Jump to content
Dogomania

moniis

Members
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

 1. Wybiera się ktoś na tech wet od września?:)
 2. [quote name='gosia2313']Powiem Ci tak. W lecznicy jeśli kogoś znajdziesz to zgodzą się to podbić i masz praktyki zaliczone. Minus taki, że inseminacji w lecznicy Ci nie pokażą. Ale z tego co wiem, moja grupa jechała z opiekunem na wyjazd właśnie na jakąś "wieś", oglądali krowy, świnie, szczepienie JEDNEGO psa, ale inseminacji również nie było, bo przyjechali za późno.[/QUOTE] Dobrze wiedzieć,dzięki:)
 3. [quote name='gosia2313']szkoła. hahahhahahahahahahahahahah a to dowcip :D Jutro jedziemy z dziewczynami pooglądać mućki i inne, ale nie skierowała nas szkoła :)[/QUOTE] :) Ja tak dopytuję,bo przez te zmiany,nie wiem czy się zdecydować na ten kierunek,nie wiem czy uda się znaleźć miejsce na odbycie praktyki,bo przecież w lecznicy nie da się tego wszystkiego zrobić.
 4. [quote name='gosia2313']1 część ma być teoretyczna. a 2 praktyczna, ale praktyczna na ... komputerze :x[/QUOTE] Jak to na komputerze Gosia,zdradź jakieś szczegóły?:) Zapomniałam jeszcze zapytać,czy musieliście zrobić już jakąś praktykę zawodową,przed tą kwalifikacją?
 5. [quote name='Mojita']Tak, w Kato. Jak się zapisywałam w grudniu, miało być płatne 110 zł/mies ale w styczniu powiedzieli, że już jest darmowe :)[/QUOTE] Dzięki bardzo za informację,super że nie tylko omega jest darmowa.Jesteś zadowolona w miarę z tej szkoły?bo jak rozumiem startowałaś również do omegi,ale zostałaś w profesji?Zajęcia praktyczne mają,gdzieś na Ligocie(w sensie pracownie jakieś)?Pamiętam,że tak mi mówiła,babka z rejestracji,jak kiedyś pytałam,może coś się zmieniło?
 6. W Katowicach ma bezpłatnie już?Bo pół roku temu,wiem że była płatna.
 7. O to kiepsko,jak się zwinęła,ale skoro omega ma tylko bezpłatnie,to pewnie wszyscy,wcześniej,czy później znajda się w omedze;) Szkoda,że w omedze,aż dwa semestry są angielskiego,bo w pozostałych szkołach, tylko na ostatnim semestrze jest 14h . Myślałam,że ilość godzin poszczególnych przedmiotów powinna być wszędzie taka sama,ale jak widać jednak nie.
 8. gosia2313,doszły mnie słuch,że w omedze macie jakieś zajęcie w tygodniu,to prawda? Kurde zastanawiałam się nad tą szkołą,jak skończę kosmetykę,ale jak w tygodniu ma coś być ,to nie dam rady:/ W ogóle ,jeśli to prawda,to czysta chamówa z ich strony:/ pozdrawiam:)
 9. [quote name='kuba123']w normalnym tech.wet. mielismy przedmiot PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO i tam robiliśmy kurs prawa jazdy kat B ale egzaminy we własnym zakresie co do AWANGARDY to jak widzę rozwinęła się od czasu gdy ja ją kończyłam, nieźle Mojita ten wątek jest jej poświęcony i ludzie, którzy tu pisali to sami teraz już absolwenci Awangardy więc chyba wystarczy go przejżeć[/QUOTE] No właśnie ten przedmiot wprowadzili od tego roku obowiązkowo do szkół policealnych i te jazdy ciągnikiem pewnie są na tym przedmiocie.:) Rozwinęła się Awangarda,mam rozumieć na plus?
 10. [quote name='gosia2313']Właśnie znalazłam zeszyt z Awangardy. Plan miałam taki : Pon - wolne Wt na 8:00 - działalność gosp. - działalność gosp. - anatomia i fizjologia zwierząt - anatomia i fizjologia zwierząt - anatomia i fizjologia zwierząt - anatomia w praktyce - anatomia w praktyce - WF - WF - WF Śr od 8 - Choroby i pielęgnacja zwierząt ( to te zajęcia z wetem z Knurowa) - Choroby i pielęgnacja zwierząt - Zabiegi weterynaryjne (też z ww lekarzem) - Zabiegi weterynaryjne - Zabiegi weterynaryjne - Zabiegi weterynaryjne - Zabiegi weterynaryjne - Zabiegi weterynaryjne Czw od 8 - Chów, hodowla i inseminacja zwierząt - Chów, hodowla i inseminacja zwierząt - Chów, hodowla i inseminacja zwierząt - Chów, hodowla i inseminacja zwierząt - Chów, hodowla i inseminacja zwierząt - Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych - Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych - Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych - Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych - Prowadzenie produkcji zwierzęcej i usług inseminacyjnych Na początku na anatomii było o komórce, tkankach, układach. Na pielęgnacji i chorobach fizjopatologia, patologia, patofizjologia O.o , zdrowie, choroba, przyczyny chorób, przebieg. na hodowli w pierwszym dniu był podział i pochodzenie bydła, podział na typ mleczny i mięsny, charakterystyka ras. I to tyle :) Działalność gosp była z p. Beatą Barcik - z tego co ja byłam to były prezentacje i z tego robiliśmy notatki. Z anatomii babka mówiła o sprawdzianach, musieliśmy na modelach i z atlasem rozpoznać wszystkie kości np. głowy krowiej :O a mało tego nie było. Co do WFu to nie byłam bo pierwsze zajęcia były odwołane, ale ponoć było to na zasadzie wyjścia np. na lodowisko, basen itp.[/QUOTE] Oj widać,że nie ma wesoło na tym kierunku;)słyszałam,że są również kartkówki ,sprawdziany,prezentacje referatu... Trochę informacji już zdobyłam o tej szkole i średnio mi się podoba:/zrezygnowałam z niej... A co do ciągnika to na 100% jest,ale to szkoła te jazdy organizuje i się za nie nie płaci chyba ,że ktoś chce prawko zdawać,ale to oczywiście nie jest obowiązkowe;)
 11. [quote name='gosia2313']No w awangardzie na tych dziennych miałam chyba 3 razy w tygodniu. Ale zeszytu gdzie miałam plan to teraz nie znajdę na pewno :P Co do nauki to kurcze ten kierunek to jest wg mnie coś dla ciekawych, albo dla tych co nie mają co robić i chcą sobie jakoś zająć czas. O bydle, świniach, koniach - mnie osobiście raczej się to nie przyda. Teraz akurat będzie egzamin z anatomii i chowu. Tzn 1 z anatomii i 1 z chowu, nie że jeden razem :P[/QUOTE] No właśnie uczą samych dużych zwierząt,dlatego tak mi się marzy ta pielęgniarka, czy tez technik zwierząt małych,towarzyszących;) Zdaje mi się nawet,że gdzieś widziałam szkołę z takim kierunkiem(czytałam na necie),tylko daleko ode mnie, także może i u mnie z czasem będzie;) Trzymam kciuki za Twoje egzaminy:thumbs:
 12. [quote name='gosia2313']W Awangardzie to chyba wszystko stoi na głowie :| Badania lekarskie też szkoła powinna zapewnić, a w Awangardzie płaci uczeń. W omedze nie ma nic o ciągniku, przynajmniej nic nie mówili, zresztą nawet by nie było gdzie tego robić. moniis - praktyka zawodowa w sensie że co to ma być?[/QUOTE] Praktyki,które sobie sami załatwiamy,lub szkoła powinna,jeśli nam się nie uda. W lecznicy 2 tygodnie a w pozostałych zakładach po 1 tygodniu. Do tej pory było tylko 4 tygodnie w lecznicy. A jak tam w szkole,podoba Ci się czy średnio?Niedługo pewnie egzaminy i nauki sporo?
 13. [quote name='moniis']Z tymi szkołami to chyba wszędzie tak jest... Też mieliście zajęcia praktyczne w Knurowie w lecznicy? Jak wyglądały takie zajęcia,co na nich robiliście?:)[/QUOTE] Z tymi zajęciami to też wszędzie marnie:( Musze się poważnie zastanowić nad tym gdzie iść,ale na pewno na ten kierunek:) choć tu też z pracą marnie:( A Ty pracujesz w tym zawodzie?
 14. [quote name='kuba123']no widzisz ja już w pierwszym semestrze powiedziałam to jasno i wyraźnie ta szkoła pozwoli mi tylko przystąpić do egzaminów zawodowych poziom nauki w porównaniu z normalnym technikum wet jest nieporównywalny wiem bo mam porównanie egzaminy za to są te same- żadnych ulg ja będę dozgonnie wdzięczna mojemu nauczycielowi z wetu w Nowym Targu, który przygotował mnie do projektu w kilka godzin, a szkoła poświęciła na to semestr i kicha[/QUOTE] Też mieliście zajęcia praktyczne w Knurowie w lecznicy? Jak wyglądały takie zajęcia,co na nich robiliście?:)
 15. [quote name='gosia2313']Chodziłam przez 2 dni i 2 godziny i zrezygnowałam. Tak, zajęcia praktyczne z zabiegów wet były w Knurowie, bo tam ma lecznicę wet, który uczy teorii w Awangardzie. Mówił, że może jakieś zajęcia byłyby w lecznicy jakiegoś znajomego w Katowicach, ale część na pewno w Knurowie[/QUOTE] A w tym roku chodziłaś,bo jak wcześniej, to może coś się zmieniło? No to załamałaś mnie,masakra... W związku z tym,że zrezygnowałaś to zapisałaś się do innej szkoły może?:)
×