Jump to content
Dogomania

Dziś już Saba, ale dla nas zawsze pozostanie Tequilą.


Recommended Posts

  • Replies 368
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

wieści kiepskie

pojechaliśmy, byliśmy we dwójkę

Paweł próbował no 2 godziny prawie...

jak mnie zobaczyła, że wysiadam (bo w końcu stwierdziliśmy, że może ja?) to w ogóle dała nogę :shake:
tak to musiałam siedzieć cicho w samochodzie i nie hałasować - inaczej od razu zwiewała

już mi się pisać nie chce, ale ona naprawdę panicznie reaguje na każdy ruch

żeby podeszła zjeść z ręki trzeba kucać i to tylko bokiem

nie było gdzie jej zagonić...

jayo mi przez telefon powiedziała, że spróbujemy jutro na lasso
szczerze wątpimy w powodzenie planu z lassem
trzeba by być mega szybkim, a nawet jeśli by się było, to

jak TZ ją raz złapał za końcówkę obroży wiszącą
to ryczała jakby ją obdzierali ze skóry i się wyrwała
cud, że nie zraziła się tym... ale nie zraziła. była głodna.

ale co z tego... nic jutro próba 2 :roll:

chociaż na moje oko to jest suka, która potrzebuje żeby ją dalej oswajać.
niedługo sama podejdzie. no ale czy dla kojców nie będzie za późno?

nie chcemy jej oswoić jakby miało się okazać potem, że miejsca nie ma :( (możemy zapłacić, żeby było... naprawdę...)

boję się też sedalinu. nie wiem ile waży suka, trudno to ocenić, może 15, może 20... nie chcę jej zrobić krzywdy od razu, nie wiem co z jej zdrowiem przecież
poza tym sedalin może podziałać odwrotnie.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][IMG]http://i326.photobucket.com/albums/k434/mru_magda/tequila/DSC06958.jpg[/IMG]

[IMG]http://i326.photobucket.com/albums/k434/mru_magda/tequila/DSC06959.jpg[/IMG]

[IMG]http://i326.photobucket.com/albums/k434/mru_magda/tequila/DSC06962.jpg[/IMG]


nie wiem czy widać
ale odskakuje, kiedy TZ robi najmniejszy ruch ręka...


[url=http://s326.photobucket.com/albums/k434/mru_magda/tequila/?action=view&current=MOV06963.flv]tequila :: MOV06963.flv video by mru_magda - Photobucket[/url]





[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Cholera....
Zawsze to jakis plus bo chociaż podchodzi do Twojego TZ. Może to i dobrze, że nie dałam rady bo i tak bym nic nie zdziałała.
Może warto by się skontaktować z panem z autobusu? Może jemu by się udało ją złapać...
A z drugiej strony, gdyby ją złapać za dyndającą obróżkę mogła by ze strachu ugryźć...

Nie znam się na łapaniu psów, niestety nigdy nie brałam udziału w czymś takim, ale może jednak warto jeszcze przez kilka dni próbować ją oswoić, może pójdzie łatwiej jak bardziej zaufa Twojemu TZowi?

Martwię się o nią, co bidulka musiała przeżyć, że jest taka przerażona?

Link to comment
Share on other sites

nie wiem co, ale to typowe zachowanie psa zaszczutego kiedyś...

miałam na "swojej" wsi kiedyś takiego, oswoiłam w tydzień (no ale spędzałam tam całe dnie) - to był pies, którego miejscowi próbowali zabić... a jego towarzysza nawet im się udało... :/


oh to pewnie my byliśmy :) staliśmy przy pętli te 2h.


też się nie znam na łapaniu, ale jeśli byłby czas to lepiej ja oswoić

tylko z 2 strony czasu nie ma, bo tam bezpiecznie nie jest... :( super niebezpiecznie też nie, ale jednak wszystko się może takiemu psu stać :/

sama nie wiem, boję sie sedalinu, to może nawet zabić no
ale jak mówi jusstyna... może być potem za późno.

