Jump to content
Dogomania

FRED i Baca za TM, teraz majestat rządzi a rudy dodaje kolorytu ;)


3 x

Recommended Posts

[quote name='sleepingbyday']w takich przypadkach dobrze zmienić tytuł wątku na cos w stylu " dorzuć piataka. TYLKO PIĄTAKA"

boguszyckie psy - psami boguszyckimi, ale jeśli nowodwroski jest zagrożony realnie, tu i teraz, to nie wahałabym się przeznaczyć dla niego kasy. ale to i tak decyzja sponsora.[/quote]

Podzielam Twoją opinię a decyzja sponsora jest jednoznaczna. Ratujemy na tym wątku oprócz Bacy, Freda.
Koniecznie KWL załóż osobny wątek na tego trzeciego psiaka.
Pomyślałam, że skoro Nanhoo będzie mogła najpóźniej od września utrzymywać Freda, to do tego czasu utrzymamy go z wpłat jednorazowych. Czyli musimy mieć 800,00 na Freda do września i 400,00 na Bacę.
Z wątku Sary będzie wpłata jednorazowa 115,00.
Sytuacja z deklaracjami na dzień dzisiejszy jest następująca:

Jednorazowo:

[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Agusiazet 100 zł [/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Jola li 50 zł[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Anna 33 30 zł[/FONT][/COLOR][/B]
[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Anonim od KWL 100 zł [/B][/COLOR][/FONT]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Ostatniaszansa 40,00[/FONT][/COLOR][/B]
[B]Chandler 70,00[/B]
[B]Z wątku Sary :115,00[/B]

[COLOR=black][FONT=Verdana]w sumie: [B]505,00[/B][/FONT][/COLOR]


[COLOR=black][FONT=Verdana]Miesięczne deklaracje: [/FONT][/COLOR]

[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Nanhoo 30 zł[/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Coronaaj 45 zł [/FONT][/COLOR][/B]
[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Mosii 30 zł[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Sonikowa 20 zł [/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][B]SBD 5 zł [/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Samoglow 20 zł[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Waldi481 15 zł ( z zastrzeżeniem zmiany sumy)[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Anonim od KWL 40 zł[/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Morisowa 5 zł [/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Anna 33 10 zł [/B][/COLOR][/FONT]
[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Agata 51 20,00[/B][/COLOR][/FONT]
[B][COLOR=black][FONT=Verdana]Ostatniaszansa 20,00 ( przez trzy miesiące)[/FONT][/COLOR][/B]
[B]Bjuta 10,00[/B]

[FONT=Verdana][COLOR=black]w sumie: [B]270 zł[/B] !!![/COLOR][/FONT]

[FONT=Verdana][COLOR=black][B]Łączna suma: 775,00 [/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='irenaka']KWL:loveu: Ty się marnujesz, takie doświadczenie i na dodatek wiedza o rasie powinna być umiejętnie wykorzystana.
Jako Twoja wielbicielka nie jestem obiektywna, ale jak ktoś mi [COLOR=black][FONT=Verdana]podpowie[/FONT][/COLOR] gdzie takie zgłoszenie zrobić, to z największą przyjemnością zaproponuję Ciebie.[/quote]


KWLa i ja poprę :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']eee, moja opinia jest taka, ze pies w niebezpieczeństwie jest PRZED psem względnie bezpiecznym.[/quote]
To trzeba mu założyć wątek i prosić o każdą złotówkę, tak jak robiła to Sonikowa ! Nie ma na co czekać, bo ten pies 3 tygodni nie ma, skoro jest zagrożony.
Trzeba szukać hotelu i pieniędzy.. na pewno więcej niż tu.:-(

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

To o to schronisko chodzi?
[B]5 Husky,ONki, collie, schronisko w Nowodworze(koło Lubartowa) 25km od Lublina [/B]
[B]-[/B]
[B]E/W[/B]

Link to comment
Share on other sites

KWL, zrob watek z tym co juz masz.Koniecznie. O psie juz duzo osob wie, nie ma na co czekac. Reszte informacji dolozysz, jak beda.Wazne zeby jak najszybciej zaczac.
Widzisz, sa ludzie, ktorzy juz sie nim zainteresowali, wiec na pewno chetnie z dyskusja sie tam przeniosa i beda podbijac watek.Pies jest piekny,ladniejszy od Freda i ma wieksze szanse na pomoc.

