Jump to content
Dogomania

karma Brit


Olcia

Recommended Posts

[quote name='baltazar']To niesprawiedliwe szukam sobie Brita u siebie ( Francja) i tu on jest w cenie Purina Pro plan i jakies 2 - 3 euro tylko dorzszy od eukanuby czy Boscha. Kosztuje 52 euro za 15 kg!!!:crazyeye: Skad sie biora takie roznice w cenie????Czy ta karma jest pakowana w pl???
Dodam ze tutajt a karma cieszy sie dobra opinia.
Inne karmy bywaja drozsze w PL niz we FR, ale z Britem jest na odwrot.
Nic z tego nie rozumiem:shake: .[/quote]

[FONT=Georgia][COLOR=Purple]To czeska karma tam pakowana :)[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jupi']Dzis zamówiłam moim chłopakom Brita Activity zobaczymy jak im posmakuje:p[/quote]

Jestem ciekawa, twojej opini, bo mojemu psu juz drugi raz zamówiłam BRIT ADULT (z kurczakiem), ale chyba bede musiala przejsc na ACTIVITY, bo jest b.zywiołowym psem i chyba potrzebuje bardziej energetycznej karmy, bo po BRIT ADULT z kurczakiem coś chudo wygląda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Bo adult ma przecież 10% tłuszczu i 10 białka, a to ciut mało ;) [/quote]

ze co prosze? 10% bialka? Tyle to zawieraja karmy weterynaryjne dla psow chorych na nerki, w bricie bialka jest od 23% wzwyz.

Link to comment
Share on other sites

[B]Tufi [/B]na stronie producenta tez pisza ze 10% [URL="http://http://www.brit-petfood.com/products.php?lang=pl&prodmod=0&id=1"]http://www.brit-petfood.com/products.php?lang=pl&prodmod=0&id=1[/URL]
chyba ze źle widze?

Link to comment
Share on other sites

Spisuje z opakowania adult large breed:
protein - 23%
fat - 9%

Lada dzien bede miala zwyklego adulta, to dopisze - te 10% bialka wydaje mi sie nieprawdopodobne.

Wiem, gdzie moze byc blad na stronie - w samym opisie, zawsze podaje sie w wartosciach bialko jako pierwsze - a tam mamy
drėgmė
24,0%czyli wychodziloby, ze 24% bialka, 10% tluszczu, a kolejne bialko to po prostu jakis ich blad na stronie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zakla']Granulki są podobnej wielkości do adulta wydaje mi się. Ogólnie adult, senior i activity mają porównywalną wielkość.[/quote]

Byłoby super, bo wielkość Adulta jest akurat dla mojej panny.
Przeczytałam jednak że Activity jest odpowiedni dla psów, które ciężko pracują itd., w związku z tym nie wiem teraz czy powinnam mojej kundlicy podawać go. Z drugiej strony jednak, ona jest niesamowicie żywiołowa i ma bardzo dużo ruchu - często biega ze mną po 15-20km. Boję się, że straci wagę, a obecnie jest idealna.... Doradzcie co robić....:roll:

Link to comment
Share on other sites

jeśli faktycznie ma tyle ruchu-to faktycznie jest to związane ze sporymi nakładami energetycznymi..ale co do utraty masy...najlepiej po prostu ją obserwuj...przecież tej masy nie utraci za jedną noc ;) będziesz widziała, jeśli zacznie się kurczyć :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Witam,

do mnie prawdopodobnie dzisiaj dotrze worek z Brit Junior Large Breed. Mam cicha nadzieje, ze ON bedzie jadl karme chetniej niz dotychczas (acana niezbyt mu smakowala). Niestety jest bardzo wybredny, ale z tego co czytalem psiaki dosc chetnie go wcinaja (przebrniecie przez watek zajelo mi okolo 3 dni :D).
Mam pytanie czy dajecie im do tego BRITA jakies witaminy ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paruzzo']Mam pytanie czy dajecie im do tego BRITA jakies witaminy ?[/quote]
Ja nie daję.... na początku dawałam witaminki - Ammino Biotin firmy Nikita, ale stwierdziłam, że to chyba nie ma sensu... 1-2 razy w tygodniu daję żółteczko, dość często dosypuję do karmy troszkę zmielonego siemienia lnianego, poza tym smakołyki: banan, jabłko, marchewka, psie ciasteczka, kurze łapki - oczywiście w małych ilościach. Czasem porcję Brita zastępuję mięskiem z kurczaka... I szczerze mówiąc odkąd nie daję jej dodatkowych wit. nie widzę żadnej różnicy...

Link to comment
Share on other sites

nigdy nie należy samodzielnie suplementować suchej karmy dodatkami mineralno-witaminowymi. robi się to po uzgodnieniu z weterynarzem,jeżeli są po temu kliniczne wskazania ;)

daj znać, jak małemu smakuje karma :razz:

Link to comment
Share on other sites

Megavit uzupełnie niedoboty witamin i aminokwasów. "zaprojektowany" gównie z mysla o suplementacji w okresie wymiany okrywy włosowej. zwróć, proszę, uwagę, że np. witaminy A nie należy przedawkowywać (bo sa oczywiście witaminy, w przypadku których nie są znane objawy przedawkowania)

lepiej przyjrzyj sie psu, jak trawi nową karmę, jaka jest jego kondycja...i moim zdaniem nie dawaj mu nic więcej, chyba, że Wasz lekarz zaleci inaczej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tufi']Spisuje z opakowania adult large breed:
protein - 23%
fat - 9%

Lada dzien bede miala zwyklego adulta, to dopisze - te 10% bialka wydaje mi sie nieprawdopodobne.

Wiem, gdzie moze byc blad na stronie - w samym opisie, zawsze podaje sie w wartosciach bialko jako pierwsze - a tam mamy
drėgmė
24,0%czyli wychodziloby, ze 24% bialka, 10% tluszczu, a kolejne bialko to po prostu jakis ich blad na stronie...[/quote]


Ja kupuje karme BRIT w hurtowni Krak-Vet przez internet i tam sa opisy wszystkich rodzaji karm BRIT.
Brit Adult- białko-24%, tłuszcz-10%
Brit Large Breed- Białko-23 %, tłuszcz-9%
Brit Active- białko-28%, tluszcz- 18%.

Dla porównania Acana sport - białko 33%, tłuszcz23%!!!Jest róznica miedzy Brit Active, nie??!!Ciekawe skad to wynika!!

Link to comment
Share on other sites

może to tak, jak RC zróżnicował karmy energy-oprócz karm active są karmy wysokoenergetyczne dla psów szczególnie aktywnych-a i to w dwóch odsłonach ;) w zależności od tego, czy chodzi o wysiłek podwyższony, czy bardzo duży.....-krótko-, czy długotrwały...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...