Jump to content
Dogomania

Technik Weterynarii - Avangarda Katowice


Daja_

Recommended Posts

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='hekate811']a znacie jakieś opinie na temat tych szkół? Gdzie najlepiej kształcą? widzę że program Profesji i i Awangardzie jest identyczny ciekawe czy kadra też. A wiecie coś o Omedze u nich najmniej informacji na stronie.[/QUOTE]


No właśnie nie wiem nic o tych szkołach do profesji kiedyś chodziłam na inny kierunek i spoko a w awangardzie nie wiem tez jak jest ale dużo czytałam o niej i jest dużo negatywów i drogo

Link to comment
Share on other sites

W Bytomiu w Omedze czesne wynosi 190, oni "produkują'' juz od jakiegos czasu farmaceutów, mają weterynarie, profesja dopiero wprowadziła,wiec pewnie będzie niezbyt ciekawie.
A jesli ktos ma czas w tygodniu to Avangarda w tym roku dostałą dofinansowanie ze srodków unijnych na kierunek dzienny i jest Darmowy!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mala49']hej, ja juz zlozylam do Katowic do Awangardy, ale jutro zabieram dokumenty i ide do Bytomia do Profesji, bo miesiecznie placi sie 180 zł (w Awangardzie 350 ). Daj znac potem gdzie sie wybierasz ;)[/QUOTE]


Uważajcie na profesje! Nie kończy się państwowym egzaminem na technika stąd cena!
Musicie mieć państwowy egzamin, bo w innym wypadku macie tylko tytuł asystenta i możecie sobie nim tyłki podetrzeć!
I niestety moja siostra tak się w profesji nadziała - na kierunku fizjoterapeuty. Miał być egzamin, miały być cuda wianki, a na końcu nic nie było i 2 lata nauki poszły w cholerę...

Jakby ktoś chciał info o Awangardzie, to ja się tam już uczę od roku...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BoUnTy']Uważajcie na profesje! Nie kończy się państwowym egzaminem na technika stąd cena!
Musicie mieć państwowy egzamin, bo w innym wypadku macie tylko tytuł asystenta i możecie sobie nim tyłki podetrzeć!
I niestety moja siostra tak się w profesji nadziała - na kierunku fizjoterapeuty. Miał być egzamin, miały być cuda wianki, a na końcu nic nie było i 2 lata nauki poszły w cholerę...

Jakby ktoś chciał info o Awangardzie, to ja się tam już uczę od roku...[/QUOTE]



To fajnie a możesz coś więcej napisać o tej szkole wiem ze czesne jest drogie i trochę osób narzeka na ta szkolę a myślisz ze w profesji jest tak źle , to jaka byś szkolę poleciła oprócz awangardy ,

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, znam tylko Awangarde i Profesję i tylko na ich temat mogę sie wypowiadac. Profesji nie polecam. Awangarda zaś jest droga, ale wykładowcy w porządku i po długich zmianach kadr zarządzających i nauczycielskich wreszcie można wiele minusów z listy skreślić.
W Awangardzie edukacja konczy sie Państwowym egzaminem i uzyskujemy tytuł technika weterynarii. W profesji moja siostra miała taką sytuacje jak mówilam - było obiecywane, do samego konca miał być egzamin, az pare miesiecy przed zakonczeniem edukacji 'pozmienialy się przepisy' i wyszli ze zwykłym asystemtem, takze z profesją bylabym ostrożna. Poza tym nie jest to dobra technicznie szkoła.

Patrzcie na szkoły, które mają najmniej kierunków. Awangarda ma same 'medyczne' - można tak powiedzieć. dlaczego? Otóż one są lepiej technicznie przygotowane do nauczania tego kierunku, sale są konkretnie przygotowane pod taką naukę, w szkole gdzie jest wszystki i nic po prostu nie ma warunków i możecie sobie wybić z głowy np. prace z mikroskopammi i sprzętem diagnostycznym...

Link to comment
Share on other sites

Ojjj to ja już nie wiem gdzie sie wybrać jak w profesji taki numer mogą zrobić ( chodz teraz dzwoniłam do profesji to mówią ze będzie ten egzamin państwowy i technika tez sie będzie miało) Myślałam tez o szkole Omega ale nie wiem co to za szkoła czy nie jest podobna do profesji albo może do awangardy sama już nie wiem hmm Na pierwszym miejscu stawiałam na awangardę ale jak sie dowiedziałam jakie jest czesne 390zł i wpisowe 250zł to :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja po przemaglowaniu tematu jednak przepisze sie do avangardy, z tego co wiem na dzien dzisiejszy mają najlepszy sprzęt i najlepszą kadrę. Jeżeli chodzi o szkoły techniczne 2 letnie to juz wielki plus, bo naprawde bywa róznie. I wiadomo że kierunek napewno ruszy i nie jest eksperymentalny.
Ostatnio obnizyli czesne więc lecę tam skłądac papiery jak tylko je wyciagnę z innej szkoły. ( wpisowego niema tylko do końca wrzesnia)
A jeżeli chodzi o negatywy , to są w kazdej takiej szkole, ale dodatkowo zazwyczaj dochodzi brak sprzętu, byle jacy wykładowcy i zostaje tylko nie wyegzekfowana wiedza teoretyczna, dopiero na egzaminie panstwowym na technika wychodzi poziom wiedzy lub niewiedzy.
Więc to ze Avangarda ma sporo sprzetu i dobrzych wykładowców to juz jest dla mnie wielki plus. :)

