. Do hodowli dopuszcza się sukę na podstawie adnotacji w rodowodzie i Karcie Sztywnej „SUKA [/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]HODOWLANA”, dokonanej przez Kierownika Sekcji lub Przewodniczącego Oddziałowej Komisji [/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]Hodowlanej, potwierdzonej imienną pieczęcią, podpisem, pieczęcią Oddziału oraz datą. Suka nabywa [/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]uprawnienia hodowlane w momencie dokonania takiego wpisu. Warunkiem uzyskania wyżej [/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]wymienionego wpisu jest spełnienie poniższych oraz innych, zatwierdzonych przez Zarząd Główny [/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]wymogów, stanowiących załącznik do niniejszego regulaminu:[/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]a) jest zarejestrowana w Związku oraz wpisana do Polskiej Księgi Rodowodowej (PKR) lub Księgi [/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]Wstępnej (KW),[/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]b) ukończyła 18 miesięcy, z wyjątkiem ras wymienionych w § 10 pkt. 2,[/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]c) uzyskała, po ukończeniu 15 miesięcy, w dowolnej klasie, od co najmniej dwóch sędziów, trzy oceny [/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]doskonałe lub bardzo dobre, w tym jedną na wystawie międzynarodowej lub klubowej.[/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman][/FONT][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]2. Dopuszcza się do pierwszego krycia po ukończeniu 12 miesięcy suki niektórych ras np. miniaturowych [/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]i wielkogłowych (patrz załącznik nr 12), które w klasie młodzieży od minimum dwóch [/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]sędziów uzyskały trzy oceny co najmniej bardzo dobre. Dalsze używanie suki do hodowli wymaga [/FONT][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=CentSchbookPL-Roman][FONT=Times New Roman]uzyskania ocen co najmniej bardzo dobrych po ukończeniu 15 miesięcy, jak w pkt. 1 c. ..."[/FONT][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, jak pisze efra. Dodatkowo ON-y muszą mieć testy psychiczne, przegląd hodowlany oraz wynik przeswietlenia na dysplazję. Jeżeli matka nie ma spełnionych przytoczonych warunków dopuszczenia do hodowli, żadne z jej dzieci nie może być zarejestrowane w ZKwP. Takie psy traktowane są jako nierasowe, co najwyżej "w typie rasy". Nie ma też możliwości, aby "wyrobić" nierasowemu psu papierów.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam!
Na początku roku 2006 złożyłam wniosek o rodowód, jednak nadal go nie mam. Mam numer rejestracyjny, ale nie wiem czy można do klasy pośredniej i otwartej zgłaszać psa z rodowodem w przygotowaniu. Poza tym zapłaciłam i chciałabym już go mieć. Tymczasem mija rok, a po rodowodzie ani widu ani słychu.
Nie mogę się do związku głównego dodzwonić, wiecznie zajęte albo nikt nie odbiera. :shake:
Już sama nie wiem co mam robić...
Napisałam po raz drugi e-maila i mam nadzieję, ze tym razem mi ktoś odpowie...

Link to comment
Share on other sites

[b]Viz[/b] a w twoim związku nie zawieruszył się czasem rodowód?
[QUOTE]ale nie wiem czy można do klasy pośredniej i otwartej zgłaszać psa z rodowodem w przygotowaniu[/QUOTE].
Niestety nie moze być. Pies z rodowodem w przygotowaniu może być TYLKO w klasie młodzieży.

Link to comment
Share on other sites

Heh no to dwa razy mi się upiekło.. W Olsztymnie i Toruniu Lupo był wystawiany z rodowodem w przygotowaniu w klasie pośredniej. Ale domyślam się, że tak nie będzie zawsze...
Też coś mi się zdaje, że się gdzieś zawieruszył. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Idź popytaj w swoim związku czy na pewno nie ma twojego rodowodu. Dużo razy zdarzało sie u mnie, że rodowody były w innej teczce itp.

[quote]
W Olsztymnie i Toruniu Lupo był wystawiany z rodowodem w przygotowaniu w klasie pośredniej
[/quote]
No to miałaś szczęście. Ja raz chciałam wystawić psa w kl. pośredniej z rodowodem w przygotowaniu, ale zabronili mi :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...