Jump to content
Dogomania

UWAGA! ab-agnieszka z Gliwic to oszustka! okradła bezdomne psiaki!NIE MOŻNA JEJ UFAĆ!


agaga21

Recommended Posts

nawet nie jestem ciekawa co mnie ominęło. właśnie podłączyłam sobie internet więc będę tu częściej. ab-agnieszka napisała mi dziś smsa że jutro jej znajoma prześle mi pieniądze na jej prośbę. nie ważne czy ja w to wierzę czy nie...przekazuję po prostu informację że dostałam takiego smsa.

[B]doszła za to wpłata
50zł od izabela s.[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chce wam tylko powiedziec, ze jesli do jutra pieniadze sie nie znajda na koncie, to ja skladam w poniedzialek zeznania na policji - jako osoba wplacajaca Agnieszce pieniadze mam prawo (i obowiazek) powiadomic o podejrzeniu popelnienia przestepstwa policje. Mam dosc wierzenia w bajki o kolezankach, o tym, ze zrobi to pozniej. To jest moj finalny termin.
Heh, naprawde kochane, trzeba w koncu postawic te bariere nieprzesuwalna...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mariamc']18.11 doszła do mnie 200 zl od Ab-agnieszki z mBank.
Konto nie było wtedy zablokowane.
Pieniądze nie dochodziły już wcześniej , Agata zmieniła konto na wpłaty 10.11.[/QUOTE]
no to pięknie! teraz zablokowane ale wcześniej wpłacić po prostu nie chciała więc dlaczego miałaby chcieć teraz?
chyba nie dziwi nikogo, że na moim koncie bez zmian.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fioneczka']według tego o czym zapewniała mnie ab-agnieszka w sylwestrowy wieczór po tym jak wysłałam jej niekoniecznie miłe życzenia noworoczne - pieniądze zostały przelane na konto Agaty - tak więc dziś powinny być na koncie

NO CIEKAWA JESTEM[/QUOTE]
uwierzyłaś jej? :shake::shake:

[B]doszła wpłata
20zł od LILUtosi[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']agaga Ty to masz jakieś popsute to konto!!! tyle razu już wysyłała do Ciebie pieniądze i nic!!!! :roll: masakra jakaś - koszmarne granie na zwłokę!!!![/QUOTE]
no właśnie!![quote name='fioneczka']kiedy będziesz na komendzie ?
ja jutro miałam umówione spotkanie ale jadę z Fionką do Wrocławia wiec przekładam na środę[/QUOTE]
będę w tym tygodniu.czwartek lub piątek.
[quote name='MagdaNS'] Przykre jest to wszystko, bo co miesiąc wpłacamy deklaracje na różne psie biedy, nierzadko sobie odmawiając wielu rzeczy i takie defraudacje podważają zaufanie ....[/QUOTE]
ona dobrze zdaje sobie z tego wszystkiego sprawę i jednocześnie ma to w dupie. kompletnie olała nasze psy. nie posądzałabym jej nigdy o taką bezduszność.
głupia jestem, dawałam za nią rękę uciąć i jak to asia mi kiedyś powiedziała-teraz jestem kaleką.wstyd mi, że tak długo się łudziłam, że ab-agnieszka chce jakoś tą sprawę rozwiązać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MagdaNS']Tak sobie to czytam i czytam i myślę, że wszelki czas minął - trzeba zgłosić sprawę do prokuratury i założyć sprawę cywilną, bo ta pani będzie Was wodzić za nos i oszukiwac jeszcze całe miesiące... Jasne, że każdy z nas by wolał, aby pieniądze oddała już, teraz i bez niepotrzebnego babrania się - ale to chyba już niemożliwe. Przykre jest to wszystko, bo co miesiąc wpłacamy deklaracje na różne psie biedy, nierzadko sobie odmawiając wielu rzeczy i takie defraudacje podważają zaufanie ....[/QUOTE]
Brońciepanieboże zakładać sprawę cywilną - kto ma pieniądze na opłatę od pozwu? (5% od wartości przedmiotu sporu), to po pierwsze, a po 2: jak w trybie k.p.c. wyegzekwujecie wyrok cywilny? Ona i taj jest nieegzekwowalna, pierwszeństwo mają roszczenia Skarbu Państwa /w tym ZUS/.
Dziewczyny, proszę od razu w 1 protokole przesłuchania czy przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie zgłosić żądanie orzeczenia obowiązku naprawienia szkody wraz z odsetkami od daty jej wyrządzenia do dnia zapłaty (uwaga: to nie jest to samo co powództwo adhezyjne w procesie karnym - powództwom mówimy - NIE, za taki wniosek - o orz. obow. napr. szkody nic się nie płaci), dlaczego - dlatego, że wobec Agnieszki i tak zostanie orzeczona kara pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby (i to się wszystkim, psom też, najbardziej opłaca) - jak sama nazwa wskazuje kara zawieszana jest WARUNKOWO - i sąd zarządzi wykonanie kary pozbawienia wolności w razie uchylania się przez nią od orzeczonego obowiązku naprawienia szkody :) Albo płaci - albo siedzi. Takiego komfortu i bata nie ma w przypadku czy powództwa cywilnego (koszty!!!) czy adhezyjnego (bez kosztów, ale nieegzekwowalne, nie skutkuje zarządzeniem wykonania kary pozbawienia wolności).
Ewa