Tu nie chodzi o to, ktory pies ma pierwszenstwo. Zawsze bedzie jakis bardziej potrzebujacy, w kazdym watku gdzie jest prowadzona zbiorka pojawiaja sie linki o innych psach w dramatycznej sytuacji. Ale naciskanie, zeby zaniechano pomocy psu, ktorym sie zalozyciele watku zajmuja jest troche nie fair, rowniez wobec osob oferujacych pomoc. Lepiej pomoc KWL przy drugim watku, nad jego rozpropagowaniem, bazarkami, cegielkami itd.

A tutaj dzialajmy dalej, bo nadal brakuje pieniedzy i niestety ta dyskusja jakby usuwa w cien cel watku.
Potrzebujemy bazarkow, cegielek, kazdej formy wsparcia.

Poza tym stale wplaty na Freda beda dopiero we wrzesniu. Pies KWL potrzebuje pomocy juz. Wiec dyskusja jest jakby bezprzedmiotowa.

Link to comment
Share on other sites

uff od 8 rano probuje odpowiedziec na watku i wielkie g.... ten cholerny portal kaze mi sie logowac po 40 razy :angryy: kochani obslugujacy, ja znam chlopakow "z miasta" :mad::razz: mam wystawic nagrode za wasze adresiki prywatne :razz:

a tak na powaznie, prosze nie gniewajcie sie dziewczyny, ale uwazam, ze powinno sie pomagac zawsze najbardziej potrzebujacym tzn. tym ktorzy sa np. bezposrednio zagrozeni smiercia. poniewaz watek Boguszyc jest mi bliski, staram sie jak moge i kiedy poruszylyscie sprawe Freda zaoferowalam pomoc finansowa. Nie sadzicie jednak ze jesli jakis psiak zagrozony jest uspieniem to nalezy jego najpierw ratowac? Fred jest w OS biedny, ale z pewnoscia nikt mu dni do konca nie odlicza a ten psiak w Nowodworze? pisalam juz do KWL i jesli tamtemu grozi faktycznie eutanazja, a sa szanse na uratowanie go to nalezy mu pomoc w pierwszej kolejnosci. Anna_33 mam nadzieje ze sie ze mna zgodzisz? nie chcialabym wyjsc tu na choragiewke, nie wiedzialam o tamtym psiaku :-( cholera, cos mi te kaukazy zapadly w serducho, moze dlatego ze bardzo bym chciala miec takiego "ochroniarza" w domu, a nie mam do tego warunkow? no niewazne, ponawiam moje wezwanie do wszystkich chetnych zeby sie zmobilizowac i stworzyc cos w rodzaju klubu pomocy "kaukaz w potrzebie". wszyscy wiedza jak trudno takim "wielkopsom z drugiej reki" znalezc dom, ale jak sie zmobilizujemy to moze sie uda. w koncu co dwie glowy to nie jedna, w kupie lezy sila itd. zainteresowanym proponuje na razie zalozenie watku jako platformy do wymiany pogladow, moze jakis deklaracji finansowych :cool3: do skarpety "kaukazow"? no dziewczyny ruszac sie...

Link to comment
Share on other sites

Widzisz Nanhoo, jak mam odpowiedziec na tak postawione pytanie?
Jak odpowiem, ze mam inne zdanie, to wyjde na potwora.
A ja uwazam, ze sa pewne zasady.
Uwazam tez, ze szybciej na tamtego psa znajdziemy wplaty, niz na Freda.Chociazby z uwagi na jego urode, chyba wiek i zagrozenie. I uwazam, ze to naprawde nie w porzadku taka manipulacja uczuciami ludzi.
I dalej twierdze, ze wplaty od wrzesnia zycia mu nie uratuja.
Jesli naprawde chcemy mu pomoc, to lepiej zaczac dzialac juz, teraz.

