Jump to content
Dogomania

Helena - 3 letnia suczka rasy Landseer czeka w przytulisku!


Recommended Posts

  • Replies 197
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cholera, szkoda, że Karolcia nie zostawiła zadnego namiaru na nich, teraz to jesteśmy w przysłowiowej d.... Jakos mi sie nie chce wierzyć, żeby ci ludzie ze schroniska napisali tu do nas choć słówko. W necie nie znalazłam nic na temat tego przytuliska... Może ktoś mieszka w pobliżu, żeby sprawdzić choć numer telefonu. Byłaby jakas kontrola i możliwość agitacji.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że się wtrącę, ale jeśli suka ma swojego właściciela (który jej szuka nieumiejętnie, nie w tym schronisku, albo pytał o landseera i usłyszał głuche - yyyyyy) to po sterylizacji mogą się pojawić problemy(zwrot pieniędzy za wszystkie potencjalne szczeniaki jakie by mogła urodzić). Zwłaszcza jak niespodziewanie znajdzie się tatuaż. Rozumiem ryzyko pseudohodowli, ale jeśli potencjalny dom prześwietlony to chyba można trochę z zabiegiem poczekać. Zresztą lepiej zaadaptuje się w nowym domu jeśli nie będzie się jej kojarzył z bólem po operacji...
Nie jestem zainteresowana wzięciem psa, po prostu wiem o przypadkach ludzi wielkiego serca, którym się nieźle dostałe za dobre intencje i pośpiech. Podziwiam to co robicie i nie chce by taka historia się powtórzyła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werbena']Przepraszam, że się wtrącę, ale jeśli suka ma swojego właściciela (który jej szuka nieumiejętnie, nie w tym schronisku, albo pytał o landseera i usłyszał głuche - yyyyyy[/quote]

Zgadza się, najlepiej by było pokazywać zdjęcia suni, bo maleńka garstka ludzi wie jak wygląda landseer.
Nie wiem czy jeszcze czegoś się dowiemy, to wszystko zależy od tego na jak długo Karolcia wyjechała:-(

Piękna sunia, coś nie wierzę, że ktoś się jej pozbył...

Link to comment
Share on other sites

To prawda Olga To brzmi śmiesznie...Tacy bogobojni,tacy rozśpiewani o Jezusiczku....a tacy podli i strasznie okrutni.katują i zabijają,czy to psa czy kota....To zaspokaje ich chore,zboczone ego.I pewnie dlatego przypisuja sobie miano "twardzieli"To bardzo zła nacja....chociaż ludzkiego śmiecia wszedzie jest pełno.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzia63'][SIZE=3]Czy ktoś coś wie o suni?[/SIZE][/quote]
No właśnie. I czy ktoś w końcu sprawdzi czy ona ma tatuaż i czip? Z tego co się dowiadywałam nikt nie szuka 3-letniej landseerki, a przy tak rzadkiej rasie hodowcy też mniej-więcej orientują się gdzie są ich psy... Sprawdzenie czipa i tatuażu rozjaśniło by sytuację... No i moim zdaniem w przypadku takiego psa sterylizacja przed adopcją jest wręcz konieczna oczywiście pod warunkiem, ze nie ma sposobu ustalenia (brak tatuażu i czipa), że jest to pies rodowodowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='muka1']To prawda Olga To brzmi śmiesznie...Tacy bogobojni,tacy rozśpiewani o Jezusiczku....a tacy podli i strasznie okrutni.katują i zabijają,czy to psa czy kota....To zaspokaje ich chore,zboczone ego.I pewnie dlatego przypisuja sobie miano "twardzieli"To bardzo zła nacja....chociaż ludzkiego śmiecia wszedzie jest pełno.[/quote]
[B]muka1[/B] powstrzymaj sie prosze z takimi uogólnieniami, jak stwierdzenie, że górale to bardzo zła nacja. To już zakrawa na rasizm. W całej Polsce i na całym świecie jest mnóstwo prostych ludzi, dla których zwierze jest rzecza i tak jest traktowane. Zdarza się to nie tylko na Podhalu. A ja osobiscie znam r[I]ówniez górali, którzy bardzo angazują się w pomoc zwierzetom, więc obrażasz ich wypisując takie brednie.[/I]
Olga, nie martw się, gdyby landseerka trafiła na Krupówki do zdjęć, zaraz bym o tym wiedziała :)
A w ogóle to wydaje mi się, że w tym schronisku jakoś brak dobrej woli, żeby zrobic wszystko co mozna dla pieknej Heleny. Jesli nie znajdzie się nikt , kto mieszka w pobliżu to niestety ale Helcia znikła nam z oczu. Z całym szacunkiem dla Karolci, ale chyba ma za duzo zaufania do pracowników schroniska, którzy ja z lekka olali ......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fruzia']A w ogóle to wydaje mi się, że w tym schronisku jakoś brak dobrej woli, żeby zrobic wszystko co mozna dla pieknej Heleny. Jesli nie znajdzie się nikt , kto mieszka w pobliżu to niestety ale Helcia znikła nam z oczu. [/quote]
Też się tego obawiam. Przecież nie ma w ogóle kontaktu z tym schroniskiem. Nawet jeżeli zebrało by się parę osób dobrej woli i załatwiło tej suni np. DT, to i tak nie wiadomo z kim się kontaktować...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olga7']a może uda sie zebrac fundusze na dt u Jamora -dla pieknje ,rasowej Helenki ???
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f937/hotel-u-jamora-propozycja-138231/index3.html[/URL]
moz ejeszcze jest miejsce ?? ale trzeba b.prędko dzialać ..[/quote]
Ale czy my mamy w ogóle jakąś możliwość działania? Czy ktoś ma jakiś kontakt z tym schroniskiem w którym jest Helena?