Link to comment
Share on other sites

jestem po rozmowie z e-s. ewa, dziękuję ci za porady!
kochani, musicie mi pomóc. bardzo was proszę, by ci, którzy wpłacali ab-agnieszce pieniądze, przysyłali mi swoje dane na pw. chodzi mi o imię, nazwisko i adres. wszystko zbieram do kupy, zapisuję sobie posty, drukuję maile itp. sporo tego ale uporam się z tym i nie odpuszczę tej @#!!%#$@!!@*%@@!!!:angryy:
miała swoją szansę. mam nadzieję że jako recydywistka zostanie potraktowana przez organy ścigania szczególnie. to nie pierwsze oszustwo naszej wspaniałej "koleżanki".mam nadzieję że już ostatnie i posiedzi sobie jakiś czas w "mieszkanku", w którym na pewno nie będzie szklanej wanny:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21'] to nie pierwsze oszustwo naszej wspaniałej "koleżanki".mam nadzieję że już ostatnie i posiedzi sobie jakiś czas w "mieszkanku", w którym na pewno nie będzie szklanej wanny:diabloti:[/QUOTE]
Tak dla porządku - recydywista to osoba, która już odbywała karę pozbawienia wolności, osoba kilkakrotnie skazana, ale nie miała wykonanej bezwzględnej kary pozbawienia wolności - to tylko osoba skazana.
W tzw. "mieszkanku" kąpiel - prysznic - przewidziana jest 1 raz w tygodniu i odbywa się grupowo, celami, niestety jest wieczny problem z ciepłą wodą :)
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']Tak dla porządku - recydywista to osoba, która już odbywała karę pozbawienia wolności, osoba kilkakrotnie skazana, ale nie miała wykonanej bezwzględnej kary pozbawienia wolności - to tylko osoba skazana.
W tzw. "mieszkanku" kąpiel - prysznic - przewidziana jest 1 raz w tygodniu i odbywa się grupowo, celami, niestety jest wieczny problem z ciepłą wodą :)
Ewa[/QUOTE]no dobra, może nie recydywistka ale oszustka, która już nie po raz pierwszy miała problemy z prawem.
[SIZE=1]zawiasy się nie liczą?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']no dobra, może nie recydywistka ale oszustka, która już nie po raz pierwszy miała problemy z prawem.
[SIZE=1]zawiasy się nie liczą?[/SIZE][/QUOTE]
No nie, tzw. "zawiasy" nie liczą się dla pojęcia "recydywa", bo kara pozbawienia wolności nie była (póki co) wykonana - czytaj - nie wsadzili jej do pie...dla tylko miała tą karę orzeczoną w tzw. warunkowym zawieszeniu na okres próby.
Jeśli okres próby jeszcze się nie zakończył - sąd tamtą starą karę pozbawienia wolności "w zawiasach" może "odwiesić", tzn. wprowadzić ją do wykonania, czyli do tego więźnia jednak wsadzić skazaną z tego starego wyroku, jeśli popełni inne przestępstwo w okresie próby - a musi zarządzić wykonanie kary, jeśli popełniła przestępstwo umyślne podobne do tego, za które na te "zawiasy" została skazana. I dopiero jak wyjdzie z tego więźnia po odsiedzeniu co najmniej 6 miesięcy i w ciągu 5 lat od wyjścia na wolność popełni znowu, nowe, umyślne i podobne do tego, za które już była skazana przestępstwo - to można ją recydywistką nazwać. Kurcze, sprawdźcie sobie w internecie art. 64 k.k., ja już jaśniej nie potrafię tego wytłumaczyć. Absolutnie nie jest żadną recydywistką, nie nazywajcie tak Agnieszki, bo to nieprawda.
Ewa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='E-S']No nie, tzw. "zawiasy" nie liczą się dla pojęcia "recydywa", bo kara pozbawienia wolności nie była (póki co) wykonana - czytaj - nie wsadzili jej do pie...dla tylko miała tą karę orzeczoną w tzw. warunkowym zawieszeniu na okres próby.
Jeśli okres próby jeszcze się nie zakończył - sąd tamtą starą karę pozbawienia wolności "w zawiasach" może "odwiesić", tzn. wprowadzić ją do wykonania, czyli do tego więźnia jednak wsadzić skazaną z tego starego wyroku, jeśli popełni inne przestępstwo w okresie próby - a musi zarządzić wykonanie kary, jeśli popełniła przestępstwo umyślne podobne do tego, za które na te "zawiasy" została skazana. I dopiero jak wyjdzie z tego więźnia po odsiedzeniu co najmniej 6 miesięcy i w ciągu 5 lat od wyjścia na wolność popełni znowu, nowe, umyślne i podobne do tego, za które już była skazana przestępstwo - to można ją recydywistką nazwać. Kurcze, sprawdźcie sobie w internecie art. 64 k.k., ja już jaśniej nie potrafię tego wytłumaczyć. Absolutnie nie jest żadną recydywistką, nie nazywajcie tak Agnieszki, bo to nieprawda.
Ewa[/QUOTE]


tylko, że pojęcie recydywa funkcjonuje w znaczeniu prawnym i ontologicznym - faktycznym
(w tym drugim przypadku irrelewantnym z punktu widzenia art. 64 kk)

[B]Recydywa[/B] (powrót do przestępstwa) - słowo to wywodzi się z [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81acina"]języka łacińskiego[/URL], od słów: [I]recidivus[/I] co oznacza – powrotny, powtórny, od [I]recidere[/I] - popadać w coś na nowo, wracać.

w powszechnym pojęciu osób, kóre nei znają norm kk oznacza to po prostu zwykłą powrotność

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...