Link to comment
Share on other sites

moze poczekajcie jeszcze i oswajacie bo po nieudanych lapankach jest coraz trudniej.w razie czego kojec sie znajdzie,pod warka jest tez dobry hotel/ale 15/dobe/ najwyzej tam poczeka pare dni gdyby tansze kojce byly zajete.zlotoklos podlega pod gmine piseczno i mozna wysterylizowac suke na koszt gminy - byloby wiecej na hotel.

Link to comment
Share on other sites

Gdyby przepadł kojec pod Zalesiem to w Warce Jamor ma Hotelik i DT ( 15 zł doba) i on w odróżnieniu do Kojca ma kontakt z psami a to 5 zeta więcej myślę że nawet dałoby radę cos utargowac a sunia by była porządnie doglądana i miałaby kontakt z człowiekiem

Link to comment
Share on other sites

Skoro Tequila jest bardzo ostrożna w kontakcie z człowiekiem, najlepiej będzie powoli budować zaufanie. Zna już Pana kierowcę i TZ mru. Teraz trzeba to pociągnąć wieczornymi wizytami u niej z jakimś jedzonkiem. Gdyby coś - piszcie czego Wam trzeba i jak można pomóc.

Link to comment
Share on other sites

TZ mowi, że ten hotel w Złotokłosie to mało zachęcający :roll:

dzieki, dziewczyny :)

na razie zgadałam się z jayo i się na za tydzień umówiłyśmy - powinno być w kojcu miejsce

to by było dla nas fajne, bo mieszkamy blisko i byśmy zabierali ją na spacery o ile byłaby taka możliwość. ona bedzie potrzebowała czasu.


a w ogóle to zapomniałam napisać, że fajna jest :)
taka wesoła, bawi się z tym rudym, zaczepia go
gryzie miskę :P nosi puszkę w zębach, smycz nam wczoraj zabrała i wywlekła na środek pętli :P

jak widzi TZta to cieszy mordę, idzie za nim :) urocza jest
i w sumie ładna taka, chociaż TZ mówi że brzydka jak 150 ;)
w kłebie do kolana. umaszczenie wszystkie kolory świata :P
mordka astowa, reszta jakaś mix, ale sylwetka ładna, zgrabna...
będzie z niej ładna kochana psina.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lidan']Myślę, że lepiej pomału oswajać bo po złapaniu na siłę takiego przerażonego dzikusa pewnie będą dalsze problemy.[/quote]

właśnie, nawet jeśli by się udało siłą to przecież ona spanikuje potem
może by sie uspokoiła, ale sądząc po tym, jak wtedy zareagowała... :shake: to raczej nie. to brzmiało jakby TZ ją zabijał, jakby jej czymś w łeb dawał normalnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marzenuś']Biedactwo..

Mam numer do tego gościa z gminy, który tam kieruje takie psy. Chrabałowski czy jakoś tak. [/quote]

oh to na pewno Cie o niego poproszę :) Żabusia juz nawet miejsce miała! od jutra... no ale niestety :( :shake:
a tak taniej wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

szczerze mówiąc - słaby... :roll:

jak byliśmy tam wczoraj to przy domu kręciła się starsza pani i taka młodsza,a el TZ mowi, że zwykle to nie ma tam nikgo, więc pewnie ta starsza tam mieszka, nie wychodzi za bardzo. a ta młodsza to jakaś jej córka czy cos przyjeżdża czasem...

rudy fajny, ale cwaniak taki
jak rudy podchodzi to Tequila już nie podejdzie, on ja odgania od żarcia
a potem idzie do domu (znaczy pewnie nie do środka), a suka siedzi w trawie

Link to comment
Share on other sites

dzieki bico :)

TZ mówił, że wczoraj suka była bardzo blisko niego, bliżej niż zawsze

spróbuje może położyć jej jakąś pętlę dziś jak bedzie jadła
nie będzie jej łapał, ale niech się nie boi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marlenka']Hotel u Jamora to chyba 20-40 zł dziennie a DT 15 zł .[/QUOTE]
U Jamora DT z karma to 15zl na dobe bez szkolenia. Te 20-40zl to ze szkoleniem.
Wiem, ze sa jeszcze miejsca bo szukamy miejsca dla Baranka z Lodzi.
To 50km od W-wy. Ciotki sprawdzaly..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...