Jump to content
Dogomania

jak Wasze psy sie z Wami komunikują?!


malajka

Recommended Posts

zainspirowana wczesniejszym Waszym tematem dotyczącym komunikacji psiaków miedzy soba mam do Was pytanie jak wyżej w temacie ...jak psy sie z Wami komunikuja ?jesli temat juz taki był wybaczcie ale jestem nowa i nie zdążyłam przejrzec jeszcze wielu postów.
Zapraszam do dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Moja jeżeli chce jeść to trąca noskiem o talerz (ona je z talerza , a pije z filiżanki ).Kiedy chce wyjść na podwórko piszczy pod drzwiami i jak chce żeby się z nią pobawić to przynosi swoje zabawki i chodzi wokół mnie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weri7']Moja jeżeli chce jeść to trąca noskiem o talerz (ona je z talerza , a pije z filiżanki ).Kiedy chce wyjść na podwórko piszczy pod drzwiami i jak chce żeby się z nią pobawić to przynosi swoje zabawki i chodzi wokół mnie .[/quote]
To samo. Jeśli chce poklikerować to idzie pod szafkę z klikerem. Diabeł wie jak zrobić, bym zrobiła, co chce :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Moja suczka jak np. pije wodę i już jej się skończy a chce jeszcze to uderza, albo drapie łapką w miskę, jak chce, żebym jej piłeczkę albo jej ukochaną świnkę porzucała to przychodzi do mnie z zabawką w zębach i nachalnie przede mną ją gryzie tak lekko i wtedy wiem, że ona chce, żebym jej porzucała ale oddać zabawki nie chce :evil_lol: paskuda jedna xD

Link to comment
Share on other sites

hmm z moich przemyslen to najintensywniej komunikuja sie ze mna psy nierasowe. Gordon robi tak maslane oczy jak cos chce ze musisz wstac i pojsc za nim bo nie da sie wytrzymac takiego wzroku ( jak kot ze shreka ;P ), a Oskar wiecznie kladzie swoja wielgaśną łapę na kolanach, co oznacza czas na pieszczoty :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Chanel gdy chce jeść przynosi swoją miskę i kładzie na moich kolana. Gdy skończy się woda robi to samo. Jak chce sie bawić kładzie zabawki koło moich nóg. Jak chce iść na spacer to piszczy.
Sonia gdy chce na spacer szczeka. Jak chce jeść lub pić to delikatnie łapie mnie za rękę i prowadzi do misek. A bawić się już nie chce bo ma 9,5 roku.

Link to comment
Share on other sites

a jesli chodzi o komunikacje "ogólną" w relacji pies - człowiek odbywa się to na tej samej zasadzie co pies- pies. Pies wysyła w naszym kierunku te same sygnały uspokajające, w ten sam sposób może nas zapraszać do zabawy co innego psa. My z naszej strony takze mozemy wysłać dokładnie te same sygnały uspokajające w kontaktach z psami

Link to comment
Share on other sites

moj ulubiony bajer u psa kiedy widzi ze cos jem i tak niby caalkiem przypadkowo sie przechadza kolo mojego pokoju ,nie wejdzie do srodka tylko schowa sie za uchylonymi drzwiami,przewraca ślepiami a jak na niego spojrze to ma mine pt. nie no przeciez wcale sie nie czaje na Twoje jedzonko.cwaniaczyna:)

Link to comment
Share on other sites

Nasza suka daje znać, kiedy ma ochotę na "kromeczkę" (suchy chleb, składowany na grzejniku) i bardzo sie "awanturuje", kiedy mimo to udajemy, że nie wiemy o co chodzi.
Kiedy wieczorem wyciągam z zamrażalnika kość by rozmrozić go przez noc w zlewozmywaku, juz od rana krzyczy na nas i prowadzi do kuchni pod zlew, żeby ja dostać.
Najfajniejsze są jednak jej zachowania na spacerach, kiedy to na skrzyżowaniach zawsze patrzy na mnie czujnie, jakby z pytaniem: W która stronę idziemy dzisiaj?