Link to comment
Share on other sites

Pies jest kolo Konina ,a do jamora już napisalam - na wszelki wypadek -z prośbą o rezerwację - czas nagli -a niech decydują ciotki na wątku co dalej robić .. zawsze można wysłać w to miejsce innego psa ,ale stamtąd sunia moze trafić w dobre ręce ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='donacja']Może trzeba poszukać kogoś z Konina żeby tam pojechał?[/quote]

to jest dobry pomysł, bo szykowała się jakaś adopcja i teraz nie wiadomo, czy sunia jeszcze tam jest.
A jeżeli jest, to może wspólnymi siłami damy radę ją wyciągnąć, chociaż moje możliwości do działania są mocno ograniczone:oops:

Link to comment
Share on other sites

poki co ,dzwonię i prosze Jamora i proszę ,zeby trzymał miejsce dla suni ,pozniej zobaczymy,jak sie sprawy potoczą ..
nikt nie znalazl nr tel -do tego schronu , a może to jakiś schron i nowy
roz.teraz tel.z Jamorem i prosilam ,zeby trzymal dla tej suni miejsce u siebie -jesli trzeba bedzie psa przechować i nie zglosi się wlasciciel - a pies będzie do adopcji mogl byc oddany ..

Link to comment
Share on other sites

Olga, nie sądze żeby była potrzeba trzymania domku tymczasowego. Chyba żeby zamiast heleny wziąć do niego np tę urocza sunie :-)
[URL=http://img521.imageshack.us/i/maryna.jpg/][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/9291/maryna.jpg[/IMG][/URL]


Myslę, ze jest dużo bardziej potrzebująca...

Próbuje namierzyć znajoma z okolic Konina, może sie uda wysłac ja na przeszpiegi do tego całego Kazimierza Biskupiego.
Ja w necie szukałam tego schroniska, ale nic nie udało mi się znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Ja też starałam się namierzyć to schronisko, ale nic nie znalazłam:shake:
Najgorsza jest ta "niemoc"
Najbardzie wkurza mnie fakt, że Karolcia wątek założyła, wkleiła kilka zdjęć i wyjechała... no, ręce opadają:mad:
A teraz nie mamy zupełnie nic, nawet kontaktu telefonicznego, żeby się dowiedzieć czy sunia jeszcze jest, bo chyba od tego trzeba zacząć.
Przecież nie można trzymać miejsca w hoteliku w nieskończoność:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...