Link to comment
Share on other sites

Po noc zła obsługa w sekretariacie, i bardzo poganiają z materiałem i nie myślą o tym ze jest to szkoła zaoczna i ludzie pracują nie każdemu to pasuje i jeszcze cos tam było ale nie pamiętam ale także słyszałam pozytywy i uważam ze to jest jedna z lepszych szkól o tym kierunku tym bardziej ze już jest chyba 3 rok a te pozostałe szkoły dopiero zaczynają i nic niewiadoma czy cos naucza i jak ta nauka bedzie tam wygladac i w tych szkoła wcale az tak tanie czesne nie jest w porownaniu teraz do awangardy ktora zmniejszyszła swoje czesne

Link to comment
Share on other sites

Pewnie dlatego poganiają z materiałem , bo muszą zmiescic w małej liczbie godzin (zaocznie) materiał taki sam jak dla kierunku dziennego, na studiach tez jest sporo materiału i uczelnia ma w nosie czy ktos pracuje i czy ma czas:D Czyli wszystko w normie:P
A na obsługę w sekretariacie mozna przymknąc oko, bo to nie jest najważniejsza sprawa :D No to do ewentualnego zobaczenia w szkole:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka85']Po noc zła obsługa w sekretariacie, i bardzo poganiają z materiałem i nie myślą o tym ze jest to szkoła zaoczna i ludzie pracują nie każdemu to pasuje i jeszcze cos tam było ale nie pamiętam ale także słyszałam pozytywy i uważam ze to jest jedna z lepszych szkól o tym kierunku tym bardziej ze już jest chyba 3 rok a te pozostałe szkoły dopiero zaczynają i nic niewiadoma czy cos naucza i jak ta nauka bedzie tam wygladac i w tych szkoła wcale az tak tanie czesne nie jest w porownaniu teraz do awangardy ktora zmniejszyszła swoje czesne[/QUOTE]

Obsługa w sekretariacie[B] była[/B] zła. Powielacie stare, niesłuszne opinie. Od kiedy w sekretariacie jest p. Piotr jest nie najgorzej, gorzej było gdy była p. Kasia. Ona jakoś z głową w chmurach chodziła, nawet o grafik zajęć było trudno. Teraz bez zarzutów. A z materiałem poganiają, bo wiadomo - to materiał dla techników dziennych 5 letnich. Trudno go przerobić w 2 lata zaocznie.
A że każdy ma ycie oprócz szkoły - jak ktoś nie ma czasu, to rezygnuje, bo po prostu nie daje rady i do szkoły się w takim wypadku nie idzie, skoro nie można wszystkiego pogodzić.
Ja teraz pracuje, mam praktyki i do szkoły chodzę i nie narzekam. Ale o wszystko walcze wcześniej i wkurwia mnie, że większość osób nawet 10h praktyk (z 320h) nie zrobi, tylko pójdzie i z mety dostanie podpisane 'bo nie ma czasu'. To po cholere tacy 'wykształceni' ludzie? Teoria od praktyki się różni i można zjeść miliardy książek, a jak przyjdzie do prostej operacji to leżeć na podłodze, takze jeśli ktoś wie, ż ma rodzine i prace na 2 etaty to niech od razu sobie odpuści, a nie tak jak u mnie byo, że na początku było ponad 50 osób, a po pierwszym sem. zrobiło się 30....

Link to comment
Share on other sites

To bardzo sie ciesze ze tak jet teraz taki porządek ,ja tylko słyszałam ze było kiedyś nie zaciekawie ale jak teraz jest spoko to fajnie zastanawiam sie może sie zapisze ,już chodziłam kiedyś do zaocznej wiec wiem jak jest z materiałem do nadrobienia ale co nie którzy nie wiedza i myślą ze będzie łatwo:lol: Dzieki za info ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam zamiar sie zapisać jutro lub pojutrze (w Katowicach), ostatnio jak dzwoniłam dowiedziałam się ze mają juz wystarczająca liczbe osób żeby otworzyc jedną klasę, miejsca nadal są, ale pewnie sporo osób sie jeszcze zapisze na ostatni moment.
A jeżeli chodzi o to że ludzie odpadają to chyba tak jest na każdym kierunku, w mojej poprzedneij szkole (technik) z 30 zostało nas 15 osób.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][COLOR=Purple][B]hej =) ja natomiast od września zaczynam naukę w OMEGA w Bytomiu, oczywiście na kierunku: technik weterynarii =) i jestem ciekawa czy ktoś jeszcze z dogomanii we wrześniu tam zawita =)))

: miesięcznie 190zł., no i mam blisko dlatego też się zdecydowałam.
[/B][/COLOR][/FONT][COLOR=Purple]
Pozdrawiam =):cool1:[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Telma']
A jeżeli chodzi o to że ludzie odpadają to chyba tak jest na każdym kierunku, w mojej poprzedneij szkole (technik) z 30 zostało nas 15 osób.[/QUOTE] tak chyba na każdym kierunku jest, bo jedni sobie uświadamiają, że to nie jest to czego oczekiwali, kolejni twierdzą ze za wysoki/niski poziom itp u mnie na wcześniejszym kierunku technik usług kosmetycznych z 42 osób zrobiło się mniej niż połowa..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...