Ze mozna uspic Bace tydzien temu tez nikt nie pomyslal. A Fred jest trudniejszy. Duzo wbrew pozorom trudniejszy.
Oczywiscie, do Ciebie nalezy decyzja, co zrobisz.W sytuacji tak silnego nacisku wcale sie nie dziwie, ze zmienilas zdanie.

Wczoraj w nocy Piotr przywiozl mi dary od Ciebie, pozniej wypisze co tam jest. Probowalam sie dzis dodzwonic do Ciebie zeby potwierdzic.
Bardzo dziekujemy. Koty maja zapewnione jedzenie na dluzszy czas, a tunel na pewno je zachwyci )

Link to comment
Share on other sites

[I][COLOR=royalblue]Anna_33KWL, zrob watek z tym co juz masz.Koniecznie. O psie juz duzo osob wie, nie ma na co czekac. Reszte informacji dolozysz, jak beda.Wazne zeby jak najszybciej zaczac.[/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]Widzisz, sa ludzie, ktorzy juz sie nim zainteresowali, wiec na pewno chetnie z dyskusja sie tam przeniosa i beda podbijac watek.Pies jest piekny,ladniejszy od Freda i ma wieksze szanse na pomoc. [/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue] [/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]Tu nie chodzi o to, ktory pies ma pierwszenstwo. Zawsze bedzie jakis bardziej potrzebujacy, w kazdym watku gdzie jest prowadzona zbiorka pojawiaja sie linki o innych psach w dramatycznej sytuacji. Ale naciskanie, zeby zaniechano pomocy psu, ktorym sie zalozyciele watku zajmuja jest troche nie fair, rowniez wobec osob oferujacych pomoc. Lepiej pomoc KWL przy drugim watku, nad jego rozpropagowaniem, bazarkami, cegielkami itd.[/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue] [/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]A tutaj dzialajmy dalej, bo nadal brakuje pieniedzy i niestety ta dyskusja jakby usuwa w cien cel watku.[/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue]Potrzebujemy bazarkow, cegielek, kazdej formy wsparcia.[/COLOR][/I]
[I][COLOR=royalblue] [/COLOR][/I]
[COLOR=lightblue][I][COLOR=royalblue]Poza tym stale wplaty na Freda beda dopiero we wrzesniu. Pies KWL potrzebuje pomocy juz. Wiec dyskusja jest jakby bezprzedmiotowa.[/COLOR] [/I][/COLOR]

:-( no i ja nie wiem co zrobic :-( i Anna ma racje i KWL :-( zdecydujcie jak uwazacie za stosowne, ja sie czuje jak idiotka, zal mi tego psiaka z Nowodworow, zal mi Freda, a wiecej nie wydole, nie ma bata :placz: kurde mam zgryza i dylemat, chyba bede sie musiala uchlac i rzucac kostka....

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1]SBD, ale nie w watku konkretnego psa.
Idac tym torem powinnam przeleciec sie po forum i wybrac psy, ktore sa mlode i ladne, zburzyc porzadek watku, spodowac poczucie winy w osobach deklarujacych wplaty przedstawiajac im np Szczurzy ogon, lub slepa staruszke od Marzeny.
Na tej samej zasadzie mozemy odebrac szanse dwom psiakom w hoteliku pod Lodzia, czy w Brodnicy. Bo sa inne, bardziej potrzebujace.[/SIZE]
Trudno.Stalo sie jak sie stalo.
Fred stracil swoja szanse.
Tamten pies ( jak ma na imie?) na razie zycia nie wygral, bo kasy nie bedzie az do wrzesnia.A z deklaracja Nanhoo moglismy go razem z Baca zabrac za 2 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nanhoo']
:-( no i ja nie wiem co zrobic :-( i Anna ma racje i KWL :-( zdecydujcie jak uwazacie za stosowne, ja sie czuje jak idiotka, zal mi tego psiaka z Nowodworow, zal mi Freda, a wiecej nie wydole, nie ma bata :placz: kurde mam zgryza i dylemat, chyba bede sie musiala uchlac i rzucac kostka....[/quote]

