Jump to content
Dogomania

Niezrównoważony psychicznie Mastif i jego koteły.


łamAga

Recommended Posts

Guest TyŚka

12 tyś za psa?! Nigdy w życiu!

Dla mnie połowa tego to już przegina :p

A tu za 12tys. - oni zwariowali?!

I mam nadzieję, że coś z tym agresorem zrobią...

Link to comment
Share on other sites

Widziałam takie ogłoszenie, tez o tybetanku za 12 000 - może to ten sam pies :P W treści ogłoszenia było "Słownie: dwanaście tysięcy złotych. To nie pomyłka" :D Pomyślałam sobie, że ciekawe kto da tyle kasy za psa. A tu proszę, ktoś taki się jednak znalazł xd

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie kosztuje ;)

 

Teoretycznie, to jeśli urodzi się 1-2 szczylek, bo wtedy koszty utrzymania ciężarnej suki itp., dzielisz na te 1-2 szczylki. Natomiast, jeśli rodzi się np.6 szczyli, to koszty spadają i to bardzo. A jak wiemy, 6 szczyli w miocie, to nie jest nic nadzwyczajnego, a raczej norma ;)

Link to comment
Share on other sites

Matko, to ten pies ma dopiero pół roku?!? Masakra...

Co do ceny- kwestia rasy ;) Jeśli cena 3000zł jest dlatego, że np psy mają jakieś dodatkowe badania, wybitnych rodziców (no i one wybitne, a nie kundlowate), to jeszcze ok. Ale jeśli takie "zwykłe" to trochę przesada. Chociaż i 3000zł to jest kupa kasy, nie ma bata że mając np 8 małych to tyle kosztuje utrzymanie suki.

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

 Ale jeśli takie "zwykłe" to trochę przesada. Chociaż i 3000zł to jest kupa kasy, nie ma bata że mając np 8 małych to tyle kosztuje utrzymanie suki.

*odchowanie miotu

Wychodzę z założenia, że akurat utrzymanie suki wchodzi w obowiązki właściciela psa, a nie hodowcy, więc zawsze mnie śmieszy, jak ktoś cenę szczeniaka tłumaczy tekstem "a wiesz, ile kosztują seminaria? a wiesz ile kosztują badania? a wiesz ile kosztuje dobra karma?". Wiem. Ale przecież te koszty są znane nie tylko hodowcom, ale i zwykłym wyjadaczom i uzależnianie ceny szczeniaka od tego, co dotyka każdego posiadacza psa jest, delikatnie mówiąc, śmieszne :P.

 

Link to comment
Share on other sites

Teraz niestety ale są takie ceny , Qwendi ponad 7 lat temu już kosztowała więcej niż 3 tyś ale teraz ciężko było by chyba kupić tybka taniej niż 6 tyś , Oni zaplacili 12 bo sprowadzali go z chin , i ok , mają kase , niech kupują nawet za 30 tyś , ale jak okazuje sie że mają tak agresywnego psa to niech coś z nim zrobią a nie patrzą na to że stracą kase bo jak któregoś razy zagryzie kogoś to już mu życia nie wrócą na pewno ....

Marta takie są teraz ceny szczyli i to nie z dodatkowymi badaniami czy po mega wybitnych rodzicach , w takim przypadku pewnie zapłaciła byś z 8 tyś za psa ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...