Link to comment
Share on other sites

Luna jest genialna pod tym względem, że przez 99% czasu jest zwariowanym, głupawym :loveu: psem, który w kółko dopomina się o zabawę, drapanie, poświęcanie jej uwagi w dowolny sposób. Ale parę razy kiedy miałam naprawdę ciężkie chwile i siedziałam sobie pochlipując, przyszła, polizała mnie po policzku i położyła się obok. Chyba nigdy poza tymi paroma razami nie widziałam jej takiej spokojnej :)

Link to comment
Share on other sites

W porach spaceru siada przed moim ojcem robi wieeelkie oczy, a jak to nie skutkuje kładzie łeb na jego kolanach i świdruje wzrokiem.
Mi kiedyś usiadł pod szafą na której leży smycz i patrzył to na mnie to na szafe.
Bezbłędnie raguje na koniec obiadu, kiedy rodzinka wstaje od stołu śpiący dotąd pies zrywa się na równe nogi i idzie do kuchni, gdzie waruje i czeka na jedzenie:)

Link to comment
Share on other sites

mam dwa pieski, Bobek ma 12 lat i komunikuje sie bez problemu, jak chce wyjsc to siada pod drzwiami i merda ogonem, jak chce pic to rzuca miska, a jak cos jem to siada obok mnie i glosno mlaska i oblizuje sie az w koncu cos dostanie:) Za to moj drugi piesek Benuś ma dopiero 4 miesiace i dopiero uczymy sie siebie nawzajem, dzis pierwszy sukces! Rano szykowalam sie do pracy a Benus biegal od drzwi do moich nog i szczekal i znowu do drzwi. Tak Benus zasygnalizowal ze chce wyjsc siusiu:) Niestety ślamazarna Pani zakladala buty minute, czyli za dlugo dla malucha...Niestety Benus nie dal rady i nasiusial w domu hehehe:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

U mnie źle czujący się pies = nieruchomy pies. Korek nawet w trakcie drzemki gdy sie go zawoła podnosi łeb, merda ogonem, podchodzi. Jeśli się źle czuje to zachowuje się bardzo ospale.
Mój tat anauczył Korka przynosić smycz:D Ściąga ją z szafy (tata) przed spacerem i kładzie niżej, idzie sie przebrać i jak wraca woła do Korka "Korek! Idziemy na spacer!" i Koreczek biegnie po smycz:lol:
Najlepsze jest to że skumał ta komendę w trakcie zaledwie 3 wyjśc bez powtarzania jej między spacerami!

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam serdecznie na warsztaty z duńską terapeutką zwierząt - Kirsten Helming.

Są jeszcze wolne miejsca.

Termin: [B]3-4 października 2009[/B]
Miejsce: Warszawa, Szkoła Podstawowa nr 210. ul. Karmelicka 13
Cena: 450 zł

Godziny trwania: Sobota 9 - 19, Niedziela 9 - 16.
Liczba uczestników: 30 osób

[B]Rabat 10%[/B]
dla członków, pracowników i wolontariuszy organizacji pozarządowych zajmujących się adopcją zwierząt, terapią z udziałem zwierząt, szkoleniami kynologicznymi, pracowników i wolontariuszy schronisk dla zwierząt a także dla uczniów i studentów, którzy nie ukończyli 26 roku życia.
Zastrzegamy sobie prawo do zweryfikowania prawdziwości dokumentów przedstawionych przez osoby korzystające ze rabatu. Zapraszamy na spotkanie z Kirsten Helming, słynną duńską terapeutką zwierząt. [B]Warsztaty dotyczyć będą metod komunikacji człowieka ze zwierzętami, zapobieganiu zaburzeniom zachowań u zwierząt a także terapii zwierząt domowych[/B].

Warsztaty kierujemy zarówno do osób, które pracują ze zwierzętami, jak i do właścicieli i miłośników czworonogów.


[B]Tematy poruszane na warsztatach:[/B]

[LIST=1]
[*]Zasady komunikowania się ze zwierzętami - metody, ćwiczenia, medytacje
[*]Jak zwierzęta postrzegają ludzi i nasz świat oraz swoje problemy.
[*]Główne problemy behawioralne - zapobieganie i rozwiązywanie (agresja, lęki, nadpobudliwość, nerwice)
[*]Łatwe techniki relaksacyjne ( Masaż Ttouch, uzdrawianie, leczenie kryształami, esencje)
[/LIST]
Kurs będzie tłumaczony na język polski.

