Jump to content
Dogomania

Rysunek I Malarstwo- Nauka Krok Po Kroku !!! cz.2


dog_master

Recommended Posts

jak dla mnie ten cień za głową jakoś tak się za szybko kończy i za uchem już takie jasne tło. czegoś mi tam brakuje... takie mam odczucia przynajmniej. Się nie znam;)

a doszłam do połowy i zostawiam resztę na jutro :D
w sumie to źle napisałam wcześniej - bo w liceum nie porzuciłam całkowicie rysunku. Ćwiczyłam przecież pilnie rysowanie wykresów na matmie i bazgranie po zeszycie na reszcie przedmiotów ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']akwarela, jak dla mnie, powinna być o wiele delikatniejsza. O ile kwiatki same w sobie są super namalowane(chociaż nie wyglądają na akwarelę), to te tło to przesada ;) zmocz kartkę i wytrzyj tło chusteczką/ręcznikiem papierowym, wydaje mi się, że będzie lepiej. Trzeba korzystać z walorów farb akwarelowych ;)[/QUOTE]

Unbelievable, masz jakieś akwarelki swoje? Chętnie się przyjrzę.
Akwarela może być delikatniejsza, ale ta była celowo grubszą warstwą farby malowana. O kwiatki mi chodzi. Tło także zamierzone, więc nic nie poprawiam. ;)


Betty, to tło daje super efekt! Psiak ożywa dzięki niemu! :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada:)']Unbelievable, masz jakieś akwarelki swoje? Chętnie się przyjrzę.
Akwarela może być delikatniejsza, ale ta była celowo grubszą warstwą farby malowana. O kwiatki mi chodzi. Tło także zamierzone, więc nic nie poprawiam. ;)
[/QUOTE]
nic co nadaje się do pokazania :evil_lol: staram się właśnie żeby to było takie akwarelowe, delikatne, i raczej mi to nie wychodzi- staram się przestawić ;)
i kwiatki są na prawdę super, ale tło mi przeszkadza. Oczywiście, to moje zdanie, może trochę źle napisałam swojego posta :razz:

[quote name='LeCoyotte']Akwarele nie muszą być delikatne;) Mają być po prostu dobre. Moja mama jest mistrzem akwareli i wcale one delikatne nie są:p
Betty teraz to chyba za czarne:lol: ale lepiej już zostaw jak jest;)[/QUOTE]
napisałam że moim zdaniem ;) do takiego malowania nadają się także inne farby, np. olejne, i myślę że efekt byłby podobny(bo na pewno nie taki sam). No ale zależy ko, co i jak maluje

Link to comment
Share on other sites

[b]KasiaKoffam[/b] pierw najlepiej "zatrzymać" swojego pupila i cyknąc mu zdjecie w pozycji w jakiej według Ciebie będzie Ci się go łatwiej rysować (bok, przód, półprofil) i potem musisz pierw wykonać szkic, poprawiać to co wydaje Ci się za krótkie, za długie, za wypukłe... aż proporcje będa zadowalające i wszystkie odległości :) potem jaśniejszymi do coraz ciemniejszych ołówków smarujesz futerko i oczka. Ołówki warto mieć od HB do B6, jak masz tylko jeden to będzie bardzo ciezko narysować wszystkie cienie i wydobyć chocby blask w oku :)

A potem to już tylko doskonalenie się, widzisz błedy w jednym, starasz się ich unikać w przyszłości... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mada:)']Oj nie, Unbelievable, nie zgadzam się. Farbami olejnymi takiego efektu nie uzyskam, ni zbliżonego, a jeśli chodzi o tło mojej akwareli, miało ono właśnie takie być. Pomysł zaczerpnięty od mojego nauczyciela.[/QUOTE]

a tu już mi chodziło bardziej o kwiaty ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati'][URL="http://www.dogomania.pl/members/35617-Unbelievable"][B]Unbelievable [/B][/URL][B] ale zmyślasz :diabloti:

Te kwiaty są genialne :loveu: bardzo fajne połączone są kolory, uwielbiam takie żywe prace :p
[/B][/QUOTE]
zapewne :evil_lol: ale ja lubię się czepiać : P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...