Jump to content
Dogomania

Kości dla szczeniaka?


Feba

Recommended Posts

ja dawałam szczeniaczkom od ok 6 tygodnia, porcje RMB (szyje z indyka, korpusy z inyka, korpusy z kurczaka, kości cielęce) miażdżyłam tępą stroną ostrza siekiery :razz: trochę z tym bylo zabawy, ale szczeniory były zadowolone. Podczas wymiany zębów musiałam miażdzyć kości jeszcze bardziej.

Link to comment
Share on other sites

karjo2-ach widzisz ci weterynarze nie dorownuja waszym :hmmmm:cha takie sa nieuki,ze strach!:mad:Bosze uwazajA ;ZE KOSCI SA SZKODLIWE dla szczeniakow,ojej:oops:Np.twierdza ,ze tylko dorosle psy moga spozywac kosci i tylko gotowane krowie ,cielece,ale nie swinskie,czy od drobiu:cool1:

Link to comment
Share on other sites

Grey i xxx, doczytajcie wiecej o temacie, w ktorym piszecie.
Feba, podczas wymiany zebow kosci powinny byc rozbite (drobiowe, cielece sie swietnie sprawdzaja), bo szczylek bedzie mial bolesne dziasla.
Natomiast dobor, jakie gnaty, to juz indywidualnie, u nas np. nie przeszly nozki wieprzowe, za twarde kosci, pies zwracal po kilku godzinach, kiepsko sie po nich czul.
Natomiast zeberka, korpusy, skrzydelka, do tego podroby, troche miesa (mielonego, do wymieszania z warzywami i owocami), ryby i reszta przechodza bez problemu.

Link to comment
Share on other sites

No długo se poczekałam na odpowiedzi :) Ale bardzo za nie dziękuje. Właściewie już karmię jak radzicie. Zastanawiałam się nad dużymi całymi kośćmi cielęcymi. Żeby dać psu jak p. gdzieś wychodzę. Teraz mu zaczynają zęby się wymieniać, no i swędzi... Trzeba dawać jakieś gryzaki i tak i tak. Ale rozumiem, że do wymiany zębów kości całych być nie powinno.

Link to comment
Share on other sites

Kości całe w formie gryzaka - tak. Pod warunkiem, że te kości są "bezpieczne". Muszisz mieć 100% gwarancję, że pies podczas Twojej nieobecności nie zrobi sobie kością krzywdy. Wołowe kości suszone (nie wędzone) mogą być fajnym w miarę bezpiecznym gryzakiem.

Link to comment
Share on other sites

dlatego chyba najlepiej na początku być przy każdym posiłku psa i nadzorować czy je w miarę spokojnie czy od razu rzuca się na jedzenie. zresztą każdy swojego psa zna i wie jak się zachowuje.
dobrze jest też na początku trzymać kość w dłoni żeby piesek powoli ogryzał a nie łykał w całości.

Link to comment
Share on other sites

Martens-szkoda ,ze widzialas psow schroniskowych ,ktore dostaja surowe kosci.wydalaja z siebie biale smierdzace kamienie,sa zaczopowane te biedne psy.Kosci mozna doroslym psom podac ,ale wazna jest ilosc,czestotliwosc podawania.
Od kiedy kosci maja zastapic wlasciwy wartosciowy pokarm.
Ja nie daje moim psom kosci.Moje psy do gryzienia dostaja suszone sciegna ze strusia i wysuszony penis z byka .Szczeniaki do gryzienia otrzymuja sprasowane,wysuszone, b.twarde zmielone mieso z kury specjalnie przeznaczonych dla szczeniakow od 12 tygodnia,(walki)

Link to comment
Share on other sites

Znow kwestia psa, przyzwyczajenia, dobrania wielkosci gnata do wielkosci psa.
Widzialam, jak jamnior ukradl szyjke kurza i sie nia zadlawil, sama daje malamutowi miesnego gnata 3 kg i moge spokojnie wyjsc, bo tak sie zmeczy jedzeniem, ze idzie spac i mruczy, ze za wczesnie wracam ;).
Skoro szczylkowi nie przeszkadza ogryzanie gnata przy wymianie zebow, nie ma problemow. Za to zwrocialabym uwage, czy zjada dostateczna porcje, czy tylko memla, bo zbyt bolesne jest obgryzanie.
XXX, jeszcze raz, idzi doczytac i doinformowac sie, to co piszesz o schronowych psach, to czyzby ten polecany niemiecki model zywienia :eviltong:?
Oczywiste jest, ze w barfie nie ogranicza sie tylko do kosci, istotne sa dodatki, mieszanki warzywno-owocowe, np. u nas swietnie sprawdza sie mlecz i mloda pokrzywa (sparzona), slodkie, swieze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Martens-szkoda ,ze widzialas psow schroniskowych ,ktore dostaja surowe kosci.wydalaja z siebie biale smierdzace kamienie,sa zaczopowane te biedne psy.[/QUOTE]

Prosze, nie porównuj diety barf do żywienia psa schroniskowego samymi kośćmi :roll:

[SIZE="1"]Już dość się natrollowałaś na Wychowaniu, teraz przyszłaś pisać głupoty tutaj? :roll:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Martens-szkoda ,ze widzialas psow schroniskowych ,ktore dostaja surowe kosci.wydalaja z siebie biale smierdzace kamienie,sa zaczopowane te biedne psy.Kosci mozna doroslym psom podac ,ale wazna jest ilosc,czestotliwosc podawania.
Od kiedy kosci maja zastapic wlasciwy wartosciowy pokarm.
Ja nie daje moim psom kosci.Moje psy do gryzienia dostaja suszone sciegna ze strusia i wysuszony penis z byka .Szczeniaki do gryzienia otrzymuja sprasowane,wysuszone, b.twarde zmielone mieso z kury specjalnie przeznaczonych dla szczeniakow od 12 tygodnia,(walki)[/quote]
a gdzie ty takie rzeczy jak sprasowane wysuszone zmielone mięso z kury kupujesz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...