Nanhoo, ale niepotrzebnie. Zamiast marnować czas na licytację, załóżmy wątek temu od KWL i prośmy o wsparcie, każdy ma dużo deklaracji, więc trzeba dużo osób znaleźc żeby wpłacały 5-10zł...

nie ma po co się kłócić.;) Trzeba działać.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Przepraszam uprzejmie,te pieniądze co tu są to na Bacę.Fredowi nic nie grozi.
Na tego z Nowodworu - dopiero zaczynamy zbierać,bo żeby nie wyszło tak,że Baca zostanie bez niczego.W końcu jego los jeszcze nie jest przesądzony.Jeśeli to jest ten wątek co podałam wcześniej to trzebaby ściągnąć tu Rybka co zakładała i się dowiedzieć co i jak.Załóżmy tą skarpetkę,dobrowolne daniny.Ktoś umie może banerek to by się ludziom rozesłało..Swoim znajomym by się rozesłało..
E

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']Widzisz Nanhoo, jak mam odpowiedziec na tak postawione pytanie?
Jak odpowiem, ze mam inne zdanie, to wyjde na potwora.
A ja uwazam, ze sa pewne zasady.
Uwazam tez, ze szybciej na tamtego psa znajdziemy wplaty, niz na Freda.Chociazby z uwagi na jego urode, chyba wiek i zagrozenie. I uwazam, ze to naprawde nie w porzadku taka manipulacja uczuciami ludzi.
I dalej twierdze, ze wplaty od wrzesnia zycia mu nie uratuja.
Jesli naprawde chcemy mu pomoc, to lepiej zaczac dzialac juz, teraz.

Ze mozna uspic Bace tydzien temu tez nikt nie pomyslal. A Fred jest trudniejszy. Duzo wbrew pozorom trudniejszy.
Oczywiscie, do Ciebie nalezy decyzja, co zrobisz.W sytuacji tak silnego nacisku wcale sie nie dziwie, ze zmienilas zdanie.

Wczoraj w nocy Piotr przywiozl mi dary od Ciebie, pozniej wypisze co tam jest. Probowalam sie dzis dodzwonic do Ciebie zeby potwierdzic.
Bardzo dziekujemy. Koty maja zapewnione jedzenie na dluzszy czas, a tunel na pewno je zachwyci )[/quote]
przepraszam Ania, ale od wczoraj jestem w Niemczech i tamten telefon mam wylaczony. w kwestii tej dyskusji to wydaje mi sie, ze kazdy ma po trochu racje. ja proponuje takie rozwiazanie : moja deklaracja dla Freda od wrzesnia (mam nadzieje ze pojedzie tam gdzie Baca :cool3:, bede go mogla moze odwiedzac jak hotelik pozwoli). A na kaukaza z Nowodworow (tak sie to odmienia?) deklaruje szukac srodkow dookola, ze wzgledu na przeprowadzke mam mase rzeczy ktore sie moze nadadza i ze wzgledu na brak doswiadczenia prosze o pomoc i informacje co nadaje sie na bazarki. a dzis wieczorem sprobuje zaapelowac do znajomych o jakies deklaracje na ratunek tego biedaka z Nowodworow. no i w jednym sie z Anna_33 zgadzam, off-y psow potrzebujacych wprowadzaja ewentualnych sponsorow (przynajmniej mnie) w glebokie dylematy, wiec moze faktycznie nie nalezy "podklejac" ich do watkow innych psow...:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33']O tym od wczoraj mowimy, zeby zalozyc drugi watek.I zaczac zbierac jak najszybciej.
Ten watek jest Bacy, tu zbieramy pieniadze na Bace i inne kaukazy z Boguszyc.[/quote]
Warto dodać, że wątek założyła Sonikowa, ona znalazła DT i prosiła o pomoc.
Wysłałam jej foty Bacy, później na jej prośbę wstawiłam na wątek. Podesłałam info o Fredzie i ona na jego temat rozmawiała z DT..

