Jump to content
Dogomania

USG - stwierdzenie ciąży


tongue

Recommended Posts

  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witajcie !

Jak widać jestem tu nowa :) Zalogowałam się, ponieważ mam problem.. Moja sunia trochę ponad 2 tygodnie temu była kryta. Krycia były w sumie trzy, niestety przy żadnym nie doszło do skleszczenia sie piesków..

Tak na moje oko to jest ona w ciąży. Brzuszek ma taki większy (czytałam że suni w pierwszych tygodniach brzuszek się trochę powiększa), baardzo dużo śpi - praktycznie cały czas, oprócz przerw na spacery, jedzenie no i czasem wstanie się miśkami pobawić :). Wybredza tez z jedzeniem. Dzisiaj rano jadłam śniadanie, siedziała i sępiła aż dałam jej kawałek kanapki. Wchłonęła ją błyskawicznie. Jak skończyłam jeść i nałożyłam jej karmy, trochę podzióbała a resztę zostawiła.

W ogóle jest taka poważniejsza.

Poradźcie, czy to ciąża ? Na USG wybieram się z Sarą za jakieś 2 tygodnie.


Pozdrawiam :p



PS: Dzisiaj jest dokładnie 16. dzień od drugiego krycia.

Link to comment
Share on other sites

A wiec,
zrobilismy uzg w 29 dniu,i wykazalo iz suczysko jest w ciazy,nawiet widzialam 5 babelkow,w ktorych rozwijaja sie embriony:multi:
Ma teraz wspuchnete cycuszki i niestety,mdlosci:cool3:
Jestem jednak dobrej mysli,ze niedlugo jej przejdzie i bedzie jadla za 10:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Byłam z moją suczą na USG. okazało się , że jest w ciąży ale tu mam problem. Ciąża jest usadowiona nisko, jak powiedział wet blisko trzonu macicy. Nastraszył mnie, że to grozi poronieniem, wchłonięciem i inne, same złe nowiny. :placz: Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z czymś takim. Jak to się może skończyć? (aż się boję jak). Czy trzeba (można) cokolwiek zrobić, czy poprostu czekać cierpliwie co z tego wyniknie?

Mam przyjść na następne USG za dwa tygodnie ale wacham się czy to potrzebne. Z tego co wiem USG obojętne dla suczki nie jest a i wizyta z lecznicy też trochę stresująca.

Bardzo mi zależało na tej ciąży bo to zagraniczne krycie a tu się okazuje, że wszystko mogło być na darno. :placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Light of Shin-Ra']Byłam z moją suczą na USG. okazało się , że jest w ciąży ale tu mam problem. Ciąża jest usadowiona nisko, jak powiedział wet blisko trzonu macicy. Nastraszył mnie, że to grozi poronieniem, wchłonięciem i inne, same złe nowiny. :placz: Czy ktoś z Was spotkał się kiedyś z czymś takim. Jak to się może skończyć? (aż się boję jak). Czy trzeba (można) cokolwiek zrobić, czy poprostu czekać cierpliwie co z tego wyniknie?

Mam przyjść na następne USG za dwa tygodnie ale wacham się czy to potrzebne. Z tego co wiem USG obojętne dla suczki nie jest a i wizyta z lecznicy też trochę stresująca.

Bardzo mi zależało na tej ciąży bo to zagraniczne krycie a tu się okazuje, że wszystko mogło być na darno. :placz::placz:[/quote]
a z jakiego jesteś miasta ? bo znam takiego jednego weta co lubi wyłudzić kaskę... strasząc podobnymi tekstami ;)

Link to comment
Share on other sites

Z Zakopanego i mój wet raczej do takich nie należy. Tyle, że to małe miasto a on jest doskonałym specjalistą ale chirurgiem. Rozmawiałam wczoraj z Pani doktor z Myślenic i trochę mnie uspokoiła ale chciałabym się jeszcze dowiedzieć czy ktoś z Was może spotkał się z podobnym przypadkiem. Więcej wiedzy nigdy nikomu nie zaszkodzi.

Może być na PW. :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW'][B]Han[/B] mocno trzymam kciuki :kciuki: wszystko będzie dobrze, i jak się da to nie pozwól jej za bardzo brykać, choć wiem że to u grzywek bardzo trudne :roll:.[/quote]

Anka trzymaj bo to w zasadzie jedyne co można teraz robić. Trzymać kciuki i czekać. Myślę, że za jakieś dwa tygodnie już będzie ostatecznie wiadomo i mam nadzieję, że wiadomość będzie pomyślna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anastoki']Ja bym jednak poszla jeszcze do jednego weta na konsultacje...,co w sumie i zrobilam,zroblilismy UZG po ok.10 dni od poprzedniego,gdzie tez mnike strasznie nastraszyli i na ost.wyszlo iz wszystko przebiega prawidlowo,co i udowadnia rosnacy brzuszek:lol:[/quote]

Ja się własnie wacham czy robić to następne USG. Mogę pojechać do specjalisty i nie wiem czy się jednak nie zdecyduję ale znowu nie wiem czy jest sens sukę narażać na ok 1,5 godziny jazdy w jedną stronę i stres w obcej lecznicy.

