Jump to content
Dogomania

karma Brit


Olcia

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jureja']Czy nie zauważyliście jakieś zmiany w Bricie.Moje psy ostatnio schudły mimo,że dostają tą samą ilość karmy co zawsze.Niby sierść i wszystko o.k tyle,że żebra i kręgosłup za bardzo widoczne:roll:...[/quote]

A może po prostu schudły dlatego, że jest zima, większe zapotrzebowanie, a ilość karmy taka jak zawsze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta i Wika']A może po prostu schudły dlatego, że jest zima, większe zapotrzebowanie, a ilość karmy taka jak zawsze?[/quote]
Też się nad tym zastanawiałam .W zeszłym roku też jadły Brita zimą i wyglądały dobrze.
Dziś przyszła nowa karma więc zobaczymy czy po niej przytyją...

Link to comment
Share on other sites

mhm... więc ewentualnie pozostaje zamawianie... tylko ja wora 15kg nie kupię chyba dla foxa... a koszty przesyłki będą wtedy duże... Tygra możesz mi powiedzieć gdzie zamawiasz? przez telekarme?

a może zająć się Purina Dog Chow w sklepach jest junior 3kg za 22 zł około :roll: czy zostać przy bricie? pomóżcie Kochani ludziowi w kropce :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zostań przy karmie Brit.Purina Dog Chow,ma tylko 4%mięsa lub mączki a Brit około 30% pomijając inne składniki.Brit jest Premium,a Dog Chow nie jest sklasyfikowany!!!.
Mam super sklep w Warszawie(dostawa gratis)podam Ci tel.ZOO KARMY855-46-01 super ludzie,mili,zawsze doradzą i mają skonczone studia w dziedzinie żywienia zwierząt.Kupuję u nich od 5 lat.Ceny dobre.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']mhm... więc ewentualnie pozostaje zamawianie... tylko ja wora 15kg nie kupię chyba dla foxa... a koszty przesyłki będą wtedy duże... Tygra możesz mi powiedzieć gdzie zamawiasz? przez telekarme?

a może zająć się Purina Dog Chow w sklepach jest junior 3kg za 22 zł około :roll: czy zostać przy bricie? pomóżcie Kochani ludziowi w kropce :lol:[/QUOTE]

moim zdaniem Brit jest lepszy. Ja zamawiam przez Grandecane (do tej pory bylo najtaniej i za 15 kg niezależnie od ceny za darmo dowóz), lub kuchnia pupila, ale ostatnio Telekarma jest najtańsza i za 16kg L&R 119zł (opłaca się)

Link to comment
Share on other sites

a ja zamówiłam już kolejne 30 kg puriny dog chow adult sensitive i muszę powiedzieć że póki co jestem bardziej zadowolona niż z Brita :) Dużo lepiej związane koopy Kreona przede wszystkim, po Bricie miał luźniejsze. Ma to znaczenie, bo nie muszę nosić papieru toaletowego na spacery bo się nie fajda :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
i też zawsze zamawiałam z grandecane, a teraz z telekarmy wyszło najtaniej

Link to comment
Share on other sites

A mnie się wydaje, że koopa nie jest najważniejszym wskaźnikiem jakości karmy. Psy karmione chappie też mają ładne koopy :P Tak jak swojego odżywiania nie oceniam na tej podstawie :oops:, tak i nie oceniam w ten sposób żywienia psa :eviltong:
Moim zdaniem powinnaś jeszcze spróbować czegoś innego, bo być może Twojemu psu nie podpasował Brit, ale Dog Chow to jednak nienajlepszy wybór.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisałaś,karma Dog Chow ze swoim skladem,nie jest dobrym wyborem!
Przeraza mnie w tej karmie ,4% mięsa lub mączki !!!4% bez komentarza:shake:.

Opakowania(worki) Brita należą do najnowocześniejszych na świecie.Specjalna folia odbija promienie słoneczne,przez co w okresie letnim narażona na słońce karma ,zachowuje swoją początkową wartość(witaminy,minerały).:multi:

Link to comment
Share on other sites

Ja szczerze mówiąc swoją Szczotę karmię royalem. Miała problemy skórne i weterynarz zalecił, żeby na niego przejść. W sumie myślę, że mogłaby jeść coś lepszego i pewnie nawet za mniejsze pieniądze, ale stwierdziłam, że w końcu nie jestem ekspertem w tej kwestii i na razie zaufam wetowi. Wiadomo, że w okresie choroby lepiej nie eksperymentować nie posiadając odpowiedniej wiedzy. Przed kupnem następnego worka będę się zastanawiać.
Jednak Brita kupiłam małej na początku i wydawał mi się ok, zwłaszcza za taką cene ;) Rozważałam nawet karmienie nim. Granulki tłuściutkie, psina jadła chętnie, skład wydaje się ok. Koopy też ok, bo na to też warto zwrócić uwagę, ale (jak już pisałam) na pewno nie jest to dla mnie najważniejsze kryterium oceny karmy.
Myślę, że Brit jest najlepszym rozwiązaniem dla osoby, która nie chce lub nie może wydać za dużo pieniędzy, a mieć karmę naprawde niezłej jakości.
Dog Chow, jak zauważa GATUSO ze swoimi 4% mięsa i mączki to karma jakości marketowej, tylko droższa od chappie itp.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...