Czy w takim razie ja mam czuć się winna, że z OS wyciągnęłam psy do hotelu, które dobrze rokują na adopcję i nie mają aż tak zszarganej psychiki?
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f28/szansa-dla-psow-z-ostatniej-szansy-pozwolmy-im-godnie-zyc-zbieramypieniadzenahotel-138884/[/url]
dużo dostałam pw z prośbą o pomoc dla psów w tragicznych sytuacjach...:-(

Warto założyć wątek i prosić na cito o pomoc, no i znaleźc jakiś DT lub hotel...

Link to comment
Share on other sites

Dobrze dziś założę wątek. Bacy nic nie grozi - wszystko co zostało zebrane jest jego i nikomu nic do tego :-) . Fred jeszcze będzie miał swoje pięć minut - on chyba jest zresztą najbardziej gotowy do adopcji bezpośredniej z OS.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anna_33'][SIZE=1]SBD, ale nie w watku konkretnego psa. [/SIZE]
[SIZE=1]Idac tym torem powinnam przeleciec sie po forum i wybrac psy, ktore sa mlode i ladne, zburzyc porzadek watku, spodowac poczucie winy w osobach deklarujacych wplaty przedstawiajac im np Szczurzy ogon, lub slepa staruszke od Marzeny. [/SIZE]
[SIZE=1]Na tej samej zasadzie mozemy odebrac szanse dwom psiakom w hoteliku pod Lodzia, czy w Brodnicy. Bo sa inne, bardziej potrzebujace.[/SIZE]
Trudno.Stalo sie jak sie stalo.
Fred stracil swoja szanse.
Tamten pies ( jak ma na imie?) na razie zycia nie wygral, bo kasy nie bedzie az do wrzesnia.A z deklaracja Nanhoo moglismy go razem z Baca zabrac za 2 tygodnie.[/quote]

nie dramatyzuj, fred nic nie stracił, a wątek osobny swoją droga, nie mam nic na przeciw, akurat tutaj, w sumie a propos, padło info od kwl.

[quote name='Soema']Nanhoo, ale niepotrzebnie. Zamiast marnować czas na licytację, załóżmy wątek temu od KWL i prośmy o wsparcie, każdy ma dużo deklaracji, więc trzeba dużo osób znaleźc żeby wpłacały 5-10zł...

nie ma po co się kłócić.;) Trzeba działać.[/quote]

dokładnie, watek swoją drogą, a geneza watku nowodworskiego psa - dokonała się tutaj.
zobaczy się, jka nowodworski poradzi sobie ze zbiórką deklaracji - może wówoczas będzie warto zastanowić się, komu bardziej potrzebna pomoc? i nie w ramach ogólnego watku wszytskich psó anno, tylko w ramach koleżeńskiej pomocy - chyba w imieniu bacy jesteśmy to zwyczajnie winni.

Link to comment
Share on other sites

Nazywam rzeczy po imieniu, nie dramatyzuje, dosc trudno mnie o cos takiego posadzic.
Naprawde uwazam,ze wszystko juz zostalo powiedziane.
SBD, prosze, czytaj uwaznie co jest napisane.
Pies KWL potrzebuje pomocy [U]juz, teraz.[/U]
Wplata o ktora toczy sie dyskusja bedzie za ponad 2 miesiace, wiec dla tego psa za pozno.
Waldi zalozy watek skarpete ogolna, KWL watek tego psa, a tu bedziemy zebrac o wsparcie boguszyckich. Na wszystkich trzech, mam nadzieje, ze bedziemy sie wzajemnie wspierac.

Dodam, ze dt powiedzial, ze przyjmie rowniez psa od KWL.Juz z nim o tym rozmawialam. A to juz polowa sukcesu.
Po pierwsze, trudno o lepszy dom, a po drugie cena jest wyjatkowo atrakcyjna.

Moze wrocmy juz do zbierania deklaracja. Irenak na czym stoimy? ile stalych deklaracji brakuje?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wydaje mi się,że skarpetka kaukazów powinna być w Grupie 1-tam są Owczarki.Dobrze myślę?Nie chciałabym narobić bigosu..
E

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...