Jump to content
Dogomania

moniis

Members
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

 1. Wybiera się ktoś na tech wet od września?:)
 2. [quote name='gosia2313']no podobno masakra... z ok 140 osób praktyczną część zdało niecałe 20 (sic!) oczywiście w szkole wiedzy żadnej nie zdobędziemy, ale na egzaminie wymagają ... :-|[/QUOTE] nie potrzebnie w ogóle zmienili program nauczania,nic tylko utrudniaja:/ moim zdaniem lepiej było po staremu,kiedy był jeden egzamin i praktyka w lecznicy/schronisku szkoda,że wtedy nie poszłam do szkoły teraz mam wątpliwości:/ A co na to szkoła?;)
 3. [quote name='zona']Czy można jeszcze gdzieś zrobić technika weterynarii bezpłatnie?[/QUOTE] w omedze jest też w Katowicach a ja się pytam dziewczyn,co już uczą się na tym kierunku, jak po kwalifikacji?Podobno ciężko było?
 4. [quote name='kuba123']uwierzcie, kurs inseminacyjny w ''normalnym'' technikum to nic przyjemnego wiem, bo zaliczyłam taki swego czasu i trwał na pewno dłużej niz 5 dni uczyliśmy się na macicach, a potem na żywych krowach- nie ma czego zazdrościć na prawdę trzeba mieć wyłącznik do sumienia[/QUOTE] oczywiście ,to samo z praktyką w rzeźni,masakra jakaś:(
 5. [quote name='gosia2313']Powiem Ci tak. W lecznicy jeśli kogoś znajdziesz to zgodzą się to podbić i masz praktyki zaliczone. Minus taki, że inseminacji w lecznicy Ci nie pokażą. Ale z tego co wiem, moja grupa jechała z opiekunem na wyjazd właśnie na jakąś "wieś", oglądali krowy, świnie, szczepienie JEDNEGO psa, ale inseminacji również nie było, bo przyjechali za późno.[/QUOTE] Dobrze wiedzieć,dzięki:)
 6. [quote name='gosia2313']szkoła. hahahhahahahahahahahahahah a to dowcip :D Jutro jedziemy z dziewczynami pooglądać mućki i inne, ale nie skierowała nas szkoła :)[/QUOTE] :) Ja tak dopytuję,bo przez te zmiany,nie wiem czy się zdecydować na ten kierunek,nie wiem czy uda się znaleźć miejsce na odbycie praktyki,bo przecież w lecznicy nie da się tego wszystkiego zrobić.
 7. [quote name='gosia2313']1 część ma być teoretyczna. a 2 praktyczna, ale praktyczna na ... komputerze :x[/QUOTE] Jak to na komputerze Gosia,zdradź jakieś szczegóły?:) Zapomniałam jeszcze zapytać,czy musieliście zrobić już jakąś praktykę zawodową,przed tą kwalifikacją?
 8. A pierwsza kwalifikację macie po pierwszym roku?
 9. [quote name='gosia2313']Czy zajęcia to jest tylko paplanina tak jak w Omedze? Albo zawalenie materiałami, których trzeba się nauczyć na egzamin? Z planu widzę, że o wiele lepiej zorganizowane niż w Omedze, bo przedmioty mało przydatne (angielski, przedsiębiorczość) są w małej ilości i dopiero na końcu (3/4 sem). Macie do dyspozycji jakieś pomoce naukowe? Nie wiem atlasy, modele, rzutniki itp? Dostajecie jakieś konkretniejsze konkrety co do tego, co będzie na egzaminie z danego przedmiotu? Czy tylko np. układ taki lub taki i macie się nauczyć praktycznie wszystkiego bo nie wiadomo co siępojawi?[/QUOTE] Jeśli chodzi o angielski to w każdej szkole jest na ostatnim semestrze 14 godzin.na kierunku weterynarii,tylko nie w omedze.Podobnie jest z kosmetyką,wszędzie jest tylko 30h a w omedze aż dwa semestry. W Profesji niestety na ten nabór,znów jest weterynaria płatna,180zł mi napisali:(
 10. [quote name='Mojita'][COLOR=#222222][FONT=Times]No ja jestem na razie bardzo zadowolona. Tzn. przedmioty typu chów i hodowla czy inseminacja i produkcja zwierzęca raczej mi się nie przydadzą, bo chcę pracować tylko z małymi zwierzętami ale jest to w programie odgórnie narzuconym przez MEN i nic się na to nie poradzi ale faceta z anatomii i zabiegów weterynaryjnych mamy super! (Roman Kulpa). Dziś były właśnie drugie zajęcia u niego w lecznicy, na następnych kastrujemy i czipujemy pieska naszejkoleżanki z grupy. Facet ma ogromną wiedzę i chętnie się nią dzieli, można go o wszystko pytac i zawesze wykłady połączone są z tzw. przypowiastkami z życia kliniki :)[/FONT][/COLOR][/QUOTE] Niestety Profesja na dzień dzisiejszy,ma ten kierunek płatny i wynosi 180zł,pisałam do nich i mi tak odpowiedzieli,widać zależy jaki nabór:/
 11. [quote name='Mojita']Tak, w Kato. Jak się zapisywałam w grudniu, miało być płatne 110 zł/mies ale w styczniu powiedzieli, że już jest darmowe :)[/QUOTE] Dzięki bardzo za informację,super że nie tylko omega jest darmowa.Jesteś zadowolona w miarę z tej szkoły?bo jak rozumiem startowałaś również do omegi,ale zostałaś w profesji?Zajęcia praktyczne mają,gdzieś na Ligocie(w sensie pracownie jakieś)?Pamiętam,że tak mi mówiła,babka z rejestracji,jak kiedyś pytałam,może coś się zmieniło?
 12. W Katowicach ma bezpłatnie już?Bo pół roku temu,wiem że była płatna.
 13. O to kiepsko,jak się zwinęła,ale skoro omega ma tylko bezpłatnie,to pewnie wszyscy,wcześniej,czy później znajda się w omedze;) Szkoda,że w omedze,aż dwa semestry są angielskiego,bo w pozostałych szkołach, tylko na ostatnim semestrze jest 14h . Myślałam,że ilość godzin poszczególnych przedmiotów powinna być wszędzie taka sama,ale jak widać jednak nie.
 14. Wszędzie w tych szkołach, lecą sobie w kulki,a później się dziwią,że ludzi coraz mniej:/masz rację bez komentarza pewnie ja o ubezpieczeniu tez się dowiem,dopiero w drugim semestrze,ale przynajmniej wiem,że mnie to czeka Gosia jak Wam powiedzą w końcu o ciągniku,to daj znać:)z góry dziękuję:)
 15. gosia2313,doszły mnie słuch,że w omedze macie jakieś zajęcie w tygodniu,to prawda? Kurde zastanawiałam się nad tą szkołą,jak skończę kosmetykę,ale jak w tygodniu ma coś być ,to nie dam rady:/ W ogóle ,jeśli to prawda,to czysta chamówa z ich strony:/ pozdrawiam:)
×