Jump to content
Dogomania

szczeniak chory


tortilla

Recommended Posts

Witam :) Wczoraj kupiłam szczeniaka. Przywiozł mi go pan z wrocławia <ja jestem z Nysy>. Problem w tym , ze piesek zachowuje sie, jakby byl zdrowy jednak ma strasznie napuchniety brzuch (weterynarz powiedzial ze to z przejedzenia u dawngo własciciela) a do tego ma okropny katar. Weterynarz zalecil lekarstwo w postaci syropu z babki lancetowatej oraz krople. Powiedział, zebym zrobiła mu mała głodówkę, ze wzgledu na ten brzuszek:( No i teraz nic nie daje mu jesc od kilku godzin podałam mu tylko syrop i czopka. (lekarz powiedzial ze czopka tez mozna sprbowac).

Boję się, ze cos mu się stanie. Czy ktos z was mial podobny przypadek ze swoim Beagle'm? Dodam, ze moj dzisiaj skonczyl dopiero 2 miesiące...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tak wiem, mi tez to powiedzial ale to raczej nie robaki. obserwuje. to niby nie hodowla albo jak mowisz pseudo. poprotu szczeniak jest po rodowodowych rodzicach od jakiegos pana z wroclawia. pomogł mu troche czopek brzuch jest mniejszy. wszycy mowia mi ze u szczeniakow duzy brzuch to normalne. juz nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Hmm...dziś już jest troche lepiej. Kolezanka powiedziala mi, ze jak kupila labradora szczeniak tez mial taki duzy brzuch. Poprotu małe nie maja jeszcze az tak duzo tluszczu zeby ukryc w nim brzuszek:) mam nadzieje, ze to własnie to..Bafi bawi się , gryzie :P , je (nawet chce cały czas ale mu nie daje),a katarek ma juz troche mniejszy.Podaje mu lekarstwa. Oby bylo lepiej.

Link to comment
Share on other sites

bylam juz u weta powiedzial ze robaki raczej nie. ale bede obserwowac kupki. piesek czuje sie dobrze a brzuch go nie boli z tego co widac. weterynarz przepisal lekarstwa daje pieskowi i widze, ze powoli mu sie poprawia z tym katarem. jak jest cieplo to z nim wychodze zeby sie tylko wysikal. nie chodze z nim nigdzie.

a szczepienia ma..sa w ksiazeczce wet to potwierdzil mam nadzieje, ze nie sa sfalszowane. niedlugop idziemy z nim na nastepne...

Link to comment
Share on other sites

a jednak..dzisaij pies zrobił "dziwną" kupę. w środku zauwazylam 1 gliste. (o ile to byla glista) . Ale raczej tak bo sprawdzałam na internecie i byla bardzo podobna długa biała z cienszymi koncami. :(dzisiaj ide do weta. Czy wasze psy tez mialy robaki i czy smao odrobaczenie wystraczy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tortilla']a jednak..dzisaij pies zrobił "dziwną" kupę. w środku zauwazylam 1 gliste. (o ile to byla glista) . Ale raczej tak bo sprawdzałam na internecie i byla bardzo podobna długa biała z cienszymi koncami. :(dzisiaj ide do weta. Czy wasze psy tez mialy robaki i czy smao odrobaczenie wystraczy?[/quote]

Moje nie miały a przynajmniej nie były "widoczne".:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tortilla']tak wiem, mi tez to powiedzial ale to raczej nie robaki. obserwuje. to niby nie hodowla albo jak mowisz pseudo. poprotu szczeniak jest po rodowodowych rodzicach od jakiegos pana z wroclawia. [/quote]
Taaaaaaaa, jak kupic psa to do pseudo. jak problem to na dogomanie....
a jakby tak odwrocic kolejnosc :roll:

Link to comment
Share on other sites

może moje pytanie będzie głupie...ale dlaczego nie pojechałaś sama po pieska do wrocka ???? moała byś możliwość zobaczenia w jakich warunkach się chował /choćby/ Nysa-Wrocław...to nie jest koniec świata i są bezpośrednie połaczenia.............:angryy:

są robale...a gorączka?? kupka bez krwi??? oby nie była tak zarobaczona, żeby robale nie uszkodziły jelit...............:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betka-sp']może moje pytanie będzie głupie...ale dlaczego nie pojechałaś sama po pieska do wrocka ???? moała byś możliwość zobaczenia w jakich warunkach się chował /choćby/ Nysa-Wrocław...to nie jest koniec świata i są bezpośrednie połaczenia.............:angryy:[/quote]

Właśnie ! i to nie chodzi Tortilla, żebyś się tłumaczyła, bo już jesteś właścicielką pieska ale taka propozycja dowozu szczeniaka przez własciciela już powinna wzbudzić Twoją podejrzliwość. Obejrzenie miejsca skąd pochodzi szczeniak daje często odpowiedż na wiele pytań w dalszym odchowie.

Link to comment
Share on other sites

nie o to chodzi,teraz wszyscy zrzucacie wine na mnie.dziekuje tym, ktorzy mi normalnie odpowiedzieli.
a wiec nie mogłam jechac po psa sama, bo nie mialam srodkow przeciez autobusem nie pojade a to 100km.Poczatkowo mialaM JECHAC..;/

Potem jednak bylam zmuszona zapytac, czy nie moze przywiezc mi psa.

Bardzo możliwe, ze pies ma robaki za 2 tyg odrobaczenie znowu a wczoraj dostal 2 zastrzyki i lepiej sie czuje juz chyba. Na dwor z nim nie wychodze...

Link to comment
Share on other sites

moja młoda jak do mnie trafiła miała straszne robaki.. to były po prostu robaki oblepione qpką a nie zwykła qpka (przepraszam za tak obrazowe przedstawienie :eviltong:) odrobaczana była chyba z 4 razy ale pomogło.. zniknął duży brzuszek i brzydki zapach z pyszczka. bardzo dużo szczeniąt ma robaki, najważniejsze żeby jak najszybciej je odrobaczyc aby nie doszlo do zatkania czy uszkodzenia jelit.

pozdrawiam i zycze zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...