Jump to content
Dogomania

USG - stwierdzenie ciąży


tongue

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie: ile kosztuje USG i kiedy najwcześniej można je zrobić żeby to miało sens?

Moja beagle po pierwszym kryciu szczeniąt nie miała a miała ciążę urojoną... wet badał macając i twierdził, że jest szczenna...
dlatego teraz chcemy diagnozować przez USG żeby wystarczająco wcześnie wiedzieć czy to ciąża czy urojenie, żeby działać w odpowiednim kierunku :roll:

Link to comment
Share on other sites

Szaraduszka, u mnie USG kosztuje 40 zl.
Tez mam sunie beagle ;) I rok temu miala usg w 25 dniu, nic nie wykrylo. Najbezpieczniej robic tak jak napisala Oluna, ok. 5 tygodnia :) W tym roku u Afry juz w 5 tygodniu bylo golym okiem ciaze widac, ale i tak USG zorbilismy dla 100% pewnosci.

Dodam jeszcze, ze za kilka dni rodzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Oluna']Wg książek USG można zrobić już w 28 dniu, bezpieczniej chyba jednak poczekać jeszcze trochę i zrobić je ok 5 tygodnia.
A ile kosztuje to sama chętnie się dowiem :)[/quote]

Dobry doswiadczony specjalista z dobrym sprzetem zdiagnozuje ciaze juz 19-21 dnia. W 28-30 dniu "fasolki" juz widac jak na dloni ;-) i raczej pomylic sie ich z niczym nie da.
U mojego weta USG kosztuje 35 zl.
Dobrze by do badania usg suka byla z pelnym pecherzem (nie odsiusiana)

Link to comment
Share on other sites

ja w piątek robiłam USG mojej PONce i widziałam fasolki!!! ale nauczona różnymi doświadczeniami swoimi i innych będe się cieszyć jak juz sie urodzą... w kazdym razie trzymajcie kciuki żeby była suczka bo chce ją mieć w klasie młodzieży na światówce w Poznaniu :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dzidtka']ja w piątek robiłam USG mojej PONce i widziałam fasolki!!! ale nauczona różnymi doświadczeniami swoimi i innych będe się cieszyć jak juz sie urodzą... w kazdym razie trzymajcie kciuki żeby była suczka bo chce ją mieć w klasie młodzieży na światówce w Poznaniu :)[/quote]
spoko ja bede:))ale konkurencja raczej bedzie trzymala ale w druga strone :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 6 months later...

Wet "z dobrym sprzętem" ha ha. Dawno się tak nie uśmiałam. Owszem część dysponuje dobrym sprzętem (o czym najwyraźniej świadczą wasze relacje), cześć z nich ma nawet trochę więdzy i doświadczenia, żeby z tego sprzętu skorzystać. Ale znakomita część wetów macha głowicą nad psem, wzdycha znacząco i kasuje 50 zł. Z czego nic nie wynika. I z doświadczenia zawodowego wiem, co mówię.
Generalnie co do ilości szczeniąt diagnozuje się USG pomiędzy 28-35 dniem ciąży. Ale nasz wet na przykład twierdzi, że w tym terminie to dobry wet policzy szczenięta łapami. Na co z reszta ma potwierdzenie w naszych 3 miotach.

Ostatnio suce kolegi zrobiono cesarkę, na USG wyszły 3 szczenięta, ba nawet wysłyszano tętna płodów. Po czym wydobyto z macicy 0 (zero) szczeniaków. Drobiazg...

Link to comment
Share on other sites

No to my robiłyśmy usg 4 dni temu i wet stwierdził ciążę (ku mej radości :multi:). Ale po Waszych tu wypowiedziach to juz zaczynam się zastanawiać, czy się cieszyć czy jeszcze nie. Sama widziałam na monitorze jakieś takie ciemne kulki ;) z takim jasnym na górze (:eviltong: - mój profesjonalny opis hehehe) Wet mi coś tłumaczył, ze gdyby nie było tego jasnego, to byłoby ropomacicze, a że jest jasne to znaczy - szczeniak :p
Nic to, poczekamy miesiąc i Wam doniosę czy to coś warte :p

Link to comment
Share on other sites

po mojej już widać - a to 31 dzień po kryciu (drugim, po pierwszym 36), ale to chudy chart ;)
ale zachowanie było podejrzane :cool3: od jakiegoś czasu - przestała jeść, ale już jej chyba minęło dziś :cool3:

[IMG]http://www.my-album.us/slike/1266118/inlirIECfrJstwOZ.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malta']a usg nie robicie? ja już nie mogłam wytrzymać chociaż teraz to już gołym okiem widać :P (chyba że to "gołe oko" sugeruje się wynikiem usg ;) ) no i te sławetne różowe sutki - wreszcie się zrobiły różowe :P[/quote]

USG zrobimy w przyszłym tygodniu.
Sutki powiększone, niektóre różowe.Tobie łatwiej ,bo wszystkie jasne, a u nas w kropki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kika']
Sutki powiększone, niektóre różowe.Tobie łatwiej ,bo wszystkie jasne, a u nas w kropki ;)[/quote]
a właśnie że nie ;) parę jest na ciemnych plamkach (ona ma skórę w kropki, szczególnie na brzuchu) i na tych rzeczywiście nie widać :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malta']a właśnie że nie ;) parę jest na ciemnych plamkach (ona ma skórę w kropki, szczególnie na brzuchu) i na tych rzeczywiście nie widać :p[/quote]

Nasze pole obserwacyjne zawężone do trzech sztuk:p.Ale z nadzieją czekamy,że wszystko jest w porządku. Będzie - jeśli będzie - to nasz pierwszy miot.

Link to comment
Share on other sites

mamuśka dziękuje za gratulacje (przekazałam) ;)
ale fajnie, że mamuśki będą w jednym prawie czasie :) - będziemy mogły spotykać się w piaskownicy i wymieniać doświadczenia o dziecięcych kupkach itp :eviltong::eviltong::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...