Jump to content
Dogomania

szczeniak chory


tortilla

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a jednak. koles ktory sprzedał mi bafiego wkoncu odebral telefon i powiedzial,ze jesli szczeniak jest taki chory to on go wezmie z powrotema nam da innego miotu napewno zdrowego. :( jak ja mam go teraz oddac:( juz sie do niego pzywyczailam.... wszystko jest zle! :( koles powiedzial,ze sam bedzie go leczyl, w co watpie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tortilla']a jednak. koles ktory sprzedał mi bafiego wkoncu odebral telefon i powiedzial,ze jesli szczeniak jest taki chory to on go wezmie z powrotema nam da innego miotu napewno zdrowego. :( jak ja mam go teraz oddac:( juz sie do niego pzywyczailam.... wszystko jest zle! :( koles powiedzial,ze sam bedzie go leczyl, w co watpie.[/quote]

Ale co mu właściwie jest?

Link to comment
Share on other sites

Wymienic to mozna np buty;)
Kupilas psa w pseudohodowli, trudno, stalo sie. Teraz najwazniejsze, zeby Bafiego wyleczyc, dalej kochac i madrze wychowac.
Szczerze, to ja watpie, w zwrot kosztow leczenia... Co do "zamiany" - facet co prawda powiedzial, ale ja mu nie wierze, by wyleczyl psa. A i owszem, pewno ma 2 metody na jego wyleczenie- opchnac go dalej, albo lopata...Boje sie konczyc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tortilla']a jednak. koles ktory sprzedał mi bafiego wkoncu odebral telefon i powiedzial,ze jesli szczeniak jest taki chory to on go wezmie z powrotema nam da innego miotu napewno zdrowego. :( jak ja mam go teraz oddac:( juz sie do niego pzywyczailam.... wszystko jest zle! :( koles powiedzial,ze sam bedzie go leczyl, w co watpie.[/quote]

Ale co właściwie psu jest? to ,że ma robaki to już wiesz i był odrobaczany , wet określił dawke i w razie potrzeby powtórkę zabiegu odrobaczania. I po robakach a że pies po odrobaczaniu nie je, czy jest osowiały przez 1 czy 2 dni to normalne( a raczej często ma miejsce).Dostał antybiotyk , więc to nie parwo tylko przeziębienie ? i co nic nie lepiej?

Link to comment
Share on other sites

Da drugiego... z takimi samymi robalami, tylko że od nowa trzeba będzie zaczynać leczenie ... :roll:
Następny ma robale dłużej, więc może mieć już większe uszkodzenia narządów ...
Przecież jak jeden ma robale, to i inne szczeniaki też mają, bo pewnie suka jest nieodrobaczona - jak to w pseudo ...
Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można przyjąć, że wszystkie szczeniaki z tego samego kojca będą miały to samo!
Wymiana szczeniaka to zaczynanie leczenia od początku, ale w dalszym stadium choroby, to bez sensu!

Link to comment
Share on other sites

Trochę Was nie rozumiem. Wiem ,że temat pseudo jest aktualny i ostatnio bardzo modny. Co niektórzy szukają nawet sensacji za wszelką cenę. Nie rozumiem tylko dlaczego większość twierdzi tu, iz szczeniak bez rodowodu czyli równoznaczne że: ma robaki, nie był odrobaczony, suka nieodrobaczona, naklejki w ksiażeczce sfałszowane itd. Głowa boli, naprawdę. Wynika z tego że: szczeniaki z rodowodem nie mają robaków. A mają. I to nie znaczy, że nie są odrobaczane. Są. Każdy, kto wie jak funkcjonuje organizm szczeniaka oraz pasożytów to wie, że czasem dwukrotne odrobaczenie, czyli stosowne do wieku, nie oznacza, iz pies momentalnie pzbawiony jest robaków. A tą rewelacje Chefrenek skąd wzięłaś, że naklejki są fałszowane? Czyli co - weterynarz szczepi, wkleja naklejkę a szczepionkę wylewa do zlewu tak? Żeby było jasne: nie jestem zwolenniczką rozmnażania psów bez rodowodu. Nie podoba mi się brak zdrowego rozsądku i obiektywizmu.