Więcej informacji na stronie [url=http://www.dobrypies.pl]Dobry Pies - Akademia Porozumiewania się ze Zwierzętami[/url]

Zapisy mailowo lub telefonicznie:

Agnieszka Nojszewska
e-mail: [email][email protected][/email]
tel. 503-056-616

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koreksonowa']W porach spaceru siada przed moim ojcem robi wieeelkie oczy, a jak to nie skutkuje kładzie łeb na jego kolanach i świdruje wzrokiem.
Mi kiedyś usiadł pod szafą na której leży smycz i patrzył to na mnie to na szafe.
Bezbłędnie raguje na koniec obiadu, kiedy rodzinka wstaje od stołu śpiący dotąd pies zrywa się na równe nogi i idzie do kuchni, gdzie waruje i czeka na jedzenie:)[/QUOTE]

śmieszna ta Twoja psina,moja jak wraca ze spaceru to czeka aż ściągne jej obroże i sama z nią chce lecieć do domu, kładzie ją na leżanke lub po prostu gdzies ja wciśnie, pózniej jest akcja szukania obroży a ta stoi i sie cieszy (w sensie macha ogonem).

Link to comment
Share on other sites

Moja sucz, jak np. kłócę się z chłopakiem to leży i ostentacyjnie uspokaja nas i siebie , liżąc się po nosie , plus ziewanko, ja po kłótni mam wyrzuty sumienia, więc siadam bokiem do niej i zaczynam ziewać , oblizywać wargi, wywracam gałami, potem mizianko :loveu: czasem też zachęcam ją do zabawy, siadam i wyciągam ręcę do przodu(łapy :lol:), podchwytuje i dostaję tzw. pierd...a :diabloti: sprawdza się to również w przypadku psa mojej kolegi , kompletnie wycofanego, a jednak da się go nakłonić do zabawy, nawet z lekkim podszczypywankiem za uszy :)

Link to comment
Share on other sites

yuki..opowiadaj dalej:evil_lol::evil_lol:

Nasz Brunus gdy chce wyjsc drapie lapka drzwi do balkonu lub znosi mi buty (najczesciej nie do pary:lol:),gdy chce zjesc smakolyka-drapie szafke ,w ktorej znajduja sie jego wszelakiego rodzaju smierdziuchy,gdy chce sie bawic przynosi zabawki i podrzuca nimi ,czasami uda mu sie rzucic niemal we mnie.Niekiedy uda mu sie powiedzie cos w stylu ''mamama'' wtedy tez chce najczesciej smierdziucha,

Link to comment
Share on other sites

Hahaha, Monia , śmiej się śmiej z koleżanki :evil_lol: mój chłopak twierdzi , że niedługo się w psa zamienię :eviltong:

Rozwaliło mnie , że Brunuś przynosi buty najczęściej nie do pary, rozkosznie musi wyglądać :loveu: ah te śmierdziuchy , jamiiiii!!!

Link to comment
Share on other sites

O świetny temat:)
To fajna sprawa komunikacja z psem. Bo tylko my mu wysyłamy sygnały nie zwracając uwagi a to co on nam chce przekazać. A takie nawiązanie "dialogu" jest imponujące;)
Mój na przykład, jak chce mnie gdzieś poprowadzić to wciska głowę pod ramię i podnosi rękę. A potem prowadzi najczęściej do lodówki- miejsca jakże pożądanego w świecie psów:) albo do smyczy. Czasami usiądzie przede mną i się patrzy prosto w oczy- ciekawe uczucie i bardzo kłopotliwa sytuacja;) Jakby próbował coś przekazać wzrokiem lub zastanawiał się jak mi coś przekazać. Jak się namyśli to podaje łapę i kombinuje co dalej, Fantastyczna sprawa. Jak zacznie ją podawać i wciskać głowę to oznaka, że chce się bawić.
Zależnie od sytuacji kombinuje inaczej. Jest już kilka ustalonych znaków ale jak na razie pies mnie szkoli dalej:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...