Mam nadzieję, że u mnie skończy się jak i Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Ja drugie UZG zrobilam w 29 dniu i mowie,ze nie narazalam suke na nic!!
Lecz w 45 dniu i wysze nie pojade jak nie bedzie zadnych wskazan,bo teraz bym juz naprawde ja meczyla:shake:
Wiem co przezywasz,przezywalam dokladnie to samo!A na swoj niecierpliwy charakter(panikarski)pojechalam i wyjasnilam wszystko;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witajcie,
I my się wybieramy na USG, to jest nasza druga ciąża, w pierwszej USG robiliśmy po 20 dniu i wyszło 4 maluchy, i tyle też się urodziło. Mama leżała spokojnie, byłam z niej bardzo dumna! Obyło się bez golenia. Teraz już nie mogę się doczekać. Zachowuje się jak najbardziej ciążowo, więcej śpi, mniej chce się ruszać, ale kto to wie :) i mimo, że obiecywałam sobie, że za drugim razem będę cierpliwie czekać na poród, chyba nie wytrzymam i na USG polecę. Tym bardziej że Gizunia weterynarza zna od szczenięcia i bardzo go lubi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anastoki']A wiec,
zrobilismy uzg w 29 dniu,i wykazalo iz suczysko jest w ciazy,nawiet widzialam 5 babelkow,w ktorych rozwijaja sie embriony:multi:
Ma teraz wspuchnete cycuszki i niestety,mdlosci:cool3:
Jestem jednak dobrej mysli,ze niedlugo jej przejdzie i bedzie jadla za 10:evil_lol:[/quote]


:) ja tez widziałam 5
ale urodziło ci się 8 ! wiec rozumiem że usg nie jest wykładnikiem co do ilości szczeniat potem narodzonych ?

Link to comment
Share on other sites

A my jedziemy na USG w poniedziałek(to będzie 32 dzień mam nadzieję ciąży).Mam nadzieję,bo po poprzednim kryciu byłam pewna,że sunia zaszła,a nie zaszła:shake:.
To by była nasza druga ciąża,przy pierwszej USG pokazało jednego-góra dwa szczeniaczki,a było 6 !W mojej rasie to dużo.

Link to comment
Share on other sites

My mieliśmy usg w trzecim tygodniu i nic nie było widać, powtórzone w czwartym - a tam natłok bąbelków :) Tydzień temu sprawdzaliśmy żywotność maluchów, widać było jak się przepychają - niesamowite:) Vetka stwierdziła, że sa bardzo dobrze rozwinięta, sunia ma dużo wód płodowych więc nic nie rokuje ...

Bardzo wyczekujemy porodu:) wszystko przygotowane a mamuśka czuje się świetnie:)
eehh a teraz czekania..

Link to comment
Share on other sites

My też wybieramy się na USG,aby zobaczyć co tam słychać w brzuszku naszej suczki.Prawdopodobnie pojedziemy 04.05 będzie wtedy 30 dzień od pierwszego krycia.Mam nadzieję,że będzie o.k ,bo po suce to specjalnie narazie nic nie widać

Link to comment
Share on other sites

Ja się pochwalę, że wczoraj w 28 dniu po kryciu zobaczyłam 3 maluchy :multi:: [img]http://e-bullterrier.pl/components/com_marketplace/images/entries/9c.jpg[/img]
Tym bardziej się cieszę, bo to 3 podejście do krycia i wydawało mi się, że znowu będzię pudło. Teraz czekam z niecierpliwościa na bulinkowe maluchy :loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gotrek']Ja się pochwalę, że wczoraj w 28 dniu po kryciu zobaczyłam 3 maluchy :multi:: [URL]http://e-bullterrier.pl/components/com_marketplace/images/entries/9c.jpg[/URL]
Tym bardziej się cieszę, bo to 3 podejście do krycia i wydawało mi się, że znowu będzię pudło. Teraz czekam z niecierpliwościa na bulinkowe maluchy :loveu:.[/quote]


Gratulacj:multi:!Trzymałam kciuki żeby tym razem się udało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Buszki']Gratulacj:multi:!Trzymałam kciuki żeby tym razem się udało.[/quote]
[B]Buszki, molka[/B] - Dziękuję! :mdrmed:
Jednak ten śluz był dobrym objawem, że zaciążyła - a byłam prawie przekonana, że tym razem także nic z tego :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...