Link to comment
Share on other sites

nie...bo jak juz "przeżyliśmy", że maluch kupiony bezyślnie....z dowozem do domu....potem okazało sie , że prawdopodobnie zarobaczony tak, że robale go zjadają od środka....to teraz panna se wymysliła ze go WYMIENI.....i tak naprawdę...tylko TO wszystkich bulwersuje........ta bezgraniczna bezmyśność od poczatku do końca tej historii :angryy::angryy::angryy:

A dalaczego jest "jazda" na pseudo??? bo ONE uważają, że wsztstko co robia im się upiecze........prawdziwy hodowca ponosi odpowiedzialność za to co wychodzi z jego hodowli i nigdy nie pozwoli sobie na "wypuszczanie" chorych i skrajnie zarobaczonych maluchów ...bo co ?? bo firmuje to własna twarzą...........a pseudo...ma to głęboko w dupie...byle by nastepnych pare groszy wpadło..................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ramzes123']Trochę Was nie rozumiem. Wiem ,że temat [B]pseudo jest aktualny i ostatnio bardzo modny[/B]. Co niektórzy szukają nawet sensacji za wszelką cenę. quote]

Jeżeli uważasz,że temat o pseudohodowlach to sprawa mody a walka z nimi to pogoń za sensacją to chyba to forum nie jest dla Ciebie.Może poczytaj podforum Psy do adopcji,albo o jakichś fundacjach, przejdż się do schronisk dla psów , może coś zrozumiesz.

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim na początku była tylko mowa o pseudo a teraz głównie chodzi o bezmyślnośc tej dziewczyny i o to, że nawet dobrze nie dowiedziała się co psiakowi jest a już go wymieniła bo niby był skazany na zdechnięcie. no przepraszam ale jeśli wymieniła go tylko dlatego że miał robaki to nie powinna miec żadnego psa. a jak wiadomo i te rodowodowe i te bez rodowodu mogą miec robaki.. papierek nie chroni przed pasożytami.

Link to comment
Share on other sites

Betka, sprawa wymiany psa to juz w ogóle bez komentarza. Ewtos, nie musisz mnie uświadamiać jak działają pseudo, jak wyglądają schroniska itp. Zaznaczyłam, iz nie jestem zwolenniczką rozmnażania psów bez metryki. O modzie czy sensacji powiedziałam w tym sensie, iż wszystko sprowadzane jest do jednego: miał robaki - czyli jest z pseudo. nie miał - czyli z hodowli. Chyba nie tak to działa. jeszcze jedno mi sie nasuwa. Piszesz, że pełne schronisak to wynik działania pseudo. W pewnym sensie trudno się z tym nie zgodzić. To prawda. Ale z drugiej strony patrząc uważam, iż ktoś kto oddaje psa do schroniska czy nie daj Boże wyrzuca na ulicę z tego powodu, iż nie spełnił jego oczekiwań wyglądowych - nie powinien mieć sa w ogóle. Żadnego. Z rodowodem tez nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tortilla']po 1 JA SOBIE NIE WYMYSLILAM TEGO, ZE GO WYMIENIE BO NIE JESTEM JAKIMS POTWOREM ...;/

po 2 koels mi doperio dzisiaj powiedzial, ze szczeniak ma wade serca i ze nie da isie go wyleczyc...;/

po 3 wet nawet nie wiedzial comu jest...[/quote]
Wet nie wiedzial, a koles Ci powiedzial, ze psiak ma wade serca???? Tj. ow 'koles" jest lepszy od weta i sprzedal Ci psa z lokatorami, bo go nie odrobaczyl? reasumujac - "koles" zna sie na wadach serca, ale nie na odrobaczeniu psa????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blackberry']Matko, co za paranoja :shake: Psudohodowca stwierdził na odległość wadę serca u psa, który wypróżniał się z glistami i miał napęczniały brzuszek...[/quote]

A lekarz nie wiedział co psu jest - należy dodać

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...